Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   626 / 669
(#) ftirius hozzászólása Dec 10, 2023 /
 
Padláslelet. 15. ker.
(#) nyamnyam válasza ftirius hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Hello

Kicsit le kellene porolni hogy többet lássunk !
(#) ftirius válasza nyamnyam hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Egyenlőre csak ennyi van.
(#) proli007 válasza nyamnyam hozzászólására (») Dec 10, 2023 / 1
 
Most látom ez egy anód telep..
(#) bitmixer válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Kb. a múlt évszázad közepéről. Nekünk ilyeneket a Viharsarokba csak a pesti ismerős tudott hozni
(#) zolika60 válasza bitmixer hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Csak azt nem tudom, hogy ez még mire jó. Persze lehet a dobozába tenni mást, csak akkor mi van?
(#) bitmixer válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Ennek nincs doboza, amit fel lehetne szabadítani. Az egész papírral van körbe burkolva. Belül csücsül jó sok 1,5 Voltos rúdelem, sorba kapcsolva. Voltak 60-120 Voltig különböző verziók, és a nagyobbakban leágazó kivezetések is voltak, hogy az adott telepes rádióhoz lehessen illeszteni.
Amikor egy ilyen telep kimerült, a cellák kilyukadtak, undorító trutyivá vált az egész. De azért mi kölykök előszeretettel bányásztuk belőle a grafitrudakat. Hogy minek, azt ne kérdezd
(#) zolika60 válasza bitmixer hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Pont ezért írtam amit.
Idézet:
„Csak azt nem tudom, hogy ez még mire jó.”
(#) kalmi.kalmi válasza ftirius hozzászólására (») Dec 10, 2023 / 2
 
Mivel nem tudtam kinézni, hogy mi ez, így rákerestem. Radiomuseum
(#) somitomi válasza bitmixer hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Nem tudom, de zsebteleppel én is műveltem hasonlót.
(#) lazsi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Pl. nekem van egy telepes rádióm, amihez egy ilyet kellett használni (nálunk gyerek koromban volt már "vezetékes áram", így már nem láttam használatban azt a rádiót...).

Mire jó?
Ha valaki szeretne autentikusan használni / bemutatni egy ilyen rádiót, akkor egy ilyen dobozba beletesz 84 db "C" típusú ("bébi") elemet. (Gondolom innen származik a típusjelzése: 84C. 84x1.5V = 126V )
Ha a külsőség és a használhatóság fontosabb az eredetiségnél, akkor beletesz egy akkut és egy transzvertert.

(A grafit-rudakat én is gyűjtöttem az elemekből... És én sem tudom, hogy minek... )
(#) vargham válasza lazsi hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Szerintem mindenki kiszedte. És nem használtuk semmire.
(#) peterpan válasza vargham hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
"Régi vicc nincs, csak öreg emberek. Egy újszülöttnek minden vicc új"
"Forrasztópáka", transzformátor egyik kivezetés a meghegyezett grafitrúd másikon krokodilcsipeszben a gyantáscin, és rock'n roll! Rémlik: fa nyél a grafithoz. Akár fa ruhacsipesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2023
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 1
 
Például mikrofont lehet belőle csinálni.
(#) Szikravadasz válasza vargham hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Óóó, dehogynem. Én például rézgálic-oldatból elelektrolízissel készítettem rá réz bevonatot és utána dobtam ki.
(#) meslac válasza vargham hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Nem mindenki, mert én használtam. Szalagfűrész lapot forrasztottam és akkut javítottam vele.
(#) boyscout válasza meslac hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Még ma is használják , réz bevonattal".Szegény ember plazmavágója."
Ha van egy elektródázó hegesztő géped,de nincs lángvágód,akkor ezzel lukat
égethetsz az anyagba.Nagyjából olyan hosszú mint az elektróda,és a réz bevonat miatt csak az eleje melegszik.
Illetve éget az ív mindent,ami vezeti az áramot.
Utánna csiszolni,köszörülni kell a felületet,nem lehet csak úgy hegeszteni.
Anno volt dinamó a cégnél,a Kraz haranganyája beleszakadt a felnibe,akkor ilyennel égettük ki.
Vagy ha nem volt,akkor 5-s elektródával.A Dinamó bírta.
(#) mex válasza boyscout hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Ha egy erre a célra készült levegő hozzávezetéssel rendelkező elektródafogóban haszáljuk, akkor kész az ívgyalu.
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 12, 2023 /
 
HP LaserJet 1018 ingyen vihető Újpestről. Toner kb félig van, szepen nyomtat, de sokszor nem húzza be a papirt . Gondolom valami papir továbbítási gondja lehet.
Nem postázom, nem viszem el sehova. Ha kell gyere érte.
(#) bala7s válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Szia! Engem érdekelne
(#) kocsgab002 válasza bala7s hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Oké akkor a tiéd írok privátot
(#) Imi65 válasza boyscout hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Én is találtam otthon 3-4 szögletes rézbevonatú pálcát. A rezet lenyúztam róla, és az egyiket a satuba, a másikat a pisztolyba. Először sercegett, de ahogy beizzottak, gyönyörű, tiszta búgó hangja lett.
(#) Zoleeh hozzászólása Dec 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Bp. 2. ker.

Hibás Sony KV-32FX66E CRT TV, 16:9 képarány, távirányító nékül. Nem kapcsol be, a led 14-et villog , ami a szerelési kézikönyve szerint „Backend error”-t jelent.
(#) bala7s válasza Zoleeh hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Engem édekelne
(#) Gafly válasza bala7s hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Nem rajta múlik, a Karácsony előtti anomáliában nem jött össze a fuvar(om).
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2023
(#) derno hozzászólása Dec 18, 2023 /
 
28''-os Vortex LED TV, a háttérvilágítása nem működik, csak néha felvillan, ill. a távirányítója sem megy. Ezektől eltekintve működne, szép képe van. A burkolata, kijelzője sértetlen, a talpán még a védőfólia is rajta van. Helyileg Szőcén (Vas megye) található, nem szeretném postázni! A környéken el tudom vinni szinte bárhova. Nem kérek érte semmit, de a gyerekek szeretik a csokit...
(#) Rosszmáj hozzászólása Dec 18, 2023 /
 
Padláslelet a földszintről, Bp. 18. kerület:
- FuSi Scenic ház, táp, alaplap, proci, videokártya, 512 ram. Indul, de másodpercenként egyet csipog, monitoron kurzor van;
- VR szemüveg;
- PS3 Guitar Hero dobfelszerelés. Pedál nincs és hiányzik a 2 db összekötő az állvány és a dob közé. Indul, a ledek villognak, gondolom a PS3-at keresi;
- noname 12 Ω (közepe horpadt) és Bose (autóból származó) 1 Ω azaz egy ohmos mély hangszóró;
- 34x80x42 magas; 30x60x30 és 15x15x20 akváriumok, levegőztető, szűrők (elvileg működnek), műanyag műkő "lakberendezés" és egy zacskónyi kő.
Ennyit tudok róluk.

Az akváriumokat 10 km-es körzetben akár házhoz is szállítom.

Retró eloxált alu "dísztárgyat", használt, akár működésképtelen PDA-t elfogadok.
(#) afp válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Szia!

A VR szemüveget és a Fusi-t elhoznám.
A többit pm-ben.

Köszönöm:
Péter
(#) rukh válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Hi!

Vinném az akváriumokat, írtram pü-t.

Üdv,
Rukh
Következő: »»   626 / 669
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem