Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1501 / 2493
(#) judas545 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Kenwood KR-V9090 erősítőt és a bemenet választóval a direkt 5.1 bemenetet nem tudom kiválasztani. Esetleg csak a távval lehet ezt kiválasztani? Volt már egy pár erősítőm de ilyet nem tapasztaltam.
(#) dudassandor1 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Kéréssel fordulnék hozzátok!
Mégpedig, ha valakinek van lehetősége egy Phonic Max 2500 típusú végfok belsejéről, azaz a mellékelt képen látható panelről az égés helyén (alkatrész és az alsó oldal is) egy pár nagyon jó minőségű képet készíteni, azt megköszönném. Hozzám került ez a típusú végfok egy kis szenesedéssel együtt, ezt szeretném javítani, de az égés helyén a vezető sávok is eltűntek a panellel együtt. A szervizfüzetben van némi támpont csak sajnos a panel beültetési rajzán az alkatrészek neve és száma nem olvasható ki és a fólia sávok sincsenek rajta. Üdv és köszönöm!

P1090232.JPG
    
(#) sprofan válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Az erősítő másik oldalán nem pont ugyan ilyen végfok panel van?
(#) dudassandor1 válasza sprofan hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Néztem, de más a panel kialakítása.
PhonicMax2500_sch
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) dudassandor1 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Kiegészítvén a tegnap írottakat, a Phonic Max 1500 végfok is jó fotóalanyként, mert a panel ugyan az, csak egy-két alkatrész más benne.
(#) 13_Balu50 válasza judas545 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Szia !

Nekem a JVC 5.1 nek volt hasonló hibája a bemenetválasztó proci M61501FP volt a hibás, valószinüleg villámlás okozta a hibát.
13000Ft lett volna bele , ja és 80 lábu. Nagyon kevés szerelő vállalná a cseréjét ,ha neked is ehhez hasonló a hibád nem nagyon érdemes javítani. Így én negyed áron vettem egy másik ilyen komplett erősitőt a Vate…- án amiben az jó volt .Panel csere és azóta működik kifogástalanul
(#) Lali24 hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Sziasztok.
Kaptam tegnap 5 db 2sc5200 és 5db 2sa1943-as tranyókat. Ma már rengeteg oldalt átnéztem, de minden fele más információkat olvastam róla. Szeretném a véleményeteket kérni, hogy monóba mennyit lehet kihozni belőlük? Vagy ha 4db-ot csatornánként ugy mennyit lehet kihozni belőlük?
(#) Buvarruha válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Annyit amekkora tápfeszt adsz nekik.
(#) sprofan válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Persze nem tükrözve, de a másik oldalon is ugyan ez a végfok található, így ha érzel magadban elég elszántságot, az alapján már el lehet indulni. Ahogy én csinálnám: A kapcsolási rajzon jól kivehetőek a pozíció számok, így azt kinyomtatnám. Elkezdeném lehúzni azokat az alkatrészeket a kapcsolásról amiknek el tudom olvasni a pozíció számát és persze máshol vannak a nyákon. Így a végére kis szerencsével marad egy marék alkatrész a rajzon amik az égett részen találhatóak kizárásos alapon, mivel máshol nem találkoztál velük... A vezetősáv része a dolognak még mindig kérdéses de ha kiszedsz arról a részről minden alkatrészt és letörlöd a kormot, port akkor biztos hogy lesz ott valami maradvány ami a hajdani sávok helyét mutatja neked, mindezen információk birtokában pedig jöhet egy kis sakkozás ahol kitalálod hova mit kell visszatenni. (Például ha a Q232-es tranzisztor bázisa és a negatív tápfeszültség között van egy 10K ellenállás, akkor keresel olyan vezetősávot - vagy lakkba égett volt vezetősáv vonalat ami az adott tranyó bázisától indul ki, egy égett ellenállás darabkán át pedig a negatív tápra megy) Hát nem egy egyszerű meló az biztos...
(#) Lali24 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Kösz de azért mégsem adhatok neki +-500 voltot. Én +- 65-re gondoltam!
(#) cicoka hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Üdv mindenkinek.
Nemrég vettem egy mélyládát amibenilyen erősítő van. A baj az, hogy kellene hozzá egy speciális fejegység ami elindítaná. A kérdésem az, hogy meg lehetne-e oldani, hogyha áram alá helyezem rögtön üzemeljen, tehát egyáltalán szóra bírjam.
(#) dudassandor1 válasza sprofan hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséged! Ezen a vonalon indultam el. Már kibontottam és letakarítottam az égési nyomokat, kiszedtem a láthatóan tönkrement alkatrészeket. Igen, a végfok részek nyilván megegyeznek, így az alkatrészek beazonosítása a javaslatod szerinti lesz! Ami viszont gond és ezért is írtam, hogy jó lenne egy-két fotó, hogy a panelből szó szerint füsté illetve korommá vált egy ~ 2*2 cm-es darabka. Bár ha a hiányzó alkatrészek be lesznek azonosítva, akkor azok hiányzó vezetősávjai is nagyjából pótolhatóak lesznek (szerintem). De majd menet közben lehet látni.... vagy nem...
Biztos vagyok benne, hogy jövök még segítségért! Előre is elnézést!
(#) kikesz hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Még mielőtt belekezdenék a TDA7294 építésébe, még össze szeretnék dobni egy másik erősítőt és mivel van itthol 4db tda1515A ic-m, ebből egyenlőre kettőt fel is használnék egy két csatornás sztereó erősítőre, de a lehető legtöbbet akarok belőle kihozni,
Ezt a kapcsolást találtam és 12V környékén szeretném működtetni (15Vtől ne legyen több). Azt szeretném kérdezni jó e ez a kapcsolás és hogy rakjak e még bele valamit pluszba ? Ha egy MUTE gombot még be akarok iktatni azt hova kössem ? Valamint végtranzisztorral ha bővíteném több Volt kéne neki és több Watt ?
(#) thedespot0 hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Sziasztok

Itt ez a végfok rajz, 35voltról megy. A végén be lett karikázva a védelmi áramkör, ez csak akkor müködik, ha egyenáram kerül a kimenetre, igaz ? A végén van még egy kondi és egy ellenállás soros tagja, ami testre megy. Ez is a védelemhez tartozik ? Vagy ez a végfok része ?
(#) szamóca válasza thedespot0 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A zöld az a védelem része, a bemeneti jelet zárja rövidre.
A kék az egy nagyfrekis gerjedést megakadályozó RC tag.
A piros az a túláramvédelem része.
(#) djloui hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Sziasztok, valaki nem tudja mennyi az üzemi hőfoka egy relének? Építettem egy komplett stereo védelmet működik is minden jó csak kicsit melegnek találom a reléket ott ahol a tekercs van. 10 perc után 45 fokosra melegszik, feljebb nem megy, a relé 12V-os 14.1 voltról megy.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014

DSC_0277.JPG
    
(#) Alkotó válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem kellene melegednie.
Mérd meg, meghúzott állapotban mekkora feszültség van a tekercsen.
(#) szamóca válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A Finderek jó relék. Üzemi max. hőfokuk 85C°.
Ha 14V van, akkor próbáld megfelelő zénerrel lejjebb vinni.
(#) elektrorudi válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 / 1
 
Teljesen normális üzemi hőmérséklet. Majdnem 1W-ot disszipál...
(#) djloui válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
14.1V van a meghúzott relén. Lehet hogy akkor beiktatok 2 stab IC-t.
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Inkább soros ellenállást!
(#) Szpisti válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Tegyél a tekercs elé 2 darab si diódát sorba, és máris 1,5V-al kevesebbet kap.
(#) gaben110 hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy 4 csatornás autó végfokom amit hálózatról szeretnék üzemeltetni.Gyárilag a végfok része +- 36 v ról megy,leszeretném választani az inverter részről és troid trafóról üzemeltetni megoldható ez?
Van is troid trafóm ami 2x32v os és 600VA, és egyenirányitva pufferelve 45 v , kérdésem azlenne el a birná ezt a nagyobb feszültséget a végfok?
Az erősítő tipusa Mac audio z4200 4 csatornás csatornánként 110w RMS 4ohm,
vagy 140w RMS 2ohm
vgypedig hidalva mindkét fele 2X 280w RMS 4 ohmon.Hidalva elég nagy teljesitményű,
hidalva szeretném hajtani.
c5200,sa1943 vég tranzisztor párok vannak bent összesen 4 pár.
Köszönöm!

Kép0037.jpg
    
(#) reloop válasza gaben110 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Szia! A 45V nem vészesen több a 36V-nál, de rajz nélkül nem mernék rábólintani.
(#) djloui válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Megpróbálom, és akkor is behúz a relé rendesen szerinted?
(#) gaben110 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Van kapcs rajzom hozzá amit a gyártó adott ki.Egyik képen a tápegység van másikon gondolom a 4 közül az egyik csatorna, csak azt nemtudom ott miért ir a rajz csak -+15 v ot.
Köszi a választ és a segitséget!!
(#) szamóca válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Rakj be sorosan vele egy 2,1V-os zénert, és el van intézve.Vagy tényleg számolj ki egy soros ellenállást, ahogy reloop írta.
(#) Szpisti válasza djloui hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ha 12V-os akkor már 9-10 körül illene húzogatnia.
(#) Szpisti válasza gaben110 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
A +/-15V csak segédtápfesz a védelemnek, távirányításnak meg hasonlóknak.
A végfok tápfeszét a felső inverter állítja elő.
Csak az a furcsa nekem, hogy a végfok rajzon +-24V tápot ír a végének, a tápon meg +-36V-ot ír.
A végtranzi több mint 200 V-os, elvileg adhatsz neki 45V-ot, de mindenképpen 8Ohmmal terhelném és nem 4-el.
De majd Reloop eldönti, járatosabb az ilyesmiben úgy látom
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) gaben110 válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Köszönöm a választ!, énis ezen gondolkodtam hogy a 4 ohm ot emelt tápfesznél nembirná,de gondolom mivel nagyobb lenne a tápfesz így jobban meghajtaná a 8 ohm os hangszórókat mint gyári tápfeszültséggel.
Csak nehogy az előerősítő résznek vagy a védelmeknek ne tetszen a nagyobb tápfesz és emiatt tönkremegy ettől félek.
Következő: »»   1501 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem