Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   129 / 144
(#) mek-elek hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Vég és kezdet

Jó hangja volt a FH6-TB300-nak, de most újjá kell születnie, mint FH6-TB300ME, immár Dale
ellenállásokkal, hogy összehasonlítható legyen az EVAmp-ME+HD650 jelenlegi hangjával.
Véleményem szerint ezek az ellenállások is hozzájárultak az EVAmp-ME hangképéhez.
Sajnos még be kell fejeznem egy ismerősömnek készülő tévémodulátort, de alig várom a sziszifuszi
munkát e füles-erősítővel.

1.JPG

2.JPG
   
(#) Bassmester válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Szia! A Dale ellenállásokat honnan rendelted? Én is kipróbálnám ezeket a füleserősítőmben, pláne hogy most invertálót építek, ahol ugye a jelútba szívesen tenném a lehető legjobbat.
Amúgy Canamp átdolgozásról van szó, de az eredeti kapcsoláshoz egyre kevesebb köze van.
Munkaellenállásnak mi jött be leginkább? Nekem eddig a Tesla TR164 tetszik a legjobban. Próbáltam már Ohmite-ot, Rosenthal-t, Mills-et, Remix-et, ruszkit, meg a kommersz porcelánokat.

TR164.jpg
    
(#) mek-elek válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2022 / 1
 
A Mouser-től rendeltük. 20.000 felett ingyen szállítanak. Pénteken rendeltük, ma jött meg.
Az ólommentes a drágább. A lényeg a CPF, vagyis Dale CPF. Készülj fel a szókimondóságára. Olyan mint a jó kábel, kihozza a gyengeségeket. A felvételek jó része hátat fog fordítani Neked ezzel a cuccal. De ami jó, az mindjárt más...
A Mouser-nél volt a legjobb jelenlegi raktárkészlet esetünkben. Én sem vagyok még 100%-os az audió képességeiben, még tapogatódzom, keresgélem gyenge láncszemeket a rendszeremben. Majd csak kialakul....
Minden esetre idáig ezzel adódott a leghosszabb bejáratási időm. Szerintem ez az ellenállás jobban megmutatta az ezüsthuzalok bejáratottsági hangját, lévén az ígéret szerinti jobb közép-magas linearitása. Szóval egy rendszerben ez csak egy komponens.
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Azok az arany színű elkók ott nem Nichicon FW-k?
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Igen, azok. 3300 µF/35V
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
És hogy váltak be? Én katódba tettem be, vártam a nagy csodát de nem jött, semmivel sem volt jobb mint a Hitano.
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Nem rossz, de nem is kell tőle csodára számítani. A 2db 6800 µF-os FW -vel jobban szólt mint 4db 3300-assal.
Hitano-ból EXR-t próbáltam 1000µF-t, nem nagy eresztés az sem. Mérve is magasabb esr-t mutatott mint a hasonló kategóriájú Teapo-k.
Ami tápban leginkább bevált, az a Nichicon KZ, de a hazai ellátottság kb nulla, TME-nél vettem anno jópárat, de ahogy látom régóta nem pótolják a kifutott készleteiket.
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Köszi. Elkókkal én is azt tapasztalom, hogy ugyan a Nichicon az úgy általában nagyon jó tápba, de nem a név a mérvadó hanem a mérés. Általában az lesz jobb amit jobbnak mértem, kisebb a veszteségi tényezője, névtől függetlenül.
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Ezt én is valószínűsítem, bár komolyabban még nem kerestem párhuzamot mérés és meghallgatás között.
(#) mek-elek válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2022 / 1
 
Na nem a vitáért, mert azt értelmetlennek tartom, csak elgondolkodtatónak...
Hányszor mértél rá, és mekkora üzemóra eltéréssel ezekre a kondikra. Az említett Nichicon ugyan audió kategóriás, de 1000 üó-s a gyártói tájékoztatóban, és 85Cº-os. A Hitano EXR 105Cº és 5000 üó-s. KT hívta fel a figyelmemet, hogy formázzam egy kicsit az EVAmp-ME pufferjét, ha a fióban volt egy darabig. E közben mérhető volt adott töltéshosszra a feszültségnövekedés a kisütéseket követően.
No meg szerintem nem véletlen olvastam régen, hogy egy nagyobb kapacitást szerencsésebb kisebbekből kivitelezni. És a párhuzamosítás csillagpontosan szerencsésebb, a dekadikus osztókról nem is beszélve. És egy huncut gyártó meg tehetné, hogy egy elkó esetében, több párhuzamos kondit rak egy tokba, és ezzel javítaná fel egy kondi használhatóságát.
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Ez nagyon-nagy ötlet! Hihihi... De a huncut felhasználók abból is többet kötnének be egymással párhuzamosan
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Ja kérem az élet kifürkészhetetlen, és a kíváncsiság nagy úr!
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Csak vicceltem, hogy nagy ötlet Olyan, mintha egy vödörbe két vödör vizet akarnánk tölteni. De olyat már csináltak, hogy sorba kötöttek egy tokba két kondit. Ennek bipoláris elkó a neve.
(#) sandor1632 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
No meg sorba kötve a feszültség tűrés is a duplája.
Elegendő alacsonyabb feszültségű kondi is, ami a pénztárcának jót tud tenni.

Csöves áramkörben alkalmazom ezt a megoldást, így az általam preferált hangkarakterű olcsó Rubycon kondit tudom használni, és nem kell attól félnem, hogy mikor pukkan el a 450v-os kondi 448V-on használva.
Itt persze a közös pontot egy feszültségosztóval stabilizálom.
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Hiába erőlködsz, nem foglak meggyőzni semmiről. Elpancsikálok én magamban...
Akkor azt mondod, hogy az EVAmp-ME visszacsatolásában kétszer annyi kondit tettem, mint amennyit beforrasztottam? Kész nyereség...
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) Bassmester válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 25, 2022 / 1
 
Csak a beépítés előtt, szűz állapotban mértem őket, a szokásos ellenőrzés és válogatás céljából.
Az általad írt üzemóra eltéréses tesztet nem végeztem el és nem is formáztam egyiket sem.
A mért eredményektől függetlenül több fajta készleten lévő elkómat is kipróbáltam meghallgatva és amelyik így jobbnak hangzott, annál maradtam.
A 4db 3300µF-os elkó csillagpontba van kötve, ahol a csillagpont a négy kondi gnd lábai által bezárt négyzet alakú mező.
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Ilyen a bipoláris elkó. Nincs plussza meg mínusza, de mégis elkó mert ki tud száradni
(#) Karesz 50 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Akkor az négyzetpontba van kötve nem csillagba
Jobb ha kilépek, mert sírás lesz a vége ennek a nagy jókedvnek.
(#) Bassmester válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Fotóztam a "négyzet" csillagpontomat.

gnd.jpg
    
(#) Karesz 50 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Csak poénkodtam, remélem nem bántottalak meg. Gondoltam, hogy szuper és valóban az.
(#) Suba53 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Eleknél az ilyesmi így néz ki. Úgy hogy, jó munkát!

Kondik.JPG
    
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Nekem mondod... Régen a futballpálya réme voltam, most meg alig tudok menni. De legalább nem vagyok még bipoláris.
(#) sandor1632 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Jó minőségű alkatrészek mellé azokat a buta sorkapcsokat biztos nem tenném be a helyedben.
(#) mek-elek válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Dobozkészítés közben nagyon zavart tudok lenni, pedig a háttérben az asszony jó érzékkel szokott vokálozni. Szóval a korrektségedért ment a mancs.
(#) mek-elek válasza sandor1632 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Régen szokták mondani az oskolában: tanulj meg olvasni kisfiam.
Csak csendben jegyzem meg, nekem írtál. Aztán, mi a problémád a tehermentesítő sorkapcsokkal kis Sanyika?
(#) sandor1632 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Olvasási probléma nem nálam van a jelen példa szerint, mivel Én Suba53 képére reagáltam!

A sorkapoccsal csak egy a bajom, plusz anyagot, plusz kontaktust visz be a jelútba.
Sokan, köztük Én is ezüstözött vezetékkel dolgoznak, a jobb minőség elérése érdekében.

Ha a minőség a cél, akkor a közvetlen panelre/alkatrész lábra forrasztott vezeték az értelmesebb megoldás, mint egy kadmiumozott vas sorkapcsot közbeiktatva butítani a hangminőséget.
Kérlek javíts ki, ha tévednék..
(#) mek-elek válasza sandor1632 hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Kedves Sándor, szedd már össze magad....
A Subi szeret más tollával ékeskedni. Már majdnem levett a lábamról, hogy az én építésemmel példálódzik. Tán mancsóltam is volna neki, de még valakik félremagyarázták volna eme eseményt, hogy egyszerre ily jóban vagyunk a "csúnya" előzmények után.
Olvastalak is téged, láttam az építéseidet is, a Te dolgod, nem szeretek prókátorkodni. Egy panelre nem szerencsés 2 mm-es tömör vezetéket direktbe forrasztani kis felületre. Ezért használtam ehhez tehermentesítőt. Javaslom e témában olvass vissza, és talán, ha látod, meg is érted amit írtam. Elfogadni viszont nem kötelező! Az meg viszont magánügy!
(#) sandor1632 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
Pardon nem ismerem az előzményeteket, Én csak egy feltett képre adtam egy építő jellegű megjegyzést.
Sajnálom, ha ezzel megbántottalak, de ezt a beszédmódot szerintem nem érdemeltem ki vele..

A nagy keresztmetszetű vezetékek közvetlen panelra forrasztásához egy ügyes megoldást alkalmazok, amit CHZ fórumtárs jóvoltából tanultam, valamint Ő adott hozzá alapanyagot.
Réz szegecset teszek a panel kötéspontjaiba. Erős, stabil kontaktust ad, mindkét oldalról forrasztható. Ez is plusz kötéspont, de ez réz, nem kadmiumozott vas, kevésbé ront a helyzeten.
(#) Suba53 válasza sandor1632 hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 1
 
Sanyi!
Azt írtam, hogy "ELEKNÉL" aki mek-elek amúgy, vagyis ez az ő munkája.

Én sem akarom nagyon agyon dícsérni, de a befektetett munkája, energiája, ideje ( meg a pénze is gondolom ) ebbe a project-be lenyűgöző.
Amiben meg nem értünk egyet, az egy más tészta.

( csak Bassmester csillagpontja mellé akartam mutatni egy kontrasztot. )
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
(#) gcsabee válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 7
 
tanulj meg olvasni kisfiam.
szedd már össze magad...
kis Sanyika?
Ez a stílus nem ide való!
Vitatkozni/érvelni lehet személyeskedés és kioktató hangnem nélkül is.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2022
Következő: »»   129 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem