Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   701 / 1153
(#) pont hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Sziasztok! Vettem egy ilyet: Bővebben: Link, és a szállítás folyamán valószínűleg rátapostak. A 3 digites hétszegmenses multiplexes kijelző lábai felszakították a vezetősávokat. Ahogy gondoltam/tudtam rendbe raktam. A mutatott számok rendben vannak, viszont a tizedespont eggyel előrébb van, tehát pl.13.5 helyett 1.35-öt mutat. Bárhogy töröm a fejem nem tudok mást elképzelni mit hogy a programban van rosszul megírva, mert olyan időpillanatban ad a dot lábra jelet amikor nem kéne, ezt elkötés nem okozhatja, jól gondolom?
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Ha valóban multiplexes kijelző van benne, akkor elkötés nem lehet. Nincs a panelján valamilyen beállító, amivel arrébb lehet vinni a tizedespontot? Ez általában egy forrasztható "jumper".
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Multiplexes 11 lábú ezért is gondolom. hogy a dot-ot is vezérli (7 a szegmenseknek +3 digitnek közös anódokhoz és 1 láb a dotok-nak) De majd megpróbálok jumpert keresni, csak smd az egész...
(#) almacsutka hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
Először marad a reszelgetés.
Üdv!
(#) jointsilver36 hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok!Megtudnátok nekem mondani milyen alkatrészek ezek?Videóból termeltem ki.Köszi a válaszokat.
(#) Bakman válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Infravörös LED-nek és vevőnek (foto tranzisztor/dióda) tűnik.
(#) kameleon2 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Hát igen a sönt helyett nem igazán jó trimmert tenni. Pontos ellenállás kell. Akkor már inkább az 1Ohm + 100Ohm párhuzamosan 1%-os ellenállásból. Az 4 tizedesjegyig pontos lehet. Vagy készít egy Wheatstone hidas ellenállásmérőt . Nekem van ellenállás dekádom - azzal simán mérhető a tizedOhm is. De akár bevásárolhat nagyobb tűrésű ellenállásokból is és lehet válogatni. Régebben, ha nagyon pontos ellenállás kellett, hídba raktam és elkezdtem tűreszelővel finomhangolni, aztán körömlakk. Mivel a fémréteg ellenállások porcelán alapra vannak felgőzölve és egy spirál alakú menettel pontosítják. Én csak picit ráreszeltem. Igaz, a teljesítménye minimálisat csökkenhet, ha nagyon belereszel. Arra kell csak vigyázni, hogy kisebb ellenállásból tud nagyobbat készíteni. Azaz almacsutka felhasználónak 0,82Ohm, vagy 0,91Ohm lenne a jó ilyen módszerrel.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
(#) vargaf válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Szia!
Ha 1 %-os ellenállást használsz abból soha nem lesz "4 tizedesig pontos", hiszen az 1 % pontatlanabb, a harmadik tizedesnél is.
Üdv.: Feri
(#) bakaruha hozzászólása Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok előre is elnézést kérek hogy itt érdeklődöm de másik topikban sajnos nem kaptam választ hátha itt nagyobb sikerrel járok. A kérdésem az lenni hogy a két Ic között mi a különbség sehol semmi infót nem találok róluk!Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) bakaruha válasza bakaruha hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
A második linken szereplő Ic RSN310R37A-P a link valamiért nem nyílik meg.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza almacsutka hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szerintem is megmenthető , benn kell tartani , kapard le a végéről a festéket és a fémkupakhoz egy gyors forrasztással , (előre beónozott vezetéket ) lehet forrasztani
sok sikert.
(#) Imre hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Ezt az alkatrészt (MT7201 1A LED driver with internal switch) mivel lehetne helyettesíteni?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy transzformátorom, aminek egy 4 kivezetéses szekundere van. A jelölés rajta K-CF48-002F Ez egy energizer CMH4-E típusú akkutöltőben volt, amit véletlen két fázis közé kötöttek, és a primere megszakadt. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen szkunder feszültségei lehettek. Előre is köszönöm.
(#) kameleon2 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Azért nézd meg a hőbiztijét először. A legfelső szigetelés alá szokták bedugni. Ha össze tudod kötni, vagy kicseréled - akár működhet is tovább.
(#) mikrokapcsolo válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Tényleg... Erre nem is gondoltam. Megnézem, köszi.
(#) mikrokapcsolo válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Hőbizti megpatkolva, sajnos a tekercs továbbra is szakadt.
(#) Moderátor hozzászólása kismukk hozzászólására (») Nov 10, 2015
 
A Robochef-kérdés áthelyezve az OFF-ba, mert legfeljebb ott van helye.
(#) wbt válasza Imre hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Szia!
Nekem PAM2861-nek látszik első ránézésre. (de csak rápillantottam, de nagyon olyan állat fajta).
(#) kameleon2 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Az pech. Ha türelmes ember vagy, akkor elkezdheted lefelé tekerni a primert és számolni a meneteket. Időközben lehet, hogy felfedezed a szakadás helyét is. Akkor maximum megkötöd és visszatekered. Vagy - letekered és megtudod a menetszámot a keresztmetszeted mellé. Ugyanígy a szekundert is.
(#) Florianf4 hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Sziasztok. Egy gyári lapot szeretnék lemásolni, ami szétégett. A nyákon van egy RM 3,96mm.-es 12 érintkezős anya csatlakozó. Nem tudja valaki, hogy honnan szerezhetnék ilyent?
(#) mikrokapcsolo válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Az. Én is ezen gondolkodtam, de inkább, mielőtt szétkapom, próbálok keresni valakit, akinek ilyenje van, és hátha abban ki lehet mérni. De végső megoldásként letekerem.
(#) marty válasza Florianf4 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Szia

Neked valami hasonló kellhet:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
(#) Buvarruha válasza marty hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Az a közelében sincs, át kell forrasztani tüskesorral.
(#) jem123 hozzászólása Nov 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Valaki esetleg felismeri a képen látható alkatrészt?
KE779A

DSC_0004.JPG
    
(#) morgo válasza jem123 hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Szia! Valószínűleg ez lesz, vagy hasonló:
Bővebben: Link
(#) jem123 válasza morgo hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Köszönöm! Igen, ez az.
(#) MauriceSamuelovic hozzászólása Nov 13, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy régi orosz elektromos ajtócsengőm, amiben egy higannyal töltött, kétpólusú üvegcső lát el kapcsoló funkciót. Az áramkör annak megfelelően zár vagy sem, hogy a higany éppen úgy löttyen, hogy összezárja a két elektródát, vagy hogy nem. Szeretném tudni, hogy mi ennek az alkatrésznek a neve. Köszönöm szépen!
(#) yulo5310 válasza MauriceSamuelovic hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Higanykapcsoló
(#) MauriceSamuelovic válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Végül is rájöhettem volna.... Köszi!
(#) Chipmunk1960 válasza Imre hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Szia, Itt van, 19 cent darabja.
Következő: »»   701 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem