Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   153 / 208
(#) Gabó válasza deebo hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Ja nyílvánvaló... Olyat még nem láttam, hogy tv nézés közbe egyszerre esik le egy sor lencse De olyat igen, hogy egy led elkezdett vacakolni, és a többi jobban világított...
Ez nem olyan mint a bosszúállókba csettintés, hogy csett, és lepotyog a fele egyszerre
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) deebo válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Hírtelen egy pontba kezdett világítani a többi? Amúgy amíg áramgenerátoros a meghajtás, márpedig mindíg az, addig nem világíthat jobban a többi... Legfeljebb az történhetett még, hogy egy ledcsík egyszerűen lejött a lemezről,d e az is mindegy, szét kell szedni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) Directors hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Megbontottam a TV-t. Igazatok volt, a lencse volt le esve, de nem csak azok,hanem kb. az összes mire ideért a TV. 4-5 db volt a helyén. A többihez hozzá értem és már esett is lefelé.
Visszaragasztottam őket, viszont nem lett az igazi. Mondjuk jobb mint volt az biztos.
Mi lehet a gond szerintetek ? Annyira talán nem vészes mint a képen, de azért látszódik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) deebo válasza Directors hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Nem tudom mivel ragasztottad, de olyankor lesz ilyen, amikor a lencse LED felöli oldala koszos, opálos, vagy rágőzölődik a pillanatragasztó például (vagy a meghibásodott LED gőzei égnek rá, de itt erről most nincs szó ugye). Továbbá, ha a LED nem a lencse közepén van, akkor is lehetnek ilyen anomáliák.
(#) Directors válasza deebo hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Arra direkt figyeltem hogy középre kerüljenek a lencsék. Az tuti jò. Hát pillanatragasztòt használtam. Akkor kár volt ezek szerint. :/
Gondolom innentől menthetetlen a Tv ugye ? Vagy is csak a teljes ledcsíkok cseréje után lenne ismét jò. Ebayen találtam kompletten 10 ezer körül. Vagy lehet külön lencsét is venni ?
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Annyi még hogy ha rendelek az Ebayről akkor mennyire lehet az tartós a Kínából rendelt ?
A kínai kompletten 11 ezer körül van, míg az Egyesült királyságból közel 30 ezer forint szállítással együtt. Mondjuk a Kínaira a vám is meg az áfa is rájöhet. :/
Csak akkor rendelnék ha a mostani akkor így már tuti hogy nem menthető.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) antiktelefon válasza Directors hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Pillanatragasztó melegítésre el szokott engedni, ha nem raktál rá nagyon sokat, megpróbálhatod a lencsét megpucolni, de szerintem megmarta a lencsét, nem csak rárakódott. Esetleg szerelőtől elkérheted egy hibás led szettről a lencséket.
60% fényerő fölött szerintem semelyik sem tartós, nekem eddig a kínai ledekkel nem volt bajom, igaz, monitorokba vettem, nem TV-be. Teljesen eredeti kinézetűek, és selejtnek sem tűnnek.
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Le kell szedni a régi ragasztót és eredeti magasságban felragasztani a terelőlencsét. A fényszórás jóságát összehasonlíthatod egy gyári LED fényével.
(#) Directors válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Amúgy milyen ragasztò lehet jobb a pillanatragasztònál ? FBS, UHU kraft ? Amúgy találtam most 7000 Ft körül is komplett led készletet. Aliròl azt rendelem majd be. Csak ugye az közel 1 hònap.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Megnézem, hátha tudok vele valamit csinálni. Ha nem jön össze akkor cserélem újra.
(#) mindenes válasza Directors hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia! Nekem úgy tűnik mintha egy két "háttérfólia" hiányozna belőle. A lencsék ha el is mozdultak ekkora hibát nem képesek produkálni. De hátha csak tévedek.
(#) menyus válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Nekem akkor volt ilyen jelenség mikor nem tipus azonos LED et cseréltem a készülékben. Az Aliról rendeltem csak LED et (tehát prizma le led csere, prizma vissza) , ki is cseréltem mindet. Az eredmény katasztrofális lett. Normál 3528 as LED et küldtek és nem világítottak koncentráltan bele a lencsék közepén lévő kúpba. A dolog lényege hogy csak oda kell bevilágítson a LED és onnét a prizma elve szerint szóródik szét a fény. Ha a kúpból kivilágít a LED közvetlenül a lencse aljára akkor már ilyen foltosodás lép fel amit a hibajelenség képen láthatunk.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) Directors válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia! Mind a helyén van. Elég nagyok a fòliák hogy észre vegyem hiányzik e vagy sem. Ha kimarad akkor elég nagy foltja lenne a szobámnak.
(#) menyus válasza Directors hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
A rétegrend sem mindegy és az sem melyik oldal merre néz... De itt nem ez lesz a gond. Vagy nincs a helyén a prizma (vagy a LED ha levetted) vagy az is lehet hogy optikás a LED és leesett róla a fókuszáló lencse. Láttam ilyen LED eket Panasonic TV ben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2020
(#) Directors válasza menyus hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Igyekeztem figyelni az oldalakra. Mindenről csináltam fényképet. A rétegeket pedig egyben tettem félre amíg szereltem. Nehogy szétcsússzon. A LED maradt a helyén.
Neki ugrok majd ismét. Írok majd hogy mi is lett a történet vége.
(#) Bacsa hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Üdvözlöm a kedves fórumozókat ! Írásomat ajánlom azoknak , akik LED-es háttér világítás problémával (Backlight)
kerülnek szembe . A készülék melyet a gyerekektől kaptam : Telefunken D40F182N3C , 6 éves . Tavaly novemberben
bekapcsolás után jött egy telefon hívás : " apa hang van , kép nincs megtudod csinálni ? " Javasoltam
a lámpás megvilágítást , hátha van valami halvány kép . De ez valószínüleg elmaradt - most a helyén egy 49" LG
van , szerintem azért ekkora , hogy beleférjen a dobozába ez a TV )) . Március elején be szuszakolták a kis
corsába amikor náluk voltam . 15.- e után a " nagy főnök " megengedte , hogy a nagyszoba közepén szétszedjem .
Első próbálkozásom az volt , hogy az eredeti ledsorokon kicseréltem a rossz ledeket . Tudtam , hogy amit berakok az nem
oda való , ezért a karácsonyi ledfüzért beáldoztam melléje . Az eredeti ledsorok NDV REV1.0 , ami 5 függőlegesen
elhelyezett 9 darabos azaz 45 sorosan kapcsolt LED . A ledfüzérből 2*46-ot párhuzamosan beraktam az eredeti mellé .
Bekapcsolás. Működik .
Na de így nem maradhat ! A kapott képem -amit előre sejtettem - hasonló volt Directors által készített képhez .
De most már érdemes volt komolyabban utána nézni a dolgoknak . A vaterán vettem S5U7540FLR05,4K Samsung UE40MU6170
LED sorokat . Ez 5db vízszintesen futó 9db-os sorok . No mondom ; darab , darab , majd belefaragom . Rendelés után
3 nappal a tv már szép képpel működött . Mielőtt összeraktam a tv-t méregettem . Sajnos a műszerem 200 mA vagy
10 A-t tud , Bekapcsoláskor 200mA-300mA közt van . A feszültségekkel már többre mentem . 120V - 140V közt a háttér
beállítástól ( van belőle pár variáció ) függően . A táp panel 17IPS20 R6 (vigyázz , ha rendelsz , akkor a
vonalkód első nyolc számjegyét is add meg , különben lehet , hogy nem jót kapsz ) A LED-eket FDD6N25 nevű
FET hajtja 250V/4A , MPS1346(MP3394) IC vezérletével . A frekvenciát és a kitőltést - ?%TÓL-?%-ig a PWM-DIMM - jelet
sajnos nincs mivel mérjem .A kérdő jeleket ha valaki pótolni tudná ... A lencsék a ledekről szerencsémre csak
3db ról esett le , de pillanatragasztóval vissza ragasztottam . A lencséken alul van 3db távtartó láb ,ami talán a
ledek levegőztetésére is szolgál , csak azokhoz rakni a ragasztót , ha nincs minden este hátba veregetéssel
meg dícsérve a TV , akkor valószínűleg örökös . Egy kis tuning is belefért : Ha már van ennyi jó LED , akkor
használjunk fel párat . Azt hallottam , hogy a műsorokat jobb úgy nézni , ha a TV hátulról meg van világítva .
Ezért 8 db LED-et párhuzamosan kötöttem , és ezt az egységet sorba a TV-ben levő 45 sorosan kötött LED-el .
Így amikor a TV-ben változik a fényerő a kinti led soron is . Figyelem Jól elszigetelni mindent , kézzel ne
legyen érinthető , bár itt csak 3V-4V van a körben 140V is lehet .
Ja és még valami : " a feszültség alatt levő alkatrész ugyan úgy néz ki , mint a feszültség mentes , csak
más a fogása " . Mindig kikapcsolni , kihúzni . A kihúzott táppanel is néha megbizseregteti az újadat .
Üdv.:Csaba
(#) FAZ1 válasza menyus hozzászólására (») Ápr 21, 2020 / 1
 
Idézet:
„Létezik hogy azon nem csak bemenet van, hanem kijön rajta analóg videó/audio jel is?

Igen, létezik!
Bár - a csoda tudja, mi van rajta bekötve és mi nem?
Sok SCART 21 lábú csatlakozója csupán 6, vagy 7 tüskét használ fel. Az Y jel talán még kimegy, de pl. az RGB alapszínek külön-külön - már nem!
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) menyus válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Köszönöm, tehát kb. "kutya vacsorája". Azaz 50 - 50% az esélye. Vagy igen vagy nem. Hogy maradjak a közhelyeknél most jön akkor a puding próbája, és kiderül.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) Al-sulaymaniyah hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Üdv!
Hoztak egy LG 32LB570B nevű ledes tv-t. A hiba a szokásos, elhaltak a megvilágító ledek. Eredeti 25 ezer, utángyártott 4500. ezzel nem is lenne gond. De bekapcsoláskor a piros led hármat villan. ez hibakód lenne? És ha az, mit jelöl? Nagyon erről nem találtam semmit. Köszi!
(#) menyus válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ez ugyan az a TV csak nagyobb képátlóval Aki keres az talál... Olvasgass.
(#) menyus válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az LG UK support szerint legalább 4, de inkább 6 órára húzd ki a hálózatból a készüléket. Ez elvileg visszaállítja a hibásan működő tápmodul rendellenességeit. Húzd ki este és próbáld meg reggel.

(megjegyzem, én szkeptikus vagyok a sikert tekintve ... )
(#) Al-sulaymaniyah válasza menyus hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
DD húzza ki hat órára...ez hat hete nem volt bedugva... Amúgy ahogy olvastam, háttérvilágítás hiba. Akkor ez is megoldódott Köszönöm!
(#) menyus válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Nincs mit, ez van leírva a linken az UK LG support megoldásaként. Én is jókat mosolyogtam rajta, de hát ha le merték írni... Akkor biztos múködj. (By Uri Geller)
(#) Al-sulaymaniyah válasza menyus hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az sem sokat érthetett hozzá, aki sütőbe rakja a táppanelt. Mellesleg a 117V kb 15mp alatt lement szinte nullára. Nem is értem én ezt a hat órát...
(#) menyus válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az afféle szegény ember reflow ja... Teli van a youtube ilyen videókkal. Elvileg a BGA forrasztású chipek miatt találták ki. A forrólevegős páka helyett. Persze azt használva azt is tudni kell mit kell vele melegíteni, meddig, hány fokon és hogyan. Igy bolondbiztosabb, hogy az egész panelt melegíti, mert nem tud mellé lőni. De ha be is jön ez a módszer (mert van hogy igen) akkor sem lesz már hosszú életű a panel. Ez 100%.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Vadász Csaba hozzászólására (») Ápr 30, 2020
 
Hirdetésnek csak az Apróhirdetési részlegben van helye, a fórumban semmi keresnivalója!
(#) kovacspista hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Sziasztok! Volt e már valakinek SLE3214M4 SENCOR Tv háttér világítással dolga? A gond, hogy bekapcsoláskor csak egy pillanatra van, utána sötét a kép, hang van. Megnéztem a ledeket, nem találtam rosszat közöttük, külső táppal hajtva megy mind. Az alaplap TP.S506.PB801. Mi lehet a gond?
(#) Bacsa válasza kovacspista hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia !Csak a saját esetemből ki indulva : ha a bekapcsolási áram nem megfelelő
nincs háttér világítás . Úgy vélem , hogy még nincs megszakadva egy LED se , ezért
tudod külső táppal működtetni . Nálam 45db sorba van kötve 6db átment ellenállásba
1 megszakadt így nem volt bekapcsoláskor felvillanás . Hiába cseréltem a rossz
LEDeket , be kellett áldozni a karácsonyi füzért is - a megfelelő áramerősség miatt .
Ha értesz egy kicsit az elektronikához és van műszered , akkor mérd meg az átfolyó
áramot . Nálam a jó LED soron átfolyó áram 200-300 mA bekapcsoláskor . A táp panel
típusát is add meg légy szíves .
Üdv. : Csaba
(#) Bacsa válasza Bacsa hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Az előző bejegyzésben elfelejtettem megkérdezni , hogy a külső megvilágítást próbáltad , kép
van ( halványan ) ?
(#) kovacspista válasza Bacsa hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia! Van rajta kép, a logó is megjelenik. Az árammérést sajnos elmulasztottam! Később jutott eszembe, hogy esetleg valamelyik sornak lehet eltérő az áramfelvétele. Nincs benne külön táp, az említett panelen van minden. Arra gondoltam még, hogy helyettesítem bontott samsung ledekkel a benne lévő sorokat.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2020
Következő: »»   153 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem