Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   288 / 586
(#) Moderátor hozzászólása Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 2, 2019
 
Felhasználói kérésre a hozzászólás és válaszai törölve.
(#) szeg76 hozzászólása Szept 17, 2019 / 2
 
Térlátás: level grandmaster.
Vasárnap délutáni projekt az asztalosműhelyben.
(#) Bakman válasza szeg76 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Van türelme, kétségtelen. Vajon ez a fa természetes színe vagy át van itatva valamivel?
(#) mateatek válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2019 / 1
 
Talán mahagóni lehet.
(#) Gafly válasza mateatek hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Ne tudd meg, hogy mennyibe kerül egy darab deszka, jobbféle fából, Pesten.
Szerintem TAttila77 is visszatér az alumínium dobozoláshoz a sokkoló élmény után. Bár határozottan nemes anyag a fa, és szépeket lehet belőle alkotni (amire sok példát láthatunk itt is).
(#) sany válasza szeg76 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Szerintem elég kevés asztalos tudná utánozni.
(#) Frankye válasza sany hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Viszont a kiskrampusz annyira nem élvezte, mint a kalapot.
(#) mateatek válasza sany hozzászólására (») Szept 18, 2019 / 2
 
Ez a munkadarab tipikusan olyasmi lehet, amit annak-idején az öregnek a mestere taníthatott, mint gyakorló munka. Kis darab leesett pallóvéggel dolgozni egy napot. Ha elrontja is az inas, nem sok anyag megy veszendőbe. Aki idehaza tanult asztalosnak és nem iskolai tanműhelyben, hanem külső asztalosműhelyben, igazi mesternél töltötte a gyakorlati idejét, az is láthatott cifrát. Csak másként cifrát. Természetesen azt is ki kell mondani, hogy a videón az öreg tud.
De manapság ez már kikopóban. Kevés a szakember, az igazi iparos. Manapság már csak betanított munkás nézi, hogy miként készül az ablak-gyártó gépben az ablak, az autókat nem karosszéria lakatolják és nem szerelik, az építkezéseken pedig nincsen kőműves, hanem csak segédmunkás és öltönyös műszaki ellenőr.
Meg arra is kíváncsi lennék, hogy 100 szülőből hány merné kimondani a következő mondatokat manapság:
-Az én fiam asztalos lesz!
-Az én fiam kőműves lesz!
-Az én fiam lakatos lesz!

Szerk: Érdemes a videóban figyelni az árnyékokat. Nem kevés idő volt megcsinálni azt a mobil-stokit.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) sany válasza mateatek hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Múltkor láttam egy dokumentum filmet a kínai fából készült szobrok arannyal való festéséről. Az is generációról-generációra "száll". Nem lehet gépekkel megcsinálni.
Valóban a gépesítés... Manapság az idő nagy pénz...
(#) mateatek válasza sany hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Illetve szerintem az is számít, hogy egy gép mellett elég egy betanított munkás is, nem kell szakmunkást alkalmazni. Mert ugye más a minimál díjazása egy szakmunkásnak, illetve egy betanított munkásnak.
(#) Epu2 válasza sany hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
A minőséggel is gond van a gépesítéssel. Ecsettel az ügyes-kezűek szépen dolgoznak, de a gép elég durva.
(#) razor hozzászólása Szept 18, 2019 / 3
 
BC301-es tranzisztor mikroszkóp alatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) GPeti1977 válasza razor hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Arany szállal van bekötve?
(#) Gafly válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Akkor ki lehet szedegetni.
(#) Epu2 válasza sany hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Ez az aranyszál nagyon vékony. Egyszer elkezdtem gyűjtögetni a maradékokat. Majdnem golflabdányi volt és még szinte semmi súlya nem volt. El is hagytam valahol.
(#) sany válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
A Távol-keleti gyártmányokban nem tudom mennyi arany lenne.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Nem csak spórolás kérdése.
Nem mindent lehet mindennel minden és technológiával bondolni.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Na jó most nem a japánra gondoltam
(#) Epu2 válasza sany hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Ha nagyon távoli, kicsivel több. Az aranyat korrózióvédelemre használják, de IC-knél lábbak bekötésére, mert nem rozsdásodik és plasztikus.
(#) GPeti1977 válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 1
 
Meg a félvezetővel nem alkot schottky diódát.
(#) sonajkniz hozzászólása Szept 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Olyasmit tapasztaltam, amit elképzelni sem tudok, hogyan adott elő az adott eszköz.
Adott egy 2x16-os karrakteres LCD. A felső sorában balról jobbra haladó vonalas kijelzést valósítottam meg. Az alsó sora karaktereket jelenít meg. Néhányszor már befagyott, de azért még működik.
De amit legutóbb csinált, azt nem értem. Hibátlan működést produkált, csak épp felcserélte az alsó és felső sort, valamint a jobb és a bal oldalt. azaz a vonalas kijelzés az alsó sor jobb oldaláról haladt bal felé, az alsó sor karakterei pedig felül voltak, szintén fordított sorrendben. Csak azért nem volt teljes a kétszeres tükörkép, mert amúgy a karakterek rendben voltak. Sajnos első döbbenetemben nem videóztam le, azóta pedig nem csinálta.
Tapasztalt már ilyet valaki? Vagy esetleg tud rá magyarázatot?
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 23, 2019 / 1
 
Lásd itt: Bővebben: Link. Entry Mode Set. Minden bizonnyal itt tötrént egy bithiba.
(#) sonajkniz válasza Bakman hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Ezek szerint nem hülyült meg, csak hibázott valami, valahol.
Mindenesetre ezt jó tudni, mert így szándékosan is előidézhetem.
Köszönöm.
(#) attikanagy hozzászólása Szept 24, 2019 / 3
 
Nem mindig látunk ilyet. Érdekes történet,de maga az előadó is.
(#) mateatek válasza attikanagy hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Ritka csodás ember az előadó.
(#) sany válasza attikanagy hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Ilyen videó kellene több a videómegosztóra.
(#) david10 hozzászólása Szept 24, 2019 /
 
HDMI optikai kábel
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2019
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Én örültem a két darab tölgyfa deszkának miután grampa elcánglázott érte majdcsak puluksiába De a legborzasztóbb az, hogy kis országunk eme tájékán nemhogy valami szebb pofásabb imbuszos esetleg torx hanem még egy fél marék normál átlagos hármas csavar sincs egyik boltban sem! Ez komoly. Be kell kutatni a fél megyét egy marék csavarért. Na ez akaszt ki.
(#) Epu2 válasza TAttila77 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Csavar és kötőelem boltokat kell keresni. Bp-en könnyebb. Kettőhöz is jártam. Budaörsön is van.
Következő: »»   288 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem