Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3130 / 3553
(#) gyerek67 hozzászólása Márc 27, 2020 / 1
 
Jómagam is kritikus infrastruktúrában dolgozom (adatlapom) és mindenkit, akinek a bent léte nem közvetlenül indokolt, azt hazaküldték, hogy minél kisebb legyen a fertőzés valószínűsége, illetve MINDIG! legyen, aki le tudja váltani a bent lévő kollégákat.

Jelenleg én is itthon vagyok egy hete ún. HomeOffice-ban a második emeleten, ami konkrétan annyit takar, hogy árgus szemekkel figyelem a telefonomat, mert ha csörög, akkor dolgom lesz.
Ja és lehetőleg ne nagyon menjek sehová, nehogy fertőzést kapjak, mert akkor munkaképtelenné válok.
Vagyis egyfajta "negatív karantén". Már most unom.

Tévézni, filmezni nem nagyon szeretek, játszom az ESP-vel, de a Zasszony is itthon van.
Ez annyit tesz, hogy kb. 15 másodpercenként érkezik a WTI (Wife's Timer Interrupt), ez természetesen nem maszkolható megszakítás. Tehát kártyavárként omlik össze minden gondolatom, mert ezt a megszakítást le kell kezelni...
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Én például mostanság daruszerelő vagyok, az sem jobb télen.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Értelmezés kérdése.
Ha akarom vemhes, ha nem akarom, akkor meg nem.
A különbség 0 és 500.000 között bárhol megállhat, nézéstől föggően.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ez az elzártság szerintem nem a pozitiv oldalamat hozza ki.

Tehát akkor fussunk neki:
Idézet:
„daruszerelő vagyok”

Állatorvos?

Találkozón (már ugye ha lészen idén egyáltalán bárhol is) én fizetem NEKED az első sört.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Egyszer Békéscsabán voltunk rádió ellenőrzésen, és velünk volt a hatósági osztály embere is. (Ö meg minket ellenőrzött) Az a fajta köd volt, ami úgy jön, és az árbóc félig se látszott. Aszongya ja jólfésült kollégánk, hogy mérjük meg az antenna talpában a teljesítményt. Az árbócon az a fajta fél mm -es jégpáncél volt, amit biztos jól ismersz. Erre kezébe adtam a teljesítmény mérőt, hogy menjen fel ő, mert sem én sem a dolgozóim nem fognak felmenni. Majd megmérjük az adón, és számolunk. Az antenna talpában úgy sem lehet több.
Volt belőle némi balhé, de végül nekem lett igazam.
(#) Ge Lee válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„- Jó napot kívánok! Jártak Olaszországban?
- Nem.
- Köszönöm, további jó utat.”
Azért ezt onnan kifelé, ide befelé, magyarul beszélve, olasz rendszámú autóval elég nehéz megetetni még a fakabátokkal is.
(#) bbb válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Következmény: rövid a sor -> hamar kiérsz.”

Sajnos ez nem így volt. Piszok sokan voltak a boltban (normál esetben ez nem jellemző erre a boltra), meg is jegyezte valamelyik eladógyerek, hogy félt egy ilyen rohamtól, miután bejelentették ezeket az intézkedéseket.
(#) bbb válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Az origo és társai nem mérvadó.
A forgalmidban szereplő dátum az autód következő megvizsgálásának esedékességét tartalmazza. Az autód műszaki érvényessége csak addig az időpontig jó. A 1818 (nisz) akkora baromságokat hord össze erről, hogy az felháborító. Lejárt műszakival nem ajánlom a közlekedést, s nem mellesleg a "kijárási tilalom" (nevezzük inkább ajánlásnak) engedményei között ott szerepel a munka mellett a jármű vizsgáztatása / szervizelése is.
(#) bbb válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Nem tudom van-e egyáltalán valamiféle ellenőrzés a határon”
Románoknál ki kellett tölteniük a papírt.
- Honnan jött?
- Olaszbó
- Két hét karantén
- Akkor mégse
Persze ezt nem ették meg már ők se, de az utána érkezőknek a drótot leadva szerintetek mennyien mentek át karantén nélkül?
(#) nagym6 válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„de a Zasszony is itthon van.”
Most fog megugrani a válások száma.
(#) usane válasza bbb hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ha karantént rendelnek nekik sem történik semmi exta. Nem tudnak mindenkit ellenőrizni betartja-e vagy sem. Maximum ha kapnának egy csipogó karperecet ami jelent a központnak, vagy valami hasonló.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 1
 
Esetleg jön egy nagy baby boom, kilenc hónap múlva.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Álmodjál
(#) gyerek67 válasza bbb hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Idézet:
„Az origo és társai nem mérvadó.”
Nyilván és én sem vagyok jogász. Nem lenne rossz egy jogértelmezés ebben az esetben.
(#) gyerek67 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ne már! 53 éves vagyok és van két felnőtt fiam, az egyik már házas!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) gyerek67 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 1
 
31 éves házasság után gondolod, hogy ezt nem bírjuk ki?
(#) Gafly válasza usane hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Van mobilod?
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 1
 
Persze, tőlem szállnak a darvak.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
És rengeteg válás is...
(#) jdani hozzászólása Márc 27, 2020 / 1
 
Szevasztok, teraszt építenék a ház oldalához, csak azt nem tudom hogy rögzítsem a tartó gerendát a falhoz.
Az első képhez hasonló típust, tehát a faltól 3 méter távra vannak nekem beton oszlopok. Arra srégen mennének majd a gerendák, és hát a falhoz rögzítés...

Nem lenne semmi gond, ha a falat több helyen át tudnám fúrni, és menetes rúddal a szobából a falhoz tudnám húzni a gerendát, de a ház már felújítva, álmennyezet leengedve, szóval ez felejtős.

Amit nem akarok, hogy függőleges oszlopok tartsák a felső vízszintes gerendát, ahogy a második képen.

Két dolog jutott eszembe. Mivel kívülről a ház homlokzata nincs felújítva, vennék egy elég méretes gerendát, a falat bevágnám, és a gerenda negyedét besüllyeszteném a falba, és valami erős tipnikkel, csavarokkal fogatnám oda...

Vagy ha be se süllyesztem, akkor elég sok helyen lenne erős tipni/csavar. Vagy ez elég hülye ötlet? Van valakinek jobb?
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 2
 
Idézet:
„Vagy ha be se süllyesztem, akkor elég sok helyen lenne erős tipni/csavar.”
Lehet kapni ún. folyékony dübelt. Több változata van, olyat szerezz, amint normál sziloplaszt kinyomóval is lehet használni (lásd melléklet).

14-es zsákfurat a falba, portalanítás sűrített levegővel. Ha a fal lyukacsos (blokk), akkor szitahüvely is kelleni fog. A furatba ragasztó, (opció: belenyomod a szitahüvelyt és azt is megtöltöd ragasztóval), majd mehet bele a 12-es menetes szár. A ragasztó viszonylag gyorsan köt jó időben, pár perc után kemény, beleköt a keverőszárba is, igyekezni kell. Amíg puha, a menetesszárat tartani kell vízszintesen.

Fontos, hogy saválló menetesszárat vegyél de normál, horganyzott anyát. Négy ilyen bőven megfogja, a fal előbb fog ledőlni, mint a ragasztó elporladni. A ragasztó levakarhatatlanul ráköt mindenre, erre figyelj! Macera a használata de kb. örök élet és egy nap. Nálad többszereplős játék lesz.

Fisher.jpg
    
(#) kristikoma válasza pucuka hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Telekom torony, vagy Bartók 23 volt? Gondolom nem a város szélén levő nagy toronyban voltál a Szarvasi úton.
(#) pucuka válasza kristikoma hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
A mikróállomáson voltam többször is, de akkoriban még nem volt telekom torony.
(#) enree hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Tud valaki ajánlani chrome alá valami beépülő modult, amivel tudok youtuberól letölteni és normálisan működik? Ismerek párat de mindegyiknek van ilyen-olyan kehéje...
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
4k Video Downloader. Nem beépülő, külön program ha ez jó lenne, nagyon gyorsan tölt le youtube-ról. Csak a linket kell átmásolni.
(#) enree válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Köszönöm szépen
(#) SzervízMacska válasza enree hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Kicsit kifejtenéd, hogy miért kéne letölteni?
(#) jani1987 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Teljes filmek, home made videók stb. Én is töltögettem ezt azt de volt amit utólag töröltem.
(#) enree válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Kérlek; a párom sokat kocsikázik, és neki akarok egy jó kis összeállítást az autóba, arra kerestem valami megoldást, hogy pár kattintással tudjak leszedni a youtube-ról zenéket.
(#) bbb válasza enree hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Ez nem feltétlen teljesen legális dolog ám...
Viszont ha felmész a soundcloud oldalára, ott találhatsz az ízlésének megfelelő zenét letölthető formában is (ha az előadó megengedte, lesz egy kis letöltés ikon).
Következő: »»   3130 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem