Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   375 / 1157
(#) ZOL94 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Kaptam ma egy trafót annyit tudok róla h szünetmentes tápban volt és h a típusa CTB-400A lehet talán,nem biztos.Segítségeteket kérném kábelezést illetően.
Előre is köszi!
(#) kadarist válasza ZOL94 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia!
Keresd meg a legnagyobb ellenállású tekercset. Az lesz a 230V-os oldal.
(#) ZOL94 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szerintem ennél bonyolultabb a helyzet,multi kinullázódik mindenhol.Piros kábel akksira volt kötve sárga ment panelba meg a többi is,fehér szerintem földelés lehetett
(#) mindenes válasza ZOL94 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Heló. Ezeknél a trafóknál több primer bekötés is lenni szokott. A helyes bekötést csak a primer körbe kötött izzólámpával tudod megállapítani, ha nem jó tekercs kivezetésre került a hálózat, az izzó világitani fog megvédve a trafót a leégéstől.
(#) elektro95 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Hali
Találtam itthon két elektron csövet csak nem tudom hogy mire jók az egyik egy Tungsram PCF 802 a másik meg 108c1 OB 2?
(#) Doncso válasza elektro95 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
OB2 hideg katódos fesz szabályzó cső, fesz szabályzásra való, a PCF802 trióda-pentóda egy búrán belül.
(#) elektro95 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A PCF802 mire is lehet használni?
(#) vilmosd válasza elektro95 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Ha jol tevedek (regen javitottam mar csoves TV-t) soroszci. Orion AT551 Venusz.
(#) elektro95 válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
köszi a választ
(#) tda7294 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok Pioneer a-443 tip. erősítőben lévő PA0016 tip. 14 lábú IC-ről Nem találtam semmit. Alapkapcsolása érdekelne,. Segítsetek légyszives. Fontos lenne. Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia!
Remélem az itteni rajzok kielégítőek lesznek.
(#) tda7294 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszönöm kadarist! Ezt láttam én is, ez sem rossz. Pdf leíást nem találtál róla valahol?
(#) kadarist válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Valószínű, hogy ezt nem hozták szélesebb kereskedelmi forgalomba, ezért nincs róla adatlap.
(#) tda7294 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Kár, mert ha minden igaz akkor ez a meghajtója 2 teljesítmény tranzisztornak. Ezért keresem annyira. Érdekelne az alapkapcsolási bekötése, feszültség türéshatárok stb... szóval minden.
(#) kadarist válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Venni kell egy másik IC-t, vagy átalakítani az erősítőt a rajz szerint.
(#) 075614 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok, a mai nap kaptam egy diszkó lámpát aminek hiányzik az egyik alkatrész. Segítsetek legyetek szívesek mert kapcsolási rajz hiányába tippem sincsen hogy mi lehet az az alkatrész.

IMAG0507.jpg
    
(#) mindenes válasza 075614 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia! Így ránézésre a puffer elkó lessz a hiányzó darab. Egy 470u 35V pótolhatod.
(#) qvasz2 válasza 075614 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nem hiányzik onnan semmi, mert a kék tantállal pótolták a hiányzó fekvő elkót, ha jól látom.
(#) remix78 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Hello!Tud valaki segíteni?Több éve keresek egy kondenzátort.REMIX C250 1.5µF 250v UN a pontos típusa.Sok hasonlót lehet venni ebben az értékben,de nekem csak ez a fajta kellene.Már mindent megmozgattam érte és Bp.-en egy boltban 1 db volt régről megmaradva.Nekem több is kellene ebből,ha valaki tudna valahonnan pont ilyet.Remélem tud valaki segíteni?!
(#) vilmosd válasza remix78 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nem tudom mi a cel aramkor, de ha minden igaz ez polipropilen kondi. Ezeket hasznaljak a valtoaramu korokben zavarszuresre, szikraoltasra. Ezek ongyogyulo X2 kategoriaju kondik. Van beloluk millio szamra mas gyartotol. Gondolom a remixet nem fogjak ujra megnyitni csak ezert a par kondiert. Persze ha mas celbol kered akkor bocs(szuper high end amp, es hasonlo dolgok).
(#) Doncso válasza remix78 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Vagy egy doboz ilyesféle kondim, megnézem akad e köztük
(#) remix78 hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Hangváltóba kellene ez a fajta kondi,mert az én fülem szerint ez a legjobb.A C2508-asból van nekem,de az nem teljesen így szól,mint ez.A REMIX-et pedig még gyártják a mai napig Szombathelyen.Nemrég beszéltem a Gyártóval,de pont ez már ott sincs.Azt mondták ugyan az a belseje,mint a C2508-nak.Hiába,akkor se úgy szól,mint ez.Ezért kellene ilyen!Csak van valakinek?!
(#) remix78 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Megköszönném,ha lenne?!
(#) qvasz2 válasza remix78 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
És a ma is kapható több száz féle gyártmányt mind végigpróbáltad, és pont a Remix a legjobb?
(#) remix78 válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Kb.10 félét próbáltam és igen,a REMIX a legjobb!Egyébként nem kísérletezek,hanem egy 30 éves hanfal váltóját próbálom elkészíteni,amin ez a kondi volt és nem akarok eltérni a gyártó által rárakott dolgoktól.Ezért nem kell más.Csak úgy látszik nagyon nehéz beszerezni,vagy nem is lehet.
(#) mindenes válasza remix78 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia. Én valamikor régi magyar gyártmányú vezetékes telefonokban találkozatam ilyenekkel. Ha találsz ilyen telefonokat azokban biztos találni többet is. Egyébbként tényleg 1 jó minőségű kondiról van szó.
(#) remix78 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Jó ötlet,de az lenne az igazi ha valaki azt írná:-nekem van 20-30 db ami még nem volt használva!!!De ez csak álom!
(#) granpa hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Helló! Egy ilyen tranyót találtam a TV-ben: TFK940(szép nagy zászló van rajt), valaki meg tudná mondani mit kéne tudnia? Gugli nagyon nem volt a barátom, hol(hogy) lehet megtalálni az adatlapját? Köszönöm.
(#) Doncso válasza remix78 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Hát, kiborogattam az összeset, sajnos nincs szerencséd.
(#) Lalle hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok adott egy kombi kazán aminek a gyújtó vezetékén van egy fekete alkatrész, a vezeték közé van beiktatva belső menetes és a vezetéket bele kell tekerni, és így érintkezik a vezetékhez.
Mértem rövid zárral de nem jelzet úgy gondoltam biztosíték, de lehet az is csak hibás. Kb 6 cm hosszú, átmérő 1cm
Milyen alkatrész?
Következő: »»   375 / 1157
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem