Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   144 / 164
(#) lastewer válasza attika hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
A belső világításra kötöttem rá a riasztó ajtó bemenetét. Can busos az autó és nem mennek ki az ajtózár kapcsolóiból a vezetékek az ajtóból.
(#) proli007 válasza lastewer hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Hello! Ugyan nem ismerem a riasztód lelki világát, de talán ezzel a módszerrel megszüntethető a világítás PWM jelének hatása..
(#) S I 76 hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy nem a legjobb helyre írok de akkor irányitsatok máshová!
Köszönöm!
Tehát, adott egy f astra központi zár nèlkül.
Vásároltam hozzá központi zárakat illetve a gyári kiekert vezèrlőt bontottat.
Azt szeretnèm meg kèrdezni hogy valaki kèpben van e a bekötèsèvel?
A motorokon van csatlakozó vezetèk vègekkel de a vezèrlőn nincs de ez nem is lènyeg mert felforrasztom vagy saruval megoldom!
A bekötèsre lennèk kiváncsi.
Mèg annyi hogy meg lehet e oldani távirányitósra?
Kulcsal elvileg fog működni mert a kèt első zárhoz meg vannak a mikrokapcsolók.
Előre is köszönöm a segítsèget!
(#) lastewer válasza S I 76 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Miért kellett neked a gyári vezérlő hozzá? 5 ezerért kapsz komplett távirányítósat, amiben benne van a vezérlő is már.
(#) konyak6 hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Sziasztok.
Vettem egy ilyen központizár vezérlőt kb fél évvel ezelött. Idáig rendben működött, de mostanában néha magátol kinyitja a csomagtér ajtót menet közben. Ez tipushiba, vagy csak megkergült? Vegyek másikat, vagy másik falytát?

s-l500.jpg
    
(#) S I 76 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Üdv.
Az van hogy gyáriak a zárak is tehát pont bele való ezèrt gondoltam h a gyári vezèrlő az csak gyári!
De sajna nem tudom müködő kèpessè tenni!
(#) S I 76 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Elvileg így kell bekötni, nekem így nem működik!
A motorok külün külön müködnek de a vezèrlővel nem! Lehet hogy a vezèrlő döglődok?
(#) S I 76 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Itt egy jobb kèp!
(#) kisspal63 hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Érdekes ez a riasztó és a belső tér világítás dolog. Nem tudom,hogy összefügg-e de nekem egy ideje nem világít a belső téri lámpa. Nem biztos, hogy ezzel egy időben de tény, hogy mostanában a riasztó is furcsán viselkedik. Be van állítva, hogy kikapcsolás után automatikusan visszakapcsoljon egy idő után amit fel lehet függeszteni azzal ha kinyitom az ajtót. Ez most az első két ajtó esetében nem működik egy ideje ezért igencsak igyekeznem kell elfordítani a kulcsot és ráadni a gyújtást mert különben visszakapcsol. Olyankor pedig a gyújtás ráadása riasztást okoz. Mi a fene lehet vele?
(#) S I 76 hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Milyen tipusu autó? Ha kèzzel kapcsolod fel a belső világítást, akkor sem működik?
(#) dokibácsi123456 válasza kisspal63 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Rossz az ajtókapcsolód nagy valószínűséggel.
Nem érzékeli hogy ajtónyitás történt és visszaélesedik a riasztó.
(#) Inhouse válasza kisspal63 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Elromlott az ajtónyitást jelző mikrokapcsoló, vagy megszakadt a vezetéke. Mindkettőt (belső tér világítás és riasztó ajtónyitás) ez kapcsolja.
(#) kisspal63 válasza S I 76 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Egy Opel Astráról van szó és akkor sem világít ha kézzel kapcsolom be.
(#) kisspal63 válasza dokibácsi123456 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Nem hiszem,hogy a kapcsoló a rossz ugyanis szándékosan kipróbáltam, hogy rajta hagytam a világítás és úgy nyitottam ki az ajtót. Azt jelezte a csengő hang.
(#) bbmt hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Sziasztok,

2003-as G Astra Caravan Njoy felszereltség, X14XE. Gyárilag riasztós kp zár.

A kpzár azt csinálja, hogy ötször visszanyit, majd a hatodik kulcselfordításra lezár. Ezután, ha kinyitom, becsukom tökéletesen zár egészen addig amíg gyujtást nem adok rá.

Akkor elkezdi előről, ha le akarom zárni.

Mi lehet a baj?
(#) dokibácsi123456 válasza kisspal63 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Milyen astra?
Biztosítékot nézted?
Égőt nézted?
Mértél feszültséget?
(#) kisspal63 válasza dokibácsi123456 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Astra Cassic bár ennek nem tudom mi lehet e jelentősége. Az izzót néztem és az biztosan jó viszont a biztosítékot elfelejtettem. Majd ma megnézem.
(#) Inhouse válasza kisspal63 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Te is elég lassan csepegteted az infót...
Nézd meg, hogy eljut-e a +12V az izzóhoz, ha nem, akkor ott kell keresgélni.
(#) kisspal63 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Bocs de nem mindennap érek rá ezzel foglalkozni. Ma megnéztem a biztosítékokat és rendben vannak viszont azt még korábban megnéztem ha kinyitom az ajtót nincs meg a 12V a lámpánál csak kb3V. Akkor sem változik ha becsukom az ajtót.
(#) Inhouse válasza kisspal63 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Az izzó mindkét lábán?
(#) kisspal63 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Úgy mértem ,hogy az izzó helyett volt bekötve a voltmérő.
(#) Harcsa03 hozzászólása Ápr 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy 97'-es B5 kombi passat. Van benne gyári távirányítós központi zár, illetve elöl két elektromos ablak. Sajnos a gyári távirányító már nem működteti a központit csak kulcsal lehet nyitnyi - zárni viszont akkor szépen működik. Lehetséges utólagos központi vezérlőt beépíteni a kocsiba? Ugyanis már vettünk is egyet de ami a vezetőoldali ajtóból bejön vezeték azokra próbalámpával rápróbálva nem lehet működésre bírni a zárat. Pedig régebbi autóknál hamar meglehetett keresni hogy melyik szálra kell kötni de itt semmi. Elképzelhető hogy nem lehet mégse pluszba rákötni?
A vezérlőhöz a képen látható szokásos bekötést adták. Itt inkább csak az a kérdés hogy megoldható e a bekötése mert ezért gyári új kulcsot nem szeretnénk venni, inkább ez a plusz távirányító legyen a kulcs mellet.
Előre is köszi szépen a segítséget.

DSC_0138.JPG
    
(#) Inhouse válasza kisspal63 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Rakd be a jó izzót és úgy mérj! Aztán mérd meg az izzó két pontját testhez képest is.
(#) Scooter1986 hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok egy olyan kerdesem lenne hozzátok hogy adott egy BENE 322 központi zar az automban , kb 2 eve tették bele nekem, egyedul a mechanikai resze nem ment volna , az elektronikat jobban kedvelem Viszont az csinalja már most is és tavaly is ha napon all az autó semmit nem csinál ha probalnam kinyitni az ajtokat.. de csak ha nagyon melegen áll a kocsi , télen hibátlanul működik . Valakinek nincs ilyen központi a kocsijában ? Ha csak a vezerlo egységet szeretnem lecserelni , a motorokat nem.. ez külön megoldhato es még annyi hogy ha ennek a mostani központi zaramnak a taviranyitojat szeretném lecserelni ez hogyan oldhato meg ?
Köszönöm elore is...
(#) Inhouse válasza Scooter1986 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Ha csak akkor nem megy amikor meleg van, akkor lehet, hogy nem a vezérlőt kellene cserélni...pontosítsd a problémát, mert lehet, hogy csak állítani kellene a rudazaton, nem jól áll a mikrokapcsoló, a hőtágulástól elállítódik.
(#) Scooter1986 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Szia, köszönöm először is hogy írtál..
Ettől pontosabban nem tudom írni , csak annyit hogy ha napon áll a kocsi a hőségben, nem nyit semmit , ez egy utólag beleszerelt központi , ma délelőtt megneztem a vezerlot a kormány alatt van a biztositek tábla mögött , az iranyjelzo oldalában, felül láttam a kis vevőjet picit megmozdítottam ... hátha .. még most nem tudom hogy segít e majd..
"Rudazat" Hűhaa az pontosan mi ?
Illetve még azt szeretném megkérdezni hogy egy ilyen univerzalis központi zarhoz tudok venni külön taviranyitot ? Ha pl elhagynam amit alapbol adtak hozzá ?
Illetve ha netrol vennek egy csak vezerlot es hozzá taviranyitot elég ha simán atdugdosom a kabeleket , fogja vajon nyitni zárni a jelenlegi motorokat .. ?
Köszönöm
(#) Inhouse válasza Scooter1986 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A részletes az lenne, hogy:
- Mivel vezérled, amikor nem nyit, távirányítóval? Kulccsal? Ajtógombbal? Egyikkel sem megy?
- Hogyan jutsz be, amikor nem nyit, megvárod a hideget?
- Ha kinyitottad, akkor zárni tudod?
- Semmi nem történik, amikor próbálod nyitni?
Amíg nem derül ki mivel van a baj, hiába veszel másik vezérlőt, lehet, hogy akkor sem fog menni. Ez egy kicsit más, mint az általános vezérlők, nem lehet simán átdugni. Elvileg 4 távirányítót tud kezelni, ezek szerint lenne lehetőség venni hozzá. De megint csak, amíg nem derül ki a hiba oka, addig minek. Hacsak nem a távirányítóval van a baj.
(#) Scooter1986 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Szia , hoppsz bocsi
Szóval ez a központi zár ez úgy van, hogy ha a taviranyitó nem nyitja, akkor kulccsal tudom nyitni, de egymástól független az ajtókat.
Mikor meleg van a tavkapcs nem nyit olyankor hiába is bármit csinalok meg sem moccan semmi .. de en akkor kulccsal simán ki tudom nyitni, es ugyanugy le is zárni ahogy picit hűvösebb helyen vagyok minden hibátlan megy.. de itt nekem nem úgy van hogy ha elfordítom a kulcsot a zárban akkor az minden ajtót nyit, hanem csak az az ajtó amelyikbe eppen a kulcsot dugom.. taviranyatot pedig szerintem kizarom mert régebben kettő volt hozzá es mindkettővel ezt csinalta. Azt csak azért szeretném lecserelni mert esztikailag nem nagyon van rendben. Csak nem tudom hogy milyet kellene hozzá vennem es hogyan kell ha kell ujratanitanom egy ilyen univerzalis központit..
(#) Inhouse válasza Scooter1986 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Amikor kulccsal kinyitod, visszazárni sem tudod?
Az is lehet, hogy van(nak) repedt forrasztás(ok) a panelen és melegben gázabb a helyzet. Ki kellene venni és ránézni a panelre.
(#) Scooter1986 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Ahhh ha en ezt megbontom , lehuzom akkor szerintem lehet ujra tanitani ...
Most még megvárom hogy hátha csak az a vevő valamit megmozgattam hátha az elég lest, kulccsal vissza tudom amúgy zárni ..
A többi kérdésre nem tudnál segiteni a taviranyitoval kapcsolatban ?
Illetve szerinted ha lehuzom a 12 rol meg kihuzok ebbol az egysegbol mindent elfelejti ami bele lett programozva ?
Jaa ha kulccsal kinyitom , csakis kulccsal tudom visszazarni ...
Tavkapccsal nem, teljesen hallott az elektronika.. nem mechanikus gondok lehetnek...
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
Következő: »»   144 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem