Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   498 / 582
(#) Skori válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Elég régen járhattál orvosnál. A háziorvos csak beutalókat ad, és neked kell időpontokért kuncsorogni a szakrendelésektől. Ha a háziorvos kicsit profibb, akkor bevállalja, hogy gyóygszert is felír, (bármit nyilván nem írhat fel törvényesen, de nagyon sokféle gyógyszert igen). Némelyik meg csak elküld szakrendelésre és írjanak fel azok gyógyszert. Mindenesetre 22-es vércukorral nem szabad sokat tökölni.

A sürgősségiről meg ne is beszéljünk. Apámat a háziorvos küldte be, miután szívritmuszavart észlelt - akkor azt mondta, hogy haza se menjünk azonnal irány a sürgősségi, vagy ha nem autóval vagyunk akkor mentőt hív. A sürgősségin váratták délelőttől kb. éjjel 2-ig, majd hazaküldték. Ennyit a "sürgősségiről"... A kardiológián fizetett egy dokinak, hogy fogadja. Az orvos azt mondta, hogy sürgősen pacemaker kell (kb 1..2 héttel később már be is rakták neki - és évek óta ezzel él). Előtte csináltak 24 (vagy 48) órás EKG-t, és éjszaka volt egy időszak amikor megállt a szive 10 másodpercre, azt mondta a doki, hogy akinél ilyen előfordul, az esetleg nem ébred fel egyik reggel...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Velem is elöfordult egy mintaországban. Benn feküdtem pár napig a veseköveimmel. Egyszer csak jön az orvos, hogy jo volna CTn megvizsgálni az eredményt, de már nincs keretük. Felhivtam a másik intézetet ahova szoktam járni ( kb 50 km-re a korháztol) azonnal adtak volna idöpontot. A kezelö orvossal egyenesen az osztály vezetöjéhez mentünk, hogy mi legyen. Elvisznek mentövel a másik intézetbe, vagy megfizetem magánban a helyi CT-t, vagy a föorvos eszközöl néhány telefonhivást. Fél ora mulva már helyben kész lett a CT vizsgálat.
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Radikálisan meg fog változni az életmódod, ahogyan már írták előttem is.
Jó oldalai is van a dolognak, például innentől kezdve SZJA kedvezményre vagy jogosult.
Mostani statisztikákat nem ismerem, de emlékeim szerint a népesség 5%-át érinti, nem vagy vele egyedül...
Részletes orvosi tanácsokat szerintem itt nem fogunk adni (még ha tudnánk is), mert ez nem az a fórum.
(#) Skori válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Nem mindegyik cukorbetegség típus esetén jár SZJA kedvezmény, és akinek jár annak is csak akkor ha szakrendelés diagnosztizálja. Ha csak a háziorvos kezeli akkor pl. nem jár.
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Szakorvos ad róla pecsétes papírt (praktikusan élethosszig), bejelented a NAV-nál és nagyjából ennyi.
Háziorvos szerintem csak tablettás cukorbeteget "kezel", merthogy inzulint nem írhat fel csak szakorvosi javaslatra. Tehát diabetológus megkerülhetetlen bizonyos esetekben.
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Idézet:
„Radikálisan meg fog változni az életmódod”

Vettem észre.
Olyan diétán vagyok, hogy a korábbi időszak reggelije jelenleg 2 napi kajám.
Ráadásul a cukormentességtől (értsd édesítőszerekre váltás) brutál hasmenésem van naponta többször.
Remélem idővel hozzászokik a szervezetem, mert most nagyon el vagyok hervadva.
Bár ehhez valószínűleg a lelkiek is hozzájárulnak.
(#) lazsi válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Idézet:
„Ráadásul a cukormentességtől (értsd édesítőszerekre váltás) brutál hasmenésem van naponta többször.”


Akkor próbálj ki másik fajtát! Ha ilyen gondod van, akkor egy időben csak egyfélét használj, hogy ki tudd deríteni melyik a problémás.

Én éppen most térek át diétáról gyógyszerre... Sok éven át jól működött a diéta (225g szénhidrát napi 5 étkezésre elosztva + cukor helyett édesítőszer), de sajnos most már ez nem elég. (Sok év óta reggeli, tízórai, uzsonna: adott mennyiségű házi készítésű, tehát pontosan ismert szénhidrát-tartalmú Rákóczi túrós - azt hiszem, elég jó a monotónia-tűrésem... )
(#) Skori válasza lazsi hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Amit írsz az a "konzervatív módszer", ami csak szinten tartáshoz elég, sok dolog elavultnak tekinthető, de az orvosok nagy része még így tanulta, és a betegnek is ezt mondják, hogy így kell.
Van olyan magyar orvos akinek (állítása szerint) már több mint 20 olyan páciense van, aki 2-es típusú cukorbetegségből gyógyult (bár inkább úgy foglamaznak, hogy visszafordította a cukorbetegségét). Hivatkozott egy külföldi kollégájára (nem általánosságban, hanem név szerint), aki több mint 200 hasonló pácinesről tud beszámolni. A nyár óta kb 37 kilót fogytam (és még kb. 20-at kellene), úgy hogy közben javult a vérvételeim eredménye. Nem könnyű ugyan, de nem is éhezek, bár elég komoly életmód és étkezés változtatások kellettek..
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) szs hozzászólása Jan 31, 2023 / 2
 
Kedves fórumtársaim!
Beidézném ide, hogy a Hobbielektronika fórum keretein belül miről szól az "Érdekességek" topik:
Idézet:
„Arra gondoltam hogy ítt felhívhanánk egymás figyelmét olyan eszlközökre ..... az ember nem is gondolná hogy van ilyen.....

Szóval ha ti is találtatok már olyan ketyerét ami nagyon megtetszett nektek és nem minden napos dolog kérem osszátok meg velem!”

Nem öregasszonykodásról kell itt beszélgetni (van egyébként tapasztalatom nekem is, amit -ha lesz kedvem- megoszthatok a megfelelő topikban), hanem elektronikai érdekességekről.

De legalábbis műszaki legyen már...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) Josi777 válasza szs hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 5
 
Ez egy elektronika nélküli, mégis digitális óra. Maradhat?
(#) Gafly válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Hasonlót "fejben" már én is kitaláltam.
A kiindulás ott lefolyócső lett volna, nem 3D nyomtatás.
Diplomamunkának (talán még doktorinak is) szerintem teljesen alkalmas, úgymint bemenő adat egy karakter vagy kép sorozat, az algoritmus/program kimenet pedig furatlista (mondjuk G kód formában).
Következő találkozón fizetek egy sört annak, aki hoz egy működőképes demó verziót. Elég lenne csak három kijelzési kép: Reggel, Dél, Este.
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Szerintem ott megbukik a dolog hogy télen-nyáron nem egyforma magasan van a nap, így folyamatosan állítgatni kellne a dőlésszöget...
(#) lazsi válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
... vagy bele kell tervezni azt is, hogy nem csak az időt, hanem a dátumot is kijelzi.
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Elvileg azt is bele lehet számolni.
Végtelen sok infintezimális lyukkal el is jutottunk a hologramig.
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 1, 2023 / 1
 
Á, szerintem egy parabola forgatómotort kell melléépíteni, ami a pontos időnek/dátumnak megfelelően döntögeti a cuccost
(#) lazsi válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2023 / 1
 
Ezzel a forgatásos dologgal kapcsolatban eszembe jutott egy ötlet (én úgysem csinálom meg, de hátha valaki kedvet kap hozzá - kibicnek semmi sem drága alapon ) :
Lehetne csinálni egy "éjszakai napórát".
Konkrétan egy LED-et kell megfelelő pályán mozgatni napnyugta után egy működő napóra mellett. Napkeltekor a LED-et parkolópályára kell állítani, hogy ne takarja ki a napot. Természetesen a mozgatást napelemekkel (+ akkukkal) kellene megoldani.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Idézet:
„én úgysem csinálom meg, de hátha valaki kedvet kap hozzá”

Fém gégecsőből lehetne csinálni olyan eszközt, aminek az egyik végén napelem van, a másikon meg egy LED. Akár derékszögben is meg lehet állapítani, hogy a másik oldalon világos van-e?
(#) kaqkk válasza lazsi hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Idézet:
„Lehetne csinálni egy "éjszakai napórát".”
Inkább szobai napórát ....
(#) nagym6 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Nálunk a helyi strandon napóra van, sima bot a skála felett. Nyári időszakban még nagyjából pontos is.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Vajon, hogyan lehet pontatlan a napora?
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Egy fényszűrős kupolában egy fix helyen ülve, a kupola beskálázva, a skála görbülve a tél nyár közötti pályákhoz ahogy fentebb vagy lentebb megy a nap, talán az egész éves napóra újabb változata.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Nap pályái, nyár alatt viszonylag ugyanott van. Így gondoltam.
(#) gg630504 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Éjszakai vízóra. Éjjel kettőkor aktuális a harmadik vízemtttáció.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Úgy, hogy változik a nap magassága és iránya is napról napra. A képen a 8-as alakú vonalak a déli 12 órai napállásokat jelölik. Magyarországon az ingadozás 10°-on belül van évente.

2D sunpath: Bővebben: Link
További érdekes alkalmazások: Bővebben: Link
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
A jo napora azonban pontosan ezt mutatja ( az árnyék helyét meg a hosszát).

Most már csak pl azt kellene pontosan megmondani mikor van pl. dél. ( amikor a legrövidebb az árnyék, vagy amikor az atomora mutatja.)
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) lazsi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Pont az lenne a lényeg, hogy adott egy működő napóra, de az csak nappal (napsütésben) működik. Ennek a működési tartományát terjesztenénk ki éjszakára is. (Nyáron egy táborban leszek és majd csinálok képet, hogy mire gondoltam... HA ott lesz még a napóra ÉS nem felejtem el addig... )

Massawa:
Idézet:
„Most már csak pl azt kellene pontosan megmondani mikor van pl. dél. ( amikor a legrövidebb az árnyék, vagy amikor az atomora mutatja.)”

Az atomóra az időzóna szerint meghatározott, egyezményes "delet" mutatja, a napóra pedig az adott helyen lévőt. Bizonyára van olyan hely és dátum, amikor éppen egybe esik ez a kettő.

Nekem van több olyan órám is, ami naponta kétszer tökéletesen pontos!
(#) granpa válasza lazsi hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Nekem is. És biztosan még sokaknak.
(#) sonajkniz válasza lazsi hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Idézet:
„Nekem van több olyan órám is, ami naponta kétszer tökéletesen pontos!”

Mutatóssal nem kunszt.
Akkor villogj, ha quartz kijelzőssel is tudod produkálni!
(#) Massawa válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Semmi gond, csak egy hallott quartzora kell ehhez 12 orás displayjel. Garantáltan naponta 2x pontosabb lesz mint az atomora.
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Idézet:
„Nekem van több olyan órám is, ami naponta kétszer tökéletesen pontos!”
Csak nem tudni mikor.
Következő: »»   498 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem