Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1051 / 1152
(#) ONKYOS válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
De lehet, egyébként biztosító ellenállás a neve.
Minden kapcsolóüzemű tápban, igy a régi Crt-s tv-k tápjaiban is fel lelhető volt.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) balog hozzászólása Dec 6, 2021 /
 
Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni. A mellékelt fotón látható alkatrész ( NS4110B) helyettesítőjét keresem. Tud valaki ajánlani valamit amit itthon lehet kapni?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) pipi válasza balog hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Aliexpress-en kapható, persze idő, mire ideér...
(#) Suba53 válasza balog hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Valószínű erről van szó. ( csatolt pdf )

Ez egy D osztályú kis erőlködő. Kettő van belőle, a két kék csati a hangszórókra megy.
Lehet hogy jobban jársz, ha kiszeded a másikat is, és beszuszakolsz egy ilyen modult.
Talán elfér valahogy élére állítva, vagy másutt a dobozban, és ez megy azokról a feszültségekről, amiket az NS erősítőhöz írtak. Talán csak az 5-6V necces. De azt meg tudod mérni gondolom, hogy az NS tok mekkora tápfeszt kap.

NS4110B.pdf
    
(#) bitmixer hozzászólása Dec 8, 2021 /
 
Kaptam egy zsák vegyes valamit hagyatékból. Egy részét meghirdetem, vagy felteszem ide. Ilyen kütymüty a képen szereplő 2 db (számomra) fura csatlakozós hálózati kábel. Elvihető Bp. 17.-ből. Aki érte jönne, választhat még sokmindent a turkálós ingyenes dobozból. Nincs időm / energiám mindent felrakni...
(#) Kinka István válasza bitmixer hozzászólására (») Dec 8, 2021 /
 
Szia!
Ez orosz hordozható TV-k tápcsatlakozója. A 4 pólusú az újabb Junoszty-é, a 6 pólusú a régebbi Junoszty-é és az Elektronika C430-é. Egyik 2pólus 12V (ha jól emlékszek az 1-2csatlakozás) a másik széle a hálózat,220V.
(#) bitmixer hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Kaptam egy ilyen kiforrasztó-állomást is többek között. Mivel nekem sosem volt Wellerem, nem igazán tudom, hogy milyen páka tartozott hozzá. Fontolgatom, hogy szerzek hozzávaló pákát, de az is lehet, hogy eladom.
Amint látszik, előző gazdája alakított rajta egy kicsit. Most úgy működik, hogy a középső kicsi a főkapcsoló, az eredeti pedig kapcsolja a vákuumszivattyút. A szívást a gombbal lehet indítani, a műszer szerint -0,75 bar-t lehet elérni. Én nem tudom azt sem, hogy ez sok, vagy kevés. A kivezető csonk le van törve, de ahogy nézem, nem nehéz pótolni. Jobb oldalon a 2 piros banánhüvelyen 29 VAC van, gondolom a trafó nyers feszültségét vezették ki.
Szóval súgjatok, ajánljatok pákát, vagy ha valakit érdekel, jelezze magánban. Kösz, üdv.
(#) Gafly válasza bitmixer hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Sziasztok!

Panelra/ba ültethető konnektorfoglalatot keresek!

Helyesebben azt a két "pucukát, amibe villásdugó villái belecsusznak és kontaktot képeznek!

4 évvel ezelött egyszer már sikerült rendelnem, de most nem találom se a nevét se semmit!

Tudnátok segiteni?
(#) kitartás hozzászólása Dec 11, 2021 /
 
Sziasztok!

Van valakinek tippje hogy lehetne megállapítan egy ledről hogy 1 vagy 3 W os? Van belőle kb 30 dkg és sorra pusztulnak. Kici szárga barátunk lehet hogy a selejt szériából küldött vagy csak összecserélte a teljesítményeket. Alap helyzetben egy kék (ezekkel van a baj ) egy piros és egy royal blue van sorbakötve pt4115 el hajtva kb 400 mA áramal.
(#) mnyugger válasza kitartás hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Sok a 400mA. 1W-os. Szerintem.
(#) killbill válasza kitartás hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Egyszer megkérdeztem e-mail-ben egy kínai gyártót, hogy hány mA-es egy adott típus, mire visszaírt, hogy: "mennyi legyen?". Mert olyan adatlapot csinál, amilyet csak akarok. De valós választ nem tudott adni. Eleve azt mondta, hogy a típus nem elég, azt is mondjam meg, hogy hol vettem a LED-et. Annak alapján küldött adatlapot, de azt írt bele, amit jónak látott. Volt 350mA és volt 700mA verzió is az adatlapból... Szóval nem egyszerű a feladat.
(#) kitartás válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Azttatat tudom hogy az 1 w osnak sok, de én ugye 3 w osnak rendeltem még tavaly. Ennyi idő után már a reklamáció is felejtős.
Ezért lenne jó valamiféle teszt vagy megfeleő ráolvasási mondóka mert utólag lehet hogy csak az működik.
(#) pipi válasza kitartás hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Szerintem az sokat elárul, hogy mennyire melegszik...
(#) kitartás válasza killbill hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Az már kiderült számomra is hogy nem egyszerű. Ezért próbálkoztam itt a kérdéssel. Hátha valaki több tapasztalattal rendelkezik. Azt már régóta tudjuk hogy kínában bármiről adnak adatlapot és számlát is.
(#) vargham válasza killbill hozzászólására (») Dec 11, 2021 / 1
 
Egyszer küldtünk specifikációt egy kínainak, hogy le tudná-e gyártani. A válaszban kérte, hogy küldjünk fényképet, és megcsinálja. Itt véget is ért a kooperáció.
(#) KBal76 válasza kitartás hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Valahol 1x olvastam hogy amikor növelve áramot már nem nől a fényerő, ott a teteje, de lehet az laser-diódára vonatkozott.
(#) Bakman válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
LED-nél a fényerő kb. egyenes arányban van a rajta átfolyó árammal, amíg a dióda nyugóvóra nem tér, végleg.
(#) Régi motoros válasza kitartás hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Különböző szériából valóak nyilván nem azonos teljesítményűek lehetnek.
Éppen csak a nyitófeszültséget felejtetted el említeni, nem amit ráírtak, hanem amit mértél.
Abból ki tudod számolni melyik milyen teljesítményen üzemel éppen.
(Remélhetőleg megfelelő méretű hűtőbordára szerelve üzemelteted ugye?)

Ha van labortápod, és nem sajnálsz beáldozni egyet, megmérheted mit bír.
Beállítasz 4V -ot, és áramgenerátoros üzemmódba kapcsolva 0A -ről indulva annyi áramot,
ami 1W teljesítményhez kell. Ha ez megvan, járasd egy darabig, és mérd meg a hőmérsékletet.
Ha ez megvan, növeld a teljesítményt igény szerint, mondjuk fél wattonként, és mérj hőmérsékletet. Figyeld a fényintenzitást is, előbb utóbb túl fog melegedni, és a szemed is kiveri a fényerő.
Ha huzamosabb ideig bír egy bizonyos teljesítményt, mondjuk egy óráig, akkor mehetsz feljebb.
Előbb utóbb kipurcan. Eztán egy körülbelüli értéket kapsz, ahol még működött,
ezen a teljesítményen próbáld járatni több óráig. Vagy bírja, vagy nem, ha nem, akkor még kisebb teljesítményen próbálkozz, pl fél W -al kevesebbel.

Elvileg a 3W- os sem üzemel 3W -on, csak valamivel kevesebben...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2021
(#) nedudgi válasza kitartás hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
A 400 mA áramot honnan vetted? Megfelelő a hűtés? Mekkora a réteghőmérséklet?
Teljesen nem érdemes kihajtani, inkább 70%-80% környékét célozd meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2021
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Nagyobb teljesítményű diódák esetén a fényerőgörbe észrevehetően kezd laposodni.
(#) sonajkniz válasza kitartás hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Eltérő színű ledeket nem tanácsos sorba kötni, mert még a nyitófeszültségük is eltérő.
Ha pedig sorba kötöd, az áramerőség azonos lesz ugyan, de a fényerő nem. Azonos fényerőhöz eltérő áramerősségek kellenek.
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Tönkre nem megy tőle.
Hogy a szubjektiv fényérzeted szerint milyen lett, arról hosszú elemzést lehet csapni utána.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Az kb. mindegy is. A lényeg, hogy fényerő alapján nem lehet megállapítani, mikor van maximálisan terhelve egy LED.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Így van. A réteghőmérséklet az, ami határolja a maximális áramot.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2021
(#) kitartás válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
A 400 mA -t egy pt4115 led meghajtó adja. Azért lett kb 400 mert a 3 W os eléletileg bírna többet de egyrészt szerintem sem érdemes a max áramon hajtani másrészt e felett a teljesítmény felett már nem látszott jónak a fényerő és a hőtermelés aránya . A réteghőmérsékletet hogy mérhetem?
(#) kitartás válasza pipi hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Megpróbálok valami hőmérőt eszkáblni pl ds18b20 valahol még akad néhány.
(#) kitartás válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Sajnos mivel sorba van kötve a három ledem ami nem is azonos színű így természetesnek tartottam a nyitó feszültség eltérést. A huzamosabb ideig működik tesz már megvolt. Kb egy hét alatt napi 12 16 óra üzem után mindíg a kék megy ki. Ezért gondoltam hogy vagy nagyon jó 1 W ost kaptam vagy silány 3 W ost.
(#) kitartás válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
A fényerő eltérés nem igazán zavar. Azzal nem lövünk nyuszit. Palántanevelő világítás készül olyan osszeállításban ami már vagy 6 éve bevált. Csak ez az utolsó fránya ledszállítmány
(#) kaqkk válasza kitartás hozzászólására (») Dec 12, 2021 / 2
 
Ne sorba kösd a ledeket hanem párhuzamosan és mindegyikhez tegyél számított értékű előtét ellenállást .
Következő: »»   1051 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem