Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FTDI FT232RL hibák
Lapozás: OK   1 / 4
(#) techgabor hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Hi!

Vásároltam FTDI FT232RL chip-es illesztő ic-ket.
Ezek az usb-t képesek illeszteni ttl vagy 3.3v-os szintre.

Azt tapasztaltam, hogy van olyan panel, ami nem működik, és van ami nem.
A hiba érdekes: ha loop-ba kötöm a TX-RX-et, akkor terminálban minden billentyű leütéskor echo-ként csak 0x00 jelenik meg.

Megnéztem tárolós szkóppal, és azt látni, hogy a TX lábon megjelenő soros adatból csak a start bit van meg, a többi csupa 0. Vagyis a kiirt 0x00 helyes.

Mondták hogy dtr-cts hibás a panel, és probáljam meg a cts-t direktbe rákötni tápra/gnd-re. Ez sem hoz eredményt.

Van olyan panel, amit megvettem és azóta is jól működik, és van kb 10db ami nem megy.
Vettem csak chip-et is az ebayről, de az el sem indul.

Valakinek van tapasztalata? Ötlet hogy mi a bajuk a panaloknak?
---
Néztem a pl2303 alapút is. Sajnos w8-on nem megy. W7x64-en 115k-n sok adatnál hibázik!!!
Néztem a cp2102-t is. Megy w8-on, viszont ennek az a baja, h egy időben csak 1 darab lehet bedugva a gépbe. Nem kezel többet.

Ezek alapján a ft232rl a nyerő, mert az nem hibázik, és megy w8-on is. viszont a fenti hibával nem tudok mit csináljak.

Köszönettel:
Gábor
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) kadarist válasza techgabor hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szia!
Gondolom a drájverek finomhangolásán már túl vagy.
(#) Hp41C válasza techgabor hozzászólására (») Máj 28, 2013 / 1
 
Szia!
Nézd meg a kapcsolásokat, hogy a VCCIO láb milyen feszültségre van kötve. Könnyen elképzelhető, hogy a rugalmasság (5V, 3.3V, külső feszültség) egyes típusokon jumperre van vezetve (és nincs a jumperen sapka).
(#) Unfi válasza techgabor hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Én is vettem 10 darabot (ebay). Eddig 4-ből 4 nem működik. Kipróbált nyákokon nem csinál semmit.
Az itthon vásárolt FT-k simán működnek azokban a kapcsolásokban.
(#) techgabor válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Szia,

Mit hangoljak? Adott egy pl com13, amire kapcsolódik a realterm. a jól működő is com13-ra megy, csak az megy.
A szkóp-os mérés azt hiszem mindent elárul: hibásan megy ki az adat.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) techgabor válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Hányas láb ez?

Egyébként most 5v-ra van kötve a jumper.
Ennek a hibának nem hinném hogy ez lenne a megoldása, mert ugyanezen a nyákon a másik (jó) ic működik....
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) techgabor válasza Unfi hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Na ez az! Én is valami hasonlóba csöppentem. mi lehet ez?

Barátom egy Onsemi-s ic-vel járt úgy, hogy 100-ból 90 nem megy. kínabol vette.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) obd2works hozzászólása Máj 29, 2013 / 1
 
Creader vii
Én is vettem 10 darabot (ebay). Eddig 4-ből 4 nem működik. Kipróbált nyákokon nem csinál semmit.
Az itthon vásárolt FT-k simán működnek azokban a kapcsolásokban.
(#) Doky586 válasza obd2works hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Ezek szerint Kínában nemcsak a Prolific PL2303-at, de az FTDI FT232-t is hamisítják..
a különbség csak az hogy a Prolific erre felhívja a vevők figyelmét.

techgabor: PL2303 chipet hol tudsz vásárolni Magyarországon ?
A PL2303HXD chip win8 kompatibilis és talán nem hamisítják.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) Doky586 válasza techgabor hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Van valamilyen teszt-programod a hibák megfigyelésére (visszahurkolva), vagy csak terminálprogiban vered kézzel a billentyűket? ha van érdekelne saját teszthez.
(#) techgabor válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Hali!
Sajnos a 2303 w7x64 alatt hibazik, adatot veszit.
Használat közben vettem észre.
Ezt követően terminálal is előidézhető lett a hiba:
RealTerm-et letöltöd.
Jumperrel loop ba teszed a pl2303-at.
Beállítasz 115K-t, kiválasztasz kb 300K-s filet.
Beállítod a capture-t egy filéba.
Elküldöd a filét.
Majd amikor átért, lezárod a capturet.

Összehasonlítod a capture filet és a küldöttet.
Nem egyformák lesznek.

W8-on egyáltalán nem megy.

Az HXD-t sesol sem lehet kapni.
Az ebay-en vettem HXD-t beforrasztottam, és kiderült hogy ugyan az, vagyis nem HXD.

A helyzet idáig a következő: a cp2102 a legjobb, nem hibázik, van w8 drivere is.
Viszont van egy hibája: csak 1 panel mehet egy időben.

Üdv!
(#) techgabor válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Idézet:
„techgabor: PL2303 chipet hol tudsz vásárolni Magyarországon ?”

Nem tudom.
De ha kell tudok eladni neked párat!
Keress meg privátban.
(#) Doky586 válasza techgabor hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Idézet:
„Összehasonlítod a capture filet és a küldöttet. Nem egyformák lesznek.”
Ezzel a módszerrel neis csodálkozz hogy nem egyformák..

A linkelt driverben levő chipteszterrel kideríthető a tipusa.
Csak a 2303HXD a win8 kompatibilis a HXA nem. Nálam egy hamis HXA csak winXP-vel ment, win7-el már nem, igy inkább boltban vettem egy kész kütyüt (melléklet), mert úgyis RS232-re kellett.

Csak terminálprogiban kézzel gépelve teszteltem, így 112k-ig stabil loopback-el, alkalmazás is jól viszi, de a fileküldést nem tudtam tesztelni mert a Tera Term progi lefoglalja a portot és, és X/Y/ZMODEM protokollal egyszerre csak küldeni vagy venni tud.
(#) _vl_ válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Természetesen mindegyik 2303 kompatibilis a Win8-cal, csak valakinek meg kéne írni hozzá a drivert... ha már a gyártó volt olyan kedves, és direkt nem csinálta meg (nyilván azért, hogy így próbálja megölni a klónozókat).
Mivel Linuxon megy mindegyik, ott az open-source driver, elolvasható, kipróbálható, ha valaki ért a Windowsos driver íráshoz, nosza rajta, csinálja meg, sok ember (meg sok klónozó) lesz tőle boldog.
(#) Doky586 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Pont az volt a gond nálam hogy az eredeti PL2303HXA működő képes lett volna win7-en, a klón PL2303HXA nem működőképes win7-en, pedig ugyanaz a drv.
(#) _vl_ válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
A klóngyártó nem feltétlenül azt írja rá, aminek a klónját előállította. Nekem van pl. egy felirat szerint HXC-m, ami 5V-ról frankón üzemel, az oldalán egy kvarccal.
Az adatlap szerint a HX és az utáni modellek (HXA, HXB, HXC, HXD) már nem támogatják az 5V-ot, csak a 3.3V-ot szeretik. A HX előtti H modell például még tudott 5V-ról is menni.
Ezen felül a HXC és a HXD belső óráról megy, kvarcot nem rakunk rá.
Tehát ez a valami, amire HXC van írva, ez tuti nem lehet se HXC, se HXA, de még HX se. Mindezek ellenére tökéletesen megy a Linuxos driverrel.
(#) Doky586 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
A honlapjuk szerint a PL-2303HX -nek feliratozottat (Chip Rev A) nevezik HXA-nak.
HXB és HXC -t sose adtak ki (legalábbis nem található semmi találat a honlapjukon rá).

Drivert adnak hozzá Androidtól WinCE-ig is, (engem nem zavar hogy már a win95 drivert nem frissítgetik, javítgatják). HXD és HXA-ra az adatlapok is letölthetők.

Az én hamis chipemen is PL-2303HX felirat szerepel, igaz nehezen olvashatóan.

Csak elég nehéz egy 28lábú 0.65mm lábkiosztású tokot kiforrasztani (úgy hogy a környező ellenállások, tranyók ne sérüljenek) pákával. Ha lenne hamisítatlan példány cserére.
(#) _vl_ válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Idézet:
„(legalábbis nem található semmi találat a honlapjukon rá).”

Én a gyártó oldalán régebbi cuccokról semmit nem találtam. De a neten igen!
Adatlapok régebből:
PL2303H
PL2303HX
PL2303HX Chip rev. A
PL2303HX Chip rev. D
Migration Guide 2008-ból: PL2303H, PL2303HX rev. A, B, C, és D miben különbözik, mit kell változtatni a régebbiekhez készült kapcsoláson, hogy az újabb modellt be tudjad rakni a helyére.
Idézet:
„Ha lenne hamisítatlan példány cserére.”

De honnan lenne? A ebay-en/egyéb netes helyeken kívül gyakorlatilag nem lehet beszerezni sehonnan se.
És elnézve az árakat és a fotókat a különféle netes helyeken, erősen gyanítom, hogy bárhonnan bármi veszel, az vagy "megmaradt raktárkészlet" olyan modellekből, amit a gyár már nem árul (a HXA már ilyen!), vagy erősen valószínű, hogy hamisítvány. Esetleg a kettő együtt: már nem gyártott modellek hamisítványa...
(#) Doky586 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Én ebay-en se láttam sehol. Csak olyat ami már bele van forrasztva valamibe.
De hordozószallagon nem. Lehet hogy rosszul kerestem rá?

SSOP28.png
    
(#) _vl_ válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Parancsolj: Bővebben: Link Bővebben: Link
Hogy szalagon adják, vagy rúdban, esetleg beleszórják egy nejlontasakba, azt nehéz lesz megtárgyalni a tipikusan még angolul se tudó eladóval. Az, hogy mi van a fényképen, sokszor nem mérvadó. HXD-t is hirdetett valaki, de a fényképen nem látszik, hogy egyáltalán a fénykép D-sről készült-e... A szövegben mindenesetre azt írják.
Ez: Bővebben: Link már egy fokkal hihetőbbnek tűnik, az ára is, viszont a "buy" oldal nem is megy...
(#) kameleon2 válasza techgabor hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szerintem nézd meg a chip egyéb jelzéseit is mert ludas lehet az errata is. Nem mindegy melyik változatot vetted meg - melyik gyári hibával az FT232RL-ből... RQ változatnál, lehet, hogy nem jönne elő ugyanez a hiba - azzal is lehet kész paneleket kapni.. Jellemzően a Kínaiak lehet, hogy a régebbi változatot gyártják - hamisításnak nem mondanám, mert néha a másolatok jobbak... Van már újabb chip is a 232-nél érdemes körülnézni az FTDI háza táján is...
(#) Unfi válasza techgabor hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szia
Találtam egy leírást az ft232-ről. USB\VID. Az eszközkezelőben ilyen azonosítója van amikor ismeretlen eszköznek írja ki.
http://www.ftdichip.com/Support/Documents/TechnicalNotes/TN_100_USB...es.pdf
Hátha segít a leírás
(#) Hp41C hozzászólása Jún 2, 2013 /
 
Egy érdekes olvasmány PL-2303HX_Documents_Application Notes Ha nem a default konfigurációt használja az eszköz, akkor egy felhasználó által programozható memóriából töltődik fel. A régi kivitelben egy külső I2C EEPRom, aztán belső EEPRom az új kivitelekben OTP (kétszer programozható) memóriát használnak. Ha ebbe az OTP memóriába nem jó (a WINDOWS 7, 8, ... -nak nem tetsző) usb leíró van beprogramozva.... Vagy nem sikerül pontosan. A HXD egy 6.5V -os USB konvertert igényel a programozás alatt...
További eltérés a kivitelek között: PIN19, PIN27, PIN28, DIE pad.
(#) Doky586 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Csak azt nem értem hogy akkor miért kapnak ezen árusok 99% feletti pozitív visszajelzést ilyen esetben:
Idézet:
„Én is vettem 10 darabot (ebay). Eddig 4-ből 4 nem működik. Kipróbált nyákokon nem csinál semmit.”

Unfi és obd2works is szó szerint (érdekes) ezt mondta, ez a kettejük tapasztalata
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2013
(#) _vl_ válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Na ezt én sem értem... Mondjuk hozzátartozik a dologhoz, hogy ha elektronikai alkatrészt rendel az ember, akkor nem mindig tudja/jut eszébe rögtön letesztelni, főleg egy SMD IC-nél ez problémás, ha nincs már kész az áramkör, amibe csak be kell rakni (hanem mondjuk akkor áll neki az ember megtervezgetni). Vannak esetek, amikor az ember gyanakszik, meg vannak esetek, amikor nem.
(#) techgabor hozzászólása Jún 3, 2013 /
 
Ha az ebay-en rendeltek "csak" H -s ic, akkor rossz lesz.
Én is onnan rendeltem.

Hogy lehet 99%?
Úgy hogy elad egy rakás 1usd-s szemetet, amiből sok lesz az eladás darabszáma. És felnyomja a %-ot.
Én csak adok pl. negatívot, ha vacakol az eladó, variál.
Ha visszaküldi a pénzem, akkor hagyom a rákba.

Sajnos ez van!
(#) TavIR-AVR hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Kisebb közelharc a FT232RL környékén:

Igaz, nem önálló IC, hanem Arduino NANO alappanelen van.
Logikai analizátorral nekiesve, az eredmény:
A kimeneten 0x00 jelenik meg, bármit is ütök be.
A kapcsolás jó, mert a chip kiforrasztva és egy itthoni FT232RL berakva : azonnal működik.

Átmenve XP-re (PII-350, 512 RAM ), minden tökéletesen fut.
Win7x64 alatt jelenik meg ez a 0x00 hiba.
Most van 7 panel, ami chipcserére vár

Drivercsere/próba megvolt, finomhangoláson meg már túl vagyok...
Szakirodalom: http://axotron.se/blog/tag/ft232rl/
(#) Hp41C hozzászólása Szept 28, 2013 / 1
 
Windows 8 Embedded 32 bit: Egy GPS illesztő kártya (kínából) CP2102 -vel. A Windows boot során néha úgy dönt, hogy az USB - Uart által használt COM3: porton Microsoft Ballpoint mouse -t talál. Ezekután a képernyőn rángatja a kurzort - lehetetlen belépni, a kommunikációból adatok hiányoznak.

Megoldás:
A COM3: portot egy normális (nem usb, nem PIC, nem EPCI) portra állítani, arra csatlakoztatni a GPS-t. Szerencsére van rajta normál soros port is. Egérként PS2 egeret használva indítani a gépet. Addig ismételni a boot -ot, amíg rángatni nem kezdi a kurzort. Ekkor a GPS -t lehúzni a portról. A Device Managerben megjelenő a Microsoft Ballpoint mouse -t a konfigurációból kitiltani. A kommunikáció a továbbiakban zavarmentes...
Mivel a GPS kártya egybe van építve az USB _ Uart -tal, annak lehúzása egyből eltünteti a COM3: portot és a Microsoft Ballpoint mouse -t is. Ha USB egeret csatlakoztatunk, akkor csak az USB HID egér látszik a Device Management -ben.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2013
(#) _vl_ válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Két eset lehetséges: rossz driver Win7 alatt, vagy hamis, és rosszul lemásolt FTDI chip.
(#) Sygnus hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Ftdi 232rl el kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy a lenti kép alapján összeraktam, de nem működött.

Szétszedtem és másodszor raktam össze és az ellenállás kimaradt véletlenül és ezután a windows nem ismeri fel. A jacken 2,4 V jön be.
Unknown device / A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43) / több gépen próbáltam de semmi.... valami elszállhatott rajta? Vagy mi a nyűgje?

k.jpg
    
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem