Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2250 / 3947
(#) granpa válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Ellenállással nem túl gazdaságos, egy kis SD-t csinálj.
(#) Primary hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Forgó kapcsolóból csak olyan létezik, aminek 12 kivezetése van egy tárcsán? 2*6, 3*4, 4*3, vagy 6*2 elrendezésben.
Van mi mondjuk tud legalább 16-ot egy pólussal?
(#) nedudgi válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Már megbocsáss, de mi ebben a bolt? Egy méregdrága elemmel akarod helyettesíteni a CR2032 elemet? Ráadásul a 12V elem kapacitásának háromnegyede elmegy a levesbe az ellenállás fűtésével...
(#) abel25 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Köszi! Most már kezdem érten.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
A tervem, hogy egy 5V-os táphoz 10A-es terhelést építenék. A hővel, amit a teljesítmény ellenállásaim Szolgáltatnak, egy dobozban keringetném, ezzel egy szárítót készítve. A hőmérséklet szabályzás egy bimetállal van kapcsolva. Vannak 0,1 Ohm 10W-os ellenállásaim. Ebből 5 db-ot sorba kötve 0,5 Ohm ot kapok, ami 10A-rel terheli a tápot. Viszont az elfűtendő teljesítményem 50W. Ez hogy oszlik meg az ellenállásokon? 10W jut egyesével mindre, ha jól gondolom, nem?
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Jól gondolod.
(#) nedudgi válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Rosszul gondolod. 5W jut mindegyikre. A 10W a maximális terhelhetőség.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Rosszul gondolja.
(#) gkari válasza Primary hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Yaxley kapcsoló néven keresd, akár 16-nál több állásúak is léteznek.
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Utána számolnék!
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Te más eredményre jutottál?
(#) mikrokapcsolo válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
De hogyha egyre 5W jut az csak 25W mert 5 darab van. Hol a másik 25W?
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
5V / 0,5Ohm = 10 A
5V * 10 A = 50 W
50W / 5 (öt darab egyenlő értékű ellenállás van az áramkörben, a teljesítményeloszlás egyenletes) = 10 W/db.
(#) nedudgi válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Mea culpa, ezt benéztem.
(#) jkornel hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok,!
Véletlen kinyírtam egy SMD tekercset: R68J (680 nH),.
Segítséget kérnék, hogyan tudnám pótolni illetve mivel tudnám helyettesíteni.
(van hely a nyákon, szóva, nem-SMD alkatrészt is be tudoknék rakni)

Szóval hol találok és mit vegyek ?

Köszi előre is,!
Kornél

A vesző nem felkiáltójel.
A félkövér betű nem nagybetűs mondatkezdés.
Kicsit igényesebben ha lehetne!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) gaben110 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet nem teljesen ide illő téma,de ojan jelenségre keresem a magyarázatot hogy autóba kötöttem be erősítőt és behalatszodik a generátornak a sípolása motorfordulatszámtól függően, az ac pumpa motor hangja is, az ablaktörlő motor hangja is elég erősen, külön a fejegységet nem zavarja,már minden lehetőséget kiprobáltam,vittem fel az áramot az erősítőtől a fejnek úgy valamivel halkabb de nagyon hangos még ígyis.az erősítőhöz a Pozitiv és a Negativ is 10mm2 tépkábelen jön az akkumlátortól,az rca kábel a közelében sincsen nem zavarja,probáltam úgyis hogy rca kábelban elvágtam a testet hogy földhurok megszünjön de akkoris csinálja,bekábeleztem a fejegységet közvetlen az akkumlátorról és ígysem szünt meg a zaj.
Ha az erősítőt aux kábelon keresztül használlom telefonrol akkor gyönyörüen tisztán szol,tehát azis jó,másik fejegységet is probáltam de azzalis zajos,viszont ha a fejegységet hálozati adapterről működtetem és nincs bekötve az auto 12v jára akkor megszünik a probléma.
Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!
Üdv!
(#) jkornel válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Köszi, de sajna 680nH-s nincs ott, csak 680uH-s...
(#) Zsora válasza jkornel hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Mégis milyen méretű, teljesítmányű kell? Csak mert nagy a választék...
Tekerencs 1
Tekerencs 2
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Hello! Tranyó, de nem bázis! Mert egy Fet kell. Bármelyik jó, ami meg tudja húzni a relédet..
Amúgy ilyen hosszú időre, már nem célszerű RC taggal időzíteni, számláló a jó megoldás. üdv!

OFF-90s.png
    
(#) Mircsof hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Van 1 videofej motorom, de nem tudom, hol kéne megtáplálni és egyáltalán hány voltal (12v?).
Az ic-n ez a szám szerepel: tm2620d
Találtam róla 1 képet, de kezdő vagyok hozzá, örülnék ha valaki lenne szíves bejelölni, hova és mit kell kötni.
Előre is köszönöm a segítségeket!!
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Na ez érdekes, mindekitől akartam kérdezni, nem csak tőled.. Hogy kerültél oda.. fura
Úgy ahogy én írtam, nem működne a dolog?
Most találtam ezt. Valami ilyesmire gondoltam..
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) dudassandor1 válasza gaben110 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia!
- a végfok negatív tápkábelét nem kell az akkumulátorhoz vezetni, a végfok mellett kell (minél közelebb - rövid kábellel) egy alkalmas helyre a jármű kasznihoz rögzíteni. A lényeg, hogy egy erősebb fémfelülethez, vastag csavarral történjen a kötés (a csatlakozási pont fém tiszta legyen!);
- az RCA kábel nem csak a végfok pozitív tápkábelét, hanem az autó gyári vezetékeit, kábeleit is ki kell hogy kerülje a zavarjelek könnyű összeszedése miatt! Ez fontos!
- a fejegység bekötését ellenőrizd le, hogy minden kötés jó-e és helyes-e biztosan!
(#) andyka hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Hellotok
Egy abszolut kezdo kerdesem lenne,
Ezek kozul "Bővebben: Link" melyik LCD lenne "HD44780" kompatibilis, vagy talan egyik sem ?
Koszonom
(#) andyka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Koszi a gyors vallaszt, meg igy is kesore jottem ra. Koszi.
(#) richt3r hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok! Astabil multivibrátort építettem Tinában, több értékváltozatot is kipróbáltam, de nem működik üzemszerűen, mindkét LED egyszerre világít, nem pedig villog. Mi lehet a probléma?
(#) speedbump hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok.

Készítettem az utóbbi időben egy-két NYÁK-ot a lézernyomtató + lamináló technikával. Minden szép és jó, de azon gondolkodtam, hogyan lehetne silkscreen-t is rátenni a panelre. Azt találtam ki, hogy a NYÁK maratása és kifúrása után rálaminálnék a panelra még egy réteget (ez lenne a silkscreen) utána pedig lefújnám TN180-al. A lézernyomtató festéke nem vezető. Ez így működőképes? Van esetleg valakinek más - házilag is könnyen kivitelezhető - ötlete?

Köszönöm.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Bővebben: Link
Ennél a kapcsolásnál a a szabályzó az gondolom LM317-es.
Az ellenállásoknál melyik az amelyik nagyobb W-os? Az R1? Vagy más is? Hány W-os kell ide?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) mikrokapcsolo válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Ránézésre az R1 ami nagyobb teljesítményű, azt I2*R-el tudod kiszámolni, hogy minimum mekkora kell oda. A többi mehet 0,6W-osokkal. Az I a töltőáramod A-ban.
Ha működik majd visszajelzel nekem légyszíves, mert én is szeretnék majd ilyesmi töltőt.
Egyébként ami a szabályzót illeti:
Idézet:
„Select a regulator for the highest current needed: LM317 for 2 A, LM350 for 4 A, or LM338 for 8 A. At 25°C with no output load, change R7 for a Vout , of 7.05 V, and change R8 for a Vout of 14.1 V.”
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) richt3r válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
köszönöm! gondolom gyakorlatban ez eltér a nem ideális értékek miatt, ezért ott használhatok "egyforma" értékeket.
(#) janikukac hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Szép jó napot mindenkinek!
Az ilyen hálózati aljzat csatlakozóit hogyan kell megforrasztani, vagy ha létezik rá saru, akkor pontosan milyen való rá? Nekem sehogy sem sikerült odaforrasztani a vezetéket...
Következő: »»   2250 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem