Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   342 / 642
(#) szikorapéter válasza mackopajtas hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
A kimenő trafója érdekelne pedig.
(#) mackopajtas válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia Peti!

Akkor a rádiót ezennel Szikora Peti vadászta le.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) szikorapéter válasza mackopajtas hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Nem az a baj hanem hogy messze vagyok nagyon. Ilyen időben meg érte menni nem tudok.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Én elhozom neked. Írd meg "mackópajtás"-nak!
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Közben a kolléga már rám írt privátban hogy azt a vagy 2 alkatrészt elpostázza, így köszönettel elfogadtam tőle !
(#) miertcsak válasza mackopajtas hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia Mackopajtas!

Szikorapéter hozzászólása (15:50) alapján arra következtetek, hogy a rádió doboza még megmaradt. Ha ez igaz akkor szívesen elfogadnám és érte mennék.

Üdvözlettel: miertcsak
(#) kisgeri válasza mackopajtas hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia! Nem tudom pontosan mi lett a vége, hogy a rádió melyik része kinél lesz... Esetleg a "zongora" billentyűi megvannak még? Az enyémhez kellene, sajnos törött pár.
(#) miertcsak válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia!
Szívesen lemondok róla ha ebből helyre tudod állítani a tiédet.
Üdv.
Ui: Csak most láttam, hogy ezeket gyűjtöd is.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) kisgeri válasza miertcsak hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia, köszönöm szépen, egyeztetünk Mackópajtással, ha itt lesz.

szerk: Van egy pár igen, bár nem gyarapodnak mostanában már (főleg helyhiány miatt), valamint televízióm több van mint rádióm (utóbbi megmagyarázza a helyhiányt is ).
Egyébként ha a gombok megvannak, az nagy segítség, mert 2 legalább repedt. Amúgy a rádió gyönyörű állapotú.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) lazsi hozzászólása Dec 5, 2019 / 4
 
Figyelem! Ez célirányosan NEM bárki számára elvihető!

Összegyűlt nálam jópár olyan dolog, amit egy elektronikát (is) oktató középiskola kifejezetten oktatási célból tudna használni. Esetleg egy elektronikai szakkör nem (kifejezetten) elektronikát oktató iskolában.
Kérdésem, hogy tudtok-e ilyen suliról, lehetőleg Bp-en? (Ahová én jártam, ott már nincs elektronika-oktatás, az már csak gimnázium.) Tudom, hogy a neten rákeresve találhatok ilyeneket, de éppen azért tettem fel itt a kérdést, mert ha van itt a fórumon olyan helyen tanító tanár vagy tanuló diák, az mégis csak "közös alap". Ha itt nem lesz ilyen, akkor persze keresek máshol.

Egyébként TTL IC-kkel való ismerkedés lenne az "oktatási cél". Eredetileg is ezért készültek ezek a panelek itt az ELTE-n, a fizika tanárok oktatásához. A képen látható elvű megoldással, vagyis ehhez készített vezetékekkel lehet összeállítani az áramkört (vezeték is van hozzá). Létezik néhány olyan is, amin az IC-k be vannak forrasztva (leginkább alapkapuk), valamint LED-ek, kapcsolók és egy 5V-os tápegység vannak benne, de azok némi felújításra szorulnak (pl. a kapcsolók).

Tehát nem azt várom, hogy valaki jelentkezik, hogy ő elfogadná, hanem azt, hogy kapok egy elérhetőséget egy iskolához vagy sokkal inkább egy iskolai tanárhoz.
(#) kissi válasza lazsi hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szia!

Középiskolában oktatok elektronikai technikus tanulókat Nyíregyházán.

Ha szóba jöhetünk, akkor privátban keress már meg !

Köszi!
(#) Stefy válasza mackopajtas hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Elvinném ha még nem késő!Sajna látom lemaradtam korai öröm! Ha lenne másik légyszi jelezd.
Ha az URH tuner meglenne azt elvinném ha lehet.Megpróbálom áthangolni az enyémbe.
Köszönettel Stefy
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019
(#) granpa hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Van >20 db. PCL85-ös csövem, meg egy tucat PL82 is, aki ezekből szeretne építeni, jelentkezzen.
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
E(P)CL82 - 86? nincs? 2db.
(#) Janeq98 válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Hello postázás megoldhato?
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szerintem az is akad tán 2-3 db.
(#) granpa válasza Janeq98 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Időm 0 (csomagolás, Posta 3 km-re), és törékenyet nem bíznék Postára.
(#) vteo válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Köszenettel elfogadnék 5db PL82-t
(#) ronin75 válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Pár darabot én is elfogadnék mindkét típusból. Köszönöm.
(#) granpa válasza ronin75 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
2-2 db, vagy több? Esetleg jó-pár, cca. 4-4? Vasárnapi börzén?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Tavasszal tervezek egy Pesti túrát. Ha neked addig ráér, nekem is.
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 6, 2019 / 1
 
Nekem ráér, de szerintem előbb odaér hozzád.
(#) vteo válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szívesen fogadnék még 4db-ot a PCL85-ből is.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) jani1987 hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
Érdekes, hogy milyen sok a pesti. Mert nekem is van elfekvő készlet amit valószínűleg az életben nem használok el de tennék vele felajánlást. A posta most nem játszik.
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Elhoztam - és kössz!
Ám én csupán Win 7-tel nézegettem volna. De arra sem reagál semmit.
Maga az elektronikája működik, de miután itt mifelénk már nincsen analógban semmi, a digitálisat meg gyakorlatilag nem viszi el, (vagy nem látja), így aztán sokra vele nem megyek.
A kábelem a "nagy" TV-hez már totálisan (HD) digitális, a sima szobai antenna meg nem igazán "szed össze" semmit.

Lehet, hogy mifelénk már földi adás egyáltalán nincs? (nyócker)
A gyereknél /a szobájában/ az ő TV-jén még bejön a MindigTV - (valami mindigtévés beltéri cuccal), de az bizony egy másik kategória.

Egyedül a webkamera lőhető még be vele, (de az meg mi a csudának?)
A kábelhálózaton persze jön simán is valami adás, de azt sajna nem látja a cucc.
A hálónkban a kis TV-n például egy DVBT-s jelű külön box kellett hozzá, hogy ott valami műsorunk legyen.
(azon alszik el az asszony. Mindig bekapcsolja, aztán kb. 5-10 perc múlva - már "filmszakadása" van ...
Már a PCI kártyás (gépbe dugható) Philips tunerem is ezt csinálta.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) FAZ1 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Sajna az van, amit mondtál.
Nálam is csupán kattog.
Szétszedtem, benne a kattogó zajt az olvasókar csinálja, a lemez meg csak pörög hozzá.

(Aztán még néhány hasonló kísérlet - de aztán végleg abbahagyja)
(#) mackopajtas hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
Sziasztok!

A trafót +kimenőt Szikora Peti vitte el.
A rádió doboza és beltartalma még megvan!
A hangszórókat kipróbáltam és zizegésmentesek.

Igazságosan szeretnék dönteni:

Tehát lehet azt is hogy, pl Kisgeri viszi a sasszit és miertcsak a fadobozt, vagy valamelyikőtök továbbítja a maradékot mint az már itt bevett szokás.

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) Stefy válasza mackopajtas hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Ha megvan a többi maradék jelentkezem rá !Főleg az URH hangoló egység érdekelne.mint már írtam előbbi hozzászólásban ? Kit keressek ez ügyben? Nagyon nem akarok senkit sem zaklatni ez ügyben .
Üdv stefy
(#) mackopajtas válasza Stefy hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szia Stefy

A rádió azon része a tiedé, de akkor lehet tovább kell osztanod a maradékot Kisgeri és Miertcsak között.
(#) miertcsak válasza mackopajtas hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szia Mackópajtás!

Azt hiszem félreérthetően fogalmaztam múltkor amikor lemondtam a rádió dobozáról Kisgeri javára. Lásd fent Sze, 21:40
(Tehát nem csak a "zongora" billentyűkről.)

Üdv.
miertcsak
Következő: »»   342 / 642
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem