Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   918 / 1152
(#) gernerakos hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Üdv!
Nos, mi ez?
(#) solesz válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
Ha jól értelmezem, akjor az MX jelölés már konkrét értéket is takar.
A C211 jelölés mit jelent?
(#) Remci válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 22, 2019 / 2
 
Így első látásra nyúlhajtó gépnek nézem
(#) T_Kornel hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Sziasztok
Egy mosógép vezérlő panelről leszedtem 2 db relét, elvittem a boltba ,hogy kérek 2 ugyan olyat, itthon nézem, hogy a rajt lévő számok nem ugyan azok, valaki segítene eldönteni ,hogy megfelelnek egymásnak ? Szóval beépíthető a fekete a fehér helyére?
(#) lóri válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Szerintem valaminek a része, amiben változtatható frekijű(ü) modulok voltak, aztán vagy összeadódtak, vagy kapcsolgatták őket valamihez, hangolás gyanánt.
(#) (Felhasználó 1947) válasza solesz hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
LOT kód.
(#) (Felhasználó 1947) válasza T_Kornel hozzászólására (») Aug 23, 2019 / 1
 
Adatlap szerint igen:

Fehér relé

Fekete relé

Habár a feketére írt 125V AC határérték miatt necces.
Ilyen pozícióba azért nem ártana egy Omron, vagy Fujitsu, vagy valami márkás, megbízható darab.

Kérném a moderátort helyezze át ennek a topicnak a tartalmát az "Ez milyen alkatrész, készülék" topic-ba.Köszönöm.
(#) Alkotó hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Ugyan milyen adatvédelmet valósít meg a mellékelt termék? És ha képes erre, akkor milyen technikai megoldást alkalmazhat?
(#) nedudgi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Lánykori neve: Privacy protection fence.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Valószínű, a beláthatást gátolja meg, mert, ha ellesik a kertépítés fortélyait (növényelhelyezési adatok), akkor az beláthatatlan következményekkel járhatna.
(#) Alkotó válasza lóri hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
19 cm széles a tekercs, és 70 m hosszú. Ha ezt jól értelmezem, akkor alaposan le kell hasalni, hogy ne lássak át rajta.]
(#) Kari55 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2019 / 1
 
Szemmagasságba kell feltenni
Bár igaz, hogy nemvagyunk egyfomaaaa magasak
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) Alkotó válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Valóban, remek ötlet.
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Elnézést, azt nem néztem, hogy 19cm. Akkor valószínű ilyen pendrive-okat és kisebb adathordozókat lehet belecsomagolni. Talán valamilyen mechanikai védelmet szolgál, mondjuk postázáskor.
(#) villanyipi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Gondolom a szegény unatkozó ember ebből megvesz 10 tekercset, és mint a képen látható szépen felfűzi mint iskolás korunkban a szövőkeretben csináltuk.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Pont ma láttam, hogy több sávban lehet ilyen csíkokat felrakni a drótkerítésre, akár különböző színekben egy kis mintát belevíve... Ha nagyon érdekel, lefényképezhetem. Nem néz ki rosszul, a belátást pedig korlátozza. Nekem szimpatikus.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) kisjoke91 hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Sziasztok! Szereztem egy rossz szünetmentes tápot (Eaton 9PX). Kibeleztem a tartalmát, mert szeretnék bele építeni valamit. Gondoltam a benne található kijelzőt felhasználhatnám. Mindenesetre nagyon szeretném, de nem igazán tudom mi féle lehet, és ami a legfontosabb,hogy mi a kiosztása a szalagkábelen.
Amit tudok, hogy 128 x 64 a felbontása, kék háttér, fehér pixel.. Van még néhány led, meg gomb a nyákon, és ennyi. Ezért is gondoltam , hogy írok, mivel ez egy standard modell lesz. Ilyen kevés lábbal én SPI-re tippelnék, de nem tudom kiköveztetni
mi lehet a kiosztása.
(#) kisjoke91 válasza kisjoke91 hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Megtaláltam, így megosztom, ha valaki egy ilyen 10 lábú kiosztásba botlik, akkor már tudja:
A kijelző egy ST7567 meghajtóval rendelkezik, és SPI -n keresztül lehet vele kommunikálni. Csatoltam az ehhez a konkrét kijelzőhöz tartozó adatokat is.

ST7567.pdf
    
(#) szlacis70 hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Üdv.,

A bekeretezett alkatrész pontosan mi a képen, mik a paraméterei, hol tudom beszerezni és mivel kell felragasztani?
Tefal gv9060 gőzállomás "calor CS-00113418 típusú" kazán oldalára van valamilyen piros kristályos anyaggal felragasztva. (Kerámia lapon valamilyen "biztosíték szerű" alkatrész)

vasalo.jpg
    
(#) kikkiri válasza szlacis70 hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Szia. Én nem szakemberként mondom!
Valószínű hőmérséklet érzékelő.
A hővédelem az a fehér kerek porcelán termisztor, vagy termosztát vagy akármi, ami sorba van kötve a fűtőszállal.
Olyan található egyes lézernyomtatók "kemence" részében is (persze csak külsőleg, és funkciójuk olyan!!! a paraméterek rá vannak elméletileg írva).
Az tud tönkre menni.
Amit bekarikáztál, szerintem nem szokott sűrűn tönkremenni.
találtam még egy ilyet is neked, hátha hasznát veszed:
Tefal javítása
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2019
(#) szlacis70 válasza kikkiri hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
szia, köszönöm a választ.
Valószínűleg igazad van, hogy hőérzékelő, a vezérlőpanel cnt1 és cnt2 kivezetéseire van rákötve.

Igazából két problémám van a bekeretezett alkatrésszel. A kerámia panelt elengedte a ragasztás, leesett a kazán oldaláról, valamint amikor le akartam húzni a saruról a kábelt a saru leesett az alkatrészről. Az egyik saru mikor kiszereltem, a másik, amikor vissza akartam szerelni.

Az alkatrészre a saru préselve volt szegecses megoldással. A sarukat visszaforrasztottam, de nem
tudom, hogy a forrasztás birja-e majd a magas hőmérsékletet, valószínűleg nem véletlenül volt préselve a kér saru és nem forrasztva.

A ragasztást úgy oldottam meg, jobb híján, hogy a kerámia alkatrész középére tettem egy kis hővezető pasztát, felső részére 350C fokig hőálló piros szilikont az alsó részére meg kétkomponensű epoxi fémragasztót. Nem tudom meddig birja.
(#) Botond08 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok! Valaki tudja ennek a típusú csatinak a nevét/típuszámát?
Előre is köszönöm!

Fan.jpg
    
(#) kriszmo78 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy távvezérelhető ventilátor, melyben tönkrement az IC. Ennek tipusa: PT2128A-C80. Kérdésem az lenne (mivel csak Ebay-en találtam ezt a fajtát), hogy helyettesíthető-e másik, hasonló IC-vel valamilyen módon, amit hazánkban is árulnak?
(#) lelkes amatőr válasza kriszmo78 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Esetleg ezeknél találsz.
(#) kikkiri válasza szlacis70 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Hát én nagyon specifikusnak látom azt a hő ellenállást, felhívnék tefal javításával foglalkozó szakembert, és megkérdezni kapni-e hozzá. Gyanítom nem kapsz sehol, és csak egyben a kazánnal.
Helyedben kompletten vennék bele kazánt, mivel szét kellett szedned, biztos okod volt rá, és vízköves, meg kitudja milyen lehetett. Az új kazán kevesebbe kerül mint egy új gőzállomás, és pár évig tuti nem kell javítani.
(#) kriszmo78 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Köszönöm! Ha csak a PT2128A-ra keresek, akkor van találat. A C80 mit jelenthet?
(#) lelkes amatőr válasza kriszmo78 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Mint az adatlapján írják, különböző funkciók vannak benne.
(#) kriszmo78 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Igen, közben letöltöttem az adatlapját én is. Köszönöm!
(#) még1MbR hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Betenném ide, hátha valaki ismeri, milyen gyártó készíti ezt a típusú csatlakozót... egy szirénavezérlő kábelkötegéhez van és nem tudtam kideríteni a típusát.
Próbáltam mindenféle autó hifi csatlakozóként keresni, sok hasonló van, de egy sem ilyen.
Köszi szépen!
(#) zoli75 hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Üdv.
Samsung ue58mu6122 tv mainboard paneljén van egy ic302 jelölésű, T30B,5334 feliratozású alkatrész,melyet sehogy sem találok a neten (leírást róla).
Tud valaki segíteni mi ennek a fellelhetősége?
Következő: »»   918 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem