Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   497 / 584
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Java program

Elvárás:
Dc figyelés
120V alatt b útvonal felette A útvonal.
Majd még azt is kértem tőle hogy figyelje legalább 1 percig a dc feszültséget mikor átkapcsol ha leesik 120v alá és emelkedik legalább 2V akkor ne kapcsoljon vissza:

import java.util.Scanner;

public class DCVoltageControl {
public static void main(String[] args) {
Scanner scanner = new Scanner(System.in);
System.out.print("Enter the DC voltage: ");
double voltage = scanner.nextDouble();

if (voltage <= 120) {
double previousVoltage = voltage;
int counter = 0;
while (counter < 60) {
voltage = scanner.nextDouble();
if (voltage > previousVoltage + 2) {
System.out.println("The current is still flowing through line A.");
break;
}
previousVoltage = voltage;
counter++;
}
if (voltage > 120) {
System.out.println("The current is flowing through line B.");
}
} else {
System.out.println("The current is flowing through line B.");
}
}
}
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) _BiG_ válasza bbb hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Viszont az elektrotechnikában jókorát hibázott. Egy egyszerű, 2 ellenállás párhuzamos kapcsolásának számítását adtam fel neki (megadtam a kapocsfeszültséget, a főáramköri áramot és az egyik ellenállás értékét, kíváncsi voltam a másik ellenállás nagyságára és a másik ellenálláson folyó áram értékére) és lerontotta a törtszámok összeadását. Megmutattam neki, hogy kell és akkor már jól megoldotta. Sőt, a megoldáshoz elkezdte használni a repluszt is, amit nem mutattam meg neki. Azzal jól megcsinálta.
Ja, az ellenállások és áramok számozását is keverte, de kiigazítottam.
Tanulékony. Magyarul is tud, csak néha elrontja a ragozást, de tanítható.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) antikzsolt válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Igen ez is a lényeg hogy tanítva legyen
Még béta verziós.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Most engem is kidobott, túl sokat kérdeztem Programot íratok vele, de mindent, amit beszélgetünk egy témán belül, beleveszi a programba. Nem szól róla, ha programmódosítást eszközöl. Vissza kell ismételtetni a programot. A program és a hozzá tartozó szöveg ha túl hosszú, akkor levágja a végét. Ilyenkor egyszerűen megkérem, hogy folytassa onnan. Most legutóbb megtörtént, hogy kérdeztem valamit, egy bonyolítást, egy rövid programrészlettel elmagyarázta a megoldást, de amikor a függvényt kértem tőle, amiben ez a részlet van benne, az hiányzott. Most várom, hogy visszaengedjenek, és újra számonkérem Remélem ingyenes lesz, de ha nem, ez egy olyan termék, amiért érdemes fizetni is. Még a félregépelést is megérti. Sőt, mivel nincs ő és ű-m (most is csak bemásoltam), és így beszélgettem vele, a válaszaiban sem volt ő és ű. Rákérdeztem, hogy tőlem vette át? Mondta, hogy igen, meg még nem tökéletes a helyesírás része, stb, de onnantól már rendesen írt Vicces figura.
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Én is sokat bohóckodok vele. Bár én nem annyira a tudományos részét használom. Vers és reklámszöveg írásra tanítom. Bár azért én is szoktam nyüstölni még a napellemel is. Bár most hagyom mert örülök ha a pohár vízzel elbírok. Tegnap délután 6 órakor keltem fel másfél óra szunyókálás után azóta 10 percet sem aludtam a betegségem miatt. 22 csapdája. Ha nem akarok szenvedni alvási paralízisbe aludni kellene de nem megy mert tartok hogy megint egy rohamom lesz. Aki szereti a horror, henteslős, suttogós rémisztegető filmeket annak kész főnyeremény lehet.
(#) _BiG_ válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Az alvásparalízis "izgis" dolog, elég rémisztő, hogy mozdulni próbálok, de nem megy. Néha előfordult életem során, szerencsére nem rendszeres. Jobbulást kívánok!
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Jobbulást. Ne aludj a hátadon. Esetleg kipróbálhatsz valami természetes nyugtatót, hátha segítene.
(#) antikzsolt válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Köszi itt csak javulás érhető el tartós hosszú távon nem sok mindent lehet tenni. Gyógyszer csak átmeneti jelleggel de segít. Kivételesen most sikerült elaludni és majdnem 3 óra sikerült. Köszi a jókívánságokat és a tanácsokat neked is Kovidivi
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) tbarath hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Szerintem ezt az MI nyesztetést külön témába kellene vinni, már ha van rá igény, mert ilyen mélységben már nem érdekes, legalábbis számomra tl;dr...
(#) tbarath hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Ez szerintem érdekes: Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») Jan 29, 2023 / 1
 
Számomra inkább az az édekes, hogy a cikkben ez szerepel: "elhelyezni egy apró izzólámpát", "odaforrasztották az izzót", "meggyújtani a lámpát", közben LED-ről van szó.
(#) erbe hozzászólása Jan 29, 2023 / 5
 
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Ekem is tetszett. Rendeltem is egyet….
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2023 / 1
 
Egyetértek, de nekem nem a szakszerűsége érdekes, hanem a téma. Rengeteg fölösleges vitát lefolytattam már mindenféle sajtótermékek készítőivel, hogy a sugárhajtóműves repülőgépeknek hajtőműve van, és nem motorja, kicsit ráuntam.
(#) em válasza Massawa hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Szia, ha megérkezik kérlek írd meg privátban, hogy tényleg tud-e vérnyomást és véroxigént mérni. Köszönöm.
(#) Massawa válasza em hozzászólására (») Jan 30, 2023 / 1
 
Szerintem tud ( a nejemnek 2 éve vettem hasonlo orát), de én egészen biztosan nem fogok ilyesmivel foglalkozni, mert még a gyári elektronikus vérnyomásmérökben is nagyot csalodtam, igy inkább elmegyek az orvoshoz ahol sztetoszkoppal sokkal megbizhatobban mérnek, mint ezek a vackok. Ez az ora csak egy játék, sok mindent tud, de semmit nem jol ( nemcsak ez, mindegyik).
(#) szs válasza em hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 

Este pont azt akartam írni, hogy épp azok (lépésszámláló, stb) a fölösleges dolgok,-amellett az ötlet, a kijelző nagyon tetszik.
Erre mégiscsak kiderül: van akinek nemhogy fölösleges kiegészítések, hanem feltétel.
Így hát csak anbyit jelenthetek ki: nekem feleslegesek a vérnyomás, lépésszámláló
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 30, 2023 / 1
 
Idézet:
„inkább elmegyek az orvoshoz ahol sztetoszkoppal sokkal megbizhatobban mérnek”
Ott is lehet probléma. Nekem jó a vérnyomásom, de orvosnál magas, akármivel méri. Otthon 5 perc ülés után mindig jó, orvosnál nincs 5 perc ülés, máris írná a gyógyszert. Egyszer régen hittem az orvosi mérésnek bevettem a gyógyszert, utána egész nap ájuldoztam a nagyon lement vérnyomástól. Akkor vettem egy mérőt, otthon mérve minden oké.
(#) Epu2 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 30, 2023 / 1
 
A felső karon mérve, szívmagasságban, teljesen jó. Az alsókaros, főleg az órás, csak eladásra jó, semmi másra.
(#) gyerek67 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Nekem meg "fehérköpeny" szindrómám van, tehát ami otthon 120-130/80, az a dokinál 140-150/80...
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
A mai orvostudomány elveszett a fejlödésben. A legmodernebb eszközök és gyogyszerek fejlesztöi teljes káoszt okoztak.
Az orvos, vagy hisz vagy nem az ajánlásoknak s rendszerint a paciensre bizza a döntést. Igy aztán olvashatod egyik müszer/gyogyszer leirásában mennyi erre vagy arra a határérték mig a médiában ugyanolyan értékekkel gyakran a hullaházba küldözgetnek, vagy szatyorni gyogyszert probálják az emberbe tömni. Ha belemész a játékba, onnan gyakran már nincs kiut. Még a korházakban sem tudják mit kezdjenek ilyen pacienssel.
( két éve köteleztek egy ilyen elöadás végighallgatására. A 3 ora duma után csak megkérdeztem, hogy akkor melyik érték jo és hiteles? A válasz lenyügözö volt, hogy ez paciensfüggö. Csak akkor vajon miröl beszéltek 3 orán át.)
(#) nagym6 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Ugyanez a tapasztalatom, használati utasításban is ez van, szerintem így jó az otthoni elektromos felkaros mérő. Még annyi, hogy ne mozogjunk közben, bezavarhat a dobbanás érzékelésnek.
(#) Massawa hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Mai osztrák hir. Bankrablok menekültek a zsaruk elö, de az autoban elfelejtették ( vagy hencegni akartak) kikapcsolni a telefonon a TikTok Life streamt igy a zsaruk ( meg a fél város) pontosan tudták merre mennek és tárt karokkal várták öket.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) erbe válasza gyerek67 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Megrögzött véradó voltam. Évtizedekig hozzám lehetett hitelesíteni a vérnyomásmérőket. 105-ről 40 év alatt felmentem 140-re. Közben nagyon sokáig stabil 120 volt. Néhány évvel az utolsó véradás előtt kérdezi a doktornéni (legalább 3 évvel idősebb volt, mint én. ). "Mit sportolt?" "Soha életemben semmit nem sportoltam. Miért?" 57 a pulzusom. Mostanában is 60-63. Van valami, ami 70.
(#) sonajkniz válasza Massawa hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 2
 
Idézet:
„A mai orvostudomány elveszett a fejlödésben.”

Ez talán kisebb probléma, mint ami nálunk folyik egészségügy címen.
Pénteken diagnosztizáltak nálam 22-es vércukorszintet. (A normál 5-öshöz képest kicsit durva)
Persze rögtön kaptam egy rakat beutalót.
Mindenhová időpontot kell kérni.
Vérvétel: március 13
Hasi ultrahang: október 16
A többire még nem is sikerült.
Nekem ez olybá tűnik, mintha az egész arra menne ki, hogy a páciens földögöljön, hogy ne kelljen rá a TB-nek költeni.
(#) Massawa válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Sajnos ez máshol is igy van, söt rosszabb esetek is vannak, de ez nem igen tartozik ebbe a forumba. A propaganda sok mindent elad aminek semmi köze a valosághoz. Hiába van valamelyik mintaországban a legujabb diagnosztikai technologia, ha az egészségbiztosito havonta 2 alkalmazást fizet stb. Igy ott áll a méregdrága berendezés, de nem használják. Már olyan is volt hogy ilyen bonyolult gépekhez az egész országban 2-3 orvosi/müszaki csapat van, akik körbejárják a rájuk bizott korházakat.
Tudod amikor a kezelö orvos azt mondja a paciensnek, hogy azonnal elvégezném akár a kisebb operáciot is, de nem tehetem, mert más irja elö, hogy mit mikor.
Vagy a legujabb csucsteljesitménye az egyik mintaegészségügynek, hogy személyzethiány miatt a hétvégére tiz szobábol hatba zsufolják össze a pacienseket, 4-t meg becsuknak, mert akkor stimmel a norma, hogy a kevesebb növérnek kevesebb szobát kell ellátnia ( ugyannyi pacienssel).
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) Skori válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
A 22-es vércukor az elég durva (van aki meghal ennyitől), remélem kaptál egyből gyógyszert (vagy inzulint). Nekem a nyáron derült ki, bár "csak" 13,3 volt. A háziorvos egyből felírt gyógyszert. Az már más kérdés, hogy próbálom gyógyszer nélkül, spec. diétával tartani a normál értéket. Vettem vércukor szint mérőt, az elején naponta többször is mértem, jelenleg általában csak reggelente, + 3 havonta teljes vérkép, + HgbA1C mérés. Van néhány orvos aki szerint a 2-es típusú cukorbetegség visszafordítható, én reménykedem benne, hogy így van, és vannak bíztató jelek...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) Skori válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Az egészségügyről meg annyit, hogy feleségemnek szüksége volt CT vizsgálatra, amire több hónapra kapott időpontot. Inkább kifizettük magánban (ugyanaz a helyzet mint amit Massawa írt). Az egyik doki szerint ha kivártuk volna az időpontot, abba belehalhatott volna - ennyit ér egy ember élete...
(#) Rosszmáj válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Van, ahol mára is van időpont. Csak fizetni kell érte.

Ha rosszmájú akarok lenni, még azt is képes vagyok feltételezni, hogy ez a doktor csinálná októberben az ultrahangodat, csak addig nem ér rá, mert el van havazva a fizetős szektorban.

időpont.jpg
    
(#) zolika60 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Szerintem nem jó orvosnál voltál. A sürgősségi ügyeleten például azonnal ellátnak. Ha ez a háziorvos volt aki ilyen időpontokat adott szerintem sürgősen keress másikat, szabad orvosválasztás van.
Következő: »»   497 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem