Fórum témák
» Több friss téma |
szeretném megkérdezni, hogy lehet -e olyan kis stabilizátort vagy vallami mást ami 40 voltból csinálna nekem pl.12 voltot 5wattot ????
sztem simán....
kell hozzá egy stab IC és kész is... a 12voltból 3volt Dchez téma hasonló.. Nem árt elolvasni De ha akarod felrakok egy stab Ic-s rajzot...
jah a LINK a 12voltoshoz ha nem találnád meg...
Lehetni lehet! csak hogy kapcsólódik ez a kerékpárokhoz!
Ha nem akarsz bütykölni akkor Elektronikai boltokban lehet kapni pár ezer forintért DC-DC konvertert.
A Stab IC nem nagyon jó! azok max 37V-ot viselnek el!
csak anyinak szeretném csinálni hogy ne a 40 voltos izóját keljen használni hanem egy 12 voltosat azt könnyebb beszerezni
a stabilizátort bróbáltam az nem birja a feszültséget most egy fet-tel kisérletezgettem de nem sikerült szabályozni
Tulajdonképpen egy izzóhoz akarsz stabilizátort???
..vagy mihez?
igen végülis csak ahoz akarom lecsökenteni az aksi áramát az égőhöz.
Ellenálást is próbáltam de az forrósodik meg a bicigli müanyag igy az ellenálás se volt jó
Erősen javaslom a buck-konverter típusú IC-ket. LM2576 max.40V-ból 1A kimenőárammal beállítható feszt ad. Hatásfokuk 95..98%, nem hővé alakítja a feszkülönbséget!
Milyen canga az ami műanyag és 40V-os akksi van benne?
akkor ugy mondanám hogy sok a müanyag rajta de amugy tornádó
Na ezzel most nem lettem sokkal okosabb. vagy csak én vagyok agyilag zokni.
LM2576 Ennél jobbat nem találsz.
valami rajzot tudnál nekem küldeni róla
ja és mi az amitől nem letél okosabb a bicigli tipusa tornádó és 3 db 12 voltos aksi van benne
Jah. Hogy ez olyan motoros bicikli! most esett le!!
mindjárt utána nézek a kapcsolásnak.
Nah. ezt találtam. van 12V-os változata is és szabályozható kimenő feszültségű is.
Vezetékeld át, kösd rá csak az egyik akkura első lámpát, a hátsót meg másikra.Ez a leggazdaságosabb.Nincs fütés.
Sebi!
Ha nem hővé alakítja a feszkülönbséget, akkor mivé? Nem kötekedésképp kérdezem, csak tényleg érdekelne...és akkor ezek az átalakítók egyáltalán nem is melegszenek?
Sziasztok!
Kicsit másabb jellegű problémám van, de ide illik. egy olyan kapcsolás kellene, a 12v-os aksi feszültségét 24Vra alakítja, és elbírja egy 24v 300w-os motor áramfelvételét. Láttam már itt sok kapcolást hasonló témában , de azok mind erősítőkhöz voltak és többnyire szimetrikusak voltak. Van egy olyan csengőtranszformátorom, a nem 220v-os hanem 24-es ne tudom elbírná e. ötlet? előre is köszi RedCar
Szewa!
Csengőtrafó nem valószinű, hogy 300Wot elbír. :no:
A transzformátor az jó dolog, de az álltalában(mindíg) váltakozóáramú rendszerekben működik:yes:
Neked valószínűleg DC-DC átalakító kell
Tudod a dc-dc átalakító, ha fel nyomja a feszt nem müködne, ha nem váltogatnák az áramot.És ahhoz minimum 1 tekercs kell, hogy nagyobb feszültséged legyen.Vagy egy trafó.
Szerintem, csináltass, vagy csinálj egy 12V megszaggató áramkört 50hz-st, minta 220asító ami a kapcsolásoknál van, és tekertess trafót hozzá, ami 12/24 et nyom.És a végére ráteszel egy egyenirányítót és puffert, és megvan a 24v-od. Bár a hatásfok nem a legjobb mert alacsony a freki, valahol azt olvastam h toroidnak a legjob a100hz, már jobb lenne a hatásfoka azon,Trafót meg olcsón tekernek az idős szakik.
"És ahhoz minimum 1 tekercs kell, hogy nagyobb feszültséged legyen.Vagy egy trafó."
Ezzel vitatkoznék. Csak kondival is lehet feszültséget növelni (ld. tv nagyfesz sokszorozó) - igaz az egyenáram szaggatása ebben az esetben sem kerülhető meg. Más kérdés, hogy az így kapott nagyobb feszültség mennyire terhelhető. :nemtudom:
Az ilyen átalakítóknál az a lényeg, hogy az Ube*Ibe egyenlő Uki*Iki-vel. Energiaátviteli szempontból tehát kb. úgy lehet velük számolni, mint a trafókkal.
(Természetesen a veszteségek miatt ez csak közelítőleg igaz, de jó minőségű átalakítónál ez a veszteség közel sem olyan mértékü, mint a lináris szabályzóknál, ahol ugyanaz az áram folyik a bemeneten és a kimeneten is, és a hatásfok az (Uki-Ube)/Ube képletből meghatározható.)
jó megoldás de igy nem egyformán terhelem az aksikat az egyik hamarabb merül mint a másik meg csak 1 égőt kell müködtetni mert a hátsó ledes
Norberto!
A buck-konverter is ugyanúgy dolgozik, mint bármelyik kapcsolóüzemű táp: PWM(impulzusszélesség moduláció) elvén. Tehát van 1 bemenőfesz, sorba vele 1 kapcsolóeszköz (többnyire FET) 1 induktivitás +1 kondi. Kimenőfeszt komparátor figyeli, ha alacsony bekapcsolja a FET-et, ha magas, akkor ki.(mindezt a jobbak 0,5...1MHz-el) Ha csökken a bemenőfesz vagy nő a terhelés a kimeneten, nő az impulzusszélesség és fordítva. Ebből következik a jó hatásfok (nem disszipál, kapcsolgat) és az is belátható, hogy minél nagyobb bemenőfeszből csinál kisebbet (keskeny impulzusszélesség) annál kisebb a veszteség (melegedés). |
Bejelentkezés
Hirdetés |