Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   582 / 652
(#) qvasz2 hozzászólása Ápr 20, 2023 /
 
Hozzám került 4db golyós egér. Nem próbálgatom, ha valakit érdekel Bp. 16. ker.-ből vihető.
(#) vargham válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
USB, PS/2 vagy soros?
(#) qvasz2 válasza vargham hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
ps/2-esek
(#) jpaulin válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
Szia! Érdekelne. Megbeszélhetjük privátban a részleteket?
(#) qvasz2 válasza jpaulin hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
Persze. Írok
(#) lazsi válasza vargham hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
Szerintem nem volt USB-s golyós egér, mert mire megjelent az USB, addigra már csak optikai volt...
A PS/2 és a soros port pedig egy toldóval többnyire átkonvertálható.
(#) Electronix válasza Electronix hozzászólására (») Ápr 21, 2023 1 / 2
 
Ezek egy részét közben máshol is meghirdettem.
(#) Gafly válasza Electronix hozzászólására (») Ápr 21, 2023 2 /
 
Azt nem illik.
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
Ha senki nem viszi, miért ne?
Én is már legalább 2 éve írogatom a szenet és baromi lassan fogy...
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 22, 2023 /
 
Az egyébként ésszerűnek tartanám, hogy legyen valamiféle közös megegyezés a határidőre vonatkozóan.
Az is nagyon hasznos, ha valaki úgy írja meg, hogy mondjuk jövő szerdán lesz lomtalanítás, ha addig nem viszitek el, akkor kiteszem.
Szintén követendő, ha valaki megírja hogy már elvitték.
Lehet érdemes lenne a sárga kiemelt részbe beírni valamit erről, például "Nem illik az itt felajánlott terméket párhuzamosan másutt is felajánlani, legalább egy hétig/hónapig/évig/soha."
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 22, 2023 /
 
Én mennék a szénért, csak nincs hova tenni, előbb ki kell alakítani neki a fedett tárolót, addig viszont nem hitegetem. Ezt megbeszéltük akkor, mikor a "mintát" elvittem tőle, így másnak is áll a lehetőség.

A koldus téma kemény, mert mostanában azt terjedt el, hogy egy részük a pénzre hajt a csoportból, a másik meg kéri a kaját. A csoport így a pénzből megveszi a lagótvarabb szeszt, a kaját meg ugye elfogyasztják. Ezt a módszert az élelmiszerboltok parkolójában alkalmazzák előszeretettel.
(#) tbarath válasza yohnsee hozzászólására (») Ápr 22, 2023 /
 
Idézet:
„Talpnélküli: Samsung Syncmaster 213T, csíkos: LG20M35A-B. Előbbi belső tápos, 230V-al működik, utóbbi külső 19V tápot igényel, de tápegységet nem tudok hozzá adni.”

Utóbbihoz lehet, hogy van tápegységem (monitoré volt, az biztos, de most nem vagyok a közelében), ha valakinek kellene.
(#) tbarath válasza em hozzászólására (») Ápr 22, 2023 /
 
Ha jekk, akkor tudok adni működő USB billentyűt, csak a 9. kerületben, a falu másik végén...
(#) hege88 válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
Dehogynem. Ahogy standard lett az alaplapokon az usb-port, (mondjuk 1998-2000 környéke) lett sok golyós egér PS/2 verziójából USB-s is..
(#) Electronix válasza Electronix hozzászólására (») Ápr 23, 2023 / 1
 
Elkelt másutt.
(#) Hp41C válasza hege88 hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
Rengeteg olyan USB -s egér vezérlő van forgalomban, ami képes a PS2 kommunikációra is. A csatlakozó cseréjével automatikusan detektálják a kommunikációt. Már csak az a kérdés, hogy van-e DOS/Windows 11 driver hozzájuk.
pl:. MX8732A
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 23, 2023 / 6
 
Szerintem azzal önmagában nincs semmi baj, ha másutt is meghirdeti valaki az itt feltett cuccot.
Inkorrektség akkor van, ha ezt itt nem jelzi (a hirdetés megjelenésekor, hogy azt tervezi, vagy legkésőbb akkor, amikor a másik helyen is felteszi). Főleg, ha itt jelentkezik rá valaki, és azt a választ kapja, hogy máshol már elvitték.
De a jelen esetben nem ez történt. Felajánlotta, 5 nap múlva jelezte, hogy máshol is feltette, majd újabb másfél nap múlva (az eredeti felajánlása után egy héttel) jelezte, hogy elvitték. A közben lévő időben itt senki sem jelentkezett rá.

Szerintem korrekt volt Electronix...
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 24, 2023
 
Kérjük, hogy minden fórumozó igyekezzen a topik eredeti témájánál maradni, a közösen Általatok megállapított topik szabályok betartásával.

Köszönjük!
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 24, 2023 / 1
 
Az egy hét számomra teljesen elfogadható kompromisszunak tűnik.
(#) Leraz hozzászólása Ápr 26, 2023 /
 
Elvihetők a képen látható lemezek ha érdekel valakit. Postával nem foglalkoznék.
(#) compozit válasza Leraz hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Köszönettel veszem, ha elég az, hogy csak május vége felé tudok érte menni. A Partició managerre óriási szükségem lenne...
(#) Gafly válasza compozit hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Van belőle ingyenes/letölthető is, ha sürgős...
(#) compozit válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Megnézem, köszönöm.

Találtam nagyon jót, de a komolyabb funkciók kezdetben ingyenesek voltak, most már fizetősek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2023
(#) Régi motoros válasza compozit hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Ha körül nézel online, szerintem találsz legalább öt (ha nem tíz) ingyenes hasonló progit.
(#) Skori válasza compozit hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Szinte bármelyik pendrájvól indítható linuxban van particio manager, ingyen és korlátozások nélkül. Ugyanúgy kezelhető grafikus felületen, mint egy windows.
Tehát tölts le pl. egy XUbuntu linux ISO fájlt. Rufus-al (kicsi, ingyenes program) rakd fel egy pendrájvra, és kész is - van egy komplett oprendszered particio managerrel, böngészővel, stb...
Vagy ha egyszer jársz erre, szívesen meg is csinálom neked - csak hozz magaddal egy pendrájvot, amit erre a célra szánsz.
Ill. van kimondotta erre való, bootolható particio managerem (szintén ISO fájl) ezt is odaadom szivesen
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2023
(#) compozit válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Megpróbálom.

Az a problémám, hogy csak egy partíció van a gépemen. És szeretnék áttérni 64 bites op. rendszerre, tehát kellene utólag csinálni még egy partíciót.
(#) Skori válasza compozit hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
A régebbi (feltehetőleg 32bites) rendszert is meg akarod tartani működőképesen?
Laptop / asztali PC?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2023
(#) compozit válasza Skori hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Nem, nem kell semmire. Illetve nem tudom. A Multisim miatt kellene, mert az új verzió már csak 64 bites. Azt nem tudom, hogy a régi 32 bites működik 64 bites rendszerben? ( ha mégse sikerül a 64 bites MS telepítése )
(#) Skori válasza compozit hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
A 32 bites programok szoktak működni 64bites rendszeren, ez szerintem nem lenne gond. Windows telepítő is le tudja készíteni magának a particiókat, ha a 32 bites rendszer nem kell akkor törölni is tudja. Sőt, 32 bites rendszerből indítható 64 bites telepítő is, és frissíti a rendszert - bár ez nem mindig problémamentes. De szerintem menjünk át ide, ha erről beszélgetünk: Bővebben: Link (ne offoljunk itt)
(#) compozit válasza Skori hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Átmentem.
Következő: »»   582 / 652
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem