Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   287 / 584
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Igen
(#) sargarigo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Nagyon szépek! Majd még tegyél fel légyszi többet is!
(#) Sanyesz5 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ha adtok ötletet mit videózzak, megoldható
(#) sargarigo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Valami öregebb mobilt például, mikrofont, asztali órát (mutatósat, elemeset), plüssmacit, én bármit és mindent odatennék a röntgen elé
(#) Sanyesz5 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 28, 2019 / 3
 
Na majd ráfekszem, azért kellő óvatossággal kell bánni a dolgokkal itt, a nagy lelkesedésben nem szabad elfelejteni hogy nem veszélytelen, persze ha az ember betart mindent akkor nincs baj.
(#) Epu2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Kibeleztem a 20x Megás Wincsit. Minden darabja csavarozható volt és olyan vastag volt a korongja, mint egy vágókorong. Viszont a fejmotor mágnese finomkidolgozású és olyan erős, hogy szerszámtartónak is tökéletes.
(#) Elektro.on válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 29, 2019 / 2
 
Ezekkel a mágnesekkel vigyázni kell.
Csináltam a kutyának egy kenelt mert nem győztem a szomszédoknál kergetni. úgy mászik a kerítésre mint a macska. Ásni meg mint a vakond. Félek is ha meglátják az önkörmányzatnál, bányászati engedélyhez kötik a tartását.
nagy lelkesedéssel felraktam egy ilyen mágnest az ajtóra zárnak. Alig bírtam kijönni,inkább görbült a 30-as zártszelvény.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 30, 2019 / 1
 
(#) Sanyesz5 hozzászólása Aug 31, 2019 / 4
 
Üdv!

Múltkor ígértem csinálok még pár videót, sajnos az elején a motor fordulattal szenvedtem, aztán rájöttem hogy van fix fókusz a telefonon de úgy sem az igazi, ezek sikerültek, egyelőre pihentetem a dolgot.

1
2
3
4
5
6
(#) Gafly válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Ha már van ilyen fóliád, akkor kipróbálhatnád az EY/DY diódákat, hogy mit csinálnak.
(#) Sanyesz5 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Konkrétan mi a kérdés? Vagyis mire lennél kíváncsi a diódákkal kapcsolatban?
(#) sargarigo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Tök jók! A motor mehetne lassabban, de így is nagyon futurisztikusak lettek!
(#) Sanyesz5 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Tudom, kínlódtam a szervóval, mert ha lassúra rakom van hogy megáll, így meg tényleg nagyon gyors, majd kap léptetőmotort, dobozolást.... Ne tudd meg hogy ez az egész könyvekkel kitámasztva, tyúkbelezve, nem valami profi módon valósult meg. Van 2 db 100uA-es alapműszer a videókon, az egyik egy szovjet 1962-es, a másik egy mostani "csoda", na vajon melyik lehet?
(#) Gafly válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Rendszeresen szokott róla vita lenni, hogy használható-e "szegény ember" röntgen csövének?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
(#) Sanyesz5 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
A válasz:

Video

A képen a felvillanások a ccd érzékelőbe csapódó röntgen sugárzás, ennek ellenére vannak videók, ahol próbálkoznak, egy 555-ös méretű ic-t meg lehet vele röntgenezni úgy ahogy.
Érdekessége hogy csak fordított polaritással produkál sugárzást, viszont hamar meg lehet ölni nem erre van kitalálva, a videón 30kV-al kínáltam meg, ennél többel is szokták de már itt látni hogy majd elolvad.
(#) tungsram válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Szegény DY86!!!!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Aug 31, 2019 / 3
 
Még három videó sikerült, közben rájöttem a telefonom támogatja a teamviewer-t, így nem kell ki be rohangászni, szépen wifin élő képben tudok messziről finomítani, sajna közelebbről még mindig nem akar zoomolni, remélem nem megyek senki agyára még

Video1
Video2
Video3

ui: Sajna még nem hd minőségűek, youtube egy idő után állítja csak át
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
(#) Sanyesz5 hozzászólása Aug 31, 2019 /
 
Utólag agyalok, ha az 50Hz-et nem 60fps-el videóztam volna, hanem 30-al, akkor nem lenne ilyen stroboszkóp videó az összes.
(#) sargarigo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Nagyon zsír videók! Akármeddig elnézegetném! Amúgy mitől villog? Értem hogy interferál a kamera, de mivel? A cső megy váltóról? (Bocs, nem láttam még ilyet nem tudom hogy működik)
szerk: Lehet külön témát lehetne indítani a videóidnak, ha esetleg zavar valakit.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
(#) sargarigo válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Mekkora feszültségről megy ez a cső? Nem lehetne a frekvenciáját megnövelni?
(#) Sanyesz5 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
44kV, a videó rögzítésével fogok majd valamit variálni
(#) nagym6 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Mi a felvevő kamera? Vigyázz a sugárzásra, kórházban a röntgenes nővér "vas"kabátban van és távol, sugárirányra merőleges helyzetben.
(#) Sanyesz5 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Én is, ráadásul két betonfal van köztünk, samsung s9 telefon, sajnos egyelőre ez van.
(#) nagym6 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Érdekes, hogy telefon felveszi. Én úgy tudtam, hogy a röntgensugarak nem fókuszálhatók semmivel, illetve csak nagyon kis mértékben. De ha működik, működik.
(#) Sanyesz5 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 31, 2019 / 1
 
Azért veszi fel, mert a röntgen és a céltárgy mögött vagy egy speciális erősítő fólia, ami csak röntgen sugárzásra érzékeny.
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Ilyesmi, csak az illető nem a földön jár árak tekintetében

link
(#) SzervízMacska válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Léteznek fotó appok biztosan androidra is. Nekem olyan nincs, ezért konkrétat nem tudok ajánlani. 25, vagy 50 fps-sel próbálkozz!
(#) FIGIRI válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Szia! A "stúdiót" is megmutatnád nekünk?
(#) Kovidivi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Nézegesd a telefon fényképezőjének a menüjét, mert van speciálisan ilyen menüpont, hogy vibrálás kiszűrése. Az én telefonomon anti band: 50Hz szerepel, magyarul csíkozódáscsökkentés 50Hz (nyelvet váltottam angolról magyarra...)
Vagy ha valami éjszakai módot bekapcsolsz, akkor is csökken a vibrálás, mer több ideig tart egy képkocka rögzítése, hogy több fény jusson az érzékelőre.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2019
(#) Sanyesz5 válasza FIGIRI hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Majd ha össze lesz rakva úja szívesen, egyelőre az a könyvekkel kitámasztott tyúkbél àradat nem stúdió
Következő: »»   287 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem