Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Unitra AS632-es tuner áthangolása
 
Témaindító: lui144, idő: Ápr 21, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) lui144 hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Van nekem itthon 1 Unitra AS632 tuner aminek az FM része keleti normás így nem jön be rajta semmi. A kérdésem annyi, hogy hogyan tudnám áthangolni a keleti normáról nyugati normára a tunert, hogy az FM része is használható legyen. A tuner kapcsolási rajza:
Bővebben: Link
lui144
(#) atya28 válasza lui144 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szia!
URH Konverter (kétnormásító) a megoldás, egyszerű olcsó és működik. Itt vásárolható http://www.dunaweb.hu/bajielektronika
Sok sikert. Üdv: atya28
(#) patekw válasza atya28 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
helló lui,
de ha totál semmi sem jön be a keleti normán, megkéne bizonyosodni, működik-e a készülék.
(#) kadarist válasza patekw hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia!
A keleti normán megszűnt az adás. Minek kellene bejönni azon a készüléken?
(#) CHZ válasza lui144 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Sajnos a rajzról hiányzik a lényeg !
(#) ha6pc válasza lui144 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 / 1
 
Megkeresed az L1-et és az L4-et. és L5-öt.
Lecsippentesz egy-egy menetet,összeforrasztod.
Ha ez kevés,akkor mégegyet...És így tovább.
Ha úgy gondolod,hogy frekiben már helyen van,akkor az L1-el zajminimunot állítasz be a sáv alján.
A C2 trimmerrel pedig a sáv tetején . Ugyanezt L4-C10.
Ha vasmag van a tekercsekben,akkor először hajtsál bele próbaképpen réz v. alu "vasmagot".
(#) ha6pc válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Papíron semminek. A valóságban gyakorlatilag a véges tükörszelektivitás miatt a 70+10,7+10,7MHz az olyan 90-re jön ki. Rossz minőségben ugyan,de az ott elhelyezkedő adók vehetőek. (Már,ha működik a cájg)
(#) lui144 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Itt mire gondolsz, hogy a lényeg?
(#) walter válasza lui144 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 / 1
 
Szia!
Arra gondolt, hogy csak a KF és a sztereó dekóder látható az FM -részből!
A tunerről nincs semmi.
A tunerben az oszcillátor tekercset kell hangolni simám át lehet vinni nyugati normára nem kell cserélni semmit. Ezután utána kell állítani a modulátor tekercset is a kijelzőn látható a jel erőssége, ha van szignálgenerátorod avval még egyszerűbb.Nekem évtizedek óta így működik kifogástalanul,az AWS 303 as készülékem ugyan az a megoldás. Megéri, mert jó készülékek.
(#) kadarist válasza ha6pc hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Esetleg ha van valami nagy teljesítményű CCIR-normás adó a környéken, akkor hallhat valamit.
Ha sistereg, akkor valószínűleg működik a cucc.
(#) GARFIELD13 válasza walter hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Mi hiányzik a rajzon?
A PDF 2. oldalát senki nem nézte meg?

Akkor itt van egyben de ez nagyobb jpg. (lehet, hogy nem dicsérnek meg érte)

Nekem szerencsére 630-as (is) van. Viszont egy rendes szakember általi műszeres áthangolás azért biztosabb. A kis unitra torony tunerjéhez még anno sikerült vállalkozó szellemű embert találnom, de mostanában már ez nem biztos, hogy sikerülne sajnos, ezért pl. a Merkury szinte használhatatlan a gyenge áthangolás miatt.
Ja és szerintem is jó készülékek.
(#) kristikoma hozzászólása Ápr 23, 2010 / 1
 
Hangoltam át több tranyós rádiót is, azt elfelejthettétek, hogy az OIRT sávszálessége kb. 8-9 MHz, a CCIR-é 20.5 MHz, az oszcillátor forgónál szokott lenni néhány pF-os kondi, vagy ki kell venni, vagy kisebbet a helyére pl: 6.8p helyett 2.2p is jó . A tekercs menetszáma osztva 1.4-el :yes: !!! Kellemes hangolást !!!
(#) CHZ válasza lui144 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Már semmire , mert benéztem .. , már megtaláltam a hiányzó részét is .
(#) walter válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Valóban csak az egyik részt láttam,
A műszeres hangolás biztosan jobb.
Az oszcillátor tekercs (L4) úgy emlékszem hangoló maggal van készítve, ezen lehetne kezdeni az állítást sávközépen 90Mhz- körüli adóra állítani ezután az L1-et ahogy ha6pc írta, a C1-et kivenném elég a trimer is. A kf tekercset elvileg nem kell állítani, de az is elhangolódhatott már. (Azért csak kellene egy szignál)
(#) atya28 válasza lui144 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Szia!
Műszerezettség (és) vagy tapasztalat nélkül macerásra sikerülhet az áthangolás. URH konverter előnye, gyorsan és "rombolás mentesen" lehet beépíteni, stabilan működik. Most küldöm a rajzot (lányomnál volt a fényképezőgép). Sok sikert. Üdv.: atya28
U.i. bocsánat mindenkitől, a fektetett kép miatt.

SDC10112.JPG
    
(#) walter válasza atya28 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Ezt rég elkészítettem működött, de zajos volt.
(#) doktor válasza walter hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Az Ic ihibás is lehetet,valamint az antenna jel nagysága is meghatározó,nekem,van itthon,ami korrekt./Eredeti siemens ic/
(#) atya28 válasza doktor hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Szia doktor!
Viccesre véve Tankcsapda után szabadon neked: köszönet doktor, magamnak : félre a tréfát.
De komolyra fordítva a mondani (írni) valót. Sok URH konvertert építettem be a csöves URH-s Viditől a Sony rádiós-walkmanig sorolhatnám. Reklamációt, javítást ezekből azóta sem kaptam vissza. Az általam feltett rajz tényleg jól működik azóta is Mindenkinek sok sikert. Üdv.: atya28
(#) kadarist válasza atya28 hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Szia Atya!
Melyik Rádiótechnikában jelent meg ez a cikk? Vagy egy kissé nagyobb felbontásban láthatnánk a képet (méretezésnél:ne méretezz)?
(#) atya28 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Szia Kadarist!
Bocsánat a kései válasz miatt, formázni kellett a gépemet (lagol a hálózatom).
A cikk RT 1989/9 451 oldalon van. Ha problémát okoz a beszerzése írj és megpróbálom privátban elküldeni, de előbb meg kell keresnem. Sok sikert! Üdv.: atya28
(#) atya28 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szia Kadarist!
Átküldem a rajzot az e-mailedre, ha érdekel, rezgőkvarc helyett hagyományos rezgő körre épített (ugyanúgy SO42P-re) épített rajzom is van, de ennek a Q jósága sokkal gyengébb, mint az általam csatolt rajz, ezért nem is javasoltam a fórumba.
Üdv.: atya28
(#) kadarist válasza atya28 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Köszönöm a rajzot!
(#) Fantasy hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni egy már fent említett tuner áthangolása miatt. Van egy ugyanilyen tunerem, már a CCIR sávaban lehet mert a helyi adók jönnek nagyon gyengén, a térerő mérő nem is jelzi, de más adó nem jön be. A mellékelt rajz a netről van az ott bekarikázott kondik ki vannak véve. Valahogyan meg kellene táltosítnani. A korábbi hozzászólásokat elolvastam, az a kérdés, hogy a tekercsek meneteihez is feltétlen hozzá kell nyúlni?
(#) gkari válasza Fantasy hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Nem biztos, a sáv felső végét a C2, és C10-ekkel, az alsót az L1 és L4-ekkel kell beállítani-sokfordulós menetekben. Szerintem akkor kell a tekrencekből levenni, ha a hangolóelemmel ez nem megy. Persze szignállal az igazi-de ha nincs....
(#) Fantasy válasza gkari hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
A lengyel pdf-et googleval sikerült lefordítani többé-kevésbé, de az nem említi a menetváltoztatást, ezért kérdeztem. Úgy néz ki, hogy átment a CCIR-re de az érzékenység az sehol sincs.
(#) pucuka válasza Fantasy hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Hát, újra kell hangolni, miután kiszedted a csillagos kondikat. A sáv alján a tekercsek hangolásával, a sáv végén a trimmerekkel. Először a sáv alján az oszcillátor tekercsével, L5 behúzol egy legalacsonyabban fogható állomást, a sáv tetején pl. Budapesten a Kossuthot (bocs MR1 -et) a C14 el. Több lépésben ahogy gkari írta. Majd először a modulátorkör tekercsével alul, L4 a trimmerével C10 felül állsz max. hangerőre, (majd térerőre, ha már határol). Ezek után a bemenőkört hangolod L1 -et alul, C2 -őt felül. A lépéseket egyre finomabban ismételgesd.
(#) Fantasy válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
köszi, nekiesek.
(#) Fantasy válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Kiszedtem a kondikat és megpróbáltam azt amit írtál de valahogy nem akar jó lenni. Reagál a hangolóelemek változtatására, de szinte minden úgy van mint előtte. Mielőtt hozzám került volna a tuner valaki már már megkísérelte áthangolni, ennek nyoma elég jól látszik a trimmereken.
(#) Fantasy válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Kiszedtem a kondikat és megpróbáltam azt amit írtál de valahogy nem akar jó lenni. Reagál a hangolóelemek változtatására, de szinte minden úgy van mint előtte. Mielőtt hozzám került volna a tuner valaki már már megkísérelte áthangolni, ennek nyoma elég jól látszik a trimmereken.
(#) pucuka válasza Fantasy hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Meglehet sikerült széthangolnia? Akkor türelemjáték
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem