Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   499 / 1153
(#) kadarist válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Hetvennégyben még nem volt ilyen FET. Próbáld meg tranzisztorméréses módszerrel azonosítani a lábait.
(#) kristikoma válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Bekötése, mint a BD 243-é, és npn tranyó a mérés szerint.
(#) Sebi válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Könnyen lehet, hogy az is... Feltehetőleg olyan készülékből származik, amiben "Factory code" alapján azonosították az alkatrészeket. Ilyen volt a Sony is pl, ahol a végfokot számokkal jelölték és a szerviz 12000-ért cserélte (4000 volt a havi bér!). Visszarajzolva a környezetből kidelült, hogy valami sima TDA volt és működött is vele ugyanúgy.
(#) _vl_ válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Annak az esélye, hogy élő embert találsz, aki egy ~40 éves félvezetőről megmondja a paramétereit, nadjisten adatlapot ad hozzá, gyakorlatilag nulla.
(#) kristikoma válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Rendben, köszönöm Sebinek, kadaristnek meg neked is a segítséget! Ezt az alkatrészt egy csomó ismerttel(2N3055-től ellenállásokon keresztül az 1N4148-ig) együtt hozzám vágták. Csak ez volt ismeretlen.
(#) laszlo raduj válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Ha bele gondolsz az alkatresz listaba ,amit ide irtal ,akkor az egy 12V stab IC lehet. Egy nagyobb aramal terhelheto stabil tap alkatreszei. Probald meg , ugysem veszithetsz semit , ha ismeretlen akkor nem hasznalhatod fel sehova.

UI; pozitiv agon , ugy tudom a negativ megfeleloje 7512, rengeteg mindent bontotam es sokszor talalkoztam hogy ezekre a stab IC-ekre csak 4 jegyu szam volt irva, 7405, 7805, 7412,7812, pozitiv agon
(#) kristikoma válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Az alkatrész listából csak kiragadtam néhány ismertet. Ellenállásokból és kondikból volt kb. 200 db. Ezeket már elraktam. A stabilizátor érdekes, mert találtam még egy ilyet, csak ott a 7412 helyett 7418 szerepel. Mérésre(csővoltmérő) Ohm állásában úgy viselkedett, mint egy npn tranzisztor. Ha úgy kötöm be, mint egy stab. kockát, és elfüstöl, akkor teljesítmény tranyó.
(#) Sebi válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
74 kezdetűnek írva én még nem láttam stab-ot...
Úgy próbáld ki - hogy stabi-e - hogy a bemenetére nem a nyers feszültséget adod, hanem 5...10mA-re lekorlátozod az áramot (labortáppal, vagy megfelelő soros ellenelláson keresztül).
És ha feltételezzük, hogy 18V-os a kocka, akkor legalább 20 V-ról kell indulni a bemenőfesszel.
Aztán hiába növeled a bemenetet, a kimeneten maradnia kell a 18V-nak.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) kristikoma válasza Sebi hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Majd délután utánanézek, és írok.
(#) laszlo raduj válasza Sebi hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szia! Talan csak azert nem latal mert nem bontotal oreg vackokat, , en rengeteget es az ilyen feliratu micsodak a tap trafo kornyeken voltak hutobordara szerelve. A 74 tarsa a negativon 75 volt , a 78 tarsa az 79 feliratal birt , de parosan csak olyan esetekben volt ahol a halotrafon 2 feszultseg kijovetel volt , 2X 15Vac, 2X20Vac stb. Ha jol emlekszem , altalaban azokal az ovalis vasmagu trafokal tarsultak , vagy orosz, vagy roman gyarmanyuak , de legalabis a tobbi alkatresz az volt a szedbontott kutyukben. Azokrol a rohadt nehez magnokrol, kazetas magnokrol, pickapokrol beszelek.
Megprobalok elokaparni valahonan rajzott vagy bontott ilyen szemetett.
(#) proli007 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
"kijovetel" Az nem kijövetel, hanem "kivezetés". (Csak hogy adott esetben tudjuk miről beszélsz.)
(#) Buvarruha hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy mi ez a bevágott tetejű ami?

Egy multiméterben van, ami szakadásvizsgálatban folyton rövidzárat mér és ellenállást sem tud mérni.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013

ezmiaz.jpg
    
(#) granpa válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Varisztornak látszik, és valószínű, hogy nyekk. Vedd ki, ha úgy sem mér, akkor más is megmakkant.
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Nem lehet egy trimmelt kondenzátor? Túl szabályos a vágás.
(#) Lacika válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szikraköz.
A vágás telement valami kosszal, átvezet, mosd ki szesszel, olyan lesz mint új korában....
(#) Buvarruha válasza Lacika hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Én is szikraközre tippeltem volna, de még életemben nem látta ilyet, a kipucolást megpróbálom, köszi.
(#) Gergő90 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Sziasztok! Két jegyű kerámia kondi kódot hogy kéne értelmezni? van egy olyan amire az van írva hogy 10 meg egy másikra amire 15NPO van írva.
(#) _vl_ válasza Gergő90 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
pF a mértékegység, az NP0 meg a fajtája.
(#) Sebi válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
NP0 (NPnulla) a hőfoktényezője. (a nullás a legjobb hangolt körökben.)
(#) Gabó hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
Ennek a csatlakozónak mi a pontos neve?
(#) Sebi válasza Gabó hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
FFC/FPC connector
(#) Gabó válasza Sebi hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) csady hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Sziasztok. a képen látható alkatrészről szeretnék bővebb információkat.

K9630
Milyen tranzisztor és mivel lehet helyettesíteni?

Ennyit találtam rólla...

Választ,segítséget előre is köszönöm!

k9630.jpg
    
(#) Hp41C válasza csady hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Talán ez..
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy 2 AA elemes/akkus szerkezetem, ami 3V-ból 5V-ot állít elő. A vezérlő IC, vagy opamp típusa: CD1XA . Ez tuti szépen látszik. Adatlapot keresnék róla, hogy hány V-ig kaphat tápot. Ilyen a tokozása: Bővebben: Link, ezt az oldalt találtam, de semmi link adatlapra: Bővebben: Link. 3V-ot kap normális üzemben, én viszont 3.7V-os Lithium-ion akksiról szeretném üzemeltetni, aminek a töltési végfeszültsége 4.2V. Ez már 140%-kal több, lehet, hogy tönkretenné az IC-t. Adatlap segítségével kiderülne gyorsan. Köszönöm a segítséget!
(#) dedesandor hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
Mivel tudom helyettesíteni a BF191-es tranzisztort?
(#) mineral válasza dedesandor hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
BF196 és BF198-al illetve BF 199-el Klikk S1-re

BF 199
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) Sebi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Többlet az "csak" 40%... Szerintem ki kell, hogy bírja, nemigazán van ma olyan félvezető, ami legalább 5..6 V-ot ki ne bírna. A lényeg a kimenetről levett teljesítmény, ezt nem szabad túllépni, de 4,2V-nál - ugyanúgy 5V kimenetet figyelembe véve - a kapcsoló eszköz kedvezőbb helyzetben lesz, mert kisebb kitöltési tényezővel működik.
(#) janos14 hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
Nekem van két alkatrészem de nem tudom hogy mire jok.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) Gabó válasza janos14 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Az első kettő annyira "jó minőségű", hogy ebből kitalálni nem lehet. A harmadik képen valami autóstöltő, vagy elosztó lehet.
Következő: »»   499 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem