Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   177 / 228
(#) kameleon2 válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
A lényeg nem a megadott adatokban rejlik, hanem abban, hogy használható, megvehető, kész és nem félmillába van. Ha csinálsz hozzá egy lítiumos akkupackot, ami jóval könnyebb - már ha nem az van benne - akkor minimális ráfordítással oldottad meg a kérdést. Apám az 50km hatótávú változatot használja már vagy 5 éve. Most kezdenek a zselés akksik meghalni benne.
(#) LacaWatt válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Szia!
Én is gondolkodom hasonlóban egy 3 kerekű bicaj akkupakkjának (3x12V/12Ah) kiváltásában. Több helyen is kutakodtam és ilyen megoldásokat találtam:
1./ akkupakk (litium ionos 18650-esekre -> 48V/12Ah): 48V-os akkupack
2./ töltő (sajnos nem a fenti akkupakkhoz, mert olyat még nem találtam, ez 24V/15A-es): 24V/15A-es rövidzárvédő és töltésvezérlő
3./ akkukat megolja mindenki ahogy tudja (pl. ahogy említetted is)...
Egyelőre ennyi,
Üdv, Laca
(#) LacaWatt válasza LacaWatt hozzászólására (») Máj 22, 2018 1 / 1
 
Bocs, itt van egy 48V/20A-es, ez pedig egy 48V/40A-es..
A kettő együtt az akkuk nélkül is csak 30-40$ (8-11eFt) között mozog...
(#) szsrobert válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Veheto.
Az akkuk es a pakk a dragak.Olmos es Li egyarant.
(#) kameleon2 válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Kivéve, ha használt, válogatott akksikat használsz...
(#) Olits válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Szia.Én is gondolkodom ezen.De hogyan lehet hozzájutni nagyobb mennyiségben elhasznált laptop akkukhoz,amiből ki lehet válogatni még jól működő cellákat?
(#) szsrobert válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Vagy gyerek vagy dragak voltak eddig.
(#) kameleon2 válasza Olits hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Feladsz egy hirdetést, utána csak győzd lemondani... Barátomnál már 4kW-nyi gyűlt össze. Utána már a megsemmisítés a gond.
(#) Olits hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Értem.Kaptam egy helyen 10 db 6 cellás aksit 6800 forintért.Szerinted ennyit ér?Vajon hány jót tudok kiszedni belőle?
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Szakik !

Mi a vélemény arról a gondolatról: egy 3 v 4 *12 V ( 36, vagy 48V)*1 akkupakkal szerelt "jármű"*2 akkupakkját úgy átalakítanánk, hogy az akkukat egyenként saját töltőelektronika töltené, majd használatkor ismét sorba kapcsolnánk őket ?

Szerintem egy 6 v 8 pólusú megfelelő csatlakozóval egyszerűen megoldható lenne,de az akkuk élettartamát nem tudom mennyire javítaná a külön-"egyedi" töltés ...
Érdemes egyáltalán ilyenen gondolkodni ?

*1 a jól bevált ólmos akkukra gondoltam
*2 itt most nem számít, hogy kerékpár vagy motoros szék...
(#) kameleon2 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
A legjobb ha egyedileg felügyeled az összes cellát. Most várok 4db 12V/12Ah Litium pakkot , amihez ha kell, ha nem adják a saját töltőjét. Ha balanszálni kell esetleg - jól jöhet, de inkább megpróbálom egyben tölteni üríteni üzemszerűen, aztán meglátjuk. Én a súly miatt gondoltam így megcsinálni, mert az ólomsavas sokkal nehezebb volt. Ha nem működik korrekten - megveszem a többcsatornás balanszer töltőt annál jobb nincs. Akkor mindenről kapok infót és kiegyenlíti a cellák közti különbségeket. Időm már az építgetésre nincs, csak az összeszerelésre.
(#) Olits válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Hol adhatok fel ilyen hirdestést, ahol a legjobb ajánlatokat kapok?Amit írtam az a 10 db akku 6800 forintért szerinted jó árban van?Igaz Romániában van, de közel vagyok a határhoz.
(#) kameleon2 válasza Olits hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Barátom 100-200Ft-ért kapta a használtak darabját. Igaz válogatni és balanszálni kellett. Tőlem is megkapta a régi noti akksimat, ami 8 évig ment. 6 cellából 4 jó még.
(#) Olits hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
1 db 6 cellás akksi 100-200 Ft?
(#) kiszebra válasza Olits hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Eladótól is függ. Találtam már a kukában ingyen akkut, és van aki a rosszat is ezrekért hirdeti. A Vaterán lehet találni egyforintosat is sokat.
(#) Olits válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Ezt az árat cellákra érted,vagy teljes notebook akkura?
(#) kameleon2 válasza Olits hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Darabonként vagy egybe. Van aki ingyen megszabadul tőle. Én is ingyen adtam.
(#) peti333 válasza Olits hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Változó. Valaki kidobálja, pl. lomtalanításkor, elektronikai hulladékgyűjtéskor érdemes nyitott szemmel járni, gyakran vannak nagyobb pakkok fillérekért, meg van aki az új áráért akarja adni a lef***ott darabokat is.
Ismerek IT részlegen dolgozót, aki kilószámra bontja ingyen, a leselejtezett akkumulátorokból.
(#) Olits válasza peti333 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Elektronikai hulladékgyűjtéskor simán odamész és összeszeded a neked tetsző akkukat?Valaki nem fog ezért megszólítani?
(#) Olits hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Vajon sima 12 voltos autó akkumulátorokról(2 db.) lehetne működtetni ebikot?Mennyire bírnák a strapát?
Egyrészt olcsóbbak, a töltésük is egyszerűbb, stb
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2018
(#) kameleon2 válasza Olits hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Meg nehezebb és nagyobb is... Nem beszélve a sav lötyögéséről. Apám e-biciklijében Zselés akksik voltak, de abból sem mindegy melyiket használod, mert ehhez a feladathoz eleve munkaakku kell, nem indítóakku. Egy indítóakku (autókban ez van), indításkor több száz Ampert tud, de folytonos töltés mellett inkább pufferel, azaz nem bírja ki túl sokáig és nem bírja a totális lemerítést. Egy munkaakku csak 20-30A-t tud de azt akár folyamatosan le tudja adni és újratölthető is.
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Jún 2, 2018 / 1
 
Az autóba való akkuk nem véletlenül olcsóbbak, csak a rövid idejű nagy áramot kell kibírniuk, ahogy kameleon2 írta.
Az ilyen járgányokba nem véletlenül tesznek munkaakkut.
Nekem 24 V -os robogóm van, 2 db 50 Ah -s zselés akkuval, 750 W motorral, de elmegyek vele 30 km -t is, többet még nem mertem. És bizony "csövig gázon" általában. Tény, hogy kell hozzá egy jó töltő, aztán hosszú időn keresztül semmi gond vele. Az enyém már három éves, és a fáradságnak nyoma sincs. Igaz, használat után azonnal megy a töltőre.
(#) Olits válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Induláskor amúgy is nagy áram kell,kivált,ha az akkuk is a kerékpáron vannak, aztán meg úgyis visszaesik az áram.Nó, még lehetne szállításra is használni a biciklit,pl utánakötni egy utánfutót,az akksikat is bele lehetne abba helyezni,több darabot is,és pont ezért nem kellene túlságosan lemeríteni őket.Úgyhogy lehet,hogy mégis megérne egy próbát.A li-ion akksik veszélyesebbek is ha begyúlladnak, drágábak is, töltésük is bonyolultabb...
(#) kameleon2 válasza Olits hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Igen csak nem mindegy mennyi az annyi. A nagy áram 300A 1 másodpercig vagy 30A 10 órán át... De próbálkozz, csak felesleges költségbe ne verd magad. Én már várom a Lítium akksikat - utána többet tudok mondani. Gyakorlatilag ugyanannyiba van újonnan, mintha a hagyománbyos zselés akksikat cseréltem volna - így (remélem) nem lesz bukta rajta, csak könnyebb lesz, mivel a Lítium kevesebb mint a harmada az ólom-zselésnek.
(#) Barret válasza pucuka hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Ezek gondolom személyautó akku méretűek! Ez szerintem brutális túlakkuzás...
(#) peti333 válasza Olits hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Körülményektől függ. Előfordul hogy nagyon védik, de sokszor lehet egyezkedni.
(#) pucuka válasza Barret hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Meglehet brutális túlakkuzás. Eredetileg 2*36 Ah -volt benne, de azzal sikerült lemeríteni. A 2*50 Ah volt a legnagyobb, ami belefért. Ezzel még nem volt gondom.
(#) oreg1965 hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy tandemünk, ezt akarom pedelec-esíteni. Vezérlő már van, 1000W-os BLDC HUB motort akarok rakni a hátsó kerékbe, és ehhez kellene gyártani akkupakkot. 18650-es cellákból tervezem a megvalósítást, 3000 mAh-s cellákból, ha összerakok 13 db-ot, abból lesz egy 48V-os akku, ehhez vannak olcsón az ebay-en BMS elektronikák. Ez sima ügy, de csak 3Ah. Már pedig én hosszabb túrákat szeretnék a párommal, ezért legalább 15 Ah-s akkuban gondolkozom. Ilyen akkupakkok simán párhozamosíthatóak?
(#) Kovidivi válasza oreg1965 hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Szia. Olvasd el ezt, meg a néhány utánna levő hozzászólást is. Bővebben: Link
(#) martin96 válasza oreg1965 hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Szia!
Akksiból legyen Samsung INR18650 30Q. Ez nagy áramú cella, bőven elég lesz. Valamint igen lehet párhuzamosítani, csak ne a két szélső pontján, hanem közte is.
Esetleg, ha 10-nél több lesz párhuzamosan, akkor lehetnek még ezek a cellák is: Sanyo NCR18650GA, LG MJ1, Samsung INR18650 35E.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018
Következő: »»   177 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem