Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   58 / 137
(#) pipi válasza neogeo2 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Hali!
Szerintem megszakításból nem hívható meg, mert rendszerrutinokat is hív, és összeakad.
A ticker-ben csak egy flag-ot állíts be, a loopban nézd a flag-et, és akkor olvass.
(#) andyka válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Hello, hogy egesz pontos legyek, ugy 0,00008 km . Csak probapadon ment, nem volt vegleges uzembe allitva.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) pajti2 hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Esp8266 / hasonszőrű wifis cuccal vannak felhasználás-kész eszközök kereskedelmi forgalomban? "Kulcsrakész" eszközök kellenének tokkal-vonóval-tápegységgel-bedobozolva. Amit még darabokból kell rakosgatni, azok más tészta, olyan nyersanyagból találtam bőven. Csak felhasználás-kész cuccokból nem. Pld relék, hőmérők, léptetőmotor vezérlők, impulzus számlálók meg afféle automatizálási cuccok. Ha valaki látott olyat is valahol (bárhol, nemzetközi viszonylatban), dobjon róla egy linket legyen szíves.
(#) david10 válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Szia,
Egyik ismerősöm vásárolt ilyent, megvan vele elégedve, fás kazánt vezérel vele, fagyást/újraindulást nem produkált idáig: Bővebben: Link
Lehet hozza kapni dobozt, amit DIN "foglalat"-ra lehet szerelni.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) vargham válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
A Sonoff az mind-mind ESP8266. Működik, van rajta firmware, de ki van vezetve a programozó port, fejleszthetsz rá sajátot is.
(#) Kera_Will válasza andyka hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Ok akkor nem a hosszú "busz" volt a baj forrása.
(#) pajti2 válasza david10 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Külsőre nem tűnik rossznak, csak kapcsrajz is jó lenne róla, és azt sajnos nem találtam

Edit: árat sem találtam hozzá. Mennyiért vásárolta az ismerősöd?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) pajti2 válasza vargham hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Szintén nem látok árat, nem látok kapcs rajzokat, nem látok doksit az átprogramozhatósághoz. Nekem nem brand kell egészben, 50x-es áron, a brand-et én akarom megcsinálni, ahhoz kell a nyersanyag
(#) neogeo2 válasza pipi hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Jó volt a gondolat, már működik is. Köszönöm!
(#) neogeo2 válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Ez?
(#) david10 válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Nem találhattál, mert nem jót linkeltem + a termék nem is eltejedt...
Ez a hivatalos oldala, az oldal alján van a "PRODINo WiFi-ESP WROOM-2 schematic" és az eBay link is, 55+5 dollár (bulgáriából jön, nem kell adót és vámot fizetni): https://www.kmpelectronics.eu/en-us/products/prodinowifi-esp.aspx
Soknak tünhet a 60 dollár, de szerintem készen ennyipénzből ilyen minőségben nem tudja az ember előállítani, főleg nem DIN sínre szerelhető dobozban...
(#) sanyisay válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Termék összefoglaló ahonnan eljutsz a részletes leíráshoz.
Bővebben: Link
Innen a kapcsolási rajzhoz. (lap alján)
Bővebben: Link
Mivel ESP8266 /8285 alapú így nincs külön SONOFF átprogramozó hozzá, az ESP-hez használt lehetőségekből választhatsz.
Árak
Bővebben: Link
(#) pajti2 válasza david10 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Köszönöm a linket. Feljegyeztem, mint lehetőséget.
Idézet:
„..ennyipénzből ilyen minőségben..”
Na azért egészen nem vagyok elájulva. Az esp lenyel vagy 200mA+ áramot normális adáshoz, és ahhoz képest nincs tandem kapocstáp benne, pedig nem került volna sokkal többe. Az esp másik mumusa az adásvételi jelszint. Nem nagyon láttam róla adatot, milyen antennával van szerelve. Gyanítom, hogy a breakout panel, ami benne van, azon a nyákfelület az összes antenna. Az pedig gyengusz.
(#) pajti2 válasza sanyisay hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Köszönöm a linkeket. (Ahogy elnézem, most bogarászni fogok azokon a linkeken nem keveset ) A sonoff-ra meglepően jó árak vannak. Sokkal rosszabbra számítottam
(#) sanyisay válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Hát igen, szinte alkatrész áron van. Pár darab van itthon beépítve, kb 1016 május óta.
Itead-osok másik nagy találmánya szerintem a Nextion LCD, azt is érdemes megnézni ha még nem ismered. Rengeteg videó és leírás van róla. Gyorsan lehet szép vezérlő panelt kialakítani, (persze a saját kis korlátain belül) szerkesztője szimulátorként is működik, így a fejlesztéshez nem kell egy plusz nextiont tartani. Sima soros porton kommunikál, egyszerű szöveges üzenetekkel.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) icserny hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Ez a cikk azért kétségeket ébreszt az emberben a SONOFF (és a hasonló termékek) megbízhatóságát és a kockázat vállalhatóságát illetően. Tényleg érdemes némi kényelem érdekében felvállalni, hogy mire hazamegyek, esetleg már leégett a ház? Vagy legalábbis be lesz fűtve...
(#) nedudgi válasza icserny hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
A cikket egy marketinges írta. Több szót nem is érdemes rá vesztegetni.
(#) pajti2 válasza icserny hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Köszönöm a jelzést, természetesen felfigyeltem a problémákra is (hűtés, térerősség, gyakorlati érintésvédelem). Viszont azokat a dolgokat csak úgy lehet objektíven kezelni, ha szétválogatjuk. Itt most csak az előnyöket mérem fel. A problémák egy másik futam lesz, és azt nem hozom ide.
(#) david10 válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Belső antennát használ, de szerintem ha nagyon kell, akkor a nyákon lévő forr.pontokra lehet forrasztani nagyobb antennát.
Az ismerősömnél kb 2 méterre van a router, és egy betonfal választja el.
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Arduino. Ugyebár sokan a progmem-ben tárolják a kódot. Ami jó, egy darabig.

Van egy kód, ez:

  1. Website += "<body onload='process()'><div id='div1'>" + data + "</div></body>


Ha ez így a progmem-ben van, akkor futás alatt a "Website" String változóba belepakolja a data nevű változó aktuális értékét. Legyen az 12345

Viszont ha a Website SPIFSS által kerül beolvasásra, akkor a "data" mint szöveg kerül bele. Na itt a gond. Ti hogy fűznétek bele?

HE-re.png
    
(#) sanyisay válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 2, 2018 / 1
 
Ez sem kis téma, sok lehetőséggel.
Nálam a következők kellettek és voltak hasznosak.
- JavaScript vagy jQuery alap.
- Ajax vagy Websocket amit keresel.
(Utóbbira már linkeltem felhasználási példát nemrég, RGB ledszalagvezérlős fórumtársnak.)
- GET, POST

Hibakeresésre
- böngésző fejlesztői ablaka .... Shift+Ctrl+i
- Js ben Alert vagy Console.log()
(#) sanyisay válasza sanyisay hozzászólására (») Márc 2, 2018 / 1
 
JavaScript Ajax, html oldalon GET paraméter átadással valami ilyesmi.

  1. <!DOCTYPE html>
  2.  
  3.  
  4. <head>
  5.     <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
  6.     <title>ESP Console Homepage</title>
  7.  
  8.     <script type="text/javascript">
  9.         // ESP szerver elérési útvonala
  10.         var ServerURL = "http://192.168.x.x/oldal?adat=1&dadat2=2&adat3=3";
  11.  
  12.         // ajax üzenet küldése
  13.         function sendToESP(url, id_tag) {
  14.             var xhr = new XMLHttpRequest();
  15.             xhr.open("GET", url, true);
  16.             var timeout = setTimeout(
  17.                 function() {
  18.                     xhr.abort();
  19.                     xhr.status = 599;
  20.                     xhr.responseText = "Offline";
  21.                 }, 5000);
  22.             xhr.onreadystatechange = function() {
  23.                 if (xhr.readyState != 4) {
  24.                     return;
  25.                 }
  26.                 clearTimeout(timeout);
  27.                 if (xhr.status == 200) {
  28.                     if (this.responseText != null) {
  29.                         // esp felől érkező üzenet feldolgozása
  30.                         document.getElementById(id_tag).innerHTML = this.responseText;
  31.                     }
  32.                 }
  33.             }
  34.             xhr.send(null);
  35.         }
  36.     </script>
  37.  
  38.     <style>
  39.  
  40.     </style>
  41. </head>
  42.  
  43. <body>
  44.  
  45.     <p>
  46.         <BR> szerver felé küldött üzenet: <input id="id_ajax_send" type="text" value="" size="50" style="text-align: center; " />
  47.         <button onclick="sendToESP(document.getElementById('id_ajax_send').value, 'id_esp_response')">Ajax küldés</button>
  48.     </p>
  49.     <p id="id_esp_response"> esp válasz itt lesz</p>
  50.  
  51.     <script type="text/javascript">
  52.         // előre beállított esp url bekerül az input mezőbe
  53.         document.getElementById('id_ajax_send').value = ServerURL;
  54.     </script>
  55. </body>
  56.  
  57. </html>


Ha <ESP8266WebServer.h> használsz akkor ezt tedd még bele, ez küldi el az előző weboldalad kérésére az adatokat.

  1. //"http://ESP.IP/oldal?adat=1&dadat2=2&adat3=3";
  2.         server.on("/oldal", []() {
  3.                 for ( uint8_t i = 0; i < server.args(); i++ ) {
  4.                         Serial.print("argName -> ");
  5.                         Serial.println(server.argName(i));
  6.                         Serial.print("arg -> ");
  7.                         Serial.println(server.arg(i));
  8.                 }
  9.  
  10.                 String s=String(server.args())+" db adat érkezett meg<BR>adat 1 + adat 2 = ";
  11.                 s+=String(server.arg(0).toInt()+server.arg(1).toInt());
  12.                 server.send ( 200, "text/html; charset=ISO-UTF-8", s );
  13.         });


Ha esp-n tárolod a weboldalt akkor nem kell az elérési útvolnal elég csak az
"/oldal?adat=1&dadat2=2&adat3=3" rész.

Ha nem az esp-n tárolod oldalt, vagy több szerverről kérsz le adatot akkor az egész útvonal kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2018
(#) cpt.zoltan.simon válasza sanyisay hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
JavaScript + AJAX amit használok. Most hogy a HTML, meg a CSS már "ismerős", fordultam erre itt még vannak "gondok".
(#) andyka hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok
Visszaterve erre a bejegyzesre, az OTA frissitesel kapcsolatba.
Messze allok attol hogy „penge” legyek a temaba es lehet hogy a vallasz is egyszeru a kerdesemre es logikus is, de
Ezt az OTA frissitesi kodot kell integralni minden alkalommal a kodba amit ratoltunk???, mert nekem csak elsore sikerult, utana nem meg talalta meg a feltoltesi oldalt.
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Szoval, ra kell epiteni a sajat programodat/ kododat a mintakodra.
En a „SecureWebUpdater.ino” -t hasznaltam, illetve ezentul azt fogom hasznalni.
Egy megjegyzes: ez lessz a szerver ebbe az esetbe: ESP8266WebServer httpServer(port);, persze at lehet nevezni.
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Csinált itt már valaki INO-ból LIB-et? Elakadtam, nem kicsit, nagyon. A WifiManagerExtra project-et alakítanám át.

Pedig végigjátszottam ezt: INO->LIB

Meg ezt is kívülről fújom: Arduino Library Tutorial
(#) vargham válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
És hol akadtál el?
(#) cpt.zoltan.simon válasza vargham hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
A belső privát rutinok működnek, a gond a főprogrammal van. Küldtem PM-et órákat írhatnék reggel 7 óta küzdök vele, a gond, hogy ennél a hibánál már nem dobja a piros csíkkal a helyére a kurzort, tehát nincs támpont. Tuti apróság.
(#) sanyisay válasza andyka hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Jól látod, Igen fixen benn kell lennie a kódodban. Penge vagy. ESP nem tárol semmit. Minden a kódodban kell hogy legyen amire szükséged van. Kivéve a fájlrendszer, EEprom, wifi adatok mert az külön van tárolva.

Nem a mintára kell ráépítened. Én inkább úgy fogalmaznék hogy a mintában is benne van az ota lehetőség és a te kódodba is benne kell hogy legyen. Amúgy a mintában nincs sok minden, wifi csatlakozás és szerver indítás. 4 sor van ami az OTA frissítéshez kell, a többit meg már ismered.
(#) andyka hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
A hetvegen lecsereltem a 2.4.0 -as verziot a 2.5.0 -ra es a „SecureWebUpdater.ino” szerint irtam meg a kodot.
Akarom mondani tokeletesen mukodik. Nem csak othonrol a helyi halozatrol, hanem barhonnan ra tudom tolteni a kodot.
Ajanlom.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2018
Következő: »»   58 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem