Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2076 / 2486
(#) latyakosa válasza marty9228 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Próbálj meg telefonból, hanggenerátor programmal vagy trafóból ellenállás osztóval 50-100Hz kb 100mV jelet adni a bemenetekre.
Az IC kimeneteken az erősítéstől függöen ennek a jelnek a jelszint erősített változatát mérheted. TL-k azért el tudnak pukkani egy tápfeszültség felé irányuló zárlattól.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2018
(#) DRAWS válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Ok. Rendben.
(#) Havadi hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Valaki magyarázza el ,hogyan tudnék kis teljesítményü erösítőt építeni nagy erővel , mármint 100-200w os erösítőt hangfalakra kötve 80-90dB-t produkálva , tápegységböl 12-24V ig tudnék menni 16A ig
(#) tothbela válasza Havadi hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Úgy, hogy először is veszel magas érzékenységű hangszórót.
(#) game4812 hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sziasztok!
kaptam egy jobb sorsra érdemes TDA8920-at (adatlap), ami nem igazán akar működni. Tápkondenzátorok púposak, cserélem őket, ha majd kezd életjeleket mutatni. Jelenleg a BTL-0 padokat üresen hagyva, vagy ónnal összekötve is 25,6V egyenáram van a kimeneten, de ha 2 kOhmot teszek oda, akkor csak 17 V. Ezek GND-hez képest mért értékek, a hangszóró az L+ és R+-ra van kötve, meg sem mozdul, 0V DC és AC van rajta. Vin +-27 V DC, azért lett kihagyva a graetz. Bemenet közösítve, mert mono jelet kapna, BTL-ben hajtanám. A cserélt ellenállások 2kOhmosak 5,6 helyett. Ez lehet a gond, vagy valami más? Vagy ezt a panelt ki kell dobni?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) reloop válasza game4812 hozzászólására (») Márc 17, 2018 / 2
 
Szia! Tartok tőle helytelen polaritással lett bekötve, az IC aligha élte túl.
(#) mek-elek válasza game4812 hozzászólására (») Márc 17, 2018 / 1
 
Az újonnan betett kondik mutatják reloop Úr állításának helyességét, és azok sem élték túl a helytelen polaritást, nézve a képeket.
(#) game4812 válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Nem tettem be újonnan kondikat, ezzel kaptam. De valószínűleg ez lehet a probléma forrása, nem is próbálkozok vele tovább. Köszönet a válaszokért!
(#) mek-elek válasza game4812 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Értem, ajánlanám legközelebb válassz ki egy testre menő kondit, és a negatív lábát kövesd a tápcsatlakozóig, így nem lesz fordítva bekötve a panel. Az ilyen minőségű kondenzátorokat, ha csak egy kicsit is fordított polaritást láttak, kukázni szoktam.
Mindannyiunknak voltak valamilyen szintű mellényúlásai.
Ne törődj vele, de tanulj belőle.
(#) Ordass64 hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Egy kérdésem lenne.
Fotel erősítőben el ment a mélynyomó, a mellékleten az egyik erősítő IC melegszik, a másik nem.
Érdemes ezt javítani?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) reloop válasza Ordass64 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Üdv! Ellenőrizd a hangszórót! Milyen IC van benne? A mélynyomó erősítője melegszik?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) blasz hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Sziasztok nem találtam megfelelő topicot a TDA7297 ic tipushoz igy itt kérdezek.Kaptam 3db szerelt panelt és azt nem tudom hogy az st. és a mute lábakat hogy kell bekötni rendesen.Most az st.láb egy kapcsolóval pozitivot kap,a mute láb pedig egy 680r ellenálláson keresztül kapja a pozitivot. Jól müködik de zavar a bekapcsolásnál a puffanás,pedig azt olvastam hogy nincs puffanás bekapcsoláskor.
Köszi előre is.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szia! Az adatlapi ajánlással egészítsd ki!
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szia igy van elkészitve a panel.

tda7297.png
    
(#) sandor1632 válasza blasz hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Mindkét ellenállás legyen 10Kohm-os, a 2 kondi pedig 100µF-os, így lesz egy pár másodperces késleltetésed mindkét lábon, ez megszünteti a puffanást.
Ha nem indul, akkor az ellenállásokat cseréld 1Kohm-ra. Bár szerintem 10k-val simán mennie kell..
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
(#) blasz válasza sandor1632 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szia kipróbálom,mert most látom hogy 1uf van a mute részén,és 10uf az st. részén az ellenállás az jó az 10k.És akkor ráköthetem a + tápra simán mindkét részét?
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Köszönöm a puffanás megszünt.
(#) blasz hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Volna még egy kérdésem,van 3db GPA300 modulom amiből 2db már be van épitve dobozba,és most hólapátolás után bekapcsoltam egyszerre az St,150 és a GPA végeket külön külön hangdobozokon,vagyis 2-2db ugyan azon a forrásról hajtva és azt tünt fel hogy a GPA nagyságrendekkel halkabban szól mint az ST. Persze nem full hangerőn hanem kellemes szobain.A GPA hangját alig hallom,lekellet az ST, tekernem vagy 40% ot a hangerőt.
Elővettem a harmadik GPA panelt méricskéltem,és mérve 47k ellenállás van a visszacsatolásba,gondolom ezzel kell kisérletezgetni mire meg lesz a közelitőleg jó érték,hogy kb.egyformán szóljanak.
Sajnos közkézen rajz nincs hozzá igy nem tudok produkálni hozzá.

GPA300.jpg
    
(#) tothbela válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Nem biztos, hogy jó ötlet megváltoztatni az erősítést. Inkább egy kis előfok kellene elé.
(#) Csiklovadasz hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Nnemrég kaptam egy Marantz 2235 rádióserősítőt. Egyik oldala bekapcsolás után pár másodperc múlva elhallgat, majd elkezd szercegni, pattogni.
Volt szerelőnél, 4-5 óra hosszát műüködött, aztán újra ez a hibajelenség jött elő. A hangszíint szabályozó panelon volt a hiba ezért pár kondit és ellenállást kicserélt!
Valaki tudna-e ebben segíteni? Jász-Nagykun-Szolnok környékén lakom, ha valaki tudna vele foglalkozni el is vinném.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) elvenelder hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Sziasztok! Tda7563d vegfok ic-hez tud valaki egy egyszerű kapcsolást ajánlani? Aksirol üzemeltetni megéri? Vagy inkább transzformátoros áramforras az ajánlott hozzá?
(#) latyakosa válasza elvenelder hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Az adatlapon lévő kapcsolást nézted már esetleg ? Az akksi vagy tápegység kérdéshez azt lenne jó tudni hol akarod használni, odahaza vagy mobil hangosításra. Otthontra mindenképp hálózati táplálást pl pc tápot vagy trafót javaslok.
(#) .colin hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Saba mi-212 vel kapcsolatban kérdezném hogy a hangerő potija eltört darabokra sajnos
Kicseréltem értékre ugyan akkorára mikor feltünt hogy fönnt van kivezetése és a loudness nem müködik.
Át lehet alakitani, vagy csak ugyan olyan alkatrésszel fog rendesen működni?
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Szia! Sajnos potit kell cserélned, ha a loudness nélkülözhetetlen számodra. A hiányzó kivezetés a potenciométer pályájának megcsapolása annak érdekében, hogy a loudness csak alacsony hangerő állásban érvényesüljön.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Értem. Akkor keresgélek hozzávaló alkatrészt! Köszönöm a segitséget!
Ha sikerül persze a fogatógomb átmérőjéhez megfelelőt.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) elvenelder válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Persze néztem de elég egyszerűnek tunik, azért érdeklődtem hogy ez a kapcsolás jó e vagy van másik ami jobb. Amúgy a ezt a vegfokot lehet hidalni? Van 2 db belőle itthon 8x ~50w helyett 4x ~100 ?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok.

Bővebben: Link
Vele kapcsolatban lenne egy kérdésem. A bemeneten a differencial pár tipus (239c) C-E feszültsége max 25V.
Viszont a kapcsolást szimulálva 39V-ot látok a tranzisztorokon.
Ez vajon hogy jön össze a naimnak?
(#) reloop válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szia! Az interneten terjedő rajzoknál semmilyen garancia nincs arra, hogy akár rajzilag, akár alkatrészértékileg helytállók lennének. A C1, C2 polaritáshelytelensége eleve beárazza az ábrát.
(#) gordonfreemN válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szia reloop!

A C1-C2-n csak váltakozóáam van, abból is csak 1-2V. Ilyesformán számít a polaritása?
Vagy tudnál erről bővebbet mondani, hogy konkrétan mi a baj vele?
A BC tranzisztorok egészen biztosak, rengeteg panelfotó van a neten amin ez látható.
Alkotónak van is egy tesztelt és működőképes jó hangú panelterve ehhez, amiben ezen kondik polaritása a rajzon láthatóval megegyezik illetve a panelterven BC239C szerepel.
Ez mondjuk egy utánépítés
Letörési feszültséget kellene mérni, akkor kiderülne az igazság, de elvileg még a MEV gyártmányok 70V körül bírják, addig az ITT 50. Nekem motorola van, de nem tudom hogyan mérjek biztonságosan, mert csak néhány darab van és nem szeretném ha tönkre menne egy is.
Köszönöm a válaszod!
(#) reloop válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
A C1 és C2 kondenzátorokon van állandó egyenfeszültség, melyet a T1 és T2 bázisárama ejt a hozzá kapcsolódó ellenálláson. Ugyan nem tragikus a fordított beültetés sem, mert 0,7 V-ig nem szokott beindulni az oxidréted lebomlása, de nem elegáns az eleve rossz polaritású beültetés előírása.
A BC239-re magyarázatot nem találok, csak megoldást, például Toshiba 2SC2240-nem való helyettesítés.
Lehet, hogy eredetileg is 22 k ellenállás van a T2 kollektorkörében, de nem lepődnék meg, ha valódi érték egy, két, vagy akár három nagyságrenddel is kisebb lenne.
Következő: »»   2076 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem