Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   521 / 577
(#) laczika válasza fgyj hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Köszönöm a rajzot, így már elboldogulok majd vele. A rajz jó, a kisebb tárcsa az állomáskereső, a nagyobb a sávnyújtó. Sejtettem hogy az állomáskereső 2 húrból van összerakva, mert a tárcsa átmérője túl kicsi ahhoz hogy a rugó elférjen benne, némi feszítés meg értelemszerűen kell. Furcsa ez a rádió, a trafója csak a fűtést adja, az anód közvetlenül a hálózatból egyenirányítódik. Nem is értettem minek a PU-ra az a kis trafó de érthető miért van így.
(#) E197 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Bár kicsit megkésve, de annyit hozzátennék még, hogy az A sorozatú csöveknek arany színű volt a metalizációja és az E sorozatúaknak volt piros
(#) fgyj hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Kedves Csoporttársak! Fémdobozos, 313-as típusú Néprádió felújításához működőképes kimenőtrafót keresek. (A meglévő trafó primér tekercse szakadt.)

Kimenő 1.jpg
    
(#) fgyj válasza fgyj hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Kiegészítés az előző bejegyzéshez (kimenő).
A végcső UBL21-es, a hangszóró 8 ohm-os Tonalit. A trafó szekunderének mért ellenállása (az alsó két érintkező) 9 ohm.
(#) pucuka válasza fgyj hozzászólására (») Dec 10, 2019 / 1
 
Szerintem kimenőtrafó tekerés lesz a vége. Szerencsére némi küzdelem árán javítható, olyan lesz, mint az új.
A szekundert letekered, esélyes, hogy vissza is tudod tekerni, a primert meg ha elkezded bontani, meglátod, nagy eséllyel a kivezetéseknél lesz a gond, ha szerencséd van, mindjárt a tetején.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2019
(#) fgyj válasza pucuka hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
A szekunder van alul, ahhoz nem kellene nyúlni. De még így sem lelkesít ez a barkácsolás
Inkább reménykedem, mert az könnyebb, mint tekercselni
(#) pucuka válasza fgyj hozzászólására (») Dec 10, 2019 / 1
 
Akkor egyszerűbb a helyzet, csak a borítást kell leszedni, aztán meglátod.
(#) hobbyjani válasza pucuka hozzászólására (») Dec 10, 2019 /
 
Van egy Temp 6-os tévétől egy HF kimenőtrafó ECL82-hez méretezték,talál e hozzá ?
(#) gkari válasza hobbyjani hozzászólására (») Dec 10, 2019 / 1
 
Ha a
Idézet:
„talál-e hozzá”
arra vonatkozik, hogy jó-e helyette, akkor szólni fog vele, de a felülillesztés miatt biztos, hogy gyengébben (UBL21:3,5kOhm, ECL82:5kOhm).
(#) hobbyjani válasza gkari hozzászólására (») Dec 10, 2019 / 1
 
Szerintem ha valamivel gyengében szól nem baj,nem diszkóbam kell a néprádió.
(#) fgyj válasza hobbyjani hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Kedves Jani, nekem a diszkónál is nagyobb álmaim vannak: városunk főterét szeretném hangosítani
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2019
(#) hobbyjani válasza fgyj hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
UBL 21-el ????
(#) tdi75 válasza hobbyjani hozzászólására (») Dec 11, 2019 / 1
 
Miért ne? Lehet azzal is csak nagyon sok kell belőle.
(#) hobbyjani válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Legalább 4 db ebből ha csövekkel akarod.A kimenő és a táprafóval lesz a gond aminek darabja 100kg lesz
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2019

qb35750_1.jpg
    
(#) hobbyjani hozzászólása Dec 11, 2019 / 2
 
Philips EL6471-es erősitő,volt egyszer dolgom egy ilyennel Romániában

download.jpg
    
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 15, 2019 / 1
 
Sziasztok. Én is belekezdek egy rádióba most. A típus: Kleinempfaenger DKE 38
A rádió egész jó állapotban van elektronikailag, viszont a hangszóró javítandó (lengőnyelves), és az egyenirányító cső helyére ki kell találnom valamit , mivel szinte beszerezhetetlen cső.
Az egyenirányító cső a VY2 , a rádió és végerősítő cső a VCL11.
Kérném a segítségeteket mind a hangszóró, mind az elektronika rendbehozásában.
Remélem az önkényuralmi jelkép miatt a modik nem vágnak ki, sajnos ez a rádió "tartozéka" , nem a mi korunkban született.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2019 / 1
 
Még képek.....
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Olvass vissza Janobacsi hozzászólásaira. Mióta ő nincs, kevesen értenek hozzá. Most látom, hogy a hozzászólásait törölték. Sajnálom és az okát sem értem.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Szerintem létezik a cső, mintha láttam volna a börzén (Józsi bá'). De még tán máshol is.
(#) bbb válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Nem törölték, csak olyan régen meghalt már, hogy sokat kell visszalapoznod, hogy megtaláld.
(#) Szikravadasz válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Szia!
Nekem régi szakember azt javasolta, hogy a VY2-t ne is próbáljam cserélni, mert ha sikerül is beszerezni egy működőt, nagyon hamar tönkremegy (értsd, 2-3 bekapcsolás).
A javaslat: dióda egy ellenállással sorban. A Horthy néprádiómat - ami elektronikailag szinte ugyanaz - így csináltam meg, 1N4001 és 620Ω 2W. Egy hétig minden nap 5-6 órát be volt kapcsolva, tökéletesen működik. A csövet természetesen benne hagytam, csak a lábait kikötöttem.
Egy másik nálam járt Philips 22V-ben ugyanígy volt megoldva, BY238-cal.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
A rádió nem egy bonyolult kapcsolás, de a csövekkel bajban leszel. A "V" sorozat 50 mA soros fűtésű, a VCL11 90 V, a VY2 30 V, így együtt 120 V, bár a kapcs rajzon 110 V van.
VY2 úgy tűnik van az eBay -on.
Reménykedj, hogy a hangszórónak nincs nagyobb baja.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Idézet:
„Most látom, hogy a hozzászólásait törölték.”

Pedig egyre komolyabban gondolkoztam rajta, hogy érdemes lenne összeszedni, és publikálni az itteni életművét.
Akkor ezen már nem kell aggódni, probléma megoldódott.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Nem tudom kinek volt útjában, de szomorú.
(#) szikorapéter válasza Szikravadasz hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Sajnos mivel az "első" ellenállás is szakadt (2200ohm), így majd kapásból egy akkora értékkel számolnék , ami már csak a VCL11 fűtését oldja meg.
Egyenirányító diódának bármelyik 1N400X típus jó lehet ugye itt nincs nagy áram.
A hangszóró na az lesz még érdekesség.....
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Szerintem csak nem sikerült tökéletesen a törlés.
Ami érthető, mert nem egyszerű feladat ekkora adatbázisból, az összes hivatkozásokkal együtt valakit/valamit véglegesen törölni. Más esetekben sem sikerült tökéletesen.

Nyugodj békében Janó Bácsi.
(#) cua válasza pucuka hozzászólására (») Dec 15, 2019 / 1
 
Nem torolte azt senki. Jano bacsi neven futott (ket szo es ekezettel), en epp ma is olvastam eg yregi hozzaaszolasat....
(#) Poli válasza Gafly hozzászólására (») Dec 15, 2019 / 1
 
Ott vannak azok a helyükön pl.:

Vörös Szikra
(#) Gafly válasza Poli hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Akkor vaklárma volt.
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Csak a 4007 jó ,vagy valami más ami birja az 1000 voltot hogy legyen biztos ( pl a 4001 csak 100 V-t bir egyálalán nem talál oda.
Következő: »»   521 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem