Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DVB-C (digitális kábeltévé) és annak készülékei
Köszönöm, így már értem, igen, az internet is ebből az "átalakítóból" jött.
De az hogyan van van megoldva, hogy analóg csatornák diszkrét frekvenciáit teszi ki a kimenetre? Annyi modulátor van elhelyezve a dobozban, mint amennyi analóg csatornát generál?
Gyakoraltilag ugyanugy mint az ado, az analog modulácioval modulalják a lézer fényét, majd az optika másig végén a fény speciális fotodetektorokra jut, amin megjelenik ugyanaz a nagyfrekvenciás jel mint amivel eredetileg a fényt modulalták. ( azaz ugyanazok a modulaciok lesznek a kimeneten mint amit a központba beküldtek a koaxba vagy majd az optikába. Az optikai része a hálozatnak teljesen transzparens, azaz mintha ott sem lenne, csak a koaxot helyettesiti.
A kábelTV hálozatban minden jel analog, még az is ami a digitális jeleket továbbitja ( QAM meg COFDM modulacio, akárcsak a normális TV antenna, vagy a mühold jele). Persze ehhez nagyon különleges optikai alkatrészek kellenek hiszen az egész modulácio valojában egy analog modulacio ( a fény intenzitása lineárisan változik a jelre és igen nagy frekvencia sávban és emiatt meglehetösen nagy teljesitménnyel megy - sokkal nagyobbal, mint a klasszikus optikai - telefon, GSM hálozat - és igen nagy jel zaj viszonyt kell biztositani. Nagyon primitiven ugyanaz történik, mint amikor az erösitövel a hangszoro helyett egy LEDet hajtanál meg, annak a fènye meg egy optikai eszközre esne annak a kimenete meg a hangszorot hajtaná. A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2021
Az a doboz ugyanazt adta ki az említett rf modulátoron, mintha egy szélessávú antenna lenne a tetőn. Az "analóg" tv az antennabemenetén ezzel kitűnően tud foglalkozni -de ehhez te jobban értesz, mint én
![]() A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2021
Affene az kábelszolgáltatókba!
Elvittem a Zanyámnak az antiktelefon fórumtársunk igen nagy segítségével megjavult TV-t, hát délután elég sokszor velt "nincs jel", és nagyon bánkódtam. De most, amikor a lényeg (Zanyámnak mindenképp), a női kézilabda megy, megemberelték maguk, most nincs akadás.
Valaki legyenszíves felhomályosítani !
Hogyan is van ez : több gyártó készülékét akasztottam "ugyanarra" a kábeltv-hálózatra (D**i féle optikai modemrouter tv kimenete -> 1 to 3 splitter -> 3 készülék) Mindhárom tv-nél az automata csatornakeresést használtam, a sa**ung, phi**ps ugyanolyan sorrendben "vette fel" az adókat, a jóélet másképp... Nem abc sorrendbe rendezés miatt, szintén randomnak tűnő, de teljesen más a sorrend. A manuális átrendezésen kívül lehet valami beállítási trükkel egyformára programoztatni az adókat ? ( a *tv az egyik készüléken a 25 programhelyen a másikon 83. található ... ? )
Valoszinü nem lehet, mert tulbonyolitották a szabványt. Minden programnak van egy saját identifikácioja ( ID száma) meg pár évvel késöbb egyes csatornák elkezdték pár betüvel is jelezni a programot. Igy késöbb a név is felkerült a kisugárzott listába, ráadásul, ha jol emlékszem két helyre is. Nos ebböl válogat a szerencsétlen vevöberendezés.
Az is elöfordult, hogy a szerencsétlen távolkeleti fejlesztök még a latin betüket sem ismerték rendesen igy kitaláltak egy algoritmust hogyan szortirozzák a programokat. Innen a balhé. ( meg sokszor azt sem veszik figyelembe melyik csatorna kodolt melyik meg nem - mert az is 2 helyen fordul elö az adásban/streamben). Igy az egyik sorba megkeresi valamennyi adást, és a foghatokat extra kijelöli ( láthatova teszi ) , a másik meg a nem foghatokat azonnal kidobálja a listábol. Igy az egyiken a lista rövidebb, de minden müsor láthato a masikon meg hosszabb, de több láthatatlan müsorral. Probáld meg meg a keresésnél kiválasztani a kodolt/ nem kodolt adásokat.
Köszi !
Közben megpróbáltam cs*getni ezt a jóélet tvt... Ha a beállításainál elárulom neki, hogy Magyarországon vagyunk nem is kezd el digitális adásokat keresni ... Ha "---" országot választom, akkor megtalálja a didit adásokat, de valami neki tetsző - általam definiálhatatlan - rendszer szerint ... Úgy tűnik marad a manuális csatornaátrendezés, ami a másik 2 tv-n a 28 programhelyen van, itt is ott legyen ![]()
Próbálkozz másik országokkal. Ha jól értelmezem a "virágnyelvet", akkor ez egy OLGI tv lesz. Azokba gyakran volt olyan, hogy nem adta hozzá a DVB-C keresést a Magyarország választáshoz. Hollandia, Svédország, Finnország szokott jó lenni, vagy Németország.
Meg lehet állítani a keresésnél hogy hálózat, gyors, teljes keresés legyen-e (ha megvannak a DG paraméterei, akkor gyorskeresés), illetve hogy automata sorrendbe tegye-e a csatornákat. Meg van a bűvös "Helytelen programhelyek átugrása", ami a kódolt adásokat hagyja ki.
Köszi
![]() Az elmúlt egy évben megoldottuk a problémát : a nézett 3 csatorna programhely-száma post-it-re felírva -> felragasztva a tv oldalára ...
Anyámnak Philips van, sosem találja a Telekom-os DVB-C csatornákat. Készülni kell, be kell irogatni a MUX-ok frenkvenciáját, úgy meg van mind. Maga a keresés egy örökkévalóság, ráadásul hasztalan...mindegy milyen ország, max 1-2 adó van meg neki.
Nekem egy régebbi Panasonic van. Svédországot kellett neki megadni, úgy a legtöbb UPC csatornát megtalálta. Kivéve az alacsonyabb frekvenciákat, ezeket ennél is kézzel lehetett csak beállítani.
Be kellett állítani, hogy ne akarja automatikusan frissíteni a csatorna listát, mert akkor kezdhettem előlről.
Hivd fel a szolgáltaton lehet hogy megkapod egy pendriven az aktuális listát. Azt egy pillanat alatt be kehet másolni a legtöbb TVbe.
A Philips az érdekes...
Van a kesesésnél az utolsó menüpontnál - ahol indítani tudod a keresést- egy beállítás lehetőség. Ott beírod a paramétereket és elvileg meg kell találnia. Gyors vagy hálózatkeresésnél be kell töltenie. Mindkettönek az a lényege, hogy ha tudja a hálózati azonosítót a TV, wkkor nem "fizikailag" keresi meg a csatornákat, hanem "szoftverből betölti".
Szerencsére legutóbb is sikerült egy olyan embert elérni az ügyfélszolgálaton, aki értette a kérdést, hogy változott-e a MUX-ok kiosztása. Mivel nem, egyértelmű volt, hogy a hiba nem a TV-ben van, bár még nem tudtak róla, hogy náluk.
A lista egy papíron van, amire leírtam a MUX-okat és frekvenciájukat. Ennél a TV-nél Telekomos DVB-C-nél csak ez vált be.
Nekem T-com internetes és kábeltévés megoldásom van, valami digitális beltéri egységgel.
Normális dolog az, hogy a hang néha leakad, szaggat, és hozzá a kép lefagy? Elég idegesítő tud lenni. Vagy AZONNAL váltsak át egy másik kábel-TV szolgáltatóra, bár itt nálunk sokan a házban a UPC-t is szidják (feltehetően ott is a hasonló okok miatt.) A Digi kábel pediglen - hiába van a Corvin Plázában valami ügyfélszolgálatuk, itt a nyóckerben a valóságban egyáltalán nem található meg!
Sajnos bizonyos körülmények között ez normális jelenség. Mo-n egy kicsit késön kezdtek az ilyen kérdésekkel foglalkozni, igy könnyen lehet, hogy idöbe telik, mire eltávolitanak minden ilyen hibát.
Ez hiba, nem tulajdonság. Ha a hálózatban van gond az okoz ilyet. Lehet ez Nálad csatlakozó, kábel egyéb hiba, de lehet kinnt is ilyen hiba!
Sőőt, lehet az is, hogy maga a hálózat elavult és nem bírja kiszolgálni az igényeket. (Pl. régi ADSL és társai hálozat nem alkalmas több HD adás streamelésére meg közben böngészésre) |
Bejelentkezés
Hirdetés |