Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   249 / 251
(#) Alkotó válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Nekem úgy tűnik, néhány kivételes eset van itt túlbeszélve.
A Posta határozottan fejlődik. Nem a küldeménybiztonság velük a baj, hanem a díjak. Én még mindig mindent megkaptam, és el is vitték amit kellett. Amikor meg nem sikerült valami, akkor helytálltak érte.
A külföldi rendeléseknél indokolatlanul gondolnak sokan mindjárt a Postára, pedig sok esetben egyáltalán nem is találkoznak a küldeményekkel, mert azt más szolgáltatók hozzák. Esetenként olyanok, akikről még nem is hallottam.

Azt én sem értem, miért változtatgatják az azonosító számokat, de most már ezt nem is nézem. Meglepő módon, sokkal gyorsabban megjönnek a küldemények, sok esetben az ígért 1-2 hónap helyett akár 1 hét alatt.
(#) Bakman válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Ha valóban nagy baj lenne a Postával, akkor már rég beszántotta volna a köznép, ha az országgal, rég bezárhattuk volna az ajtót. Hidd el, viszonylag jól működik, csak a nagyon hangos (és örök pesszimista) kisebbség miatt tűnik úgy, hogy nem. Én pl. nem írom ki, hogy idén már sikeresen és időben házhoz hoztak két csomagot, valamint az is időben odaért, amit én adtam fel. Azt sem írom ki, hogy hétfőn autóval igazoltattak rendőrök és tök jó fejek voltak, a NAV idő előtt visszaküldte az adótúlfizetésemet (amit ráadásul én rontottam el) stb.
(#) mraulajos válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Hali!
Folyamatosan függőben van 4-5 tételem az Aliról, mert folyamatosan rendelek, legalább 10 éve. Soha semmi gondom nem volt a csomagokkal.
(#) elektrorudi válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
A két rendelésből amit külföldről rendeltem eddig, egy nem érkezett meg, pedig 2 hónapja itt van az országban. Nyilván igazad van, és túl van beszélve.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2024
(#) elektrorudi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Oksa. Befogom.
(#) Bakman válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Nem kell a hozzászólásokat félreérteni. Hihető a történet hogy eltűnik egy-két csomag, az is hihető, hogy bizonyos Postákon ez gyakran megesik. Mindössze annyit próbáltunk, hogy nem kell általánosítani.
(#) majkimester válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Ha ott van a Delivery opcióknál hogy Tracking unavailable akkor ne is várjuk el a postától hogy ingyen trackinget csináljon. Ha úgy rendeled, hogy Tracking available, akkor biztosan nem fog eltünni, és ha mégis akkor Ali téríti neked, mert neki is lesz tracking infója és nem csak bemondásra kellene térítenie. Kis filléres termékekre nyílván ez nem éri meg, de akkor fogadjuk el, hogy benne van a pakliban.
(#) KBal76 hozzászólása Feb 15, 2024 /
 
Tudom hogy csak a rossz dolgoknak van manapság hírértéke, de azért hátha mégse.
Pont egy hete este rendeltem Aliról pár dolgot, és most jött meg, azaz szűken 7* nap alatt, szokásos ingyenes szállítással. (*mert már tegnap átverhettem volna)
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2024
(#) img válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 15, 2024 /
 
Újpalota környékén mindig és határidőn belül megérkeznek a rendelések, ez nem újdonság.
(#) Régi motoros hozzászólása Feb 17, 2024 /
 
Hello! Meg tudja mondani valaki, melyik az a sínre szerelhető Wi-Fi kapcsoló ami biztosan működik internet nélkül, CSAK WiFi hálózaton keresztül?
Tehát ha elmegy a net, de a WiFi megy, akkor is képes végrehajtani a beállított időben a kapcsolásokat,
és az applikáción keresztül is vezérelhető?

Mert ugyan van egy POW R2 készülékem, de ez net nélül totál idióta és nem képes a beállított időben kapcsolni, és az applikációban sem elérhető olyankor, hiába jó a WiFi.
Azt sem értem benne, hogy minek van benne akkor LAN vezérlés, mert hiába aktiválom, ugyan úgy nem megy internet nélkül.
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Ui.: Mivel ewelink készülékem van már, jó lenne ezzel kompatibilis modell.
Igy megúsznám egy másik app telepítését.
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Ui.: Nem fontos, hogy sínre tehető legyen, közbe rájöttem, hogy a doboz belsejébe is elfér.
(#) Régi motoros hozzászólása Feb 29, 2024 /
 
Mostanában három csomagomhoz is kaptam emailt a postától.
Úgy néz ki végre sikerült a kínai csomagokat a rendszerkövetésbe integrálni?
Az utolsó három csomagom ezen az European Chinese Supply Chain Zrt -n keresztül jött.
A posta oldalán ezt a nyomkövető is tudja követni. Pedig nem választottam semmi extra szolgáltatást.

A poén, hogy a 17track szerint és az aliexpress szerint is ugyanaz a Cainiao a csomagküldő,
ami eddig is sok esetben volt, mégsem tudta a posta követni.

Nálatok mi helyzet?
(#) elektrorudi válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Két napja kaptam egy levelet a magyar postától, hogy a csomagomat nincs módjukban követni, és a nem foglalkoznak azzal, hogy a dolgozóik ellopják a küldeményeket. Ennyi. A pénzem elveszett, az ügyem lezárva.
(#) bbb válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Azzal a levéllel tudsz reklamálni az eladónál és visszakérni a pénzed.
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
A PNLU... kezdetűeket általában az ajtóig követi a rendszer. Az ECSC... fajtákat nem, két napja én is megkaptam a postától, hogy bármennyire is igyekeztek, nem tudják megtalálni a csomagjaim. Érdekes, hogy a csupaszám kódok kerülnek az expressonehoz, azokat meg szoktam kapni.
Mostanában szokott az alin "choice" megjelöléssel lenni holmi, ezekre 10$ feletti értéknél két héten belüli megérkezést írnak, meg némelyiknél ingyen visszaküldést, na ezek meg szoktak érkezni.
(#) Régi motoros válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Pech. Nekem még egy se tűnt el, pedig már több mint 100 rendelésem volt.
Persze olyan előfordult, hogy be kellett mennem és érdeklődni, hogy ugyan hol van már?
Pár ilyen eset volt, de azért mindig megkaptam.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Az lehet, ezek mind PLNU -sok voltak. Akkor lehet korán örültem.
(#) elektrorudi válasza bbb hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Idézet:
„Az ECSC... fajtákat nem,”
Nyilván erre utaznak a tolvaj postások is. Ezeket úgysem fogják keresni/követni, el lehet lopni. Mindegy, hogy mi van a csomagban, valamit általában lehet belőle értékesíteni. Ha pedig értéktelen számukra, legfeljebb kidobják.
Konkrét eset volt a szembeszomszédom. Nem volt százas a srác (Isten nyugosztalja), de mindig valamilyen fegyveres erőhöz akart tartozni. Az apja tűzszerész volt, és ő sem akart lemaradni tőle. Se katonának, se rendőrnek nem vették fel, mert a minimális szintet sem ütötte meg. Végül, a VÁM-hoz, a vámkezeléshez felvették fegyveres őrnek. Kapott egy géppisztolyt, és így minden álma teljesült. A '80-as évek végét írtuk.
A VÁM-nál az volt a szokás, hogy minden csomagot alaposan átvizsgáltak, hogy nincs e benne valami tiltott dolog. Akkor még nyoma sem volt a kínai termékeknek. Leginkább a nyugatra vagy Amerikába disszidált emberek küldtek haza valami ajándékot a családjuknak. Az átvizsgálóra volt bízva, hogy mit enged be, és mit nem? Ő ott teljesített szolgálatot, hogy minden törvényesen történjen. A módszer az volt, hogy ami értékes, vagy ritka áru volt, az azonnal illegális lett, tehát "le kellett foglalni". Aztán nyoma veszett az elkobzott áruknak. Ezt megelégelte a srác, és szó szerint, géppisztollyal a falhoz állította a kollégáit és hívta a feletteseit! Persze újsághír nem lett belőle, de a srácot azonnal kirúgták. A "munka" zavartalanul folyhatott tovább.
Az ilyen tolvajok most is itt élnek köztünk. A világ nem változik. A börtönök most is tele vannak, és tele lesznek a jövőben is.
A jelek szerint, pl. a postán találták meg a helyüket a történetben szereplők utódai.
(#) elektrorudi válasza bbb hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Miért reklamáljak az eladónál? Ő mindent tisztességesen csinált. Ha rajta próbálnám behajtani a káromat, pont olyan aljas lennék, mint a postások. Ilyet nem teszek.
(#) Bakman válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
Mindennek, ennek is van másik oldala. Miért nem adja fel úgy a csomagot, hogy követhető legyen és ne legyen a csomagnak lehetősége "elveszni"? Ha rendelek valamit, ne szerencsejáték legyen az, hogy megkapom-e a cuccot vagy nem.
(#) elektrorudi válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
A magyar posta kapujáig követhető volt.
Kb. 12-15 pontot végig lehetett követni perc pontossággal, hogy hol tart éppen a csomag? Egészen addig a pontig, amíg egy magyar postás el nem lopta. Nem gondolom, hogy Kínában egy ilyen országgal számolnia kellene a feladónak, miközben sok-sok országban megkapják a küldeményét.
(#) Laslie válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Hm... szép kilátások!
Nekem is úton van két ECSC... csomagom. Az egyik már beérkezett az országba 02.08.-án. Azóta se kaptam meg. Szerintem már nem is fogom.
A másik tegnap lépett be az országba. Remélem azt azért nem nyúlják le!
Azért szomorú, hogy itt tart ez az ország "királyi" postája.
(#) img válasza Laslie hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Melyik kerületben laksz? Én XI.-ben. Január 9-én került a postához egy csomagom, azóta is "érkezik". Mondjuk amik keresztül mennek rajtuk azoknál mind +2-3-4 hét legalább az érkezés, az ugyanakkor rendelt ExpressOne-hoz viszonyítva.
(#) Laslie válasza img hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
XVIII.-ban.
Akkor talán annyira mégsem reménytelen a helyzet. Vagy mégis? Majd kiderül.
(#) Régi motoros válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Idézet:
„...és a nem foglalkoznak azzal, hogy a dolgozóik ellopják a küldeményeket...”

Ha ezt konkrétan leírták, azzal lehet menni a rendőrségre is feljelentést tenni.
Nyilván macera, meg 1-2EFt-os tételekért nem csinálja magának az ember a "plusz munkát".

Viszont ha ez nem egy-két alkalommal történt meg, hanem többször is, onnantól kezdve ez már rendszeres bűncselekménynek tekinthető, és ebben az esetben a rendőrségnek is foglalkozni kell vele.

Írom ezt azért, mert nekem is jött már rengeteg ECSC... csomagom, és egy sem tűnt el belőle. Persze volt, hogy nekem kellett érdeklődnöm, mert ki se hozzák. Ezek a csomagok nem 2-3 hét alatt, de jellemzően 4-5 hét alatt azért landolnak nálam. Tehát az, hogy feléd tűnik el, arra utal, hogy ott helyi szinten ragadós a keze valakinek.

Szóval ha már több ilyen tételed is van amit nem kaptál meg, ráadásul még a 10EFt-ot is meghaladja az összérték, érdemes lehet bepróbálkozni. A csomagkövetési adatokat és a termékek vásárlási igazolásait a fizetési visszaigazolással együtt bizonyítékként benyújthatod. Meg a postától kapott levelet/emailt is, amiben leírták, hogy nem foglalkoznak vele. Ha majd a rendőrség fog érdeklődni, kénytelenek lesznek foglalkozni vele.

Ui.: Most ettől nyilván ami megment, az már nem fog előkerülni, de ha több esetben megtörtént, akár kártérítési igényt is bejelenthetsz a feljelentéskor a postával szemben. A másik amiért érdemes lehet ezt eljátszani, hogy ha a rendőrség hivatalosan körbeérdeklődik majd az érintett helyszíneken, talán észhez tér az enyves kezű, és remélhetőleg lemond a továbbiakban efféle keresetkiegészítéséről.

Amíg senki sem cirkuszol ilyen esetek miatt, csak sokan benyelik, addig a posta sem fog evvel foglalkozni, ezt tudomásul kell venni.
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Mióta felemelték a szabálysértés értékhatárát valami 150, vagy 200000Ft-ra, azóta ilyenekkel elhessentenek a sündőrségen. Én a postát panaszlevelekkel, panaszkönyvbejegyzésekkel "boldogítom", hátha valami belső vizsgálat eléri ezt a kapjon a fejéhez hatást.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Ezt nem tudom, viszont ha a posta írásba adta neki, hogy bizony nem foglalkoznak a feltételezhetően rendszeresen elkövetett lopási ügyekkel, lehet más lesz a hozzáállás a yardon is.

Ui.: De szerintem már a rendszeresség is a vizsgálat felé billenti a mérleget, összeghatártól függetlenül.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2024
(#) elektrorudi válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
A dolgot elengedtem. A "bizonyítékokat" kitöröltem. Elég sok levélváltás volt velük, tök feleslegesen. A külföldről rendelést befejeztem. Több évtizedig megvoltam nélküle, ezután is megleszek. Elegem lett az egész nyomorult postából. Foglalkozzon velük a halál.
(#) Janszi válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Taktikailag úgy néz ki a helyzet,hogy ugyan nincs nyomkövetés,de névre,címre érkezett csomagod,ami még a postán megvolt,jegyezve volt,kézbesítés nem történt sem levélszekrény útján,sem személyesen,ezért reklamálsz,ezért kérted a postafiók vezetőjét,hogy vizsgálja meg a helyzetet.Amennyiben vizsgálat volt-nem volt,nincs eredmény,nincs csomag,nem zárható ki a felületes,semmilyen vizsgálat,ami bűnszövetség is lehet.Panaszkönyvet a központ is látja.Egyébként mi a helyzet az egyedi azonosító,az eredeti szállítási információ megrongálásával,azaz amikor telibe ragasztja a posta a beérkező csomag szállító-azonosítóját a saját jelöletlen vackával?Te meg ha sikerül zseblámpázhatsz hogy átlátsszon az eredeti vonalkód száma...
Következő: »»   249 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem