Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   702 / 1155
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sziasztok! Ide is illik meg nem is. Tönkrement egy 100k B 6mm/13mm-es tengelyű potméterem. Az a fő gondja, hogy pusztán a forrasztás melegétől a lábhoz vezető gőzölt fém egyszerűen elillan. Próbáltam - ezért tudom. Milyen gyártmányt keressek? Igyekeztem kiváltani az egész áramkört másikkal - sikerrel. Egy 2kOhm huzalpotival tökéletesen megy, de annak a mechanikai méretei is sajnos mások. Ilyen 6mm/13mm-es tengelyűben létezik 2k-s huzalpoti? A jelenlegi teljesen ilyen kialakítású, csak rövidebb a tengelye. Ha hosszabb van - levágom, de jó lenne mindjárt jót beépíteni. 100k is jó, de 2k is. Csak jó legyen a minősége, mert sokat tekergetném. cnc megmunkálómotor fordulatszám szabályozója.
(#) gerleimarci hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Valaki tudna nekem küldeni egy doksit egy C3277 típusű valamiről (szerintem tranzisztor vagy FET)?
(#) sunside válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
(#) Hp41C válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Kérdezd meg a Goooooogle barátodat: 2SC3277 datasheet
(#) gerleimarci válasza sunside hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
KÖSZI!
Nálam a google kondenzátoroktól rezonátorokig mindent kiadott, csak ezt nem.
(#) sunside válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Na ja, vannak előtagok, pl: 2SA, 2SC, 2SK... stb. amiket nem írnak rá az alkatrészekre de csak velük együtt találod meg.
(#) gerleimarci válasza sunside hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Ezekről az előtagokról van valami lista? Vagy ha találkozok egy ilyesmi alkatrésszel, akkor honnan tudhatom meg, milyen előtaggal kell keresni, hogy találjak róla valamit?
(#) kameleon2 válasza MauriceSamuelovic hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
A villogtató változata a higanyos termoblinker. Ugyanilyen van a vasúti fénysorómpókban is ( vagy legalábbis volt). Gyakorlatilag nem ég be - örök életű. Az hő hatására billen el hol jobbra, hol balra . Ez volt az astabil multivibrátor elődje. A tiédről van kép?
(#) sunside válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Megfogtál! Valahol biztos van lista, nekem ez többéves tapasztalatból megy.
(#) gerleimarci válasza sunside hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Na ez az ami hiányzik nekem
(#) sunside válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Amíg ki nem alakul a gyakorlat addig próbálj a nem talált alkatrészek tipusa elé 2N vagy 2S előtagot tenni keresésnél, nagy valószínüséggel fogsz találni.
(#) Sebi válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Van is egy ilyenem, 1kiló higany van benne... Szakadt az egyik oldal fűtőszála, ezért csak megbillentve indul, de működik. Nagyon szép darab.
(#) Tomi20 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni tőletek egy SMD LED méretének beazonosításában (0603, vagy 0805). Tolómérővel sem sikerült pontosan megmérni, kiforrasztva sem.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) qvasz2 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Idézet:
„Tolómérővel sem sikerült pontosan megmérni”

Az baj. És gondolod, hogy fényképről majd pontosabban tippelünk, mint amit te megmértél?
(#) umkumiut válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
A 0603 mm-ben 1.6 mm × 0.8 mm, a 0805 pedig 2.0 mm × 1.25 mm. Így talán könnyebb.
A képen szerintem nagyobb van, 1206-os: 3.2 mm × 1.6 mm.
(#) mikrokapcsolo válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Szerintem 0603, de az tényleg baj, ha tolómérôvel sem ment. Esetleg fogj egy 0,8-as fúrót és mérd hozzá.
(#) Tomi20 válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Azért tettem fel a képeket, hátha valakinek otthon van mindkét méretű SMD alkatrésze, egyet egyet egymás mellé téve + egy gombostű, hátha tudna tanácsot adni.
Én is a 0603-ra tippeltem, ahhoz hasonlítottak legjobban a tolómérős méretek.
(#) Buvarruha válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Biztos, hogy nem 1206-os ahoz túl kicsi, a 0603-hoz pedig nagy, szerintem ez 0805. De ezt csak a mellette lévő furatok és alkatrészekből tudom megtippelni, mérve sokkal egyértelműbb.
(#) Tomi20 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor így egyértelműen nem megállapítható. Valószínűleg veszek mindkét méretű ledből, nem nagy összeg. (postaköltség sokkal több, mint a ledek ára...)
(#) Kovidivi válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Egyébként simán beültethetőek egymás helyére. Én néha 1206-os PAD-re 0803-as alkatrészt is odarakok, ha nagyon muszáj. Sőt.
Nem.tudsz valahonnan bontani? SMD LED már szinte mindenben van. Vagy ha jem annyira lényeges, berakhatsz sima LED-et is rövid lábbal. Vagy ha van RGB LED-ed, akkor úgy forrasztod be, hogy csak a megfelelő szín világítson. A LED nem olyan precíz alkatrész, hogy ne lehessen cserélgetni. A fényerőre és a színre kell figyelni, ha több is van mellette.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) Tomi20 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Borostyán sárga kellene, sajnos nem minden napi szín...
(#) kameleon2 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Ha van nyák tervező szoftvered nyomtasd ki az SMD PADeket. Azt nagyjából körbevágva ollóval oda tudod tenni az alkatrész mellé.
(#) Tomi20 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Na ez egy jó ötlet, erre nem gondoltam, de már megrendeltem a ledeket.
(#) kameleon2 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Csak nehogy úgy járj mint én. Véletlenül elnéztem az SMD méretet és akkora ledeket kaptam, mint egy homokszem. Csak akkor látom őket, ha világítanak
(#) Chipmunk1960 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 18, 2015 / 1
 
Szia, Próbálj úgy rákeresni, hogy " amber"
(#) szelkrisz hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Sziasztok. Tudom, hogy van hall szenzoros topic, de ez jobban pörög. Elnézést.
Szóval van egy DN 8897 Hall ic az alapjárat állító motorban az autómban. Tönkrement. Helyettesítőt keresek, de nem találok. Adatlap
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kameleon2 válasza szelkrisz hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Általában a hall ic mágneses jelet érzékel és 5V-ot (TTL) ad le, esetleg open kollektoros. Hasonló, mint az optocsatoló. Nem hiszem, hogy ne lehetne helyettesíteni. Azért használják előszeretettel az optós helyett, mert a koszt jobban bírja és nem zavarja a külső fény.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2015
(#) efraim válasza szelkrisz hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Így keresd: DN8897 cross reference és az első találat
(#) szelkrisz válasza efraim hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Köszi. Majd csak találok valamelyik boltban. Eddig nincs siker.
(#) sunside válasza szelkrisz hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Nézd meg EZT, pár hete építettem be 10 darabot, kb. ugyanazt tudja.
Következő: »»   702 / 1155
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem