Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   238 / 254
(#) Unfi hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Erre gondoltam.
(#) kaqkk válasza Unfi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Az ldr-t kiveszed és az R6 értékét csökkented (pár próba és meglesz az érték)
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1
 
Ar R5 és R6 - LDR alkotja a feszültség beállító osztót. Egy kis számolás:
Legyen a kimenő feszültség maximális, azaz 250V. Ekkor az osztó árama kb. 250/221k = 1.13 mA. Az R6 és LDR eredő ellenállása kb .5k, így az MPSA42 kb. 0.56V bázisfeszültséget kap.
Legyen az új maximális kimenő feszültség 50V, az LDR -t nem építjük be: Ekkor R5 -re 88.2k -t kapunk.
Legyen az új minimális kimenő feszültség 25V, az LDR -t nem építjük be: Ekkor R5 -re 43.6k -t kapunk.
R5 helyére egy 41k fix és egy 50k trimert beépítve 23.5 és 51.52 V között állítható kimenő feszültséget kapunk.
A számítás közelítő értékekkel történt, egy két kísérlettel a pontos értékek megállapíthatók.
(#) Unfi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
A potméternek nagyon kicsi a szabályzási tartománya. Az R6 felé tekerve sokáig nincs változás, aztán a vége felé hirtelen felmegy a feszültség. A R6 helyére egy 5K potival viszont szépen lehet állítani. De a P1 potméternek még így is nagyon kicsi a szabályozási tartománya.
(#) Hp41C válasza Unfi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Nem az eredeti rajzon szereplő P1 -et kellene használni. A fenti számításban nem is szerepel. A tranzisztor bázisa és a föld között csak az R6, a bázis és a kimenet közé a fix ellenállás és az új trimer sorosan kapcsolódik. A feszültség beállítására az új trimer szolgálna. Figyelem, a trimer csúszka átmeneti érintkezési hibája a kimeneti feszültség hirtelen megemelkedésér okozhatja.
(#) szendi001 válasza Unfi hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Az induktivitás változtatásával és a visszacsatolás elemeivel. Kellene az aktuális rajz. Mod: (Most nézem közben megválaszolták.)
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) Unfi válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
220K helyett 36k, az 1K poti helyett 470 ohm, a 470 ohm helyett 560 ohm. Így 22V-50V-ig szabályozható. Más minden maradt.
(#) helltp hozzászólása Jan 25, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Nekem is ezzel a tápegységgel gyűlt meg a bajom. Annyi módosítás történt, hogy az LDR nincs beszerelve, és így R6 helyén 470 ohm van, T1 IRF730 helyett IRF830, T2 MPSA42 helyett MPSA43, a dióda pedig UF4007. (Link, ha valaki nem találná.)

A probléma pedig az, hogy terheletlenül 500V van a kimeneten, terhelve pedig 150V, akármit és akárhogyan tekergetek a potin. Ezt mi okozhatja?
(#) Pali79 válasza helltp hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Az MPSA43-nak fordított a lábkiosztása mint a 42-nek. Ez megvolt? De ezeknek 200V a határ, lehet egyébként is tönkrement már.
(#) granpa válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Nem fordított, de a '42-es 300 V, a '43-as 200 V.
(#) Unfi válasza helltp hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ennek így jónak kell lenni. Ide nem is kell nagyfeszültségű tranzisztor. Máshol kellene a hibát keresni.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Üdv!

Pár éve megépítettem a mule fajta nixie órát, szépen teszi a dolgát azóta is. Akkor nem mélyedtem bele a távirányító rejtelmeibe, elméletben én ha tesztelni szeretném hogy működik e az érzékelő, akkor egy rc5-ös távirányító valamelyik gombjára reagálni kellene?
(#) Unfi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 1
 
Csak akkor, ha a PIC eepromjába be vannak írva a távirányító által kiadott kódok. Ezt neked kell megszerkeszteni égetés előtt.
(#) Sanyesz5 válasza Unfi hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Értem, ehhez akkor kell tudnom ugye a táv által használt kódokat, nézegettem rc5 dekóder leírásokat...
(#) kocsgab002 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ha egy kicsit megy az Arduino, akkor 10 perc alatt össze lehet drótozni egy ilyet:Bővebben: Link A kódot is feltöltöttem hozzá.
(#) Unfi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Igen. Csak az egy típusú távirányítók adnak ki egyforma kódokat. A tanítható, pl: UC-20 azt is be kell tanítani, hogy minden gomb funkcionáljon. TV, VCR1,VCR2, és rengeteg kód van, amire be lehet állítani.
(#) Unfi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Nekem van egy alkatrész teszterem ami tud infra távirányítót is tesztelni, és minden gombnak kiírja a hex. kódját. De erre alkalmas maga az óra is.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Köszönöm!

Ezt nézegettem, ehhez van itthon pic, kijelző nincs, a másikhoz meg arduino sajnos, majd megoldom valahogy
(#) Unfi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Olvasd el a MULE v2 leírását, vagy a topikot, ott szépen leírják hogyan lehet a nixi órával is kijeleztetni a kódokat.
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Szia, olvasd el ezt és az előtte lévő hozzászólásokat az rc5 beállításáról. Mindenekelőtt az óra 9-es menüjében lehet kiolvasni a kódokat. Ha értelmezhetőt talál, azt az óra azonnal végrehajtja ezért a távirányító "feltérképezése" előtt érdemes az eepromban a távi kódokat előtte ff-el kitörölni.
(#) Sanyesz5 válasza sooty hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Szia!

Köszönöm a választ, ha jól olvasom, az óra nem csak az rc5 kódokat jeleníti meg?
Mert ha mást is látnom kellene valami nem jó, görcsöltem előtte több távval de semmi, abban a menüben ahol középen egy 9-es van.
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Az óra csak az rc5 kódokat jeleníti meg. Ha az eepromban be van kapcsolva az óra címének ellenőrzése, akkor csak a neki szóló kódokat jeleníti meg. Ezt a távi feltérképezése idejére érdemes kikapcsolni. Ha több rc5-ös eszközöd van akkor meg később érdemes visszakapcsolni hogy pl. a tv csatornaváltása ne kapcsolja el az órát, ha azonos gomb került beprogramozásra.
(#) Moderátor hozzászólása radio1 hozzászólására (») Feb 21, 2018
 
Ennek a kérésnek az Apróhirdetési rovatban van a helye!
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Most építem ezt az órát, szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Valaki megépítette ezt a verziót
- 220K ellenállások milyen wattosak legyenek
-csak DS1307 van itthon ahhoz hogy kell átalakítani
-a nyomógombokat hogyan kell bekötni
- az anód ellenállások milyen értékűek legyenek/Z560M cső/
-ha nincs DCF akkor is működik
-kapcsolási rajz esetleg ehhez a verzióhoz nincs, mert az is segítene
Egyenlőre ennyi lenne.
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) Unfi hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Igen, szépen működik. A DS1307-hez is van szoftver V2.57 a legújabb. Anód ellenállás 10Kohm, és nem kell 2W-os, sem a 220Kohm-nak sem. DCF vevő nélkül is szépen működik. Lehet hardveresen, és szoftveresen is pontosítani.
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Köszi!
A DS1307- nem lehet a PCF helyére berakni?
220K 0.6 wattos elég? Meg a 10K is 0.6 wattos lehet?
A nyomógombokat hogyan kössem be?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) Unfi válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
De be lehet, pici módosítással. A két IC-t összehasonlítva meglátod. Elég a 0,6W, csak 4 raszteres legyen. 1 oldallal feljebb van a szoftver.
(#) lajos1969 válasza Unfi hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Mik azok a pici módosítások ha szabad megkérdeznem?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
A DS1307 és a PCF8583 bekötése csak egy kicsit tér el:
El kell hagyni a trimer kondenzátort az elemhez kapcsolódó diódát, le kell kötni az A0 (3.) lábat a földről. A 3. lábra kell kötni az elemet, a +5V -ról a DS1307 tápjához menő dióda átkötéssel helyettesíthető.
Valóban lehet a 220K és az anód ellenállások kisebb teljesítményűek, de el kell viselniük tartósan a 250 .. 270 V DC feszültséget.
Nyomógombok megnyomás esetén magas szintet adjanak.
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Akkor a két Bat46 kivesz, a 3. láb csak az elem plusszra, DS1307 8-as lába 5 voltra egyik BAT46 helyett átkötés, a trimmer kondit nem rakom bele!
Remélem jól értelmeztem.
A forr oldalon az smd-k 100nF-osak mind??
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
Következő: »»   238 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem