Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » 10x10x10 LED-kocka építése
10x10x10 LED-kocka építése
Szerző: libesz, idő: Júl 17, 2011, Olvasva: 46427, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   6 / 7

Tervek:

  • Az egyik legnagyobb tervem a LED kockával kapcsolatban az volt, hogy írok hozzá egy szimulátort. Ez leginkább arra lett volna jó, hogy megismerjem az OpenGL -t, ami sajnos azóta sem sikerült. A szimulátor a következőket kellene tudja:
    • Utánozná az igazi LED kocka működését a hálózaton,
    • 3D -ben folyamatosan rajzolná a kapott képkockákat
  • A Windowsos GUI továbbfejlesztése.
  • Egy alacsony szintű függvénykönyvtár létrehozása mondjuk C-ben, amire könnyű építeni bármilyen további funkciót (ez részben el is kezdődött és született egy 3D snake játék, amit a kockán lehet játszani).
  • Egy vagy több státusz LED a dobozon (jelenleg csak az ethernet aljzaton lévő LED-ek villogásából látszik hogy áram alatt van a szerkezet). Az utolsó TLC5947 nem használt kimenetei szándékosan ki vannak vezetve a nyákon, így könnyen hozzáadható még néhány LED, tetszőleges célra.
  • Néhány önálló funkció jól mutatna, amit a kocka PC nélkül is tudna produkálni. Lehetne valamilyen játék, amit PS2 egérrel kéne irányítani (a PS2 viszonylag könnyen lekezelhető egy mikrokontrollerrel), mondjuk egy 3D tetrisz vagy space invaders.
  • Az utolsó és talán a legfontosabb tervem, hogy szerezzek vagy csináltassak egy plexi burát végre, mert Murphy törvénye alapján előbb-utóbb valami rá fog esni, és szétlapítja az egészet. Másrészt gyakorlatilag lehetetlen kiportalanítani a LED-ek között a doboztetőt. Ha ebben nekem tudna segíteni valaki (természetesen nem ingyen), iszonyatosan hálás lennék.

Ismert hibák

Sajnos sikerült beépítenem egy furcsa "szolgáltatást", amire ezidáig még nem született megoldás. A TLC5947 -ek sorba vannak kötve egymás után, mint a normál shift regiszterek, amikor többre van szükségünk. Hogyha a két köztes árnyalat valamelyikével rajzolom tele a képkockát, akkor néha egy ponttól kezdve (valamelyik IC határától) az oszlopok elkezdenek vibrálni. Olyan mintha fals órajel tüskéket szedne össze valami zavarból. A jelenség nyilván jelen van akkor is amikor 0 vagy 100% -os fényerőt küldünk be az IC-kbe, ilyenkor viszont a fals órajel hatására csupa 1 vagy csupa 0 bitek lépnek be az adott IC -be, ezért a hiba nem látható. Sok mindennel próbálkoztam már, viszont nem sok sikerrel. Az is lehet, hogy dobom az SMD IC-ket és csinálok egy új board#2 -t, ami TLC5940 -re épül, ebből ugyanis létezik DIP verzió. Így a fényerő is több lehetne, ez az IC ugyanis 100 mA felett is tudja hajtani a kimeneteit.

Elég a panaszkodásból, jöjjenek a felhasznált források és a letöltések...


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   6 / 7
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem