Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1259 / 1267
(#) manstein39 hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
Sziasztok !
Egy LG 49sm9000pla típusú tv beadta a kulcsot.
Először lefagyott a kép, kikapcs - bekapcs majd bejött a mellékelt kép a kis kockákkal és tovább nem megy . Újabb kikapcs ( sokadik gomb nyomogatásra sikrült csak kikapcsolni ) . Azóta be sem kapcsol.
Mi lehet a gond ? A válaszokat előre is köszönöm !
(#) FAZ1 hozzászólása Márc 19, 2023 /
 
Üdv és kérdésem.

Van egy Samsung LCD TV-m (nagyjából 12 éve vettem - szlovák gyártmány)
Hogyan és honnan lehet belőle kivenni az analóg hangjelet, miután a 4 db HDMI-n csak digitális hang jön ki, a meglévő optikai csatlakozón (elvileg) szintén, az USB-ken (3 db) pedig - nem tudom.
Ráadás-ként még egy "SCART adapter-dugó" is van hozzá, de az CSAKIS kép- és hang-bemeneti lehetőséget produkál... miközben az "igazi" SCART csatlakozókon általában mindig ott van az analóg be- és kimenet.
Már próbáltam ezt-azt, s nem adtam fel, de nem igazán akar összejönni.
Már vettem hozzá optikai üvegszálról RCA-ra való elektronikus átalakítót, de mintha az sem akarná ...
Mit lehet még a TV-vel elkövetni? (szétszedni nem akarom)
A fülhallgató kimenete sem igazán jó a "minőségi hang" kivételére, különben is elég magas a jelszintje. (szerintem nem a szabványos DIN - 0,775mV).
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2023
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Kicsit pontosabb típus?
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Húú, ha én azt tudnám ...
Majd megnézem a TV hátulján ... Az egyik lényege, hogy 32"-os /81cm-es/ és élvilágításos.
Tehát eléggé lapos. Azért is sincs benne SCART csatlakozó, mert az maga szélesebb, mint a TV.

Türelem, kérem ...

Már dugtam rá külső bluetooth-s adaptert, azzal viszont nem tudok kommunikálni. Egy csomó mindenféle bluetooth cuccos bejön a telómon, de sajna nem tudom, melyik lenne közöttük a TV.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2023
(#) szs válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Pedig az jó volna, ha legalább te tudnád
Írtad, hogy a SCART nem hajlandó kifelé dolgozni, csak bemenet (ez bizony tiszta sor, van így), most már mégsincs rajta? Ha egyszer megtaláltad rajta, hát csak nem mászott el messzire...
Nekem most 2 percembe (sem) volt, hogy benézzek a TV mögé.
Nagyon ellene megy a fórumnak, amikor szívattok. Gyulank jutott eszembe most.
(#) tufatofu válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Vásárolsz egy ilyet. Lehet máshol olcsóbb.
(#) FAZ1 válasza szs hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Nem jól értetted.
Egyáltalán nem azt írtam, hogy van rajta SCART, hanem hogy CSAK egy SCART adapter van csak rajta, ami egy ilyesmi szerkezet.

https://www.grx.hu/images/products/128/12895/samsung-bn39-02190a_b.jpg
- Ehhez eléggé hasonló, de egybeöntve 2 Jack dugós (3,5 és 5 mm-es Jack dugóval)
továbbá 5 db. RCA csatlakozóval. 3 csati van a bemenő képre (zöld/sárga - kék - piros), 2 pedig a bemenő sztereó hangra (piros - fehér).
(#) FAZ1 hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Na végre - sikerült hevenyében összehoznom a nem túl jó minőségű fotókat:

Az említett SCART pótló kábel képe

A TV hátsó tipustáblája
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ebben nincs semmilyen Scart, ez egy RCA típusú csatlakozókkal szerelt ádapter.
(#) szs válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
No, az egyáltalán nem SCART, mégcsak nem is SCART adapter
Sebaj, így már (főleg a következő hsz-od után) értem, mit akartál elmondani. Dehát, -mint mondod- az csak bemenet.
Akkor nincs más hátra, az optikai kimenettel (és azzal az átalakítójával, ami van neked) kéne próbálkozni továbbra is. Ahhoz viszont (úgy emlékszem) a tv hangmenüjében is mintha át kéne állítani a hangkimenetet... Biztos nem vagyok azért benne, mert sohasem használtam optikai hangkimenetet, csak rémlik.
De lehet, hogy próbáltad már -csak tanácsféle lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Első gugli találat: Samsung letöltések
Magyar nyelvű felhasználói kézikönyv 54. oldal szól a hangkezelésről. A TV hátulján a gyors útmutató 9. oldala szerint van sima fejhallgató kimenet. Fotók alapján valóban, a LAN csatitól számítva a második pont ami neked kell Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) kadarist válasza bbb hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ezt írta:
Idézet:
„A fülhallgató kimenete sem igazán jó a "minőségi hang" kivételére, különben is elég magas a jelszintje. (szerintem nem a szabványos DIN - 0,775mV).”
(#) bbb válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Márpedig ezen a készüléken ez az egyetlen analóg jelforrás. Az optikáról max. egy megfelelő átalakítóval tudna jelet levenni.

Még az se hangzott el, hogy mi a csudára kellene egyáltalán pont analóg jel.
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 

De hát azt is írta, hogy van átalakítója -csak nem tudta (valamiért) egyelőre szóra bírni.
Idézet:
„vettem hozzá optikai üvegszálról RCA-ra való elektronikus átalakítót, de mintha az sem akarná”

A fejhallgató kimenetről pedig azt írta, nem arról szeretné, mert az nem felel meg neki.
(Én biztosan onnan venném, de ő tudja, miért nem)
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
A kézikönyvben, amit linkeltem benne van, hogy "külső hangszóró" üzemmódra lehet állítani a tévéjét. Ha "az sem akarná" állapot van, akkor
1) vacak az átalakító
2) nincs jel a kimeneten, mert nincs beállítva ez az opció

A célt nem tudjuk, várjuk meg, míg a kérdező elmondja.
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Én is azt tanácsoltam, hogy a hangmenü beállításokba menjen bele, hátha akkor szóra bírhatja az átalakítóját. No, majd kiderül.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Sohasem mondtam, hogy ez SCART lenne, ám a TV leiratában az van - ez helyettesíti a SCART-ot.
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Pedig egyszerűnek tűnhet.
Van egy SUB mélyládám erősítővel, de az még sajnos csak analóg jellel megy (Jack dugó)
A külső Sound Box-om pedig optikai kábelen van, úgy megy is vele rendesen.
Valójában mehetne azon akár RCA-kkal is, de az RCA csatlakozók a DVD lejátszóhoz, illetve a régi Siemens vidómagnóhoz mennek. A magnó még SCART-os volt, de tettem bele RCA kimenetet is.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) szs válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
No, akkor megmutatom, milyen beállításra gondoltam (előkotortam egy Samsung TV-t)

ebben a videóban láthatod

Így talán szóra bírhatod az optikairól átalakító dobozodat.

És két kép is van.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ebben az esetben helytelen a kézikönyv megfogalmazása, mert ez a dolog egy RCA-csatlakozós adapterkábel. ami csak bemenetet tartalmaz.
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Arra már sajnos én is rájöttem, hogy tényleg vacak az átalakítóm.
Egy darabig csak a piros LED világított benne, de azon kívül sok mást nem csinált.

Mindenesetre rendeltem egy hozzá hasonlót a neten, ámde azt majd csak áprilisban kapom kézhez.
(Nekem annyira nem igazán sürgős!)
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ez a kézikönyv valójában nekem is megvan, még a TV-hez adták, amikor megvettem (2010 körül)
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Megjöttek a ledek, kicseréltem, mostmár szép fehér a sony logó, nem csíkos a kép, semmi baj látsózólag, de ugyan azt csinálja, elindul, alul fehéren világít a led, halványodik, majd újra indulgat.. vagy éppen világítva marad a fehér led, de nem csinál semmit, és semmire sem reagál.

Mi lehet a baj?
(#) jdani válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Javítottam én már Sony tvt, megjott az új led minden heppi, beleteszem, kipróbálom, a tv bekapcsol, majd ugyanúgy vissza ki. Valami gagyi kínai lehetett, miután letiltottam a led vezérlő protection lábát, jól működött a tv.
Viszont a tvnek valamilyen hibakódot kellene villognia. Mondjuk megpróbál 3x elindulni led problémával, negyedszerre a visszajelzo már villogja a hibát.
Ez a visszajelzo hogy nem reagál, meg random ujraindulgat..
Androidos tv igaz?
Egy átszoftverezést megérne.
(#) dave500 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Néha pirosra vált a led, ha kihúzom a kábelt, de egyébként csak fehér fényt látok, "animálva+, fényes. aztán lesötétül..
A LEDek egyébként kifejezetten minőséginek tűnnek, aluminiumonon vannak, nem sima pcb-n(mint a gyári)
Igen, én erre is gonoltam, hogy kellene rá egy frissítés, (igen, androidos) de hogy csináljam, ha nem tudok menüig jutni?
(#) kékestv válasza manstein39 hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
üdv.
Lehet,hogy BGA hiba. Reflow-old a CPU-t. Ha akkor sem jó,akkor EMMC Flash újraprogramozása.
üdv.
(#) szs válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Épp a napokban kellett szétszednem a monitoro. Egy ideje ezt csinálta, mint neked: ha kikapcsoltam (ritkán teszek olyat, de előfordul) utána bekapcsolásután ki-be kapcsolgatott. Végül már a kép is beszürkült, és bekapcsolás után visított is egy darabig.
Nem lehet, hogy neked is hasonló probléma adódott? A hibás LED-ek túlterhelést okoztak például?
Nekem a háttérvilágitás felé néző kondenzátorok cseréje megoldotta a dolgot. (Könnyű dolgom volt, mert látszott. De nem oktalan kondenzátorcserére akarlak én biztatni, csak eszembe jutott)
(#) dave500 válasza szs hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Kimértem őket (kiforrasztva) a gyári értékük fölött vannak egy picivel, tudom, ez nem mérvadó) igaz, egy nagyon enyhe sípolást hallok, ha bekapcsol a háttérvilágítás)
Holnap kicserélem az összes táp kondit, ezen nem fog múlni!
De furcsa az, hogy más és más minden indítás. Néha világít a fehér led, néha nem, stb stb.. a Sony logóig mindig eljut, de hibakódot sosem villog ki..
(#) jdani válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Szoftver frissítés azon módjára gondolok, amikor közvetlen a memórián írod át a szoftvert programozóval. Gondolom nincs spéci nand vagy emmc programozód.
(#) szs válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Nekünk, hobbizóknak nincs ilyesmink.
Következő: »»   1259 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem