Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   556 / 577
(#) küzmös Gergely válasza Szikravadasz hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Köszönöm szépen! A karácsonyi szünet alatt lesz mit babrálni.
(#) KBal76 hozzászólása Nov 28, 2021 / 1
 
Sziasztok! Hogyan lehet hibas tarolásból eredő koszt eltávolítani? Nem sima por, valami "zsíros poros levegő" általi lerakódás, szellőzőnyílásokon át. Helipotikkal és régi érzékeny fetekkel megszórt műszerpanel. Van remény egyáltalán megmentésre?
(#) Horváth Lajos Sándor válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
porbáld meg féktisztitóval az oldja az olajat
(#) GARFIELD13 válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 28, 2021 / 1
 
Én inkább valami konkrétan erra kitalált anyaggal próbálkoznék a féktisztító helyett.
Tuner 600 pl.
Ha viszont a féktisztítót használod, akkor majd oszd meg az információt utólag, hogy az olaj mellett még mit oldott a nyákon
(#) KBal76 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Biztosra mennék inkább.
Ilyen állapotban be sem merem kapcsolni, hibátlanok voltak 10 éve.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) bbb válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 28, 2021 / 1
 
Izopropil alkoholban áztasd meg és ecseteld.
(#) KBal76 válasza bbb hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Tele van helitrimmerrel szórva (17db) a panel, azt nagyon nem szeretném hogy elmásszon az értékük. 7.5 digites kalibrált műszerek (voltak), utolsó digitig azonosat mértek legutóbb még.
(#) fastaction válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
A féktisztító , denszesz , stb. lehozza a feliratokat is . Régi alkatrészekről pláne . Ennek ellenére nekem bevált .
(#) tdi75 válasza fastaction hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Denszesz vagy izopropil alkohol és finom ecset. Nem kell hogy ússzon, de azért legyen rajta. Remélhetőleg az alkatrészek és a nyák feliratait nem szedi le, de bánj vele óvintosan. Először csinálj próbát valahol, aztán ha jó akkor mehet a móka. Van egyéb agresszívabb oldószer is, de az már félő hogy oldja az egyéb festékeket és szigeteléseket is.
pl: nitrohigító, benzin, féktisztító, aceton, pálmatex higító. Bár a pálma higító az majdnem ugyan az mint a nitro. És mind tűzveszélyes!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2021
(#) em válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Még el tudom képzelni a kézi gőzölős megoldást. Van ilyen kis háztartási gép. Ráfújni egy kis gőzt, és fogkefével lemosni.
(#) KBal76 válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsot! Izopropillal bepróbálkozok, az van itthon literszám, és remélem hogy elég lesz az ereje, meg hogy nem megy tönkre semmi. Második körben ha ez nem jön be, a Kontakt Chemie termékével megyek rá (de azt még be kell szereznem). Majd leírom a tapasztalást.
(#) djhans hozzászólása Dec 5, 2021 / 12
 
Sziasztok. Videoton super Infra color 14 lett üzembe helyezve a műhelyben Commodore 64 és datasette társaságában.
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 9, 2021 / 10
 
Hogy jusson valami a téli napokra is, ezt ma hozta a postás.
Nem az univerzális hálózati feszre gyártott hanem fix 220V-os , így a baréter cső kimaradt belőle, de ettől ugyan olyan rádió.
Csövezete eredeti, hangszóró, kimenő minden a sajátja. Még a szép kis réz tekercs serlegek is megvannak. Hátlap teljes és eredeti.
Ausztriában készült 1937-ben.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) tiko77 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Szia!
Igazi fellelt állapot, igazi kincs!
Én is szeretem magam tisztítani a rádiókat. Nem szerencsés ha egy nem hozzáértő eladó "nekiesik" nagynyomású kompresszorral, ecsettel, meg még ki tudja mivel, kívülről már nem is beszélve, sokszor megsemmisítve a ma használatos tisztítószerekkel az eredeti amúgy is kényes politúrozást vagy lakkozást, csak mert eladhatóbbnak gondolja tisztítva. Természetesen hozzáértőként az ecsettel semmi gond.
Gratulálok hozzá!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2021
(#) rectamas válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Nagyon szép.
Nekem is hozhatna hasonlót a postás...
(#) Tomi94 hozzászólása Dec 12, 2021 / 1
 
Sziasztok!

A képeken látható, 60-as évek végi Videoton rádiókban levő kapcsolót keresnék Szimfónia de Luxe (R4430) rádió javításához. A csúszka nem fontos, az szerintem jó, de sajnos a felső bakelitszerű lap megszűnt szigetelő lenni, az anódfeszültség felfutásával egyidőben felizzik és szaga is van.

A műanyag szélessége 12 mm, hossza 34 mm, lábtávolság a két sor között 7,5 mm, a soron belül 4,5 mm körül van.

Amúgy ez a kapcsoló az URH sáv nyomógombja lenne, a második képen jobb szélen látható. Kissé fura módon két teljesen külön darabból van összerakva, és a csúszkákat is csak össze kell akasztani betolás előtt. Valószínűleg a többi hasonló korú (1967-70) URH-s Videotonokban is ez van. (A sima Isostat-nál, amit félvezetős magnókban szoktam látni, annál viszont szélesebb, bár tény, hogy hasonló külsejű.)

Esetleg bontott rádió modul, bontásra váró készülék is lehet opció.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) gkari válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Nézz körül a mellette lévő KF - nél, az I. AM KF átvezetője lehet testzárlatos - innen kapja az ECH heptódája az anódfeszejt (a kapcsolósor A 7. és 8. pontjai).
(#) Tomi94 válasza gkari hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ez esetben így kiszedett kapcsolóval, és a megfelelő pontok vezetékes összekötésével sem szólhatna viszont a KH sáv. Pedig ezt kipróbáltam, és több adót is befog, szól megfelelő hangerővel.

Mondjuk a varázsszem teljes szélességében világít, adótól függetlenül, mintha gerjedne valami. De szólni szól normálisan így.
(#) oregtamas0202 válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Üdv !Megnézem .Emlékeztessen.
(#) tdi75 hozzászólása Dec 16, 2021 /
 
Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki az EAG AE785/A végcsöveinek gyárilag beállított nyugalmi katódáramát?
(#) VJ72 válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 16, 2021 /
 
Szia!
20-25mA max, a G807 g1-en -39 voltot kell beállítani jó csőnél ekkor beáll az anódáram. Bár ez a régi 220V-as hálózati feszültségre igaz, a mostaninál az anódfeszültség több lesz. Ezért érdemes egy megfelelő teljesítményű 12 voltos trafót autótrafónak bekötni és azzal használni az erősítőt.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2021
(#) Tomi94 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Időközben kaptam egyet, de köszönöm a felajánlást itt is! Hétvégén próba, hogy valóban ennyi volt-e a baja a készüléknek.
(#) tdi75 válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Szia!
Csak most tudtam válaszolni. Igen sajna amióta a 220 az 230 volt azóta sok minden eltolódott. Szerencsére egész jól tolerálják a csövek ezt a változást. Azért lettem volna kíváncsi erre mert az a -35-39 volt -ug az a 220 as hálózaton van. azzal elvileg 750-760 volton mennének a végcsövek. Nekem így 850 volton mennek kicsit nem kicsit több, de egész jól bírják. a katódokat 6,5 ma áramra állítottam be. Mindkét katódra tettem egy mérőellenállást úgy mint az APX100-asban van és a -UG t is úgy állítom a végcsöveken. Tegnap óta egész jól megyeget. Igaz a hangszórót illesztőtrafóval kell rátegyem, de ezt csak addig kell ameddig át nem tekerem az eredeti kimenőjét. Bár ha valaki tudja ennek a pontos gyári beállítási adatait ne rejtse magába. Bár már így is meglepő amit tud. Ugyan van még egy kis brumm, de majd megoldom.
(#) VJ72 válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Szia!
Mindenképp ajánlom a 220V-os primer feszültség alkalmazását, a hálózati trafó szigetelése az elmúlt 50 évben nem lett jobb. Már nekem is lett szekunder menetzárlatos trafóm emiatt, 800 volt fölé nem érdemes engedni az anódtápot.
6,5mA áramot keveslem a nullátmenetnél torzít és az anódfeszültség is megnő.
(#) tdi75 válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Valamit majd ügyködök a tápon. Meg előveszem a szkópot hogy mit is mutat generátorról hajtva a null átmeneteknél. Csak reméltem hogy hátha valakinek van valami emléke hogy ide mekkora munkaponti áram lett megálmodva. Aki tudott volna valamit, azt már sajnos nem érem el.
(#) tdi75 válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 30, 2021 / 6
 
Üdv mindenkinek! Lassan már itt az év vége... ugyan pezsgő még nincs de majd orvosoljuk azt is.

Viszont a lényegesebb dolog, hogy kicsit tovább tekertem az AE785/A erősítőm táptrafójának primerjét. Nem sokkal, elég volt 30 menet. Így a szekunder oldalon a nagyfesz már nem 2X650 volt, hanem csak 2 X 617 volt lett. Reménykedtem tovább méregetve, hátha lejjebb megy a 807eseknek az anódfeszültsége kezelhetőbb értékre. Így is lett, 785 volt lett belőle, azért az mégsem 850 az egy "kicsit" nagyon sok volt. Szóval a primeren plusz 30 menet megoldotta a dolgot. Már csak a brummot (ez 50Hz tehát nem a tápból jön. Vagy földhurok a nyák és a potméterek között, vagy egyszerűen nincs egy jelvezeték árnyékolva) kell eltüntetnem. Nem nagy, de engem zavar. Viszont így már használható. Így lesz majd a szilveszteri zenehallgatáshoz igazi full csöves feeling.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Latya_1 hozzászólása Jan 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Videoton RA3101 rádió URH antenna csatlakozójához passzoló dugót keresnék. Tudnátok segíteni ebben?
Köszi!
(#) Gafly válasza Latya_1 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Ilyen (szerintem nem, de hátha)?
Mérd meg hány mm-re van a két érintkező. Ezen 20 (mintha lett volna ebből egy számmal kisebb is). Ha passzol, akkor tiéd...

ant_csati.JPG
    
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Meg olyan is volt, amiben 90 fokkal elforgatva van az egyik tüske. (azon még lehet segíteni...)
(#) Gafly válasza Sebi hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Ebben mind a kettőt lehet hosszában is, és keresztben is betenni.
Azt hiszem ez volt az általános a szerelhető dugóknál.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2022
Következő: »»   556 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem