Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   213 / 607
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Gondoltam rá én is, de akkor a másik panel sem szólna elég hangosan.
Szerintem vagy a 680 Ohm helyett rakott be nagyobbat, vagy a visszacsatoló 22k helyett kisebbet. Ezen hibák az erősítés csökkenését okozzák és még az is lehet, hogy a bemenő impedancia van nagyon lehúzva jócskán 22k alá.
Ha ezek közül egyik sem áll fenn és a hűtés is jó, akkor passz...
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Itt a kép.

DSC_0068.jpg
    
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Miket raktál a bemenetekre csatolókondinak???
Nem nézek ki belőlük 560nF-ot. Nagyobb lehet, de kisebb ne legyen!
Felül a visszacsatoló 22k és a 680 Ohm értékek pontosak mindkét oldalon? Nincs a lábak közt, vagy a vezetősávokban szenesedés, vagy bármi ami átvezethet?
Egyébként meg jó lett a panel
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Sajna csak ilyen mütyüri 560anakat kaptam szerinted ezzel van a probléma? 22k meg 680 ohm értéke pontos. Forrasztási oldalon aminek össze kell érni összeér aminek nem az meg nem ér össze szakadásvizsgálóval átnéztem.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Mérd ki légyszi azt az 560 nF-ot hogy valóban annyi e!
Én inkább 560pF nek saccolnám így ránézésre, azzal pedig nem fog szólni, csak esetleg cincogni.
Ha nem tudod kimérni, akkor dobj egy éles makrót a kicsike "képes feléről"
(#) CIROKL válasza Zosi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Az 560 nf -ot cseréld mert az ide nem jó sajnos kerámia kondenzátor az nem jó csatolónak , bármi egyéb megfelel helyette még az elkó is jobb választás lenne /ló nincs szamár elven /
és nem kell ragaszkodni a pontos értékhez nyugodtan tehetsz szinte bármit , 500n és még akár 1-2 uf -is .,lehetőleg valami mást de a kerámiát nem .
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Úristen azok tényleg csak pikós kondik Ez tuti!
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ez kb. 3x3mm-es kocka nincs rajta semmi felirat majd veszek holnap vagy valamikor stabilabbat akkor!
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ugye szerintetek is ott lehet a baki?
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Keress vagy bontsál valami MKT, MKP, MKS, stiró, stb kondit, 220nF - 1µF között és próbáld ki azokkal!
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Tuti az mivel panaszkodott a mélyekre
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Elsőre fel se tűnt csak akkor amikor írtad. Lehetett volna nagyobb kép is.
(#) Bassmester válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Így van, a kerámia az elég hanyag megoldás ilyen célra. Az autórádiómban is kicseréltem a 4 db 1µF-os smd kerámiákat 560n-s wima mkt-ra (alig fért bele) és sokkal jobb azóta hallgatni :yes:
(#) Zosi hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Értem köszi szépen mindenkinek a segítséget!
(#) Kicsi Vezér hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Üdv. Pákások

Még annyi lenne a kérdésem hogy PC táppal lehet ezt az erősítőt működtetni ha lenne ilyen hozzá szólás elnézést csak az első18 oldalig bírtam olvasni aztán feladtam
(#) tanci hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Üdv.
Megépítettem én is ezt a végfokot és még hozzá egy előfokot. Működik szépen csak egy valami még piszkálja a csőröm. Ha a végfok az előfok nélkül van akkor a hangszórón semmi féle búgást nem hallani üresjáratban(mintha nem is lenne bekapcsolva), viszont ha az előerösítőt rákötöm hallani a búgást a hangszórón. Az lenne a kérdésem, hogy nem e lehetne valahogy megoldani, hogy ne búgjon?
Válaszaitok és segítségeteket előre is köszönöm.
(#) ptesza válasza tanci hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Az előfok tápja zajos.Szerintem.
(#) tanci válasza ptesza hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Tettem kondenzátorokat szűrűnek de nem használt.
(#) Alkotó válasza tanci hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Zajt nem csak a tápegység hozhat a képbe (de az egyik kulcsfontosságú szempont). Egy általános előfok alapból zajosabb mint egy általános végfok. Ennek legfontosabb oka, hogy az előfoknak nagyobb szokott lenni a feszültségerősítése.
Egyébként az nem is olyan nagyon egyértelmű hol van a határ a végfok és az előfok között, ugyanis a legtöbb végfok elején is van már egy előfok.
Visszatérve az alapproblémához, elképzelhető, hogy az előfokban lévő félvezetők termelik a zajt. Ha ennek mértéke nagyobb mint amit el tudsz fogadni, akkor több dolgot is tehetsz.
-Javítgatod az előfokot, különös tekintettel a tápegységére, és a jó minőségű félvezetőkre.
-Kicseréled egy sokkal jobb előfokozatra. (Tudok javasolni egyet én is OPA2134 műveleti erősítővel. Nem olcsó alkatrész, de ha megnézed az adatlapját megérted az árát)
-Vagy egyáltalán nem használsz előfokozatot. (A mai források bőven kihajtják még az érzéketlen végfokokat is.)
(#) Zosi hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Sziasztok! Szerintetek lehet úgy valami baja a hidalt verziónak hogy a 2 panel 1 bordán van szigetelés nélkül és a borda lesz elszigetelve a doboztól?
(#) ptesza válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Mindent lehet, de bevált a hűtőtönkös megoldás is , ami sokkal biztonságosabb.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Lehet egy negatív áramhurok, ami búgást okozhat és ha a borda letestel akkor kicsapja a negatív tápág biztijét. Ha nincs bizti akkor tüzijátékként fognak az ícéid megsemmisülni.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Még meg akartam kérdezni, hogy mi lett a csatolókondikkal? Kicserélted őket "rendes" 560nF-ra?
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Igen volt már egyszer ilyenben részem de a hűtőtönk az nekem nem volt jó a 4es alu az vékony és fél hangerőnél recseg ha bordára szig.lappal teszem ugyanez csak úgy jó ha közvetlen a bordára és akkor most 98%-os kb. de múltkor jó volt még egybe volt a borda akkor 100%os volt most szétvágtam amiatt hogy 2 oldal ne zavarja egymást és így 8 ohm-os orion hangfalat jól szuperál de szubom csak 4ohm-os van és az még ugyanúgy recseg de ha egy nagy bordán lenne a 2 akkor jó lenne szal. kár volt szétvágni.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Ma lesz a napja hogy megveszem őket!
(#) djgombi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
A 4 ohm-ot nem szereti a híd. Nem fogysz tudni akkora teljesítményt kiszedni belőle mivel 4 ohm-os hangszórónak több áram de kevesebb fesz kell. Ezt viszont az áramkorlát behatárolja. Tehát csak olyan 100 watt környéke lesz 4 ohm-ra
(#) tanci válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Félvezetőket jobbat nemhiszem, hogy tudnák belé jobbat tenni mert ic-s az előfokom. 2db TL071 és 1db LM1036 van benne. Esetleg valamilyen szűrőt a táphoz még meg lehetne próbálni vagy ez felesleges?
(#) Alkotó válasza tanci hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
LM1036 ???. Erre mit mondjak? Azt hittem ki vagy hegyezve valamilyen High-End dologra.
Ebbe az IC-be bőven belefér egy kis sustorgás. Ha meg búgás van, akkor a tápot kell finomítani. És ez elsősorban nem puffernövelést jelent hanem kellően jó szűrési megoldást.
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
+/-28V táppal eléri a 24,5V kimenőfeszt 4 Ohm-ra, ami 150W :yes: Brutális hűtés kell neki. Ha a gyártója egy picit komolyabb tokba rakta volna, akkor nem lenne "ennyi gond" vele.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Hát hűtés probléma az van az biztos. Am. van egy 600VA toroidom ami +-40V egyenirányítva puferelve és a jelenlegi hűtésemmel 8 ohmon még az is sok. A másik toroidom 300VA +-37V azzal meg jó 8ohm-on a mostani hűtésemmel! Szerinted nagyon megterheli a 300VA-toroidot a 2híd? Fog melegedni vagy ilyesmi? És szerinted ezzel a trafóval hány wattot tudok kicsikarni?
Következő: »»   213 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem