Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3404 / 3944
(#) Zsombi13 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Az elhalványodást azt nem több másodpercre gondoltam, hanem csak a másodperc törtrészére. Csak annyira, hogy ne legyen annyira éles, hanem egy egészen minimális átmenet.

A nagy áramfelvétel az miben befolyásolná?
(#) mnyugger válasza proli007 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
A környezet egy lakókocsi és egy olyan klímaszekrény ami 230V-ról üzemel, egy 150mm átmérőjű gégecsövön nyomja be a kocsiba a hideg levegőt. A hűtendő levegő a kültéri friss levegő. A kocsi túlnyomás alatt van.

A klímaszekrény 230V alá helyezve készenlétben áll. Egy nyomógomb megnyomásával bekapcsol, míg újra megnyomásával kikapcsol.
Ezt a gombnyomást kéne modellezni egy termosztáttal.

A visszajelző led hozzáférhető.
Egy db. nyomógomb van. Megnyom - bekapcsol, megnyom kikapcsol. Tehát az impulzus egy relét húzogat aminek az érintkezője párhuzamos a nyomógombbal.
Az áramkör tápfeszültség táplálása, lehet elem, vagy tápegység.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) antikzsolt válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
A leggyorsabb megoldás egy digitális termosztát.
(#) mnyugger válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Mert annak impulzus kimenete van?
(#) antikzsolt válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Nem hiszem de a relén keresztül tudja vezérelni a hűtőtőgép kompresszort Bővebben: Link
(#) proli007 válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
"A kapcsolandó készüléktől van visszajelzés egy LED. Világít, ha be van kapcsolva.
Fűteni kell, relé On, LED világít, impulzust nem ad."[/b]
Én itt ellentmondást látok..
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) KOZMOSZ11X3 hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Üdv!

Vettem egy a képen látható alkatrész vizsgálót. Ami igazából nem csinál semmit, bekapcsolódik leteszteli az elemet utána kiírja a második képen látható szöveget. Bármit is csinálok akár milyen alkatrészt teszek bele, és több helyre is a foglalatban nem történik más csak kiírja a második képen látható szöveget. Az lenne a kérdésem hogy mi lehet vele? Gyári hibás lehet?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) tbarath válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Lehet. Egy ellenállással vagy kondival kellene kipróbálni több "mérőpont" között is.
(#) mnyugger válasza proli007 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Led világít, mert már fűt. Újabb impulzus kikapcsolná.
(#) fastaction válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Üdv ! Van egy nekem is . Az alkatrész másik lábát az alsó sorba érdemes csiptetni . Próbáld ki több fajta alkatrésszel is .
(#) KOZMOSZ11X3 hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Köszi a válaszokat! Kipróbáltam én már kondival, diódával tranzisztorral, is de mindig csak feszültség értéket ír ki. Ahogy látszik a második képen, csak esetleg más feszültséget ír.
(#) Kovidivi válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Kalibráld újra leírás alapján.
(#) vargham válasza mnyugger hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
30 éves ablak légkondiba raktam így wifi-t. Megkerestem a billentyűmátrixán a ki/be nyomógombot, valamint a főkapcsoló relét kapcsoló tranzisztort. A ki/be gombot 1 másodpercre "megnyomja" az ESP8266, és figyeli, hogy megjön-e a relébehúzó vezérlőjel. Szóval nekem mikrokontrollerrel volt a legegyszerűbb.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Sziasztok
Ezt a fajta nyomógombos kapcsolót, hogy lehet szétszedni?
Bővebben: Link
Mármint csak leszerelni akarom a helyéről,de ahhoz ki kell valahogy csavarni? a menetes részt.
Eltörni nem akarom.
(#) ferci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Szia!
Lecsavarod azt a fényes gyűrűt és hátrafelé kiesik az egész.
(#) kendre256 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Pont ilyet nem szedtem még szét, de a felszerelt nyomófejre általában rá lehet pattintani a kapcsoló részt. Volt olyan is, amelyre rápattintani kellett, leszedni pedig egy kis elfordítással lehetett. Legutóbb pedig egy olyat szereltem, amire pedig csavarral volt felszerelve a kapcsoló rész. Ha látsz olyan csavart a kapcsoló részen, ami nem a villamos csatlakoztatáshoz kell, próbáld azt kicsavarni. Körbe kell nézni, amennyire csak így felszerelten lehet...
Szerk: Most néztem tovább az érintkezőelemet, csavarral van a nyomófejhez rögzítve...
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) zsoltee0001 válasza ferci hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Akkor ezek szerint te még nem szedtél szét ilyet.
A fényes gyűrő csak dísz. a rögzítést tátulról kapja, mindegy úgyse tudom elmagyarázni. Majd mindjárt lövök egy képet.
Üdv
(#) ferci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Ilyent még nem, tényleg.. - de a te kezedben van, az is igaz.
Ez pl. egy verzió, de mindent itt se látsz.
(#) lelkes amatőr válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Egyszerű: a barna, elektromos rész lepattintható, utána a fekete menetes részt eltávolítva előre kihúzható a nyomógomb része. Visszaszerelés fordított sorrendben.
(#) vargaf válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Közbe rájöttem, hátulról van egy csavar ami összefogja a két kapcsolót a tartóval.
Még jó, hogy nem feszegettem, jól meg van csinálva, nem tud szétesni .

Ez egy 3 fázisú motor aminek van egy relés öntartása + 1 Be + 1 KI nyomógombja
Be kellene építenem egy irányváltó kapcsolót, mert ez a kérés.
Szerintetek a betápra tegyem, vagy a relé után?
(#) bugyi680 hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Üdv!
Van egy Weller TCP-S forrasztópákám.A probléma az hogy nem fűt.Egy 230/24V os toroidról táplálom.Valószínűleg a fűtőbetét mehetet tönkre.Hogyan tudnám leellenőrizni hogy biztosan a fűtőbetét a hibás.
(#) vargaf válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
A fűtőszál ellenállásának mérésével.
(#) pucuka válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 20, 2020 / 1
 
Ellenállás mérővel. Megméred a fűtőbetét ellenállását közvetlenül a két kivezetésén. De lehet a hőkapcsoló is hibás, a mágneses érzékelője, de gyakoribb maga a kapcsoló kontaktus.
(#) nedudgi válasza vargaf hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Ha jól emlékszem, ebben a pákában egy magnastat kapcsoló is van, az is lehet hibás.
(#) vargaf válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Igen, van. De a kérdés ez volt:
Idézet:
„Hogyan tudnám leellenőrizni hogy biztosan a fűtőbetét a hibás.”

Tehát a fűtőbetétet szeretné ellenőrizni, én erre válaszoltam.
(#) Epu2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Mindegy, de ha utána teszed, nincs feszültség alatt. Vagy háromállású kapcsoló a bemenetre, ami főkapcsoló is egyben.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Sőt, inkább az.
Első körben azzal kezdeném, hogy kiveszem a hegyet.
Már akkor kattanni kell a kapcsolónak.
Ha nem kattan, akkor "szorulása/ragadása" van.
Majd ezután érintkezés/fűtőbetét/zsinór. Más igazán nem is igen van benne.
(#) kendre256 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 / 1
 
Ezt a feladatot "rendesen" két mágneskapcsolóval, három nyomógombbal (Stop, Előre, Hátra), és reteszeléssel szokták megoldani.
Ha az irányváltó kapcsolód elbírja a motor áramát, akkor én a mágneskapcsoló elé tenném, úgy hogy a mágneskapcsoló működtetése is azon keresztül kapjon áramot. Kapcsolónak csak 3 állásút használnék (Előre, Ki, Hátra), hogy kisebb esély legyen arra, hogy az előre forgó motorra rákapcsolják a vissza irányú fázisokat.
Itt van a szokásos, rendes két mágneskapcsolós kapcsolás:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) bugyi680 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Oké,megnézem.
Következő: »»   3404 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem