Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 380 V-os transzformátor bekötése 220 V-ra
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Peti027 hozzászólása Okt 2, 2007 /
 
Sziasztok!
Adott egy 3 fázisú trafó, be lehetne kötni esetleg egy fázisra?
Vagy felejtős?
(#) patexati válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Milyen trafó?Mire akarod használni?Képet nem tudsz felrakni!Egy fázisa beköthető 230Vra de a kimenő szekunder feszültség is arányosan kevesebb lesz mint ha 400v-ról menne!
(#) Peti027 válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Szia!
RH végfokhoz szeretném használni, rakok fel mindjárt képet, csak lemerült a fényképező..

Az adattábláján ez van:
630 VA
42-24V
3*380

Mennyivel csökkenne a szek. része?
(#) patexati válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
A 42v-os része kb25-26V lenne!
(#) Peti027 válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
És a terhelhetőség is csökkenne?
(#) patexati válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
A 24-es kb 15V lenne.Terhelni lehetne de ez csak egy fázis!Át kéne tekerni és úgy lenne az igazi!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2007 / 4
 
A középső csévére kéne tekecselni egy primért és rá egy szekundert kívánt feszre!Ha beüzemeled akkor a középső tekecsre kösd be a 230-at és arról vedd le a szekunderfeszt is ne valamelyik szélsőről!Elég nagy lesz a terhelhetősége így is mivel egy 630VA-os mag az azért nem kicsi!Elég kajak erősítőt elvisz de ahhoz úgy is tekerni kell a középmegcsapolás miatt mivel minden komolyabb erősítő +- GND-ről megy!
(#) Peti027 válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Oké, köszönöm! Ott a pont. Azért majd rakok fel képet!
(#) Pafi hozzászólása Okt 2, 2007 /
 
Jujj! Vak vezet világtalant! Először is áttekercselni iszonyú sok munka, másrészt marhasok pénzbe kerül az új huzal, az eredmény meg egy bazi nehéz trafó, nem túl nagy teljesítménnyel. Harmadszor pedig értelmetlen csak egy oszlopot használni, mikor kettőt is lehet. Negyedszer pedig az RH az feltehetőleg rövidhullámot jelent, a rádiófrekis erősítők meg ritkán mennek +/- tápfeszről. Gondolom, 14 V DC kellene.

Először meg kellene nézni, hogy a primer csillagba vagy deltába van-e kötve! Ha csillagba, akkor át sem kell tekerni, közvetlenül ráköthető a 230 V-ra! Ha deltába, akkor kicsit cikibb, de 300 VA-ig úgy is használható.

Ha a primer csillagba van kötve, akkor 2*25 V, ha deltába, akkor 2*14 V vehető le a szekunderről.
(#) Peti027 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Szia!
RH - igen, RövidHullámot jelent, igazából +12V DC kéne neki.
(Egy 300 wattos RH végfok)

Lehet hogy nagyon hülye kérdés, de hogyan tudom eldönteni hogy deltába vagy csillagba van kötve?

Holnap tudok felrakni képet!
Köszi!
Peti
(#) Pafi válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Akkor tutira jó lesz hozzá így vagy úgy (áttekercselés nélkül!). Csatoltam a csillag és delta bekötés rajzát!

Kapcs.GIF
    
(#) patexati válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Bocs elnézem én hangerősítőre gondoltam!Akkor simán jó a 24 v-os része tekerés nélkül esetleg ha sok a fesz tekersz le belőle pár menetet a szekunderről úgyis az van kívül szerintem!Az lazán elviszi!Az áttekerésre azért gondoltam mivel jobb lenne a hatásfoka!
(#) ferci válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
RH-végfokot akarsz használni és ilyen "amatőr" kérdés... kicsit durva...
(#) Peti027 válasza ferci hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Kéredzni se szabad már?
Én sajnos, inkább kérdezek mielött csinálok olyat, amibe nem vagyok biztos.
(#) Peti027 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Ok, köszönöm szépen, rá is állok a témára.
(#) Peti027 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Nah, a trafó csillagba van kötve!!
(#) Pafi válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Így alakítsd át! Egyelőre ez csak a pufferelt táp, ebből még le kell stabilizálni.

Első lépésként csak a trafót kösd be, és próbáld ki sorban egy izzóval! Ha az ízzó nem, vagy alig világít, akkor bekötheted direktben! Ekkor mérd le a szekunder feszültségeket! (A jobb oldali tekercsen 24 V, a bal oldalin 12 V-nak kell lennie, és a két legszélső kivezetés között is 12 V-nak.) Ha rendben, akkor kösd be a diódákat (valamilyen 30 A körüli schottky-t, amit épp kapsz), és az elkót!

Kapcs.GIF
    
(#) ferci válasza Peti027 hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Hogyne szabadna kérdezni... de aki egy 300 wattos RH-végfokot használ, annak már CEPT engedélye van, úgy rémlik és ahhoz sok más is tartozik.
Nem kell megsértődni...
(#) Peti027 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Rendbe van, köszönöm szépen!!
Amint kész van írok!
(#) Peti027 válasza ferci hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Idézet:
„annak már CEPT engedélye van”

ebbe most ne menjünk bele

Idézet:
„Nem kell megsértődni...”

Nem vettem sértésnek!
(#) radocroli hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
sziasztok!
trafó ügybe írok
380 V os prim, 24 V szek.
6 kivezetés, 4 fekete 2 sárga....
kérdés...
hogy kell bekötni???
gyanítom 4 feketére mehet a 3 fázis + 0 ?


Hahó! Nagybetűket a betű, plusz a shift gomb egyidejű nyomásával hozhatsz létre.
szamóca
(#) Atis57 válasza radocroli hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia!
IGEN, de melyik honnan jön? illetve mekkora a tekercs ellenállása?
Mert; nem biztos ,hogy 3 fázisú.-mert akkor a másik oldalon is 4 kivezetés lenne.-- akkor a 2 sárga (a nagyobb ellenállású ) Belülről jön? lehetne a 380V-s
a szekunder meg a 2X12V =24V
ha egy izzóval sorbakötöd és úgy mérsz, nem lessz nagy pukkanás.
A 380/24V bekötve 230/17V-t ad természetesen leesik az átvihető teljesitménye is
(#) radocroli hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Mind a 6 belülről jön.. nem tudom másképp
szóval 220 at ráengedtem a sárga vezetékekre és...
És a házban elment 1 fázis, 25 amperos biztosíték kifüstölt
így??
azután mértem ellenállst, a feketéken olyan 2-300 ohm körüli ha jól emlékszem
a sárgán szinte semmi...200 ohm nál mértem és semmi..talán 0,01....
hibás a cucc???
(#) mpisti válasza radocroli hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Egy fotó sokat segítene. A trafó három oszlopos?
Ha nem, akkor nem három fázisú,hanem kettő.
Milyen gyártmányú?
Ha magyar, akkor a 4 fekete a 2x190V-os tekercs, ezeket sorba kell kötni(a középső két feketét simán összekötöd egy darab huzallal) a két szélsőre pedig megy a két fázis. A nullát és a harmadik fázist nem kell bekötni, de a védővezetőt igen, mégpedig a trafón e célra kialakított helyre.Ezt a helyet egy földelés szimbólummal szokták jelölni.
Ha nem magyar a trafó, akkor a két szélső fekete vezetékre kell kapcsolni a 2 fázist, a középső kettő sorkapcsot üresen kell hagyni.
De a legjobb az lenne,ha egy olyan szakemberrel köttetnéd be,aki már foglalkozott ilyen trafóval,és tudja hogy mit hova kell kötni. Ha ilyent nem találsz,akkor mindenképpen kellene a fotó a trafóról, mielőtt füstbe burkolnád..
(#) radocroli hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
nem magyar a trafó, lesz kép mindjárt
a földelés az megvan...
szerb gyártmány egyébként
lehet h kétoszlopos..mindjárt megnézem..jah meg fénykép
(#) radocroli hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
itt a csoda....
(#) nightlife válasza radocroli hozzászólására (») Ápr 12, 2011 / 1
 
Ez egy 1 fázisú transzformátor, osztott primerrel.
Azt, hogy milyen módon van osztva, azt a kép alapján nem látom, de:
A tekercstest belső oldaláról (vasmag felől) indulj el, az első kivezetés és az utolsó kell neked, tehát közben kimarad 2 kivezetés.
Ezekre rákapcsolhatod az adatlapon szereplő feszültséget, ha 380 van az adatlapon, akkor 2 fázis közé kell bekötnöd, és menni fog.

Továbbá:
Ha a kimaradt két középső kivezetés arányaiban közel található a 4. kivezetéshez, akkor azok az áttétel pontos beállításához valók, általában 15 voltos lépéseket jelent a primernél.
(ábra): 1....................2..3..4

Ha a kimaradt kettő inkább a két kivezetés között van (menetszámközéppont), akkor 2db 190 voltos tekercsről van szó, itt nem szabadna vezetést jeleznie az ellenállásmérődnek azon a 2 kivezetésen. Amennyiben így van, kösd össze azt a kettőt egy vezetékdarabbal.
(ábra) 1.............2 - vezetékdarab - 3...............4

Ha az ellenállásmérőd értéket jelez a kimaradt 2 kivez között, akkor viszont szükségünk lenne a mindegyik tekercsvégen mért adatokra. Mit mutat a műszer az 1-2 , 2-3, 3-4 es vezetékeken.

(a számozások a vasmag oldalról - külső oldal felé növekednek)
(#) mpisti válasza radocroli hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Látom megvan az adattábla. Arról is lehetne egy fotót feltenni, illetve a sorkapcsot felülről is lefényképezhetnéd.
A magyar 380-as trafókon(a régieken) ha a primer osztott volt,akkor a primer feszültséget úgy szokták feltüntetni hogy 2x190V. A német ;osztrák;olasz vagy egyéb nyugat európai gyártmánynál pedig :
-5%; 400V ;+5% . Nightlife az előbb elég részletesen leírta a lehetséges bekötési módokat, szerintem ennyi segítség talán elég lesz. Ha nem, akkor természetesen újra kérdezzél, de mindenekelőtt fotók kellenének.
(#) radocroli hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Szóval 1. verzió
1............2,3,4
Így állnak a kábelek a vasmagtól kifelé
1-2,1-3,1-4 között 80 ohm ot mértem
Más kombináción semmi....
Akkor 1-4 esekre kössem a 220 at?
(#) radocroli hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
24 Voltos váltóáramot kell hogy kapjak?
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem