Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2237 / 2486
(#) reloop válasza informer hozzászólására (») Feb 29, 2020 1 /
 
Régi motoros vagy az Actrk kapcsolásban, nem is igazán értem miért kértél megerősítést a helyettesítéshez Bővebben...
Bocs, hogy OFF-ba vittem a témát.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
(#) informer válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Igen, de ott még nem a módosított változatról beszéltünk. Azóta számtalan alkatrész módosítva lett, és "ráncfelvarrva".
(#) amda hozzászólása Márc 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Milyen keresztmetszetű kábel kell a képen látható hangfalhoz?
Az egyikhez 6 méter a másikhoz 10 méter kábel kell.
Mindkettő egyforma.
Egy videoton ra4301s apolló rádióra lenne rákötve.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) tothbela válasza amda hozzászólására (») Márc 2, 2020 / 1
 
Szia!
Minél vastagabb annál jobb. De természetesen meg kell találni a kompromisszumos határt, ahol az elvárások még teljesülnek. A keresztmetszet csökkentése a vezeték ellenállásának növekedését eredményezi, ami módosítja a hangváltó karakterisztikáját, az erősítő kimeneti ellenállását, valamint teljesítmény korlátozó hatása is van (elolvad). Ezen kívül teljesítmény veszteséget okoz. A jelforrás, a szükséges hossz, a hangsugárzó minőségi kategóriája és a várható teljesítményszint figyelembe vételével 0,5mm2 elegendő. Viszont inkább a 0,75mm2, vagy 1mm2 keresztmetszetet ajánlom, mivel ezek ugyanabból a gyártmányból nem sokkal drágábbak (1,2-1,5X), és egy későbbi fejlesztés esetén akár 100W teljesítményszinten is megállja a helyét.
(#) amda válasza tothbela hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Köszönöm a választ! A két kábel lehet egyforma, vagy a rövidebb más keresztmetszetű legyen?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) tothbela válasza amda hozzászólására (») Márc 2, 2020 / 1
 
A rövidebb is ugyanabból lehet, nem okoz semmi problémát.
(#) amda válasza tothbela hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) reloop hozzászólása Márc 2, 2020 / 7
 
Attól tartok ez lehangolóan bonyolultra sikerült 2x30 W-os erősítő létére.
(#) Moszkvai válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Mintha láttam volna már egyszerűbbet. De lehet, hogy csak rosszul emlékszem.
Attól még tetszetős!
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Saját tervezés?
(#) reloop válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Bátorkodtam. Újdonságot nem tartalmaz, csak a nálam bevált fogásokat egyesítettem, mintegy hiánypótlásként. Ráncba szedem a rajzot, a szimuláció végére elég kaotikus lett.
(#) jimmi12 hozzászólása Márc 3, 2020 /
 
Sziasztok,
Segítséget kérnék:
- a képen látható kapcsolásban Q501-es 2SC2259-es duál tranzisztort mivel lehetne helyettesíteni?

2sc2259.jpg
    
(#) Cinema válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Látom, hogy ez egy "deszkamodell", így ki se próbáld, mert minden elszállhat!
Ez a kábelezés tényleg kaotikus, magyarul, nem jó.
Ahhoz a böhöm tápegységhez vastagabb vezetékezés kell, mert egyébként semmi értelme.
Minden elektromos beállítást csak a készre szerelt állapotában lehet végezni, mert fals eredményt kapsz így.
A nyákok rendezettnek tűnnek, de az kevés, magában.

Üdv!
(#) Cinema válasza jimmi12 hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Olyan jó helyette, ami az adatlapjának is megfelel, tehát feszültségadatok, erősítési tényező, fölső határfrekvencia, amik lényegesek.
Biztos cserélni kell? - mert ebben a pozícióban ritkán mennek tönkre, - vagy egyéb miatt keresed?

Üdv!
(#) metabo123 válasza Cinema hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
... szerintem a lehetséges problémákkal, ha valaki, Reloop tisztában van.
(#) Karesz 50 válasza Cinema hozzászólására (») Márc 3, 2020 / 1
 
Tanítod a kacsát úszni?
(#) jimmi12 válasza Cinema hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Biztosan cserélni kell, az egyik fele B-E, B-C zárlatos. Sajnos helyettesítőt nem igazán találtam.
(#) Karesz 50 válasza jimmi12 hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Ha nem találsz duál tranzisztort, ragassz össze két ehhez hasonló paraméterű kisjelűt. Nem annyira különleges ez a kapcsolás, hogy ne felelne meg ez a megoldás is.
(#) reloop válasza Cinema hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Alapvetően jó a meglátásod. Tartozom a magyarázattal, hogy miért is lehet ennél a kapcsolásnál büntetlenül rablógazdálkodni a kábelveszteséggel.
(#) szaka hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Tudjátok hogyan kell beállítani a nyugalmi áramot egy American Audio VLP 2500-as végfokon? Két trim poti is van rajta, de rajzott nem találtam hozzá.
(#) tothbela válasza szaka hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Szia!
Mindenek előtt el kell dugni a hálózati kábelt, hogy véletlenül se lehessen bekapcsolni. A puffermezőt le kell választani a végfokról, nehogy méregetés közben valamit összezárj. A végfok kis elkóin feszültséget mérve nem lehet több mint egy V. Ha több, ki kell sütni őket egy elenálláson keresztül (500Ω-2k), soha ne rövidzárral. Bocs a túlságos óvakodásra buzdítástól, de ha közben el is romlik valami egy ismeretlen erősítőben, akkor nagyobb feladat lesz rendbehozni mint egy nyugalmi áram beállítás.
Rajz hiányában első körben a topológiát kell visszafejteni. Nem kell a teljes rajzot lerajzolni, csak a lényeges részleteket. A tápegységből kiderül hogy "AB" osztály vagy "G" esetleg "H". Földelt kimenetű, vagy hagyományos. Ha már a topológia megvan, akkor meg lehet keresni a bias tranzisztort.
Láthatóan 10 hasonló tokozású teljesítmény tranzisztor van egymás mellett, de csak 8 darab 0,22Ω-os. Elképzelhető, hogy a meghajtó tranzisztor is nagy teljesítményű. Ezek emitter ellenállása 5-10Ω körüli. Ilyen kivitelnél gyakori a "zéró bias" beállítás, ahol a párhuzamosított végtranzisztorokon nem folyik semekkora áram. Ebben az esetben nem is találsz beállító elemet a végfokon. ..........
(#) szaka hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Szia.
Fő a biztonság!!! Sajnos tapasztalatból tudom mire képes a feltöltött kondi.
H osztály az erősítő.
Szerencsére van egy hibátlan oldal is benne, amin tudok referencia feszültséget mérni az emitter ellenállásokon.
Csak a két poti zavar be.
A jó oldalon minden második tranzisztor bázis-emitter lábán 10mV-ot mérek.
(#) tothbela válasza szaka hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Szia!
Nagyon rossz minőségű rajzokat találtam, így fel sem teszem. De annyi kiderült, hogy az egyik trimmer a bias, a másik a bemeneti jelszint szabályzó. Ez utóbbi egyik kivezetése a bemeneti gnd-n van. Ha szakadás vizsgálóval rámérsz, akkor kiderülhet hogy melyik az. No akkor a másik a bias poti.
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Megeshet hogy más rajzot találtam, valahogy nem egyezik minden. Majd még keresem.
(#) szaka válasza tothbela hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Rendben!
Akkor még várok. De kimérem, hogy melyik poti van a GND-n.
(#) mate886 hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Végerősítő tervezés előtt állok, és csatolónak tantál kondit tennék be. Jó ötlet? jobb mint az elko? 4.7µF 35V. Mit ajánlatok?
(#) Ge Lee válasza mate886 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Oda igazából sem tantált sem elkót nem szoktak tenni, inkább fóliát, abból se mindegy hogy milyet. A legolcsóbbakat, ilyen 1cm-es kocka MKT kerüld, azon felül meg határ a csillagos ég. Nagyon jó réz-fólia kondik vannak már olyan 18000/db áron.
(#) szaka válasza tothbela hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Szia,
Egyik trim potméter lába sincs összekötve a GND-vel.
(#) mate886 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Köszi a választ, olyan 1000Ft/ darab értékig gondoltam.
(#) mate886 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Illetve kapacitásra milyet ajánlanál?
Következő: »»   2237 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem