Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   214 / 607
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
A +/-37V 8 Ohm-ra, az rendben van. Két hídra nagyon kevés a 300VA. Nekem is van egy névlegesen 320VA-es, tratósan 450VA felvett teljesítménynél elég hamar langyos lesz, tehát nem érdemes nagyon túlterhelni. Hogy csúcsban mekkora impulzusokat tud majd leadni a két végfok (zenével) az attól függ hogy menyire esik le a tápfesz. Ha feltételezzűk hogy nagyon jó a trafód, túl van méretezve és bírja, akkor 2x150W-os "zenei csúcsokat" is le tud adni a két híd, amennyiben nem esik +/-28V alá a tápfesz. Szinusz jellel és műterheléssel nem nagyon kell próbálgatni ebben az esetben.
Ha a trafó feszültsége ilyen mértékben esik, az érzékelhető melegedéssel jár.
(#) tanci válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Akkor mit mondasz hogyan szűrjem a tápot?
(#) ptesza válasza tanci hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
(#) Zosi hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok! Na megint összeraktam a hidalt verziót vettem 300x111x33mm-es bordát arra volt rátéve a 2 oldal szigetelés nélkül és a bordát szigeteltem a doboztól. Bekapcsoltam mind két oldal ment aztán 30mp múlva az egyik oldal kimenetén megjelent a teljes tápfesz a másik az ment tovább az most is megy. Mitől mehetett el az egyik oldal szerintetek? Nem tetszett neki hogy egy bordán volt a 2 oldal?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
300VA-es toroidom van 2x30V szekunderrel /Urbán/. A táp +/- 40V, rajta 47.000 mikroF. Ha húzom neki melegszik rendesen, de ki bánja. A trafóban van hővédelem, az még sosem tiltott le. Igaz két ventillátorral hűtöm a 4 IC hűtőbordáit, így szellőzik a ház is.
A 7294 hőkorlátozása 2x200W-nál megállítja a játékot, ilyenkor a névleges kétszeresével terhelem a trafót. Ezt a teljesítményt +/- 37V-on te is el tudod érni
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Aham. A jelenlegi bordával már jó a 600VA trafóval is nagyon enyhén melegszik csak 2 ventivel épphogy langyos. Csak az egyik oldal elment most ami nem tudom mért lehetett erre szeretnék választ kapni ha esetleg valaki tudja az okát.
(#) reloop válasza tanci hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Velem is megtörtént az LM 1036-tal. Tettem elé 12V stabilizátor IC-t de brummos maradt. Találomra beraktam egy sokmenetes légmagos tekercset, meg egy 3300 mikrós kondit a mai napig azzal megy. Ha netán összehoztál egy jókis földhurkot azon az LC szűrő nem segít.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Na essünk neki! Ha jól értem a beteg egy hídba kapcsolt végfok, és a híd valamelyik kimenetén valamilyen +/-? táp van. Kérdés: van-e az IC-k ellőtt biztosíték és azok épek -e?
Kikapcsolt állapotban a kimenet mutat-e rövidzárat valamelyik táp felé ?
Az általad mért jel egyen vagy váltóáram /pl. nagyfreki mert szeretünk ám gerjedni/ ?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Igen a hídba kapcsolt tda. Az egyik oldalon a kimenetem +teljes tápfesz jelent meg bekapcsolás után kb fél perc elteltével. A feszültség egyenfesz volt. Sajna nem volt bizti a tápágakban. A rövidzár dolgot nemértem meg a nagyfrekit bocsi.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
30 másodpercig működött? Tegyél fel egy képet róla.
Mekkora elkók voltak a tápágakban? 100n-k is benne voltak? Korábban már leírtam egy párszor, hogy nem éppen szerencsés kettő (vagy több) modult szigeteletlenül egy bordára szerelni.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Tápáganként 20000uf puffer van. Minden alkatrész benne van. Ugyan az az összeállítás mint eddig annyi különbséggel hogy nagyobb bordát tettem bele. Holnap teszek fel képet.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szerinted az lehetett a baj hogy a 2 oldal 1 bordán volt? A másik akkor mért nem szállt el?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
A hidat most válaszd ketté, keresd meg azt az ellenállást amelyik az egyik IC 14-es lábát összeköti a másik 2-es lábával, ennek az ellenállásnak kell az egyik lábát kiforrasztani. Ha ez meg van, hangszóró nélkül kapcsold be az erősítőt, és mérj feszültséget külön a két hangszórócsatlakozási ponton a beteg csatornánál, ebből megtudjuk a híd melyik IC-je körül lesz a hiba.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Nem, a tokok a mínusz tápon vannak. Bár én nagyon ajánlom a 8 db 3A-es biztosítékot, ez esetben szigetelni kell az IC-ket.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Hogy érted azt hogy mérjek feszt külön a két hangszóró csatlakozási ponton?
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
A nyákon lévő tápkondikra lettem volna kiváncsi, nem tápegység puffereire, valamint a 100nF-ok meglétére. Továbbra is azt mondom, hogy ne csinálj negatív hurkot a két modul között, tehát használj hűtőtönköt, vagy válaszd ketté a bordát.
Ez az a modul, amiben 560p kerámia csatolókat raktál 560n helyett?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Csak ha szigetelem akkor közbeszólt a hővédelem és recsegett hűtőtönköt csináltam 3 félét egyikkel sem sikerült összehozni tökéletesre ezért döntöttem úgy hogy a bordát szigetelem a doboztól és így működött tökéletesen kivéve most hogy 1 bordán volt a 2 oldad mert ugye elszállt az egyik.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Hűtőtönkel már nem próbálkozom az nekem nem megy akkor majd ketté vágom a bordát. Nem ez nem a te általad bebiztosított fajta ez a sima változat a panelben olyan kondi van ami elő van írva hogy mi kell bele. Tegnap előtt vagy az előtt nem tudom már mikor 3 boltban voltam ami a környéken van sehol nem kaptam 560nf kondit.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Voltmérő a testre pl. tápkondik összekötő vezetékére, és a hangszóró csatlakozó előbb egyik majd másik pontjára, itt ugyanis a híd két IC-jének kimenete mérhető.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Így már értem köszi a segítséget holnap megmérem és írok hogy mi van vele.
(#) Bassmester válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Akkor tegyél bele más értéket mondjuk 330n és 1 µF között, csak arra ügyelj, hogy egyformák legyenek.
Ezen a blokkon 4mm x 25mm-es réz tönkök vannak, tökéletes a hűtés és a szigetelés is. Így csináld meg Te is és nem lesz több gondod vele :yes:
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Abban teljesen igazad van, a szigetelő sokat elkaszál a hűtésből. Kell annak így is működni ezzel a biztosíték témával bocs, hogy bekavartam.
(#) Zosi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Rendben 330nf van is itthon holnap azt is kipróbálom.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Semmi baj köszi a segítséget és neked is Bassmester.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Folyt.köv holnap, amit eddig írtál abból gerjedésre tudok következtetni. A tda 7294-et csak fordított polaritású táppal lehet megölni, azt meg ha kibírt fél percet nyugodtan kizárhatjuk.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
A táp tuti jó volt bekötve sajna jártam már úgy hogy pont megcseréltem hát akkor szép tüzijáték volt
(#) proba válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szerintem ellenőrizd az elkók polaritás helyességét ,gondolom az van rosszul berakva valamelyik.Az adatlap szerint a hűtőtönk a - tápon van.Ha ez egyébként közös nem gondolnám hogy ez lenne az ok.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Még leírom gyorsan, hogy mit értettem nagyfreki alatt. A TDA 7294 gyenge pontja, hogy a tápfeszültség csatlakozási pontjainál elhelyezett 100-500 nanós, valamint az 1000-3000 mikrós kondik hiányában képes önállóan jelet előállítani azaz oszcillálni, magyarul gerjedni. Ez a jel nem feltétlenül esik a hallható hangok tartományába.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Értem de nekem minden kondi benne van meg a sima hidalt változatból csináltam többet is és mind ment csak hát el bal...szoskodtam szóval sajáthibámból volt tüzijáték meg stb. A mostani esetben meg hogy ment 30mp-et nem tudok másra gondolni csak arra hogy a két híd 1 bordán volt. De majd holnap ha lesz időm összerakok 1 oldalt meg kettévágom a bordát.
(#) ptesza válasza Zosi hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Bővebben: Link


Nem hiába mondjuk. Már kb 2 éve olvasgatom ezt a topikot is. Láttam már dolgokat és láttam már nagyon jó dolgokat is. A legtöbb dolgot bassmester-től. Kétfajta hidalt panelja van ,és egy single relés védelemmel. Ő mutatott be csőves előfokkal egybeépített gitárkombót ,aminek szintén ez a lelke. Irigykedve nézzük a kapcsitápokat amiket készít hozzá. De pedró és ALKOTÓ is sokat tett hozzá. De a hűtőtönkös megoldás mindenkinél jó működik. Tehát a hiba az ön készülékében van.
Következő: »»   214 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem