Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS485 kérdések
Lapozás: OK   1 / 4
(#) kovácszozi82 hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
Sziasztok az érdekelne hogy hogyan lehet rs232 ből rs485 öt csinálni és fordítva.tehát rs485 ből rs232-t

spotlámpákat kellene vezérelnem 90 méter távolságból.rs232 portról.
(#) kobold válasza kovácszozi82 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Szintillesztő IC-k segítségével, pl. MAX232 vagy HIN232 az RS-232 - TTL átalakításhoz, utána pedig SN75176, SP485, MAX485 stb a 485-ös buszhoz. Egy-egy illesztő a vonal mindkét végén, köztük csavart érpáras vezeték, és kész is.
Ha beírod a keresőbe, hogy 232-485 converter, lesz miből válogatni, illetve az említett IC-k adatlapjaiban vannak mintakapcsolások is, jól használhatóak.
(#) potyo válasza kovácszozi82 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Van az SN75176 nevű szintillesztő ic, az kell neked. Illetve ugyanez van max485 néven is, csak azt nehezebb beszerezni, meg drágább is.
(#) mgy válasza kovácszozi82 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
A vevő oldalon egy MAX485 (LTC 485. stb ) megoldja egy PIC-kel lekezelve.

Az adó PC felöli részén egy ADAM 4520 - at alkalmaztam, mert a soros port jeleiből, nekem nem sikerült a MAX 485 adatirányát tiszteségesen lekezelni.

Én is várom a reakciókat !

(#) kobold válasza kobold hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Csak érdekességként: amikor én építettem ilyet, MAX232CPE és SP485 (Sipex) volt kéznél, smd lett az egész. Half-duplex átvitelt biztosít, 1 Mbit / sec mellett volt tesztelve kb. 40 m-es távon, de nem hibázott.
(#) mgy válasza kobold hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Csak egy naiv kérdés !

A csavart érpár kell-e?
Nekem sima MTK 2x0.75- ön is működnek a dolgaim.
(#) potyo válasza mgy hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Kell, hogy ne legyen zavarérzékeny. Úgysem hiszem, hogy az MTK olcsóbb, mint az UTP...
(#) kobold válasza mgy hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Ahogy potyo mondta, a zavarvédettsége sokkal jobb csavart érpár esetén. Otthon lehet, én is bepróbálkoznék sima vezetékkel (mert egy centi UTP sincs), de a konvertert ipari környezetben használom, nagyteljesítményű motorok és frekiváltók környezetében, így nem sok választásom volt, csavarni kellett.
(#) Sebi válasza kovácszozi82 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Az a kérdés, hogy a meglévő szoftver alkalmas-e az adatirány váltogatására, mert ugye a 485 egyszerre csak egy irányt tud.
A hardvert szépen kivesézték az előttem szólók, de ha a SW kész, vagy gyári, akkor inkább azt javasolnám, hogy az RX és a TX egy-egy 485 adó-vevő párossal - két csavart érpáron menjen. (UTP-ben 4 pár van)

Ezzel a trükkel marad a protokoll 232, mégis mehet 3-400m-re a kommunikáció.
(#) abdul válasza kovácszozi82 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Szia!

Ha csak a soros portot akarod "meghosszabbítabni", akor miért nem RS-422?
Így nem kéne az adatiránnyal bajlódni...

Szia!
(#) ared2 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Tiszteletem!
Lenne valakinek kapcsolási rajza Ge-Fanuc 90-30 PLC programozó kábeléhez?A segítséget előre is köszönöm!
(rs232->rs485)
(#) ared2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Tiszteletem! Igen azzal kezdtem ,és benéztem ide is,de ez nem az a fórum ami nekem kell.
(#) jocipoci válasza ared2 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia a GE Fanuc 90-30-hoz Rs422 kábel kell ha jól tudom nem Rs485-ös. Rajzom az nincs csak csatlakozom ami kell hozzá lefényképezni is csak holnap tudom ha az jó neked .
(#) ared2 válasza jocipoci hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Tiszteletem! Igazad van,elnéztem valóban 422-es ! Kösz a segítséget,ha estleg mégis tudnál kapcsolási rajzot,vagy eladó kábelt, azt nagyon megköszönném!
(#) brazdas hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű RS232-Rs485 átalakítóval kapcsolatban merültfel egy érthetetlen dolog. A " fail safe idle state" azaz a hibamentes alapállapot biztosítása miatt kell fel-lehúzó ellenállás pár az A,B ágra. Azért hogy ha a vonalon mindenki csak vételi állapotban van, határozott logikai szintre állítsa be az ágakat. Ez, ha RS232-vel van kapcsolatban, azt jelenti, hogy olyan szintre kell állítani, hogy alap állapotban, az RS232 "MARK" ;-12V legyen, ennek megfelelően a MAX 232 TTL oldalán "H" lessz. "H" szintet a 75176 akkor ad ki a TTL oldalon (1.pin) ha az UA, és az UB (két 485-ös bement kissebb mint -0,3V. és akkor innentől kezdve belezavarodtam. ha feltúrom a netet alinkek egy része azt állítja hogy A - gnd, B - +Ut , a másik csoportja azt állítja hogy az A - +Ut, a B - gnd irányba kell előf3eszíteni az alapállás eléréséhez. Szinte két külön kupacba leht rakni őket. Akkor mos hol az igazság?
(#) potyo válasza brazdas hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Ott, hogy a MAX232 vagy SN75176 TTL oldalán magas szint legyen, mert az az alapállapot.
(#) brazdas válasza potyo hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Igazad van! A határozott alapállapotot csak az RS232 protokolja kívánja meg, az RS485 szempontjából ez nincs megkötve. Igazából az RS232-höz kell igazodni. Eltérő megoldások lehetnek , és csak az a megkötés, hogy az RS232-nek megfeleljen.
Köszönöm a megerősítést....
(#) PI314 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet RS485-öt és a tápot 48V egyetlen csavart érpáron továbbitani?
Ha jól tudom a frekvenvia (AC-DC) alpján lehetséges a szétválasztás.
Létezik-e ehez valami kész kütyü, vagy külön diszkrét elemekből kell felépíteni?

Elölre is a segítséget....
(#) vilmosd válasza PI314 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Hali
Ezt sajnos nem lehet. A RS485 a ket vonal feszultsegkulonbsegen alapulo adatatvitel. Erre nem lehet mas feszt ratenni. Amire Te gondolsz pl. antennaerositok, LNB-k taplalasa. Ott le lehet valasztani kondival a HF-et.
Udv Vili
(#) PI314 válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ez nagyon rossz hír
Akkor viszont valami másik szabványos atviteli protokolt kell találnom, aminél meglodható a táp és a jel egy érpáron történő továbbítása.
Nem tudon ezzel kapcsolatban lenne-e valami ötlet.

Köszi.
(#) vilmosd válasza PI314 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
żPoE ?
Udv Vili
(#) PI314 válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Köszi a gyors választ, de a POE többszörösére emelné az ezköz költségét
Pár százas (kondi, ellenállás) eszközökre gondoltam....
(#) zb83 hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok,

Ki kellene építenem egy RS485-ös hálózatot egy üzemen belül. A busszal, annak működésével tisztában vagyok, amivel kapcsolatban viszont nincs tapasztalatom, az a zavarvédelem, földhurok és földelés kérdése.
A helyzet a következő:
A hálózat teljes hossza kb 800-1000m. Ez 100m-enként meg lesz szakítva, ezeken a pontokon egy-egy több funkciós eszköz lesz, de az egyszerűség kedvéért most csak repeater-ként tekintsünk rá. Ezek a repeater-ek galvanikusan is leválasztják az előttük-utánuk lévő 100m-es szakaszokat, tehát, lényegében sok, 100m-es hálózatom van. Az alkalmazott kábel cat5e FTP lesz.

A kérdésem az, hogy megengedhetem-e azt a luxust, hogy a 100m-es szakaszokon belül nem alkalmazok galvanikus leválasztást a slave eszközökben? Igazából nem a csarnokban dolgozó hegesztők izgatnak (bár lehet, hogy kellene) hanem, az esetleges villámok, de leginkább a földpotenciál különbség a 100m-es távokon.

Hogy illik védekezni megfelelő hatásfokkal a villámok ellen? Értem ezt úgy, hogy durva villámlás esetén, még ha zavar keletkezik is, használhatatlanná azért ne váljon a berendezés. Erre egy sima optikai leválasztás szerintem nem megfelelő, mert lehet, hogy az áramkör nagy része megmarad, de az optocsatoló kifekszik, ergo ugyanúgy nem működik tovább a berendezés, mintha nem is alkalmaztam volna leválasztást. Valószínűsítem, hogy tranziens szupresszor diódákkal jó hatásfokkal tudom védeni az adatvonalakat, de mi a helyzet a tápvonallal? Ez maximum 24V/2.2A-t tud. Nem tudom, alkalmazható-e tápvonalon is TVSD.

A másik pedig a földelés kérdése. A feljebb említett repeater-ek egyben tápegységek is, ezek látják el energiával az adott 100m-en lógó összes slave-et. Slave eszközből kétféle lehet. Vagy földelt, vagy földeletlen.
Földelt eszköz esetén, lehet-e számítani 100m-es távon olyan szintű földhurokra, ami már zavaró/káros lehet a kommunikációra és/vagy a repeater kapcsolóüzemű tápjára? Van bármilyen (költség)hatékony mód a kivédésére?

A földeletlen eszközök többnyire kezelőszervek lennének. A terv az, hogy úgy lesznek kialakítva ezek az eszközök, hogy nem lehet hozzáérni az elektronikához. Mégis, engem azért érdekelne, hogy galvanikus leválasztás nélkül lehet-e kellemetlen, ne adj Isten veszélyes az emberre nézve az érintése a távoli földpontnak?

Mindez azért kérdés, mert ha minden egyes eszközben galvanikus leválasztást szeretnék megvalósítani, az iszonyatos összeggel dobja meg project költségét, mert sajnos nem csak az adatvonalat kell leválasztani, hanem a tápot is, ehhez pedig mindenhol DC-DC konverter kéne.

Ha nem is tudtok konkrét megoldásokat, nekem már az is sokat segítene, ha leírnátok a tapasztalatokat, hogy mire számíthatok.

Nagyon köszönöm előre is!
(#) Hp41C válasza zb83 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Idézet:
„Mindez azért kérdés, mert ha minden egyes eszközben galvanikus leválasztást szeretnék megvalósítani, az iszonyatos összeggel dobja meg project költségét, mert sajnos nem csak az adatvonalat kell leválasztani, hanem a tápot is, ehhez pedig mindenhol DC-DC konverter kéne.”

Bevált módszer 4 vezetékes vonalat használ (Schneider Semap 80 család), amiből két ér a közös, leválasztott tápfeszültséget viszi. Így elegendő egy táp az összes leválasztott eszköz kezelésére.
(#) Sygnus hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
ebből a képből kiderül valakinek az, hogy azt az ellenállást hova kell bekötni pontosan?

1.jpg
    
(#) nedudgi válasza Sygnus hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Úgy látom, az RS485 feliratú DIL tok 6. és 7. lába közé.
(#) Sygnus válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Köszönöm válaszod!
Tehát gyakorlatilag akkor az egyik lábát a zöld másikat meg a sárga vezetékre ráforrasztom ?
(#) nedudgi válasza Sygnus hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Igen.
(#) Sygnus válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Már csak ez volt vissza, beforrasztottam, de sajna nem működik a cucc.
(#) Sygnus válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Pedig elvileg ez így működőképes kéne legyen...legalábbis azt írták.
De majd kipróbálom amit írtál csak kell vegyek ellenállást .
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem