Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   90 / 90
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011
Folyt.köv holnap, amit eddig írtál abból gerjedésre tudok következtetni. A tda 7294-et csak fordított polaritású táppal lehet megölni, azt meg ha kibírt fél percet nyugodtan kizárhatjuk.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011
Abban teljesen igazad van, a szigetelő sokat elkaszál a hűtésből. Kell annak így is működni ezzel a biztosíték témával bocs, hogy bekavartam.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011
Voltmérő a testre pl. tápkondik összekötő vezetékére, és a hangszóró csatlakozó előbb egyik majd másik pontjára, itt ugyanis a híd két IC-jének kimenete mérhető.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011
Nem, a tokok a mínusz tápon vannak. Bár én nagyon ajánlom a 8 db 3A-es biztosítékot, ez esetben szigetelni kell az IC-ket.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011
A hidat most válaszd ketté, keresd meg azt az ellenállást amelyik az egyik IC 14-es lábát összeköti a másik 2-es lábával, ennek az ellenállásnak kell az egyik lábát kiforrasztani. Ha ez meg van, hangszóró nélkül kapcsold be az erősítőt, és mérj feszültséget külön a két hangszórócsatlakozási ponton a beteg csatornánál, ebből megtudjuk a híd melyik IC-je körül lesz a hiba.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011
Na essünk neki! Ha jól értem a beteg egy hídba kapcsolt végfok, és a híd valamelyik kimenetén valamilyen +/-? táp van. Kérdés: van-e az IC-k ellőtt biztosíték és azok épek -e?
Kikapcsolt állapotban a kimenet mutat-e rövidzárat valamelyik táp felé ?
Az általad mért jel egyen vagy váltóáram /pl. nagyfreki mert szeretünk ám gerjedni/ ?
(#) reloop válasza tanci hozzászólására (») Jan 29, 2011
Velem is megtörtént az LM 1036-tal. Tettem elé 12V stabilizátor IC-t de brummos maradt. Találomra beraktam egy sokmenetes légmagos tekercset, meg egy 3300 mikrós kondit a mai napig azzal megy. Ha netán összehoztál egy jókis földhurkot azon az LC szűrő nem segít.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011
300VA-es toroidom van 2x30V szekunderrel /Urbán/. A táp +/- 40V, rajta 47.000 mikroF. Ha húzom neki melegszik rendesen, de ki bánja. A trafóban van hővédelem, az még sosem tiltott le. Igaz két ventillátorral hűtöm a 4 IC hűtőbordáit, így szellőzik a ház is.
A 7294 hőkorlátozása 2x200W-nál megállítja a játékot, ilyenkor a névleges kétszeresével terhelem a trafót. Ezt a teljesítményt +/- 37V-on te is el tudod érni
Következő: »»   90 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem