Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mi a különbség a sima PIC és az A-s PIC-ek között?
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Magor hozzászólása Dec 19, 2005 /
 
Sziasztok!
Érdekelne, hogy mi a különbség a sima és az A-s sorozatú PIC-ek között (Pl: 16F84 vagy a 16F84A). Ugyan azzal a programozóval lehet e őket programozni? Vagy a programozó szoftveren kell változtatni?
A válaszokat köszi előre is!

Üdv: MaGor
(#) deguss válasza Magor hozzászólására (») Dec 19, 2005 /
 
legfrisebb info: www.microchip.com

De a 16F84 (A nélkül) ha jól tudom elég régi típus, ma már nem is gyártják nagyon. Javítsatok ki, ha nem így van.
A 16F84A-t a legegyszerűbb programozni, és égetni. szerintem.

Üdv.
(#) Magor válasza deguss hozzászólására (») Dec 19, 2005 /
 
Szia!
Köszi a válaszodat.
Ismerem a PIC-eket,de csak a hagyományosakat. Azt nem tudom, hogy az "A"-s jelűeket lehet-e ugyan úgy programozni, mint a régi típusúakat.
Van e különbség a régi és az új IC programozása között?

Köszi még egyszer is a választ!
MaGor
(#) bbatka válasza Magor hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Szerintem a 16f84 a 16f627,628,648 esetében programozás szempontjából nincs különbség közöttük. Az "A"-s verziók 100000-szer írhatók újra ellentétben a hagyományosakkal(1000). Én az Icprogot használom égetéshez és az pl.a 16f627a-t nem is támogatja. Én ilyenkor a 16f627-t állítom be. Szóval nem csinálok ügyet belőle. Viszont a 16f876,877 esetében már lehet hogy lényeges külöbség van közöttük memória kiosztás szempontjából, mert az ICD-nél nem mindegy melyik firmware-t égeted bele.
(#) Magor válasza bbatka hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Szia bbatka!

Köszönöm a válaszodat! Nem tudod véletlenül, hogy honnan tölthetném le az ICD1-het a megfelelő firmware-t? Ugyan úgy működik a bootloader is?

Házilag csináltad meg az Icprogot? A 18F-es PIC-eket is lehet vele égetni?

Köszönöm válaszodat még egyszer is!

MaGor
(#) bbatka válasza Magor hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Az ICD1-hez meg az ICD2-höz elég komoly kapcsolási rajz gyűjteményem van. Még egyiket sem építettem meg, de valószínűleg az ICD2-öt fogom megépíteni. Holnap ide a fórumba fel fogom tenni ami nekem van. Egy Propic2 égető másolatot használok. Azt hiszem Nagy Lászlónak hívják akitől vettem. A www.elektronika.lap.hu-n van a weboldala. Az Icprog programot meg azért használom mert a Propic2 nekem nem éget XP alatt. Na szóval kipróbáltam az égetőt ebbe a konfig-ba a 18f452-vel és gond nélkül beégette. Én meg arra lennék kiváncsi hogy rfPicet mivel lehet égetni. Nem tudod véletlenül?
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Érdekes az is hogy egy basic fejlesztő környezetben írtam egy programot 16f628a-ra, de egy 16f627-be égettem be és teljesen rendben müködik.
(#) miklajos válasza bbatka hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Szasztok!
A különbséget az adatlapok tanulmányozása során lehet eldönteni, pl a 16F876 és 876A közt az egyik különbség hogy az utobbi tartalmaz komparátort is tartalmaz. Általában elmondható hogy egy ujjab tipussal a régitipus egyes hibáit akarják javítani és csinálnak ujjap hibákat.
(#) mspike válasza miklajos hozzászólására (») Dec 20, 2005 /
 
Én úgy tudom van még egy fő eltérés, mégpedig az önprogramozásuk is más. Ezért van pl. hogy ICD2-höz nem jó az A jelű, illetve jó de akkor módosított bootloader kell. Az ICD1-hez való firmware szerintem a régebbi verziójú MPLAB-okban benne van. De én inkább az ICD2 megépítését ajánlom.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Dec 21, 2005 /
 
Még a nyáron mspike ICD2 cikke alapján elkezdtem keresgélni a neten ICD2 ügyben. Elsősorban az érdekelt hogy hogy kell használni, meg hogy melyik bootloadert kell bele tölteni a PIC-be. Meglepő hogy mennyi féle kapcsolás publikáltak. Tegnap 2 óra hosszán keresztül keresgéltem a lementett anyagaim között és 43Mb-t találtam. Ebből néhányat ide be is linkelek. TotalCommanderrel darabolva.
(#) bbatka válasza mspike hozzászólására (») Dec 21, 2005 /
 
2.
(#) bbatka válasza (») Dec 21, 2005 /
 
3.
(#) bbatka válasza Peter hozzászólására (») Dec 21, 2005 /
 
4.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Dec 21, 2005 /
 
crc
(#) Magor válasza miklajos hozzászólására (») Dec 21, 2005 /
 
Szia!

Arra már réges régen réájöttem, hogy az adatlap mit ír. Csak azt nem tudom, hogy a régi programozóknál kell e valamit állítani, vagy firmware-t újra cserélni.

Azért köszi választ!
(#) Magor válasza mspike hozzászólására (») Dec 21, 2005 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszodat. Utánna nézek a firmware-nek. Az ICD-2 mindenképpen meg akarom majd építeni, csak legyek túl a vizsgaidőszakon.
Utánépítetted az ICD 2-őt? Rendesen működik? Nem tennéd fel a kapcsolási és a panelrajzot?
(#) Magor hozzászólása Dec 30, 2005 / 4
 
Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy milyen tapasztalataitok vannak a PIC és az újabb verziójú A-s típusú PIC-ek programozásával.

Érdekelne, hogy ugyan azokon a lábakon történik a programozás? Jók a régi programozó hardwerek az új PIC-ekhez?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) deguss válasza Magor hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Szia Magor!

ITT, egy már kitárgyalt témában megtudod kérdéseidre a választ. Alapjából nincsen sok különbség, ! általában ! használhatod a régi A-nélküli uC-hez is azt az égetőt, amit most használsz a mostaniakhoz, de csak általában.
Ha naprakészen akarod tudni melyik PIC-hez milyen égető kell, látodass el a Microchip oldalára.

Remélem tudtam kicsit segíteni.

Üdv. deguss
(#) deguss válasza deguss hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
most nézem a régi témát is Te hoztad létre, ezen esetben nem tudok újat mondani. bocsi.
(#) Magor válasza deguss hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Szia!

Köszi a válaszodat. Sajnos az a fórum nem adott igazán kielégítő választ a kérdésemre. Ezért dobtam fel a témát újból.

Üdv: MaGor
(#) Bukall válasza Magor hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
Hello! En ugy tudom hogy az ujabb tipusu piceknel a programozaskor nincs valtozas, az A tipusu picek pedig mar fejlettebbek, peldaul a programot amit irsz jobban vedeni tudod mint a regebbiekben meg ilyen aprosagokban ternek el, de arrol ne tudok hogy vmi nagyobb valoztatas lett volna. Egyepkent a Microchip oldalan tenyleg utanna tudsz nezni. Esetleg ha kellene a pontos labkiosztas vagy akarmi, irj hatha tudok segitteni. Addigis sok szerencset hozza!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem