Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra

Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   79 / 79
(#) Skori válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /

Még két szimulációs eredmény:
(#) DannyTorrence hozzászólása Ápr 13, 2020 /

Köszönöm a tippet, maradtam a sokkal jobb eredményt adó 1000/200-as elkónál és egy 330K ellenállásnál kisütőnek. Így nagyjából 10 mp alatt alszik el, teljesen megfelel.
Ami meglepő, hogy a 100 db LED hűtéséhez egy méretes processzorhűtő kellett, de még az is langyosabb. A 300 LED-es változathoz talán már ventillátor is kellhet?

Nem építeném meg a FET-es változatot, de hozzáadnék még 200 db LED-et a meglévő kapcsoláshoz.
Alapból 1N5407-es diódákat használok egyenirányításhoz, az 3A. A C1 helyére 4 db 1µF 250VAC fóliakondit tennék párhuzamosan, működhet?
(#) mnyugger hozzászólása Okt 19, 2020 /

230V-os LED-es fénycső.
Ha bekapcsolom iszonyúan zavarja az URH rádiót is. Gyakorlatilag, csak a zúgás hallható a rádióban. Mi a megoldás?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2020
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

Vissza kell vinni.
(#) Bakman válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

Esetleg külső, irányított antenna.
(#) mnyugger válasza Bakman hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

Nem itthon használom, hanem a garázsban. Az viszont egy panel alatt van. Nem szeretnék a lakókkal összeütközni e miatt.
(#) Bakman válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

Garázsban is működhet, nálam a pincében is van egy, fényévekkel jobb, mint a rádió sajátja. Ha nem oldható meg, akkor jön nedudgi javaslata.
(#) mnyugger válasza Bakman hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

nem járható út
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

Saját tapasztalat, nem tudom hasznos-e neked.
LED reflektor, nagyon sistergett tőle a rádió.
Kaptam TAttila fórumtárstól pár bontott zavarszűrő "ferrit" gyűrűt.
Áthurkoltam rajta a (3 eres) vezetéket (amennyit sikerült), és csoda történt:
Utána a sistegés hangszine megváltozott.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

Ezt megpróbálom, bár szkeptikus vagyok. Van pár gyűrűm.
Meg van zavarszűrő átvezető kondenzátorom is.
(#) mikrodigit válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 19, 2020 /

Nekem lakásban (konyhában) van egy Inesa LED-es fénycső több éve, de semmilyen zavart nem okoz, a gyenge URH adók is jönnek a rádión. Hagyományos 36W-os fénycső helyére került, annyi módosítással, hogy a fojtó ki van iktatva, így a cső egyik vége közvetlenül a 230V-ot kapja meg (egy biztosítékon keresztül, ami a gyújtó helyén van).
(#) KU202M válasza mikrodigit hozzászólására (») Okt 20, 2020 /

Tapasztalatom szerint a kínai "márkás" fénycsöveknek az áramgenerátora sugározza a rádiófrekvenciás zajokat. Ezen sajnos a hálózati zavarszűrő nem segít. Lehet, hogy a bennük lévő LED-csík meg antenna gyanánt működik, még rosszabbá téve a helyzetet...
(#) mikrodigit válasza KU202M hozzászólására (») Okt 20, 2020 /

Jelen esetben én azzal próbálkoznék, hogy a fénycső 230V-os lábaira tennék egy zavarszűrőt (vagyis tulajdonképpen három kondit: a két vezeték közé, ill. a vezetékek-test közé). Feltételezve, hogy egy fém armatúráról van szó és pl. nem valami deszkadarabra van szerelve a fénycső. Ha ez sem elég, mert a LED-sík sugároz, akkor az egészet be lehetne burkolni valami letestelt fém hálóval árnyékolásként, csak akkor meg a fény nagy része elvész.
Következő: »»   79 / 79
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem