Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   111 / 137
(#) Gafly válasza Andralin hozzászólására (») Máj 22, 2021 / 1
 
Adatlap szerint:
Idézet:
„For sleep mode, connect GPIO16 and EXT_RSTB.”

Valamint "hátulról" megtámadni a beépitett tápot nem biztos hogy szerencsés.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2021
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2021 / 1
 
Tudtommal ez az összekötés arra szolgál, hogy reszettel újra tudjon indulni a csip, ha letelt az időzítés.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2021
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Így néz ki az enyém, ez a 12-E típus ha jól tudom.
(#) Andralin válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Ez az összeköttetés megvan, de igazából erre már csak a felébresztéshez van szükség.
A deep sleep szoftveres parancsra aktivizálódik és a beállított idő leteltével a belső időzítő a GPIO16-on keresztül ad egy reset impulzust, ezzel ébred fel.
Szóval le tudom tenni deep sleep-be és fel is ébred, de nagyon sok áramot vesz fel, ez a gondom.
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Máj 22, 2021 / 2
 
Ez egy teljes, felturbózott fejlesztőpanel. Van rajta USB-soros átalakító, és -ha jól tippelek egy AMS1117- feszültségszabályzó. Ezek a sallangok simán összehozhatják azt az áramot, amit sokallsz.
Az ESP-12E modul az a pici, ráforrasztott öcsipanel. Lehet külön kapni adaptermodult, amivel az ESP-12E közvetlenül dugaszos próbapanelbe dugható (ezzel vigyázni kell, mert nem 1117, hanem HT7833 LDO kell rá, ami külön tétel), felesleges kiegészítők nélkül.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 22, 2021 / 2
 
Ugye ezért jó a fénykép, mert lehett volna a leirás alapján ez is.
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2021 / 1
 
Ilyesmire gondolok.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2021
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Köszönöm a részletes információt!

Közben találtam egy leírást, hogy lehet megkókányolni a fejlesztőpanelt, de nem nagyon tetszik ez a megoldás: Bővebben: Link

Inkább az "öcsipanel" megoldást választanám. Hozzá való adaptermodul van itt a hestore-ban is olcsón. LDO-re nincs szüksélgem, az van külön már 3,3 V kimenettel. Így nem lesz egyszerű a letöltögetés, de majd megoldom.

Van otthon ilyen CH340G alapú USB-soros adapterem: Bővebben: Link
Ez szerinted jó lesz az alapmodell programozásához?
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Máj 23, 2021 / 1
 
Gyakorlati tapasztalatom nincs ezzel a modullal, ha a táp külön megy az ESP-re, akkor mennie kell.
(#) proba válasza Andralin hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
RX TX van 5V a jelszint, ha a programozó program felismeri akkor biztosan jó.
(#) Andralin hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Nézzétek mit találtam: Bővebben: Link

Ha minden igaz, akkor ebbe csak bele kell pattintani a fapados modult és kész. Lehet programozgatni USB-n keresztül. Azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás.
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
A csatlakozás miatt igen érdekes.
De nem egyszerűbb egy közvetlen USB/UART konverter?
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
> A csatlakozás miatt igen érdekes.

A leírások alapján ezek rugós tüskék, csak bele kell pattintani a fapados modult.

> De nem egyszerűbb egy közvetlen USB/UART konverter?

Nem. Ha a teljes fejlesztőpanel mostani kényelmét szeretném, akkor egy kisebb áramkört kellene összehuzalozni próbapanelon. Lásd a csatolt kapcsolást. Vagy másik megoldásként lehetne egyszerűbb is az áramkör, tranzisztorok nélkül, de akkor kézzel kellene üzemmódot kapcsolgatni (programozás/futtatás).
Ez a programozó viszont a mostani kényelmet adná és csak egyszer kell megvenni. Már meg is rendeltem.
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 1
 
Elsőre én is néztem, hogyan is fog ez érintkezni meg ottmaradni... Az eladónak nem sikerült olyan képet felrakni, ahol ez látszik, aztán már úgy nagyjából megértettem, de a vásárlói fotók között már látható a valóságban is.
Alul a hurkok, meg a külső monitorozáshoz, a kis csipeszek abba kapaszkodhatnak.
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Én azért egy ruhacsipeszben, vagy befőtttesgumiban jobban bízok. A furatokról nem tudom, mennyire kompatibilisek a modulokon, de azt is fel lehetne használni.
(#) András123 hozzászólása Máj 25, 2021 /
 
Sziasztok !Tudna nekem segíteni valaki a következő problémám megoldásában. Sajnos nem értek a programozáshoz , de már több alkalommal sikeresen flasheltem arduinóra GRBL-t és 3D nyomtatóra Marlint is . Szeretnék a GRBL vezérlésű CNC-mre USB kábel helyett ESP01 modul segítségével wifi komunikációt megvalósítani. A neten sok angol nyelvű leirás van erről ,de mivel nem beszélem az angolt ezért elég nehézkes használható információt szerezni. Tudna valaki segíteni ennek a kivitelezésében?. Próbálkoztam Arduino websocket és telnet firmverekkel és addig jutottam el hogy a wifi ugyan látja az ESP01 modult de csatlakozni sajnos nem tudok hozzá. Akár angol weboldalakat is linkelhettek amit a google fordítóval használnák. De laikusként kicsit szájbarágós" magyarázatok lennének az igaziak főleg magyarul.
(#) András123 válasza András123 hozzászólására (») Máj 30, 2021 / 5
 
Mivel nem igazán jelentkezett senki aki segíteni tudott , vagy akart volna, ezért kénytelen voltam megoldani a problémát egyedül. A megoldás a weboldalamon le van dokumentálva azok részére akit érdekel. A leírás nem programozóknak vagy profiknak szól. http://hobbycncalapok.hupont.hu/2/leloltes
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2021
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Én úgy látom jól titkolod hol is a weboldal...
(#) Inhouse válasza pipi hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Megadta a linket, alul vannak a letöltések és ott a legalsó bejegyzés jelenleg (gondolom, mert utolsó időrendileg) a "WIFI KAPCSOLAT LÉTREHOZÁSA EGY ESP01 MODUL SEGÍTSÉGÉVEL , A GRBL ALAPÚ, USB KAPCSOLATOT HASZNÁLÓ CNC GÉPHEZ". Egy igen részletes XLSX (mondjuk ez kicsit fura, de igazából mindegy) fájl található a link alatt. Szóval nem titkolja egyáltalán, inkább nyomj egy lájkot a hozzászólásra, ahol megosztotta ezt.
(#) bbalazs_ válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 31, 2021 / 1
 
A "hozzászólás módosítva" részben találod a megoldást az ellentmondásra...
(#) Inhouse válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Ja, vagy úgy...pipi túl gyors volt. Vagy éppen ő érte el a kívánt eredményt.
(#) András123 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
A hozzászólást valóban utólag módosítottam, de aki a nevemre kattint megtalálhatja amúgy is a weboldalamat.
(#) kapu48 válasza András123 hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Ez vajon mit jelenthet?:
Idézet:
„LELÖLTÉS”
(#) András123 válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Azt hiszem nem olvastad vègig az első oldalam aminek az aljàn vastagon kiemelve van egy megjegyzès ami az ilyen hozzászòlàsokra vonatkozik
(#) kapu48 válasza András123 hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Könnyebb lett volna kijavítani a főoldalon szemet szúró el gépelést!
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2021
(#) superuser válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 3, 2021 / 4
 
Idézet:
„el gépelést?”
(#) gyurma888 hozzászólása Jún 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy ESP8266-01 modul, amit szeretnék használni. Van viszont egy olyan problémám, hogy a modul állandóan újraindul. Jelenleg semmi nincsen a modulra kötve, csak önmaga van. RX és TX nincs csatlakoztatva, RST és CHIP_EN láb 3.3V-ra kötve. Ha "ránézek" a kimenetére USB UART adapterrel, akkor látszik, hogy wdt resettel száll el mindig, és tapasztalható is, hogy egy idő után (ez random időközt jelent) nem válaszol a parancsokra, kifagy. 99 százalék, hogy tápegység baja van, mert ha ugyanezt a modult átteszem egy másik - egyébként akkuról működő - kapcsolásba, akkor minden ok. Illetve ha abból az akkus eszközből rakom át ide a modult, akkor meg az a modul lesz hirtelen "hibás". Jelenleg egy dugasztápot használok, ami egy LD33V-t hajt meg. A bemeneti oldalon 10µF és a kimeneti oldalon is 10 µF elektrolit kondenzátor található.

Azonban ez a kapcsolás ezek szerint nem megfelelő neki, ezért szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy mit ajánlotok, milyen táppal működik megbízhatóan a modul?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) nedudgi válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 5, 2021 / 1
 
A táplábakhoz közel egy legalább 330 µF elkó segíthet. Lehet akár 1000 µF is. A dugasztáp mekkora feszültéget ad 300 mA terheléskor?
(#) gyurma888 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Bekötöttem a táplábhoz nagyon közel egy 1000 µF elkót, de sajnos a helyzet változatlan. (Talán kicsit később indul újra, de ez nem tudom mennyire mérvadó... Lehet csak véletlen...)
A dugasztáp 11.75 és 11.8 V között ingadozik (szkópom nincs, de multiméteren is látszik) ezen a terhelésen. A névleges 12V, 1A, de állítható, szóval lehet válogatni 3, 4.5, 5, 7.5, 9 és 12V között. Állítsam át esetleg?
(#) pipi válasza gyurma888 hozzászólására (») Jún 5, 2021 / 1
 
Az a 3.3V-os stabkocka mit bír áramügyileg? Mint nedudgi írta, az esp 3-400mA áramot i szipkázik impulzusszerűen. Az esp táp helyén terheld meg kb 10 ohm ellenállással, mennyire csuklik be a 3.3V
Következő: »»   111 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem