Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   130 / 144
(#) mek-elek válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Most már nem tudok uralkodni magamon, és bevállalom a döntésem!
(#) Suba53 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Rébuszok, rébuszok!
(#) mek-elek válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Kedves Csaba, Köszönöm a kioktatást. Azonban ez a mai kórkép, hogy mindenki kioktat. Igazad van, ez a stílus nem szép. Azonban beleprovokálni más munkájába az szerinted szép dolog, a magad okosságával? Ami a vitákat illeti, mért lenne természetes, hogy valaki munkájába más csak úgy belevéleményez olyan dolgokat, ami gyakorlatilag nem is áll. Fenntartom azon véleményem, hogy vitázni Hyde parkban célszerű, mert ott csak ezt csinálják.
(#) mek-elek válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Most letürüljem?
(#) Suba53 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
Ja! Látom. Nehogy töröld.
(#) mek-elek válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
OK! Lehet, hogy három a magyar igazság, Neked kettő, már meg is van.
(#) hotibi hozzászólása Jan 27, 2022 /
 
Üdv a fórumlakóknak, Tudna esetleg valaki abban segíteni hogy mi okozhatja a jelenséget? Adott egy canamp amit megépítettem pioneer forumtárs megosztott útmutatása (kapcs.rajz, panelterv, dobozterv) alapján pár évvel ezelőtt. Tetszik, szép a hangja de csak most fedeztem fel hogy valami kis brumi van a rendszerben. Az erősítő bemenetét szabadon hagyva és a hangerőt maximumra véve nincs semmi hallható olyan zaj ami zavarna. Ámde ha a cd játszót összekötöm az erősítő bemenetével, akkor max hangerőn van a brumi. Nem vészes de a tudat is már zavar. Egy másik szitén DIY fejhallgató erősítőnél nincs brumi. Bármilyen segítséget előre is köszönök. (töredelmesen bevallom nem vagyok szakmailag 100% -os)
(#) Bassmester válasza hotibi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Ez földhurok lesz. A doboz milyen? Védőföldelt?
Képeket tehetnél fel, amin látható a kialakítása.
(#) hotibi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Kettős szigetelésű. Fém doboz.
(#) Bassmester válasza hotibi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Igen, ez az eredeti mintájára készített nyák, aminek sajnos egy borzalom a gnd-je, de nem teljesen reménytelen. A fémház honnan kap gnd-t? Az rca csatikról?
(#) hotibi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
A nyák testpontja van összekötve a házzal egy a panelt tartó csavarral. Szétszereltem az egészet. Összedugtam úgy. A poti házát meg az RCA testjét ha mefogtam akkor megszünt. A poti házát testpontra tettem, összeszereltem, de ugyanaz a brumm jelentkezett összszerelve. Most mindent visszaalakítva használom.
(#) hotibi válasza hotibi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
kifutottam a szerkesztési időből. itt kap a ház GND-t
(#) Bassmester válasza hotibi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Igen, közben ránéztem a canamp panelra. Nem is tudom, hogy hogyan állnék neki...
Sajnos eredendően nagyon rossz a gnd kialakítása. Úgy tudnám elképzelni, hogy a nyákról leválasztani a jel gnd-t, pl vezetősáv megszakításokkal és vezetékeléssel kialakítani egy olyat, ami elvileg is jó. A pufferek között kialakítani egy gnd csillagpontot és oda vezetékelni a poti gnd lábait. A doboz közvetlenül az rca-ról kapjon gnd-t, máshonnan ne és a jel gnd külön vezetékeken induljon a poti gnd lábaira, lehetőleg külön jobb és bal oldal. A jel gnd pont így a potin összpontosulna, ahonnan szintén vezetékkel mehetne a csillagpontba. Sőt... a jelet is vezetéken vinném a potira, mert az is egy aggályos megoldás, hogy mintegy fél menetként az acél csavarokat kerülgetik a jelvezető sávok. Amúgy ha nem jutsz vele dűlőre és kellőképpen megunod, akkor építsd meg egy korrekt nyákra. A hangzásbeli különbségen is meg fogsz lepődni.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) hotibi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Ohh..köszönöm. https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1633822.html#1633822
ez lett megépítve. Itt az alkotó nem panaszkodott brummra. De ebből is látszik hogy én csodákra vagyok képes.

Amit csatoltam valami olyasmi lenne a javaslatod?

Canamp2.JPG
    
(#) Bassmester válasza hotibi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
A módszer stimmel, de van benne hiba.
Berajzolom hogy hogyan csinálnám, ha megvagyok vele felrakom.
(#) hotibi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza hotibi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Üdv! Fordítsd meg a dugvillát a konnektorban!
Szerk.: változik-e a búgás intenzitása?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) Bassmester válasza hotibi hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Nos, ha más egyéb praktikák nem válnak be, akkor én így alakítanám csillagpontosra a gnd-t.
Nem csináltam még ilyen mókolást canampon, ezért nézd át te is, meg lehetőleg más is, mert több szem többet lát. Egyébként az áramutak is elég rosszak, emiatt a pufferek és a hidegítés hatása eléggé elmarad a jótól. Az ícé +/- lábain a 100nF így nem sokat ér, hatásosabb lenne közvetlenül a lábak forrszemeire forrasztani a nyák alján, rövid lábakkal... meg még sorolhatnám.
Pioneer fotóját használtam fel, remélem nam haragszik érte.
(#) sandor1632 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
A trafó alatt még ott van egy földhurok a gnd vezetésben.

Valamint lehet érdemes lenne neki eltávolítani a trafó alatt áthaladó bemeneti vonalakat is.
Alapból nem tenném nyák trafó 10cm-es közelébe a bemenetet, bár ez megint csak a saját rigolyám..
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) Bassmester válasza sandor1632 hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Jaja, tényleg! Körbe megy gyűrűszerűen. Agyrém.
Ott is lehet metszeni, a trafólábak mögött, hogy csak a pufferek felé menjen áram.
Igen, a bemenetek átvezetékelését is javasoltam neki, de ide csak a gnd elképzelésemet rajzoltam be. Én kétoldalas gyári nyákokkal dolgozom, ott úgy oldom meg hogy a felső fólia a jelvezető sávok felett árnyékolás. Bár mágnesesen nem árnyékol, de a trafó nálam nem zavar be.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) sandor1632 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Szűrés szempontjából az a legjobb megoldás.
(#) hotibi válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
üdv, nem változik a búgás intenzitása.
(#) hotibi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Üdv, akkor legyen így megszüntetve a trafónál a GND?
(#) Bassmester válasza hotibi hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Igen így is jó, de a búgásért vélhetően nem az lesz a felelős. A bemeneti gnd re figyelj, meg arra hogy az rca és a poti tengelye jól érinkezzen a fémházzal.
Ha elmetszed a gnd-t, a vezetékelést se felejtsd el.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2022
(#) mek-elek válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 28, 2022 / 1
 
Csak csöndben mondanám, mért kellene a poti tengelyének a készülékházzal jól érintkeznie?
Ha jó a földcsiilagpont, és az építési struktúra, akkor akár műanyag is lehet, és akár a poti is lehet műanyagházas.
A képen látható megoldásnál semmilyen fémszerelvény nincs földelve, csak a későbbi hűtőbordák.
Az is igaz, hogy a készüléket átszelő bemeneti árnyékolt kábelt sem tartalmaz.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2022
(#) Bassmester válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Oké... de a szóban forgó eset nem egy új építés, hanem egy több-kevesebb sikerrel utánépített canamp klón, adott problémával.
(#) mek-elek válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
Én ezt értem. Persze hogy mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. De ilyenkor sajnos nő a kompromisszumok nagysága a hangzást illetően. Az viszont biztos, hogy működni fog, hiszen ez most is áll. No meg mindenki maga dönti el, hogy a külseje, vagy a hangja fontosabb. És mindezt csak megfontolásul a jövőre tekintettel.
(#) Bassmester válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 28, 2022 /
 
A cél jelenleg az, hogy egy új építést elkerülve, a meglévő panel problémáit megszüntessük és a lehető legjobb eredményt elérjük. A projekt kompromisszumai pedig elég nyilvánvalóak.
(#) hotibi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 28, 2022 / 2
 
Megoldódott. Maxra tekerve a potmétert is teljes némaság

Ezt követtem el. A kis piros részeknél átfúrtam. Nem akartam hogy a szike megcsússzon, és kárt tegyek máshol is. Trafót, potit kiforrasztottam amíg fúrni kellett. Végül egy normálisabb minőségű árnyékolt kábelt is beiktattam, aminek az árnyékolását a bemenet oldalon testeltem. Az árnyékolt kábelt a két sárga lyukon kersztül egy kis kábelkötegelő segítségével rögítettem a panelhoz, tehermentesítendő a forrasztásokat.
Köszönöm a gyors segítséget.
(#) Bassmester válasza hotibi hozzászólására (») Jan 28, 2022 / 1
 
Szuper! Örülök hogy sikerült.
A rajzodon, a bemeneti jel gnd-t célszerűbb volna a poti gnd-ig vinni, a puffer gnd érintése nélkül.
Elhiszem hogy így is jó, de úgy elvileg jobb lenne
Ehhez felhasználhatod az árnyékolt kábel árnyékolását is.
Mert jelenleg, ha úgy van ahogy a rajzon, a jel gnd két helyről fut be a csillagpontba, az rca-ról és a potiról.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2022
Következő: »»   130 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem