Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   15 / 104
(#) Bakonyjani válasza cesalaci hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Szia
Az volt a kérdésed,"Hogy lehetne beállítani,hogy ha bekapcsolom egyből előre fújja?"Erre szól a válasz, nem lehet.De valóban,az LG- A Samsung, Stb.nagy nevű gépek
rendelkeznek olyan tudással,és programozható,vissza hivhato memóriával, amilyennel a Simbió a Dimarson a Genex, stb.-nincsenek felruházva,de utobiak így is megfelelnek a háztartásba.Ha érthetetlen lennék,úgy elnézést kérek a fogalmazásért.Üdv
(#) cesalaci hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Szia!
Kössz válaszod!
Akkor marad a kézi állitás.
(#) droszi hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Klimaszereleshez rezcsovet hol tudnek venni meterre? a 25m-es tekercs kicsit sok, de sehol nem akarjak megbontani. Kb 11m kellene. 12-es es 6-os atmerobol.
Jahh, Bp kornyeken kellene.

koszi,
Droszi
(#) Collector válasza droszi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Metalloglobus. De néhány klímaáruházban is adnak méterre, illetve bármely vasboltban (illetve fűtéstechnikai, vagy épületgépészeti boltban).
(#) Bakonyjani válasza droszi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Szia.
Bátorkodom felhívni a figyelmedet a 11-m. 12-es,és 6mm. cső okozta plusszként keletkező belső térfogatra,amit ha össze raksz,le vákuumozol,a maximális kapacitás érdekében,után kell töltened hűtő gázzal,3.5-gépnél.Üdv.
(#) droszi hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Egy konkret boltot tudnatok javasolni, ahova bekuldhetem fateromat egy bevasarlolistaval? Futestechnika nem jatszik (pont egy ilyen felett lakom) es gyanitom a metallo sem, mert tisztitott csovet nem arulnak. Ganyolni meg nem akarnek.

Jani, abszolut igazad van, ezzel a dologgal teljes mertekben tisztaban vagyok, pont ezert jon majd az oreg szakim beuzemelni. A lakasomat szetbarmolni viszont en szeretnem, ilyen felesbe szerelest meg a klimaszerelok nem nagyon vallalnak. Marad a diy, amivel nincs problemam, csak nem tudom hol szerezzek csovet.
(#) zzoli hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
heloka.kellene nekem egy feltöltésre valo r407c gáz. ha todtok eladot légyszi irjatok a hobit@citromail.hu-ra.köszi.
(#) tibibalogh520 válasza zzoli hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
És mennyi gáz kellene?
Arról tudsz-ugye, hogy előtte vákuumozni is illene...
...és hogy hol ment el a gáz,...azt is ki kellene deríteni.
(#) Collector válasza zzoli hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Hóbagolynál vehetsz, ha van zöld kártyád.
(#) bela76 válasza Bakonyjani hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy 2,1 Kw-os hűtő-fűtő split klímám (410-es gázzal).
Tavaly nyár végén tetettem be. Hűtésre kb egy hónapot használtuk.
Télen viszont szinte minden nap fűtöttünk vele, kivétel mikor már a kinti hideg nem engedte.
Kérdésem az lenne hogy szakemberrel ki kellene e takaríttatnom, vagy nem ment még annyit hogy szükséges lenne?
Esetleg én ezt házilag is meg tudom e oldani, van e erre olyan spray ami tényleg használ is? Vagy ezek a sprayok csak kamuk.
Előre is köszi a válaszokat!
(#) Collector válasza bela76 hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
A kondenzvizet kell üríteni mindig, és nyugodtan használd csak a fertőtlenítő spray-t, nem kamuból lett kitalálva.
(#) Bakonyjani válasza bela76 hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Szia,
Bocs hogy ilyen későn válszolok,de valahogy nem jutottam erre az oldalra.Szoval:Nem kamu a spray
fújkáld meg a beltérit rendesen,a kültéri miatt nem kell még aggódni. /szerintem/ A "TESCO"pedig aránylak olcsón árulja,és még megannyi más is.Hát ennyit dióhéjban.Üdv.
(#) bela76 válasza Bakonyjani hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Köszi a válaszokat, de kicsit részletesebben is leírnátok? Ugyanis nem csináltam még ilyet, tehát nem is értek hozzá...
Pl a kondenzvizet hol lehet üríteni??
(#) zzoli válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
helo. kb egy kilo gáz kellene. de ha több va a palackban az se baj . van vákumszivattyum és a ki lett javitva a hiba. a kültéri bekötésénél ment el a gáz.
(#) Bakonyjani válasza bela76 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Szia.
Írod,hogy ez a gép már üzemelt.Ebből adódóan a vizek elfolyása már kialakított.Az a dolgod,hogy felnyitod a beltéri előlapját,/vigyázva,hogy az oldalsó körmök le ne
törjenek,/ekkor láthatóvá válnak a lamellák,valamint az alattuk elhelyezett kondenzvizet összegyűjtő,s elvezető
vályú,vagy csatorna./Nos ezeket jobbról,balról alaposan meg fújkálod,vissza hajtod az előlapot,s tíz-húsz perc múlva, a géped harcra kész. Sok sikert.
(#) StMiklos válasza Collector hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Szevasz!
Zöldkártya csak előfeltétel a cégminősítéshez és regisztráláshoz, lassan egy éve csak erre volna szabad gázt kiszolgálni.
Hogy miért adnak mégis nem részletezem, de igen hamar bekeményednek a dolgok..
Részletekért látogass el a www.hlhmonitoring.hu oldalra.
/meg azért szabványos palack is kell../
Üdv: StMiklos
(#) tibibalogh520 válasza zzoli hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Szia!
Sajnos(vagy mégsem?...) gáz beszerzéssel kapcsolatban nem tudod kikerülni valamely "hűtős szaki" közreműködését.(az előző egy-néhány hozzászólás ad rá magyarázatot, hogy miért...)
Ha némi vigaszt nyújt, a 407c helyett mehet bele az R22-es (egy picit még jobb is lesz a hatásfoka ).
(#) denieBoy hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Klíma szakszerű leszerelésével kapcsolatban kérném a tanácsotokat.

Panelprogramban vagyok és a szigetelés miatt le kell vennem a klíma kültérijét.

Elborzadva látom az árakat, ha szerelőt hívnék hozzá.

Kérdésem, tehát van valami trükje a dolognak amire oda kell figyelni?

Vagy csak egyszerűen lekeötöm a hálózati feszről, meglazítom a kinti nyomó, szívó oldali csavarokat, hagyom hogy a gáz(és olaj) távozzon? Majd konzolról eltávolít?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) tibibalogh520 válasza denieBoy hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia!
Idézet:
„Vagy csak egyszerűen lekeötöm a hálózati feszről, meglazítom a kinti nyomó, szívó oldali csavarokat, hagyom hogy a gáz(és olaj) távozzon?”

Ha így tennél, az barbár munka lenne!
Amellett, hogy szennyeznéd a környezetet, a vissza üzemelés jóval többe kerülne, a gáz pótlás miatt!
Vissza kell zárni a gázt a kültéribe.
...de mivel nem vagy jártas a dologba, mégis olcsóbb lesz, ha szerelőt hívsz...
(#) Collector válasza denieBoy hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Azért kerül sokba, mert szerintem abban benne van a gázlefejtés is.
Vannak olyan klímák, amiken ilyen gyorscsatlakozó van, és kézzel is lehet nyitni és zárni, de gondolom neked nem ilyen van.
(#) denieBoy válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia!

Hmm azért barbárságra nem vetemednék, de tudtommal ezek a hűtőgázok már freon mentesek, vagyis környezetbarátnak tekinhető. (Ezért is merészeltem gondolni a kiengedésre.)

Nagydolog ez a visszazárás? Mi kell hozzá és hogy lehet kivitelezni?

Engem a konkrét megoldás érdekelne. Köszi.

Üdv!
(#) denieBoy válasza Collector hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ez egy LG klíma, meg fogom nézni amint hazaértem, milyen a csatija.
(#) StMiklos válasza denieBoy hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szevasz!
Csak zárójelben: szinte az összes hűtőközeg "freon" mind a mai napig, és lehet a legkörnyetebarátabb, szigorúan tilos a környezetbe juttatni.
Van azért kivétel, mármint összetételben, /ammónia, CO2, R600, R290, utóbbiak éghetők mint a propán-bután/.
Üdv: StMiklos
(#) tibibalogh520 válasza denieBoy hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia!
Ahogyan StMiklós is írta, ezek a gázok nem környezetbarátok!!!
Sokkal elgondolkodtatóbb viszont, hogy adott mennyiségű hűtőközeg légkörbe juttatása után, mennyi energia befektetésbe kerül, mire azt újra palackban tudhatod -melyből ismét feltöltheted a klímádat-!!!
A visszazáráshoz szakértelem kell! (talán ezért nem csinálják ingyen).
Ez a szakma, egy komoly szakma, mely nem arról szól, hogyha sokallok valamit, majd megcsinálom magam...

Én is biztosan meg tudnék ejteni néhány vese, és máj átültetést -ha egy orvosi fórumon felvilágosítanának- de én szem előtt tartanám a "beteg" érdekét, így inkább nem teszem!
Szerintem kellően körbe magyaráztuk...
(#) Harmonia7 hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Üdv!

Kaptam egy airwell gc28 scroll kültéri egységet és egy Vestel BIO típusú beltérit.

Le lettek szerelve, többet a múltjukról nem tudni, csak azt, hogy jól működtek.

A kültériben megvan a közeg szépen visszazárva, viszont a beltéri kitudja mióta van nyitott csővégekkel.

Aggódom az oxidáció kérdése miatt.

Kérdésem:
Szabad használnom más beltérit adott kültérihez?
Tud ez jól működni?
Számít, hogy előtte milyen gázzal működött?
A másik fontos kérdés, hogy marad annyi olaj egy beltéri csőfalain, hogy megvédje az oxidációtól vagy ki kell dobni? Esetleg van mód az oxidáció eltávolítására?
Esetleg vmi erre kitalált folyadék?
Vagy rakjam össze és működik, amég működik?
(sajnálnám a kültérit elsavasítani, ha tényleg ez történik, mert jó állapotban van)

A segítőkész, nem lehurrogós válaszoknak örülnék igazán!

Köszi előre is!
(#) tibibalogh520 válasza Harmonia7 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Szia!

-Ha hasonló párolgási tulajdonságú közeghez, és hasonló teljesítmény tartományban van, akkor használható együtt.

- Az olajjal kapcsolatban lehetnek problémák, de mivel a beltérit "nyitva hagyták", ezért arra mindenképp rá férne egy mosás.(azzal a típusú olajjal, mellyel a kültéri üzemel, több léről át mosatni...)

- A benne lévő olaj szerintem kellően megvédhette az oxidációtól (bár ez függ attól, hogy mennyi ideig volt nyitva).

- Így semmiképp ne rakd össze, mert eldugítja a szűrőt, és a kompresszor is károsodhat.
(#) Harmonia7 hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Köszönöm a segítőkész gyors választ!

A beltéri oldalára ez van ragasztva:

Vestel - MAC/R22/BIO D-18 IN

Ebből arra merek következtetni, hogy R22-es gáz-ra van kitalálva. A kültérimben R407C-s gáz van.
Mennyire tud jól párologni vajon az R22-re kialakított beltériben az R407C? Tud ez korrektül működni?

Másik kérdés, hogy lehetséges-e ettől a rendszertől elvonatkoztatva, hogy adott mondjuk egy 5200W hűtőteljesítménnyel bíró kültéri, ami 1 pár sarokszeleppel van ellátva és erre kötünk 2 db beltérit? aminek mondjuk 2500W egyenkénti leadóteljesítménye van? Tegyük fel ez 2 külön szobában.
Ha igen, akkor párhuzamosan kell őket valami T idommal vagy Y idommal elosztani?

Mi történhet ha ilyenre adja valaki a fejét?
(#) tibibalogh520 válasza Harmonia7 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Szia!
Először is használd a hozzászólás felső részén lévő "Válasz" gombot, mert különben nem tudjuk, hogy kinek válaszolsz!

Az R-22, és R407C oly annyira kompatibilisek, hogy akár rá is lehet tölteni egymásra(nem károsodik a rendszer).
A 407C eleve jelentős mennyiségű 22-t tartalmaz.

Ez a két beltéris dolog elvben működő képes (Én még nem csináltam), csak arra vigyázz, hogy Tichelmann kapcsolásban (Google a barátod) kösd őket össze.
Az "Y" idomot kerüld, inkább "T"-t használj, és a két beltérihez menő csövezés hossza, szintkülönbsége jelentősen ne térjen el egymástól.
Természetesen itt jelentkezni fog a vezérléssel kapcsolatos probléma, azt még ki kell agyalnod.
Jó szórakozást, ha lesz eredmény írd meg!
Üdv.
(#) Attec hozzászólása Máj 8, 2010 / 1
 
Sziasztok.Ma tévedtem először erre az oldalra.Lassan tíz éve foglalkozom autó és épület klímaszereléssel-javítással.Én is szívesen segítek,válaszolok.Szép,hűs nyarat,üdv:Attec
(#) hans hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Üdv!
Én a szakdolgozat témámhoz (Épületgépészeti rendszer PLC vezérlése) készítettem el egy családi ház fűtésrendszerének a tervét.
Mivel nem vagyok épületgépész ezt olyan autodidakta módon tettem.
Tudná esetleg valaki véleményezni?
Előre is nagyon köszönöm!

Jelölések:
S1, S2 Motoros zónaszelep
SK3 Motoros, arányos keverőszelep. 0-10v
SK4 Motoros váltószelep
H1-H5 Pt100-as ellenállás-hőmérő.

cad 1.pdf
    
Következő: »»   15 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem