Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   336 / 589
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Szerintem csak ellested a macskáktól az éjjel-látás tudományát.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Idézet:
„éjjel-látás tudományát”

- Ugye"Éjjel pisilést" gondoltál, mert akkor nem lenne ennyire függőleges, inkább más minta.
- Meg le a marná a falról a festéket. "úgy el hajtottak a a laborból" azóta be sem engednek a kórházba.
- De most komolyan, miért nem aludhatok többször nálatok?
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Idézet:
„le a marná”

Valami hasonló...
(#) Bakman hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Csavar tank: YouTube, colinfurze.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 5, 2020 / 1
 
M2
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Köszi,nagyon érdekes.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Már csak ez hiányzott.
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 1
 
Sok hülye ... nem hogy fóliasisakot húzna, mint a normális bolondok.
Azaz, ha szerintük a vírust terjeszti, akkor maszkot is.
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Mit kellett megfigyelni?
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Azokat az izéket a jobbszélen.
(#) sargarigo válasza erbe hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 1
 
Én csak a jobb szélt láttam. Volt bal is? Megnézem újra. Tényleg csak jobb széle van
(#) tothbela válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 2
 
Hú mennyi szélső jobboldali szimpatizáns!
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Milyen élethűen rajzoltak jobbszélen.
(#) Massawa hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Nézem az uj Xiaomi MI10-s telefont. Viz-, pardon folyadékhütéses proci 3000 mm2, hütöradiátorral, Amoled display, 5G, nagyon jo kamera és felbontás. Remélhetöleg telefonálni is lehet vele.....
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020

IMG_4522.PNG
    
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Hibás a koncepció. Egy telefon ne legyen meleg. Mi lesz akkor, ha rásüt a nap nyáron, esetleg a zsebemben hordom (testem 37°C-os, levegő 40°C, és a hő nem is nagyon tud távozni a zseb hőszigetelő tulajdonsága miatt) ?
Plusz azt a kevés tárolt energiát az akksiból hővé kell alakítani? Ajjaj.
Huawei P6-om volt régen (nem sokáig!), eléggé melegedett, újonnan vettem. Gondoltam letesztelem. Youtube elindít teljes felbontáson, hátlapra a hőmérő, a telefon pedig 45°-os szögben letámasztva, mintha nézném a videót (tehát a hátulja szabadon volt). 46°C-t mértem 10perc után!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Felö, hogy a melegedést nem tudod kiküszöbölni, ha ilyen teljesitményt vársz el valamitöl. A folyadékhütéssel 10,5 fokkal (gyári adat) csökkentették a proci hömérsékletét. Nekem a néhai Xperia volt olyan ming a te P6-d, ha a wifi-n vagy a GPS-n ment valami komolyabb anyag ugy nyelte az energiát mint szomjas teve. Spanyolországban navigátornak használtam, kb egy orát birt ki az akku, különben naponta egyszer kellett tölteni, és olyan forro volt, hogy zsebben nem is tudtam hordani.
(#) Udvari Zsombor válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Azt, hogy egyes részek (karakterek vagy helyszínek) újrarajzolásával máris megkapják egy másik filmük egyik alkotóelemét...
(#) FIGIRI válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Szép angolsággal recyclingnek nevezik, kevesebb munka/idő/pénz ráfordítás. Magyarossan skótok...
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Egy rajzfilmnél nincs minden képkocka teljesen újrarajzolva, általában csak egyes részek mozognak, azok vannak újrarajzolva egy epizódban. Ezenkívül sok rajz sokszor szerepel pld. háttér aminek csak pozíciója változik ha mozog, erre külön fóliákon kerülnek más mozgó részek.
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Én úgy értettem, hogy egyik filmben felhasználnak egy háttért (környezetet) vagy karaktert, amelyet utána egy tök másik filmhez átrajzolnak pl. kissé megváltoztatják a hajat, bőrszínt, megvilágítást...
De a linkemen úgyis jól látszik a képeken a dolog...
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ez az elönye a rajzfilmnek vagy a modern utodjának a computergrafikának. Ott a szereplöknek nem kell extrahonorariumot fizetni....
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Igazad van.
Bár már kevesen csinálják kézzel.
Géppel is egy szakma és persze ennek is vannak fokozatai/minősége.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Idézet:
„Bár már kevesen csinálják kézzel.”
Kevesen is tudnák, ahhoz született tehetségnek kellett lenni. Régen láttam tévében a rajzfilmkészítésnek ezt a régi kézi technikáját. Vannak emberek akik pár pillanat alatt gyors mozdulatokkal tökéletes rajzot csinálnak, és utána a következő mozgáskép tökéletesen ugyanolyan, csak az a rész mozdult kicsit, aminek kell. Én egy napig rajzolnák egyet rengeteg radírozással.
Érdekes, megfigyelhető egy rajzfilmben, hogy csak azok a részek mozognak, amelyeknek feltétlenül kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ök sem egyedül csinálják. Disneynél ha jol emlékszem >200 ember rajzolt. Volt természetesen egy vagy több ”förajzolo", aki kialakitotta a figurát majd a csapata megrajzolgatta a mozgás fázisokat majd egy másik csapat a kifestette majd ment a másoloba ahol egymásra tették a foliákat és lefényképezték. Van egy jo kis film a Disney studiorol - talán a Youtube-n is megvan érdemes megnézni. Ott látni, hogy hogyan alakultak ki a figurák, hány rajzbol választották kii a Mickey egeret stb.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Itt van a gyors történet németül.

Walt Disney Doku

Walt Disney mühely
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Nem kell annyira messzire menni.
Kevesebb mint 4 méter, ha jól körbenézek.
(#) D Wye válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Gimnáziumban az egyik szaktanárom vitt be minket a "kulisszák" mögé, Ő részt vett annak idején a Kis Vuk című rajzfilm megrajzolásában.
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Figyelmetlenül olvastad el a válaszomat/válaszainkat.
(#) Skori hozzászólása Ápr 10, 2020 / 1
 
Következő: »»   336 / 589
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem