Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1052 / 1149
(#) Kovidivi válasza kitartás hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Mérd már meg a LED-ek nyitófeszültségét szín szerint működés közben! Ha pl. a 3V-ot mérsz, az 400mA mellett is még csak 1.2W (!). Tehát az áram önmagában semmit sem jelent... Ha pedig ilyen alacsony teljesítmény értéket mérsz és mégis tönkremennek a LED-ek, akkor a hűtéssel van a probléma (arról meg egy képet rakj fel!).
3W-hoz 400mA mellett ilyen 7.5V-okat kellene mérned, ami szerintem egy db. LED-nél lehetetlen, ha pedig több van sorbakötve egy tokban, akkor át kell az egészet gondolni, hogy kit kivel kötsz sorba.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) vargham válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Egyetértek. Különböző LEDeket nem kötnék sorba, hanem mindegyik megkapná a maga áramgenerátorát.
(#) nedudgi válasza kitartás hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ha a PT4115 hajtja meg, akkor 0,33 Ω ellenállást tegyél az RS pozícióba.
Az áramot csökkentheted a dimmelő feszültséggel is.
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ha van egy 5 % körüli áramgenerátor, mi alapján számítsunk soros ellenállást?
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Az 1,2 W már sok, ha a LED 1W. A maximális áram legfeljebb 350 mA a legtöbb adatlap szerint.
(#) kitartás válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ez elég macerás lenne mivel összesen kilenc darab led van hármas csoportokban és a három szin mindegyik csoportban benne van. Egy hármas alu pcb re felforrasztva ami alu zártszelvénynek adja át a meleget. Az áramgenerátor elfér az alu zártszelvényben. És mint sonajkniz kollégának címzett válaszomban írtam vagy 6 éve működik a dolog. Most szívok ezzel a led csomaggal. Mivel nem tudom eldönteni hogy selejt vagy csak 1 W os így eladni sem tartom tisztességesnek, felhasználni pedig szintén nem akarom. Lehet hogy a kuka nevü törpe fog örüli neki hacsak nem az 1 W os verzió bizonyosodik be.
(#) nedudgi válasza kitartás hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
A réteghőmérsékletet infra hőmérővel lehet mérni. Ha tudnánk a pontos típust, ki lehetne számítani a tok hőellenállásából, és a hőátadási pont hőmérsékletéből, de nem érdemes.
Azt mérd meg, hogy az egyes LEDeken mekkora feszültség esik, azonos áram esetén.
(#) kaqkk válasza kitartás hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ha nem akarsz változtatni az áramkörön akkor mit is vársz tőlünk ? Ez így egy meddő vita vagy nem jól érzem ? Ha hármas csoportokban van , én megpróbálnám színenként sorbakötni és a színeket külön áramgenerátorral megtáplálni akkor volna esély arra hogy minden led azonos körülmények közt tudjon dolgozni
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) giskard válasza kitartás hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Tételezzük fel hogy 1 W-osak a ledek. Legtöbb fesz a kék leden esik (4,1-4,4 V) ha átzavarsz 0,3 A áramot , legrosszabb esetben ez már 1,3 W ez túl megy a határon. Kösd sorba a ledeket és küld meg őket 0,23-0,25 A-ral, ekkor már a 3 w-os ledeknek is szépen kell világítaniuk.
(#) Régi motoros válasza kitartás hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Akkor nem értem mi akadályoz meg benne, hogy megmérd már végre az egyes LED -eken eső nyitófeszültséget? Egy perces művelet! Már többen is kérdezték, de ezzel az adattal még mindig nem vagy(unk) tisztában. Csak fűrészeljük itt a fingot...

Feszültség mérés és árammérés után pontosan tudni fogod melyik LED milyen teljesítményen üzemel,
de már ezt is leírtam. Ott rögtön kibukik, hogy a kék LED -ed 1W alatt, 1-3W között,
vagy 3W felett dolgozik, bár ez utóbbi nem sanszos.
Még azt sem tudjuk, magán az összes LED soron mennyi a feszültség?
De leírom újra, mérjél feszültséget minden egyes LED -en, és a sorban áramot is.

Egyébként már azt is elmondták, hogy nem ildomos különböző LED -eket sorba kötni. Szét kell szedni mindegyik színt külön sorra, az a helyes áramköri bekötés. És csinálni annyi áramgenerátort, ahány sorra szükség van! Ennek még az az előnye is megvan, hogy színenként tudod szabályozni a fényintenzitást. Olyan hullámhosszt keversz ki, amilyen épp szükséges...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) nedudgi válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
A reszelés helyett én inkább a levegőbe beszélést emlegettem volna.
Az eredeti kérdés az volt, hogy miből tudja a kérdező, hogy mekkora a LED által eldisszipálható maximálist teljesítmény?
Ha a LEDek megengedett maximális árama megegyezik, miért nem illdomos sorba kötni őket, ha áramgenerátoros meghajtás van?
(#) Régi motoros válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Mert nem azonos teljesítményen fognak működni az eltérő nyitófeszültségek miatt...
Ugyan annyi áram x változó nyitófeszültség = változó teljesítmény.
Bár ha ez a felhasználónak megfelel, lelke rajta...
(#) nedudgi válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 1
 
Azt sem szabad elfelejteni, hogy színenként más, akár két-háromszoros fényáramot is nyújtanak. Az meg csak a hab a tortán, hogy a növények a hullámhossz függvényében más intenzitást szeretnek. Engedjük el ezt, mert nem vezet sehova.
(#) giskard válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Ez nem így van. A színkeverés a szemünkben jön létre, mivel a növényeknek nincs szemük nem is igénylik hogy kevergesd a színeket. Ha a növénynek pl. 440 nm hullámhosszra van szüksége azt semmilyen LED megvilágítással nem kevered ki. Kell egy 440 nm-es LED.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) Suba53 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Diszkrét hullámhosszú forrásokból nem tudsz kikeverni tetszőleges hullámhosszakat. Nem úgy működik, mint egy keverő, hangolt oszcillátorokkal.
Ha négy különböző hullámhosszú forrással világítasz meg valamit, akkor a szemünk ( agyunk ) kevert színt lát, amit a diszkrét források intenzitásainak függvényében széles tartományban lehet változtatni.
De ha megnézed egy spektrométerrel, akkor ugyanazok a diszkrét spektrumok ( hullámhosszak ) lesznek láthatóak különböző intenzitásokkal.
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Nem vagyok egy biokertész, és azt sem tudom melyik gaznak milyen hullámhossz kell.
De ezt a színkeveréses módszert az akvarisztikában és a díszkivilágításban is használják,
ha a növénytermesztésben semmi értelme, akkor ezt talán annak mondjátok, aki a témát indította.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) Massawa hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Valamit kerestem, de ezt találtam.
Vajon milyen alkatész lehet ez. Sajnos a google nem segit.
Az egyik oldalàn ez áll C104607. A lábakon semmit nem lehet mérni. Mintha valami display lenne, de nem LED.
Hátha màr valaki találkozott ilyesmivel. Sajnos nem tudom honnan került hozzám. A fedölemeze mintha üveg lenne.
(#) exabit válasza Massawa hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Minitronnak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
7 szegmenses kijelző, VFD azt hiszem, vagy hogy hívják. (Vacum Fluorescent Display).
Régi videómagnóknak volt ilyen kijelzője, világoszöld vagy világoskék színben láttam...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) exabit válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
A képen nem látszik anódrács, szóval nem hiszem hogy VFD.
Szerintem nagyjából ezt tudhatja: Bővebben: Link
Ez nem pont ugyanaz a típus de méretre megegyezik.
(#) Régi motoros válasza exabit hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Lehet igazad van...
(#) madzagos válasza Massawa hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Minitron.
(#) Georgee hozzászólása Dec 13, 2021 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, a képen látható csatlakozókhoz hasonlót keresek, de hazai oldalakon eddig sikertelen találattal. A csatlakozó direktbe csatlakozik a nyáklap élén lévő pad-ekre. Milyen néven keressem? A sima wire to board és PCB sorkapocs/csatlakozó nem hozott eddig sikert, mert ezt a fajtát vagy ehhez hasonlót sehol nem találtam. Köszönöm a segítséget.
(#) vargaf válasza Georgee hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Google képkeresés után második találat:
PCB Edge connector LPST 1/12.5
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2021
(#) Georgee válasza vargaf hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Onnan mentettem a képet. De hazai oldalon keresem. Azért is az a kérdésem, hogy keressem. Mert akárhogy keresem a sima PCB sorkapcsokat feldobja, de ezt a fajtát keresem kimondottam.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2021
(#) majkimester válasza Georgee hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Ezt keresed (Lumberg 5 RS), de hogy hol fogsz kapni az nagy kérdés.
(#) Bakman válasza Georgee hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Külföldi oldalakon is necces a dolog. Ezeket a típusú csatlakozókat sohasem használták nagy számban, ezért olyan nehézkes a beszerzése. NYÁK-ba/ra forrasztható élcsatlakozóból van választék bőven de a képen lévő vezetékes típus, mint a fehér holló.

Jobban jársz, ha kiváltod valamivel. Mennyi a lábak közötti távolság? 3-4 pólusút viszonylag könnyen be lehet szerezni, már ha van raktáron: Bővebben: Link.
(#) Georgee válasza Bakman hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Kazán alaplapra akarok csatlakozni, de mivel a gyári a vaillant felirat miatt méregdrága ezért gondoltam teszek egy próbát. De elment pár órám és a kedvem is. Valószínűleg kifogom váltani.
(#) Lamprologus válasza kitartás hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Idézet:
„Ha megfelelő típusú palántákat nevelsz, akkor van lóvé bőven, bízz meg valakit aki megoldja a problémádat ... ha nincs rá lóvé akkor rossz palánta típust választottál!
(#) Peter65 válasza Georgee hozzászólására (») Dec 13, 2021 / 2
 
Szia!
A második képen látható csatlakozó a Phoenix Contact terméke. Direkt csatlakozónak hívják az ilyeneket. Pl.: a ZEC 1.5 kezdetű típusmegjelölésűek is ilyenek. A Phoenix Contactnak tudtommal van képviselete Magyarországon Budaörsön, tőlük biztosan lehet venni, de általában dobozos mennyiségeket. Ha csak 1db kell, valahol van egy néhány érintkezős minta nálam, azt előkereshetem.
Következő: »»   1052 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem