Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 131
(#) Sickness hozzászólása Júl 20, 2022 /
 
Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni,adott egy proteco leader 3 szett Q80a típusú vezérlővel,zárási infrasorompóval.
Betanítás megtörtént,rendeltetés szerűen működik egészen addig amíg a zárás folyamat meg nem szakad mert valaki átszalad a fotocellán.
Utána a kapu addig nyit ameddig be nem feszül,és onnantól nem lesz újra pozícióban csak kulccsal oldom a motorokat és a helyére mozgatom.
Találkozott valaki esetleg ezzel a problémával?
Köszönöm a segítséget
(#) janir18 válasza Sickness hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Hello!
Nyitáshoz is szükséges ütköző. Szerintem itt lehet baj
(#) Gafly válasza janir18 hozzászólására (») Júl 21, 2022 / 1
 
Szerintem is illik mindkét végállásban ütköző.
Arra nem tudtam görcsöt kötni, hogy "átszaladástól" miért "feszül" be. Szerintem nem attól.

Magát a nyitott állapotban befeszülést, ugyan nem ennél kapunál, már én is tapasztaltam, és valóban csak "kikulcsolással" lehetett működésre bírni. Azóta viszont működik, úgyhogy a kérdés tisztázását későbbre (azaz amikor megint nem tudom becsukni ) halasztottam.
(#) janir18 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Hello!
Proteco kapunyitóval kapcsolatban nincs tapasztalatom ilyen téren. Minap raktam fel egy motorline nyitót, mc2 vezérlővel és észrevettem, hogy áthaladáskor, vagy mikor kézzel megállítom indítom, a beállított idő fog lefutni, mintha a teljes nyitást vagy zárást hajtaná végre. Beninca cuccokat jópárat felraktam, az nagyjából eltalálja mennyire van nyitva és nem a teljes üzemidőig nyomja ki vagy be a kaput. Szerintem itt elcsúszhat a dolog, főleg ha nincs ütköző és teljesen ki vagy benyomja a mechanikát.
(#) Gafly válasza janir18 hozzászólására (») Júl 21, 2022 / 1
 
Nekem hihető ez a magyarázat.
(#) 444Tibi válasza Sickness hozzászólására (») Júl 21, 2022 / 1
 
Mindenképp kell nyitási ütköztetés mert meg fog halni az orsós szerkezet, nincs mindegyik felkészítve határolásra.
(#) SzilCsong válasza Sickness hozzászólására (») Júl 21, 2022 / 1
 
Azért kell az ütköző, ha pedlógázzal nekimegy (ami egyébként nem szokásos és nem rendeltetésszerű) akkor is el tudjon indulni, ha a menet végére fut a motor, akkor sajna be tud ékelődni, hogy nem tud vissza indulni, valamint megnézném a kondenzátorok állapotát, ha esetleg nem új szettről van szó
(#) mraulajos hozzászólása Júl 21, 2022 / 1
 
Hali!
A Proteco-nál, az van a leírásban, hogy nyitási funkcióhoz nem szükséges ütköző. A motornak a belső mechanikája úgy van kialakítva, hogy nem szabad neki megszorulni. Ennek ellenére, ha valaki mégis ilyet vesz, és megkér hogy telepítsem neki, én biztos rakok oda is. De én, ezt a típust biztos nem veszek senkinek!
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
Sziasztok

Life Acer tolókapu nyitóhoz vadásznék dokumentációt, nyilván nem arra gondolok, hogy kell lebetonozni, meg rákötni a 220-at, hanem a vezérlésének a programozási leírását.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 22, 2022 / 1
 
Se kép...se típusszám? 4...AC4R...6, stb?
(#) krabor hozzászólása Júl 23, 2022 /
 
Sziasztok,van egy tolokapum ami PROTECO MOVER-8N tolókapu motorral es ROLL 230 vezerlovel van szerelve.
Ha a tolokaput utkozben megallitom,utana nem indul el, csak ha aramtalanitom, akkor se mindig.
Mi lehet a hiba? Koszonettel varom a segitseget.
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Szia Acer Ac4p van a motorjára írva a vezérlés oldalára 838A van.
Örök hála, ha tudsz segíteni.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Mellékeltem még a tasztatúráját, mintha a világon nem létezne, irgalmatlan homály az egész, legszívesebben felgyújtanám.
A poén az, hogy a hibát amivel hozták megjavítottam, de nem tudom tesztelni.
Eleve mekkora hülyeség, hogy nem reagál a végállás kapcsolókra, de mégnagyobb hülyeség, hogy NO-esek a végálláskapcsolók.
Az is hülye aki ezt forgalmazza, ezt most megcsinálom, ha már bevállaltam, de ezt a kife márkát az életbe többet látni se akarom.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
Na, megoldódott6 a nagy rejtély, nekem a leírásom szárnyaskapunyitóhoz volt, ez meg tolókapunyitó (a tasztatúra ugyanolyan) Amannaál a 10-essel kell indítani a menet beidomítást, ennél meg a 7-essel... pfff
(#) bajuszvas válasza krabor hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
Érvéghüvelyezés van, csatlakozásokat átnézted, biztonsági eszközök jól működnek?
(#) pipi válasza krabor hozzászólására (») Júl 24, 2022 / 1
 
A motor kondiját is meg kellene nézni, kapacvesztett lesz...
esetleg a motor kivezetésekre köss 2 izzólámpát (hagyományost!), azon láthatod a vezérlés "akarja-e" mozgatni a motort
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2022
(#) uniman válasza krabor hozzászólására (») Júl 25, 2022 / 1
 
Ékezetek?
A megállítás többféleképpen történhet...de fogjuk rá, hogy a távirányítóval állítod meg félúton. De az is történhet "csukás" vagy nyitás közben is...
A Roll 230-ból is létezik min. "nyócféle" ! Pl.: Bővebben: Link
A tiéd melyik verzió?
A vezérlőn vannak nagyon "beszédes" LED-ek...ezek jelzéseiből kiolvasható a hiba.
Ha "beragad" valamelyik "Limit SW" végállás mikrokapcsoló...azt a LED-ek egyike jelzi.
Ha nyitás közben megállítod és beragadva marad a "CL" mikrokapcsoló, akkor logikus, hogy meg sem fog moccanni a következő gombnyomásra, mert... ???
Az "nem indul" is jelenthet néma mozdulatlanságot, vagy "motormorgással" kisérve...
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 26, 2022 /
 
Hali
Ismeri valaki ezt a modult?
Bővebben: Link

Sim kártyát nem látja, USB-ről nem kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2022
(#) zka113 hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
Sziasztok
adódott egy kis problémám egy GardenGate Roll230 ver.2020.2 vezérlő panellal. A napokban egyszer csak nem működött. Én telepítettem magamnak így szétszedtem és azt vettem észre hogy a infra érzékelők felőli részen meg van égve a NYÁK, szétszedtem az érzékelőket és az adó nyákján található ellenállás is el van porladva kicsit. A NYÁK-on található 230V illetve 12V LEDek valamint a megállító visszajelző LEDek világítanak csak az infa rész halt meg, olyan mintha túláramot kapott volna mert egy kb 1 forintos nagyságú égés nyom a műanyag kötő dobozon is volt. Kérdésem az volna hogy a csatolt képek alapján javítható e a vezérlő NYÁK megégett része és javítás után működhet e, illetve honnan lehetne kideríteni hogy mekkora ellenállás van az infra jeladóba?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2022
(#) pipi válasza zka113 hozzászólására (») Aug 1, 2022 /
 
Az első fotódon a kondi púpos? Gyanús hogy valami zárlat van a panelen, azért füstölt el az ellenállás, valószinűleg a táppal sorban van, a stabkocka tehermentesítésére. Az értékét nem tudom, nézd meg a stabkockát milyen, pár voltal adj többet labortápról, hagyd ki az ellenállást, figyeld, az áramfelvételt
(#) uniman válasza zka113 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Hello! Nem ártana a fotocella típusszámát megnevezni! A neten talán van más kép is róla...
Én 100 ohm körüli "biztosíték" ellenállást be mernék tenni a helyére...
De fontosabb lenne a Roll 230V vezérlő működőképességéről meggyőződni...ez a fotocella bemenet átkötésével kideríthető. Ha a vezérlő nem működik, akkor...
(#) SzilCsong válasza zka113 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Fotocella előtét ellenállás megégés általában a Infraled hiba miatt szokott lenni, van, hogy csak melegszik mint állat.
Nekem vannak régi biztonsági kameráim, amiből szoktam kiszedni infraledeket és ezekkel helyettesítem.
(#) zka113 válasza pipi hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Igen jól látod nekem elsőre fel se tünt de nagyító alatt látszik. Valamint egy IC is eldurrant a vezérlő paneljén nekem az sem tünt fel Elviszem egy szakihoz kérek rá szakvéleményt meg árat hogy egyáltalán lehet e és megéri e javítani. Az új szett 25 körül lenne postával együtt.
(#) zka113 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Én első körbe villámra gyanakodtam mert a múlt héten adta meg magát amikor többször is volt viharos idő és ez az infra egy vas oszlopon pihen ami 230 magas és 1 méter van a földbe, körülötte pedig fák de lehet hogy rosszul gondolom.
(#) pipi válasza zka113 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Ha a vezérlő alatt a kapu vezérlőt érted... Jobban jársz, ha nem "szakihoz", hanem a gardengate.hu -hoz viszed ha a pic kontroller durrant el, csak ők tudják cserélni... ha mást nem is, de legalább hívd fel őket, mit mondanak.
Ha az infra is Gardengate-s, azt is...
(#) Gafly válasza zka113 hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Idézet:
„ez az infra egy vas oszlopon pihen ami 230 magas”

Hú, majdnem akkora mint a csepeli vasoszlop.
Inkább lámpa kell a tetejére, mint infra az aljára...
(#) zka113 válasza pipi hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
A szaki alatt egy hivatalosan dolgozó elektronikai műszerészt értettem. Elküldtem a képeket a GardenGatenek kedden lesz műszerész akkor fogja megnézni hogy érdemes e vele foglalkozni.
(#) SzilCsong válasza zka113 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Basszus, nincs ember abba a városba aki tudna forrasztani?
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Hogyne lenne, és nem csak cinez, hanem
még ki is vizelez.
(#) 444Tibi hozzászólása Aug 7, 2022 /
 
Értetlenül állok egy hiba előtt.
Roll230, kétszárnyas, én üzemeltem be 2 éve, azóta hibátlan.
Úgy van beállítva hogy távra nyit, majd 20 másodperc múlva automatán zár, 1 pár fotocella van használatba.
1 hete meghülyült, random kinyitott, vagy visszacsuk vagy nem, ezt éjjel, nappal, bármikor, naponta 1-5x produkálta.
Lekötöttem a fotocellákat, hátha az bezavar, áthidaltam a foto bemenetet, így csak a kapunyitó maradt.
Ugyanazt csinálja.
Környéken villámlás, villámcsapás nem volt, áramszünet sem.

Valaki találkozott ilyennel, van valami ötlet?
Következő: »»   112 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem