Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3484 / 3953
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 2
 
Idézet:
„Mentegetődzni”


Ha mindenki olyan "rosszul" írna, mint Firefighter1, sokkal kevesebb félreértés lenne az oldalon. Csak nézz szét az újoncok bejegyzéseinél, nem koncentrálva egy személyre. Sőt, "régi motorosok" is sokkal elmaradnak említett felhasználó mögött.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Fehogy kocentrálok senkire, sőt, ebből a szempontból még igazad is van
Néha én is eütök karaktereket/betűket

Csak néha kiborul a kiborilnivaló, no...
(#) Firefighter1 válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Erre az egyre reagálok, utánna részemről lezártnak tekintem és szeretném ha a topic is vissza térne a rendes kerékvágásba!
Nem azt mondtam hogy olyan jól tudok németül és angolul... hogy lesz@rhatom az anyanyelvem...
Szimplán csak azt, hogy ha alapból nem volt csak egy 3-as Nyelvtan /helyesírásod és utánna évtized óta 99,9 százalékban csak németül és angolul írsz akkor belecsuszhatsz pár dologba!


Én szimplán azt állitottam hogy a reakciód, lehet, hogy egy kicsit tulzó volt....


Amúgy az eredeti témára visszatérve, szinte tökéletes a router, igaz fogyasztást még nem mértem de lassan 2 órája megy 3 darab nagyjából 2300mAh celláról.
Igaz hogy "szinte alig érik el egymást" mert a fent még 470 Mbps ből lent már csak 80 van de amire ott kell arra több mint elég!
(#) pucuka válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Idézet:
„Fehogy kocentrálok senkire”

Látod, nálad is előfordul elütés. Sajnos nálam is. Annyira nem kellene haklisnak lenni, pl. én mindig megnézem honnan ír, külföldön élőkkel érdemesebb elnézőnek lenni. Örülni kell, hogy egyáltalán még tud magyarul.
(#) szs válasza pucuka hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ez volt az aduász. Örüljünk, hogy még tud magyarul
Bakker
(Nem véletlen volt az az elütésem, ha vágjuk a témát...)
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) pipi válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 2
 
Hali!
Ha nekem nem tetszik egy hozzászólás, vagy valakinek a képe (bár itt nincs ilyen) egyszerűen átlépem, nem reagálok... Amúgy, itt a kezdők rovatban szerintem belefér a "lehet butaságot kérdezni", de jelen esetben nem is éreztem ennek
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) pucuka válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ha nem vennéd észre, igencsak itt tartunk.
(#) szs hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Semmi probléma. A nyelvtani helyesség és a magyar nyelv másodlagossá is válhat. Csak én vagyok ilyen primitív, hogy ezt számon merészelem kérni. Kár, hogy ez benne van a haszutmellémaforban, én meg merészeltem komolyan venni.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Így írják magyarul -Magyarországon, magyarok.
(#) nagym6 hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Én már lassan szólni sem merek, hátha behibázok.
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ezzel megleptél, még sehol nem láttam így leírva pedig pár könyvön átrágtam magam. Állítólag mindkét formátum helyes.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Melléknév, kis betű. Milyen származású: magyar. Honnan jött: Magyarország (tulajdonnév), milyen nyelvet beszél: magyar/magyarul.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Ez mire válasz? Mentegetőzni vs. mentegetődzni a téma.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Csakhát: ha mindkét formátum helyes szerinted (mentegetőzni illetve mentegetődzni), akkor miért is tetted szóvá?
És: ha mindenki oly rosszul írna, mint ő, hát eláshatnánk a magyar nyelvet, hiszen az előzményeket figyelembevéve a külföldön élők némelyikének igényei és nyelv(nem)tudása irányába kellene tartanunk, minél több felkiáltójellel.
???
!!!
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Azért tettem szóvá, mert még soha nem láttam így leírva és kiejtve sem hallottam még. Ugyanakkor egyes írások szerint, amit Google barátunk mutatott pár perce, mindkét változat helyes. Ezen lepődtem meg.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Kiejtve sok mindent nem hallunk meg, az igaz.
És sokszor nem is tesszük szóvá, hiszen nem is hisszük el, hogy jól hallottuk
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Egy ehhez nasonló (pont olyat nem találtam) megfigyelő kamerát használok direktben egy monitorra kötve (nincs rögzítés), hogy rálássak a kapunkra. A kamera beépített infra LED-ekkel rendelkezik.
A probléma az, hogy jobb oldalon egy fal van (amire rögzítve van) és mikor megvilágítja az infra LED-ekkel akkor a "világosabb felület" miatt leszabályoz a kamera így este alig látni valamit. A megoldás az lenne, ha elfordítanám a faltól, csak akkor pedig nem arra nézne amerre kellene.
Az infra LED-eket tartalmazó panelre ment a 12V tápfesz, valamint a kamera paneljétől egy szál drót volt ráforrasztva az infra LED panel egy pontjára. A LED-eket egy fotoellenállás kapcsolja sötétedéskor. Eltávolítottam a LED-es panelt, viszont most este majdnem semmi sem látszik a kamera képén.
Gyanítom, hogy mikor a LED-ek bekapcsolnak akkor egy másik "üzemmódba" kapcsolhat a kamera. Esetleg azzal a kamera paneljétől jövő dróttal kellene valamit kezdeni? Vagy hogyan tudnám rávenni, hogy ne szabályozzon le a fal közelsége miatt?
↓ A mellékelt Móricka rajzon látható a probléma. A kamera távolsága a faltól max ~10 cm.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Megoldás lehet a fal kitakarása, vagy az infra panel kivétele, és független elhelyezése.
(#) Tylla1 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Szia!

Nekem hasonló problémám volt mozgásérzékelős reflektorral. Sötétedés után mozgás hatására kapcsolt a reflektor, de a fehér falról - amellyel párhuzamosan volt konzolra szerelve a reflektor - visszaverődött a fény az érzékelőbe, ami úgy "látta", hogy nappal van, így rögtön le is kapcsolt, majd ezt csinálta vég nélkül. Megoldás lett volna elfordítani a reflektort a faltól, de akkor nem azt a területet világította meg, amelyet kellett volna.
Ahogy nedudgi írta, nekem is a fal kitakarása lett a megoldás oly módon, hogy egy fekete műanyag lapot rögzítettem a mozgásérzékelő konzoljára a fal felől. Eltűnt a visszaverődés és a refi a továbbiakban jól működött.
Én megpróbálnék egy ilyen műanyag lapot felrögzíteni a kamera fal felőli oldalára...talán segítene
A kamera képe alapján, amit mellékeltél, szerintem simán fel lehet rögzíteni (ragasztás, pici csavar) egy ilyen műanyagot...én CD tok fekete "alját" használtam
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) Spaten válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Szerintem tedd be a kamerát egy csőbe, ami olyan méretű, hogy lecsökkenti a kamera látószögét. Megfelelően méretezve csak a kaput fogja látni.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Az infra panelt már kiszedtem (de vissza is rakhatom ha kell). Gyanítom, hogy emiatt nem kapcsol át a kamera esti üzemmódba, így nappali fokozatban próbálna látni este is...
(#) Udvari Zsombor válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Egy lapos CD tok fekete hátulját oda rakhatnám, csak nem tudom, hogyan rögzíteném ott bárhova is, valamint az elégségesen matt felület lenne-e...
A képeken látható elhelyezésű a kamera. Nagyjából hasmagasságban van elhelyezve és max 10 centiméterre van a faltól. Magasabbra nem tehetem, mivel a lábazat fölött szigetelve van a házfal, arra pedig semmi se rögzíthető.
Ha pedig valami csövet húznék a kamerára akkor pedig szerintem a cső belsejét világítaná meg, ugaynúgy "világos felületet" hozva létre.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Keress valami matt anyagot. Azt hiába világítja meg, az érzékelőre nem jut (infra)fény.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Sötétben a kamera nem lát Vagy nappali fényben lát, vagy infra fényben, tedd vissza az infra panelt. A fal irányát kell kitakarnod vagy a kamera látószögéből, vagy az infra fény megvilágítási szögéből.
(#) Tylla1 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Szerintem a kamera tetején lévő esővédő?? kalapra (oldalra) rá lehetne applikálni egy matt fekete felületű anyagot
A mellékelt képen próbáltam jelölni, talán látszik. Értelemszerűen a fal felőli oldalra rakva
(#) Udvari Zsombor válasza Tylla1 hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Majd "holnap*" megnézem.
*Nekem az éjszakai alvást követően van csak igazán "holnap".
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Nem tudom, csak elmélet. Egy tükör is lehetne a kitakaró felület, elvileg az összes infra sugár a beesési visszaverődési szögek alapján kifelé menne, nem vissza a kamerába. Tökéletes sík révén jobb lehet, mint bármi többé kevésbé elnyelő és részben mindenfelé visszaverő felület.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Júl 27, 2020
 
Kérjük, hogy a nyelvészkedést fejezzétek be!
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Üdv
Az én ötleteimet megelőzőleg lenne 1-2 kérdésem. 1 szintes a ház vagy valami emeletes, estleg társas ház ami magas? Nagyjából hány méterre van a kapu?
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Egy teljesen átlagos földszintes kertes ház ez, viszont a lábazat fölött szigetelve van a fal, oda nem lehet rögzíteni, valamint nagyon a faltól sem állhat el a kamera, hogy ne sodorhassuk le. A kertre néző ablakomnál jön ki a két vezeték (tápfesz és video) a kamerához, melyek hossza limitált (toldás nélkül már nem tehető közelebb a kapuhoz). A kaputól nagyjából 12,1 méterre található a kamera...
Következő: »»   3484 / 3953
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem