Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2212 / 2486
(#) bogumil13 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Elegge sztereo fuggo vagyok,de nem zarkozom el.Tudnal ajanlani egy ilyen rendszert?Kimondottan zene halgatasra nem filmezesre,ami pop,techno zenevel elboldogul?
(#) zotya1983 válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Nekem ajánlották és már 1 éve ez van nekem itthon szobában a tpa 3116D 2.1 es modulja pl. 2X50w szélessáv +1X100 szub.
Ki vagyok vele békülve. Én is popzenét játszom nagyrészt. Clubzenéket... Aliexpressen cca 3 ezer ft nak megfelelő pénzért meg is tudod rendelni, a műanyag case kb plusz ennyi ha kell
15-16 v AC környéki trafó kell neki ami legalább 10A t tud... De elég szimpla szekunder neki és működik is (Persze egyenirányítani pufferelni kell ilyenkor).

A hangsugárzókat meg neked kell kiválasztanod hozzá...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) Alkotó válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Nem tudok ajánlani gyári készüléket, nem ismerem a kínálatot.
A 2.1-es rendszer ugyanúgy sztereó, csak van még hozzá egy közös SUB sugárzó is. Ez utóbbi azért jó nekünk, mert jelentősen fokozza a mély hangok nyújtotta élményt.
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Igazad van, valamelyik tranyó hátára a legegyszerűbb.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Igen ez tipikus régi 15 éves 2.1 rendszerhez tervezett hangosítós cucc szerintem.
Bár az a 2.1 is csak a konstrukcióra igaz mivel 4 ohm is lehetséges...
Ha kapnának egy egy hűtősünit akkor tán még nehezebben "melegednének a környezethez" tehát ezt akkor ne is próbáljam ki?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Természetesen támogatok minden jobbító szándékot, de úgy vélem ez sem forrása, sem megoldása a jelenlegi hibának.Javaslom működj együtt Bélával, ha már volt oly jó és felkarolta ezt javítást.
Értsd úgy a bejegyzésem, megpróbáltam beleélni magam a tervező koncepciójába.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Én mindkettőtök segítségét köszönöm.Addig is apróbb dolgokat ellenőrzök. Védelem.
(#) zotya1983 hozzászólása Dec 19, 2019 /
 
Srácok! Elkészült a fentebb említett végfok sub része, viszont a sztereót el kellett dobni, ott rettenetes égések voltak a nyákon és a kétrétegű nyáklapot egyszerűen nem tudtam lekövetni, mert olyan sávok voltak felégve felszakítva, amit puskázni sem lehetett a másik feléről, így mérgemben félvezetőstől mindenestől a kalapács martaléka lett, majd ment a kukába (Temészetesen a mekk mester valami ragaccsal leragasztotta az ellenállásokat is hogy nehezebb legyen kiemelni meg az pótolja ki az égett sávot de azzal nem számolt hogy a legkisebb mechanikai behatásra leválik a forrasztása... ezért nem javítok már utánuk semmit).. A végtranyókkal egyetemben ment pedig azok jók voltak, utólag azt azért bánom kicsit... Arra az elhatározásra jutottam hogy akkor a szub rész megmarad így, de a helyreállítás nem áll le, így esetleg a sztereó csatinak 2-500w ig keresnék egy fetes kapcsolást.
A keresőt már használtam, nem jutottam nagyon előre. Tehát a rendelkezésre álló tápom AC 2X65 V és 10-10 A áramterhelhetőség. Az igény 4-8 ohm lenne.. Ha N csatornás csak a kapcsolás az mégjobb mert abból még mindig rengeteg fet áll rendelkezésemre.
(#) mek-elek válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 20, 2019 / 3
 
Csak óvatosan a vádaskodással!
Én nem ragasztottam le azon a panelen semmit.
(#) zotya1983 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 20, 2019 / 1
 
Isten ments hogy vádaskodjak! Bármilyen egyezés névvel vagy személlyel csak a véletlen műve,kérem kapcsujjaki!
(#) mek-elek válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 20, 2019 / 1
 
Így már azért mindjárt más.
(#) Beringer 600 hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Sziasztok
Meg volna valakinek a Reflex ppa400 as végfok kapcsolási rajza?
Síva ppa 400
Előre is köszi.
(#) bikau hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Sziasztok

Épitettem egy AN7125 IC-és ki erősítőt . Az erősítő maga működik , de az IC melegszik mint a barom üresjáratban is . És a kiménetein Kb.:1,6V egyenfeszültség mérhető ..Hangja szép és erőteljes , de igy szerintem nem üzemltethető ..A gyári kapcsolását csináltam neki meg ..Százszor átnéztem nem táláltam problémat és nagyon tanácstalan vagyok .. Talán az IC rossz ?? Hátha találkozott már valaki ilyen problémával , válaszokat előre is köszönöm ..
(#) Beringer 600 hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Sziasztok
Tudnátok segíteni?
egy reflex ppa 400 végfokkal nem bírok két napja azon a határon vagyok,hogy ki dobom a kukába
Minden létező tranyót ki vettem kimértem azok jók.
Minden ellenállást át mértem jók. Fólia csík nincs fel szakadva.
mért adatok teljesen egyformák a jól működő moduléval,de még sem megy.
Íc-t is cseréltem az is jó mindkettő
Már nincs mit mérnem
Tudna valaki egy két lehetőséget vagy segítséget hogy mégis mi a f......... lehet vele?
(#) tothbela válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 21, 2019 / 1
 
Lehet hogy mire segítséget kapsz, már szét fogod verni kalapáccsal.
(#) Beringer 600 válasza tothbela hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Hát már nagyon azon a szinten vagyok
Két nap csak mérek mérek s mérek,de már nem tudok mit mérni
Tudnál valami ötletet adni?
Kint van a táp a kimeneten,de minden alkatrész jó
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) latyakosa válasza bikau hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Ez egy hidalt IC, természetes, hogy testhez képest nem 0 feszültségen vannak a kimenetei.
Nem tudom mekkora tápot adsz neki, de inkább 6V körül kellene lennie a kimeneteken 12V DC táp esetén. Kapcsolási rajzot, fotót a belültetési és forrasztási oldalról javaslom tegyél fel.
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Zárlatos kondi ? Bemenet rövidre van zárva ?
Ha van mellette egy jó panel akkor türelem mellett megtalálható a hibás alkatrész..
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Szakadás mérővel meg néztem minden kondit azok is jók
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Fotót tudsz feltenni róla (belültetési és forrasztási oldalról) , nem ismerem az erősítőt.
(#) blasz hozzászólása Dec 21, 2019 /
 
Sziasztok van 3db ilyen kinai kütyüm,amit autóba szeretnék beépíteni,mert nem szeretnék,autós végfokot bele,ez elfér szinte bárhol.A gondom az hogy a panelen az a 4db tekercs az melegszik rendesen,és félő hogy bajt csinál.Vagyis én tartok tőle.Igaz rendesen hajtani kellett hogy nagyon meleg legyen ezt 22VDc ről,de 14voltról már nem annyira forró.Merjem ezt eldugni bárhová az autóban?Az ülésem alatt van egy nagy tároló oda kerülne egy 20cm mélyközép azt hajtaná.És mellé tennem az erősitő panelt is van helye ott.
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
A 4db bd 249 b e c lábakon tápfesz
A 4 db bd 139 minden lábán tápfesz,s van még 2 db bd 140 ott is minden lábon tápfesz
a bd 250 oldalon ott jó értékek vannak úgy mint a jól műküdő modulon.
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Tessèk
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Szerintem ez lesz a rajza
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Mi a helyzet a drótok végén lévő tranzisztorokkal? Azok sem zárlatosak? A rajz szerint T19-T20.
A sárga vezetékeken mindkét oldalon féltáp mérhető ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Semmi nem zárlatos,ez az érdekes s mégsem megy
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Hasonló,de nem ez
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Hol látsz eltéréseket ? Nem a félvezető típusokra gondolok.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) latyakosa válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
A panel alján lévő, sárga vezetékre menő barna ellenállások egyforma értékűek, nincsenek megnyúlva?
(#) Beringer 600 válasza latyakosa hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Igen igazad van elnézést,csak az ezelőtti három napom kicsit zsúfolt volt
Következő: »»   2212 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem