Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AC PWM hogyan?
 
Témaindító: Bagoj, idő: Jan 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) proli007 válasza david550 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Hello!
Ez a kérdés nem ide való, hanem a kezdőkérdések topikjában, ahol egyéb iránt már százszor megválaszolták. Keress rá a topikban a "grund" szóra.
üdv! proli007
(#) viktorka0011 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hello!
Elnézést a megkésett válaszért.
Úgy érzem egy kicsit félre értetűk egymást,a relém egy 230v-os (ac) 13kohm-os relé."A probléma az hogy a panelról jön a szivattyúnak 230v ilyenkor teljesen tökéletes(behúzz a relé).De amikor levenné a szivattyú fordulatát akkor csak 120-150v-ot kapok és ilyenkor rezeg a relé,ilyenkor én nem szeretném hogy a relé húzzon és ne is rezegjen.
Elnézést hogy még egyszer leírtam a problémát csak nem akartalak összezavarni.
(#) proli007 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Hello!
Semmi gond, mert nem voltam a drót végén..
Hát váltó relével, elég nehezen fogod megoldani, kivéve, ha megpróbálsz valami soros előtét ellenállást beiktatni, amikor már meghúzott a relé. Így meghúzás után a tartóáram alacsonyabb értékű lesz, és talán 120-150V esetében már elejt a relé. (természetesen ehhez a relén egy nyugvó érintkezőnek is kell lenni, ami csak a behúzás pillanatában bont le, vagy segédrelé kell...
Minden esetre, gyanítom, hogy valami triac-os szabályozás van, aminek fázishasítását nem díjazza a relé.
üdv! proli007
(#) xitibi hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Helló!
valaki használt már ilyent?
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza xitibi hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Egyszerű triakos teljesítményszabályzó, monthatni nagyon jól ismert dolog. Semmi köze a PWM-hez.

Nem tartozik a témához csak a linkhez. Netes hozzászólások alapján nem árt vigyázni azzal az áruházzal.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) xitibi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Csak hogy biztosan jól értem e ? Nagyjából ez?Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) Bakman válasza xitibi hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Igen. Ha ilyet akarsz építeni, inkább ezt a változatot javaslom, sokkal jobban szabályozható: Bővebben: Link.
(#) ferci válasza xitibi hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Biztos jól érted: sima fázishasítás, nem pwm és nagy a hiszterézise is..
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) Bakman válasza ferci hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Idézet:
„nagy a hiszterézise”
Nézd meg azt a változatot amit linkeltem, annak nincs hiszterézise, ezért javasoltam inkább azt.
(#) ferci válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Reagáltam rá, nem vetted észre?
Én is azt használom ( kis graetz benne ).
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) Joe_001 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Szia!
Így van. dimmelésnek, fázishasításos eljárásnak hívják. Az egyszerű triac gate elé kell egy diac is, de sok triacban benne van. Ez az alapkapcsolás, asszem így együtt már SCR az eszköz neve.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2021
(#) niedziela válasza xitibi hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Gyorsvágóhoz használom ha fát csiszolok.
(#) majkimester válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Az SCR = tirisztor. A diak pedig nem része a tirisztornak és triaknak sem, azt szükség esetén mellé kell tenni. Vagy esetleg tudsz típust mondani amibe be van építve? Én még nem láttam olyat.
(#) xitibi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat, neked is és mindenkinek. Már csak egy kérdés diac nak és tricknak mit javasolsz?
(#) Bakman válasza xitibi hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
(#) xitibi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem